N1 Srbija je zakon

Tacno, mogu. Njihov izbor. Samo sta misle, sta ce gazda firme da radi sa onim zaposlenima koji ne postuju njegov autoritet? Ja mislim da tu ne treba bas puno nagadjanja.
Autoritet je onaj ko čuva dostojanstvo firme... Ako neko hoće maserati da pretvori u fiću, ako idu s konja na magarca, ako neko želi nezavisno novinarstvo da pretvori u kurir i informer, tu nema više pravog autoriteta. Nauči razliku između autoritarnosti i autoritativnosti. Verovatno je sad prvi put u životu čuješ...
Pa dobro, ja sam pokusao ovde konkretnim ciframa da pokazem da je ekonomska situacija u Srbiji mnogo bolja nego sto je bila za vreme prethodne vlasti. I sigurno da treba da bude jos bolja. E sad, ako neko to ne prihvata, tvrdeci da su svi ti brojevi nekakva "fatamorgana", da "brojevi lazu", onda ja vise nemam nikakvog nacina takvu osobu da ubedim u bilo sta. I tu onda prestaje svaka argumentovana diskusija.
Naravno da su brojevi fingirani i samim time fatamorgana... Naravno da prestaje diskusija kad se povlačiš pred raskrinkavanjem. ;)
 
Autoritet je onaj ko čuva dostojanstvo firme... Ako neko hoće maserati da pretvori u fiću, ako idu s konja na magarca, ako neko želi nezavisno novinarstvo da pretvori u kurir i informer, tu nema više pravog autoriteta. Nauči razliku između autoritarnosti i autoritativnosti. Verovatno je sad prvi put u životu čuješ...
Vlasnik firme asolutno ima pravo da upravlja poslovnom politikom svoje fime po svom sopstvenom nahodjenju. I nije na zaposlenima da procenjuju njegovu motivaciju, a jos manje da osporavaju to njegovo pravo. To se ovde na zapadu zove "insubordination", i za to se dobija sut-karta momentalno. A oni neka nastave da misle da su nekakvi "branitelji istine" i da su iznad gazde. Mogu samo da odam gosp. Sadleru veliko priznanje za njegovo izuzetno strpljenje sa tim umisljenim likovima na N1.
Naravno da su brojevi fingirani i samim time fatamorgana... Naravno da prestaje diskusija kad se povlačiš pred raskrinkavanjem. ;)
E, kako si me raskrinkao, svaka ti se dala. Jos da si neku svoju cifru tu ubacio, gde bi ti bio kraj. I znas kako, .. Ako je Vucic stvarno toliko svemoguc da to sve "fingira" pa prevari i Svetsku Banku i MMF, pa onda i berzu sto je dala Srbiji kreditni rejting, e onda stvarno treba da ga postave za dozivotnog predsednika.
 
Poslednja izmena:
Vlasnik firme asolutno ima pravo da upravlja poslovnom politikom svoje fime po svom sopstvenom nahodjenju. I nije na zaposlenima da procenjuju njegovu motivaciju, a jos manje da osporavaju to njegovo pravo. To se ovde na zapadu zove "insubordination", i za to se dobija sut-karta momentalno. A oni neka nastave da misle da su nekakvi "branitelji istine" i da su iznad gazde. Mogu samo da odam gosp. Sadleru veliko priznanje za njegovo izuzetno strpljenje sa tim umisljenim likovima na N1.
Vlasnik firme je dužan da se ponaša po pravilima tržišta... Ako želi da opstruira svoju firmu, da pravi metaforičke, a fingirane požare da sve spali sa zemljom da bi iz toga profitirao, svoju podmetačinu naplatio od osiguranja, npr. time se pale određeni alarmi i biće podložan određenim zakonskim regulativama iz trgovačke, a bogami i pravničke prakse, u ovom slučaju vezane za zakon o medijima jedne, trebalo bi, uređene, no nažalost otete države... Čisto da naslikamo pravu sliku stvari, a da se ne zamajavamo ovde. ;)
Vlasnik firme asolutno ima pravo da upravlja poslovnom politikom svoje fime po svom sopstvenom nahodjenju. I nije na zaposlenima da procenjuju njegovu motivaciju, a jos manje da osporavaju to njegovo pravo. To se ovde na zapadu zove "insubordination", i za to se dobija sut-karta momentalno. A oni neka nastave da misle da su nekakvi "branitelji istine" i da su iznad gazde. Mogu samo da odam gosp. Sadleru veliko priznanje za njegovo izuzetno strpljenje sa tim umisljenim likovima na N1.

