N1 u Smederevu: Oko mesta eksplozije srča i nameštaj

bio slican slucaj i u jednom gradu, bez ovakvih posledica...porodica sa covekom, zenom i dva sina, zezala stanodavce...stanodavci bili neki deda i baba, nisu imali dece...oprastali kiriju, samo da se isele iz stana, a ovi nisu hteli...u jednom od pokusaja, koji nije bio uspesan, deda se zalio nekom poznaniku...u blizini se nasao jedan kontroverzni momak ili biznismen, tog dana lose raspolozen...da li je bio samo lud, pod dejstvom nekih supstanci, ko bi znao...pitao dedu, sta je problem...ponudio se dedi da resi problem, deda je rekao da ce ih tuziti...onda je taj lik, silom dedu ubacio u kola i krenuo da resava problem...odmah je razvalio vrata, bez ikakve najave i usao unutra...to su bile takve batine i lomljenje, a onda iznosenje na ulicu i opet lomljenje od batina...deda je kukao, dok je ovaj lik sa svojima premlacivao stanare..niko iz zgrade nije smeo da pozove policiju, niko od prolaznika nije nista video...podstanari se nisu secali ko ih je tukao i zbog cega...ovaj kontroverzni momak, nasrtao je i na policiju...ubijen je u jednoj sacekusi
cast, moral, obraz, rec ili zakletva....sve se to izgubilo...koeiste se neki novi izrazi...snasao se...napravio pare...poznat je i ima veze...

To nije tacno. Cak i ako imate ugovor overen kod notara, procedura traje u proseku izmedju 6 i 8 godina. Ima slucajeva koji traju i 10 godina i jos nisu reseni. Naravno stanodavac snosi sve troskove i placa racune.
U ovom slucaju , zao mi je sto ih nije jos vise osakatio, jer u pitanju su najobicniji prevaranti.
Ima načina da se ubrza procedura, ali u pravu si - ko se ne snađe i nema sreće, može da se oduži.

Право је чудо што нико осим њега није страдао, мада двоје младих људи је озбиљно повређено.

Али таква ср#ња се дешавају када немамо државу.
Немамо ми Правосуђе, него имитацију тога, као и свака колонија; зато се догађају овакве ствари...
Судијама је забрањено да суде стриктно по закону, јер су интереси богатих на првом месту.

Немамо ми Правосуђе, него имитацију тога, као и свака колонија; зато се догађају овакве ствари...
Судијама је забрањено да суде стриктно по закону, јер су интереси богатих на првом месту.
Ма да, Американци се буде са жељом да неки лудак у Србији дигне зграду у ваздух и у депресији су што се то не дешава пар пута дневно сваког дана.
Запад просто не може да напредује, ако види да је у Србији све нормално.

За све треба оптужити друге, само како би преживела наша корупција и безакоње, на коју је навикао и народ, као и политичари које је створио народ.

Ма да, Американци се буде са жељом да неки лудак у Србији дигне зграду у ваздух и у депресији су што се то не дешава пар пута дневно сваког дана.
Запад просто не може да напредује, ако види да је у Србији све нормално.

За све треба оптужити друге, само како би преживела наша корупција и безакоње, на коју је навикао и народ, као и политичари које је створио народ.
Ti izgleda slabo poznaješ istoriju i kolonijalno doba? Knjigu u ruke!

Запад просто не може да напредује
...док не омета напредовање другима.
Ако имаш довољно памети- то ти је очигледно.
Нису они никад били бржи, бољи и јачи- само су ометали друге у трци...

Ti izgleda slabo poznaješ istoriju i kolonijalno doba? Knjigu u ruke!
Mа само си ти десничар и нико више. :roll: Мислиш ли да сам ја почео да пишем ћирилицом зато што је лепше писмо или зато што сам десничар од када знам за себе ? Мислиш да ја волим запад ?

Али да се не лажемо, бар 70% наше економске (не)среће зависи од нас самих, од наше колективне склоности ка корупцију, муљању, лоповлуку, такав смо народ и производимо такве политичаре. То нам је у генима још док смо били под Турцима, када је пожељно било бити глуп, ружан, неспособан, антидржавни елемент, све што није одговарало турским властима који су експолатисали овај као и друге народе и наравно највећа част је била преварити ту власт.

Ево имаш пример Бугарске, која је увек била лојалан савезник запада, па нису бољи од нас. Ваљда је логично да њих подигне запад или да Бугари окрену леђа западу, али очигледно је да такође Бугарска има проблем као и ми, а то је да народ није државотворан и да ту нема правог патриотизма, већ свако жели да придобије личну корист.