E, kako si me raskrinkao, svaka ti se dala. Jos da si neku svoju cifru tu ubacio, gde bi ti bio kraj. I znas kako, .. Ako je Vucic stvarno toliko svemoguc da to sve "fingira" pa prevari i Svetsku Banku i MMF, pa onda i berzu sto je dala Srbiji kreditni rejting, e onda stvarno treba da ga postave za dozivotnog predsednika.
Raspitaj se koliko je sati.... ;) ne moraš svakog slučajnog prolaznika maltretirati za takvu triviju. Kao u Radovanu III - raspričaće se!...;):cool:
 
Poslednja izmena:
Vlasnik firme je dužan da se ponaša po pravilima tržišta... Ako želi da opstruira svoju firmu, da pravi metaforičke, a fingirane požare da sve spali sa zemljom da bi iz toga profitirao, svoju podmetačinu naplatio od osiguranja, npr. time se pale određeni alarmi i biće podložan određenim zakonskim regulativama iz trgovačke, a bogami i pravničke prakse, u ovom slučaju vezane za zakon o medijima jedne, trebalo bi, uređene, no nažalost otete države... Čisto da naslikamo pravu sliku stvari, a da se ne zamajavamo ovde. ;)
Mnogo si ti to iskonstruisao u svojoj glavi. Ne postoji zakon koji sprecava vlasnika da odlucuje o poslovanju svoje firme, onako kako mu srce iste. Zakon samo regulise uslove radnog mesta, kao naprimer fizicka, zdravstvena sigurnost, ili ljudska prava zaposlenih. Nista od toga nema u ovom slucaju. Samo bahatost usijanih glava tamo, koji su sebi umislili da su nekakvi "spasitelji Srbije".
Raspitaj se koliko je sati.... ;) ne moraš svakog slučajnog prolaznika maltretirati za takvu triviju. Kao u Radovanu III - raspričaće se!...;):cool:
Tako je, svi vitalni ekonomski parametri zemlje su cista "trivijalnost", pa sto onda da se smaramo sa tim kad je takodje "opste poznato" da je sve to "Vuciceva fatamorgana".
I posle kazes meni kako se "povlacim iz diskusije". Pa ko moze sa tobom tako da diskutuje? :D
 
Mnogo si ti to iskonstruisao u svojoj glavi. Ne postoji zakon koji sprecava vlasnika da odlucuje o poslovanju svoje firme, onako kako mu srce iste. Zakon samo regulise uslove radnog mesta, kao naprimer fizicka, zdravstvena sigurnost, ili ljudska prava zaposlenih. Nista od toga nema u ovom slucaju. Samo bahatost usijanih glava tamo, koji su sebi umislili da su nekakvi "spasitelji Srbije".
Pročitaj još jednom šta sam napisao... Ako je oteta država, nisu oteti zakoni, mada se i na tome svojski radi, pod dirigentskom palicom bahate nemani koju ti nazivaš svojim predsednikom... ;)
Tako je, svi vitalni ekonomski parametri zemlje su cista "trivijalnost", pa sto onda da se smaramo sa tim kad je takodje "opste poznato" da je sve to "Vuciceva fatamorgana".
I posle kazes meni kako se "povlacim iz diskusije". Pa ko moze sa tobom tako da diskutuje? :D
"Pitaj učitelj'cu..." :bye:
 
Pročitaj još jednom šta sam napisao... Ako je oteta država, nisu oteti zakoni, mada se i na tome svojski radi, pod dirigentskom palicom bahate nemani koju ti nazivaš svojim predsednikom... ;)

"Pitaj učitelj'cu..." :bye:
A sto onda ne citiras taj zakon po kome zaposleni u nekoj privatnoj firmi imaju pravo da diktiraju poslovnu politiku vlasnicima iste, nego samo vrtis te iste floskule? Primecujem, ti si moderator ovde. Valjda se od tebe prvog ocekuje da budes argumentovan, ili bar objektivan. Takvi odgovori poput "pitaj uciteljicu" ti bas ne prilice.
 