Ево ти други пример. Земље источне Европе после др.св. рата нису биле под окупацијом С.А.Д., дакле нису били њихова колонија, већ совјетска односно руска колонија. По твојој логици они су требало да економски процветају, али они су били жива беда под Русима, а управо када су се ослобосили руске окупације и пали под западну односно америчку окупацију и постали њихова колонија, они су економски процветали и прешишали нас.

...док не омета напредовање другима.
Ако имаш довољно памети- то ти је очигледно.
Нису они никад били бржи, бољи и јачи- само су ометали друге у трци...
Али како би то објаснио Пољацима, Чесима, Словацима и другима који су били под Русима жива беда, а сада под Американцима имају економски напредак и желе да забораве ту ужасну прошлост ?

Како објаснити просечном Србину који мисли да је патриотизам када попије два пива па подригује ''Косово је Србија'', а неки Срби су продали имање на КиМ, пишу усташком латиницом, бацају смеће где стигну, загађују животну околину где год могу, мрзе свог првог комшију, не занима их апсолутно никаква иницијатива да нешто промене или да се изборе у својој средини и гледају да прекрше закон на сваком кораку, без обзира што тиме угрожавају друге.
Једним делом народ мора да схвати да морамо постати бољи људи, а другим делом власт мора имати законе који ће кажњавати оне који желе да угрожавају друге, а не да брине о популизму и да се што мање замера свом бирачком телу.
Зато је онај лудак и дигао у ваздух цео 5. спрат у Смедереву, јер није крива била ни Америка ни запад, већ власт и народ који је равнодушан на негативне појаве у нашем друштву.

Је л ти мислиш да ми у Београду имамо један мост на Дунаву и 3-4 мостова на Сави у урбаној делу, зато што је запад тако одлучио или зато што су разне власти крале од Тита преко Слобе и жутих до ових радикалско-ђинђићеваца из СНСа ?
Београду недостаје бар још 3-4 мостова, где су ? Па у џеповима разних домаћих политичара.
Боље да је запад порушио све мостове, сада бисмо имали нове, а не да АВ гради стадионе за спорт у коме смо труба, дно дна.

Ima načina da se ubrza procedura, ali u pravu si - ko se ne snađe i nema sreće, može da se oduži.
ovde je problem sto ti cak i da imas ugovor, cak i da placas uredno porez umesto da drzava preuzme ulogu arbitra koji to resava za nedelju dana nasilnim iseljenjem, daje ti samo potvrdu za sud da su oni zaista bili tu da bi mogao da ih gonis po privatnoj tuzbi.

prakticno placas porez a od drzave ne dobijas zastitu... a posle se pitamo zasto ljudi ne prijavljuju stanare..jer nece da bacaju pare onome ko ih ne stiti.

Ali moj otac brat i ja smo uspesno resili dugovanja jednog oca i sina, nabili nam racune i ne placaju kiriju.
Mi upadnemo kad nisu bili tu promenimo bravu. I sad ovi zovu traze neku skupu kameru, i da promene
gace. Reko nema nista od toga dok ne izmirimo racun. I sta ce, morali da plate i izbacimo ih... :hahaha:
a sta da su oni bili brzi od vas i promenili bravu kao u ovom slucaju?
obijali bi sopstveni stan?

Znaš šta je tu još problem - većina stanodavaca izdaje stan bez ijednog papira. Ove stvari se mnogo brže i efikasnije rešavaju ako stanodavac ima ugovor o zakupu i ako plaća porez. Ovako, stvari mogu mesecima da se razvlače dok se ne dokaže ko je tu šta i na osnovu čega. Policija zapravo i nema pravo da izbaci nekoga iz stana samo zato što je neko došao i rekao da oni "ne plaćaju kiriju" i sl. (već ako krene tako, a recimo ne plaća porez, u prekršaju je i vlasnik stana)
to je teorija. praksa je drugacija.
ti moras da ih gonius po privatnoj tuzbi..ako naravno i ti zelis da resis stvari po zakonu.

To je najmanji problem ... verovatno su imali vezu u opstini, pa nije mogao da ih izbaci.
mogao je..samo je izabrao losiji nacin.

u takvim slucajevima se nadju momci koji ih "kulturno" zamole da izdju iz stana u roku od odmah uz pomoc tih momaka..
nadoknada tim momcima je manja nego sto ce izgubiti u visegodisnjem pravnom sporu sa njima.

Back