Poslednja izmena:
A sto onda ne citiras taj zakon po kome zaposleni u nekoj privatnoj firmi imaju pravo da diktiraju poslovnu politiku vlasnicima iste, nego samo vrtis te iste floskule? Primecujem, ti si moderator ovde. Valjda se od tebe prvog ocekuje da budes argumentovan, ili bar objektivan. Takvi odgovori poput "pitaj uciteljicu" ti bas ne prilice.
Pa evo, ti poštuješ autoritete...:cool: nemoj sad da dovodiš u pitanje moj info. ;):lol:
 
Pa evo, ti poštuješ autoritete...:cool: nemoj sad da dovodiš u pitanje moj info. ;):lol:
Uz duzno postovanje tvog statusa ovde, ja nigde tebe nisam ni uvredio, niti sam bio nepristojan prema tebi, ili bilo kako se ogresio o pravila diskutovanja ovde. Sam si se ukljucio u ovu diskusiju, pa onda budi toliko korektan da primis kritiku za svoje reci.

A kao vec hoces da napravis paralelu ove kritike sa pobunom u N1, zamisli kad bi ja tebi sad rekao da ti od danas vise za mene nisi moderator i da ja imam pravo da pisem sta god hocu, sve u ime zastite slobode reci. I onda opleo nemilice po svojim neistomisljenicima. Sta bi ti onda uradio?
 
Poslednja izmena:
Uz duzno postovanje tvog statusa ovde, ja nigde tebe nisam ni uvredio, niti sam bio nepristojan prema tebi, ili bilo kako se ogresio o pravila diskutovanja ovde. Sam si se ukljucio u ovu diskusiju, pa onda budi toliko korektan da primis kritiku za svoje reci.

A kao vec hoces da napravis paralelu ove kritike sa pobunom u N1, zamisli kad bi ja tebi sad rekao da ti od danas vise za mene nisi moderator i da ja imam pravo da pisem sta god hocu, sve u ime zastite slobode reci. I onda opleo nemilice po svojim neistomisljenicima. Sta bi ti onda uradio?
Ja nemam problem, jer ne vidim u čemu tačno leži tvoja kritika?... Niti se pecam nešto posebno na to, da budem iskren.
Imao bi prava na sve u pomenutom primeru, ali uz argumente. ;) Ja ti ih uporno tražim, predočavam svoje, mašiš suštinu, namerno ili slučajno, sve opet vodi do nedostatak argumenata... Diskusija postoji, ali - case closed. :cool: I sad, pošto si ti onaj ko je pametan tu, ostaje ti da zaključiš da je pojeo vuk magarca. No je li?... "Saznajte u sledećoj epizodi Zone Sumraka..." tiruriru...:whistling::lol:
 
Imao bi prava na sve u pomenutom primeru, ali uz argumente. ;) Ja ti ih uporno tražim, predočavam svoje, mašiš suštinu, namerno ili slučajno, sve opet vodi do nedostatak argumenata... Diskusija postoji, ali - case closed.
Izvini, a kada si ti to predocio neke argumente ovde? Ja volim da pricam brojevima i vec sam nekoliko puta izneo konkretne (brojcane) podatke o ekonomskom preseku Srbije, mislim ne samo ovde nego i na mnogim drugim temama. Nemoguce je da to nisi primetio. A tvoj odgovor je bio da je sve to "fingirano" od strane Vucica. Pa koje su onda to cifre za koje ti smatras da su tacne, a nasuprot ovih zvanicnih od strane Svetske Banke i MMF-a? Ja nemam druge, a ako ti imas, daj tako nesto pa da uporedimo. To bi po mojim merilima bila argumentovana diskusija, a ne ovo tvoje.

Isto vazi i za N1. Tvrdis da zaposleni imaju "po zakonu" pravo da osporavaju vlasniku upravljanje svojom firmom po svom nahodjenju. Pitao sam te, koji je to zakon, jel' mozes da ga citiras?
:cool: I sad, pošto si ti onaj ko je pametan tu, ostaje ti da zaključiš da je pojeo vuk magarca. No je li?... "Saznajte u sledećoj epizodi Zone Sumraka..." tiruriru...:whistling::lol:
I sta ti sad ovo znaci?
 
Poslednja izmena:
Izvini, a kada si ti to predocio neke argumente ovde? Ja volim da pricam brojevima i vec sam nekoliko puta izneo konkretne (brojcane) podatke o ekonomskom preseku Srbije, mislim ne samo ovde nego i na mnogim drugim temama. Nemoguce je da to nisi primetio. A tvoj odgovor je bio da je sve to "fingirano" od strane Vucica. Pa koje su onda to cifre za koje ti smatras da su tacne, a nasuprot ovih zvanicnih od strane Svetske Banke i MMF-a? Ja nemam druge, a ako ti imas, daj tako nesto pa da uporedimo. To bi po mojim merilima bila argumentovana diskusija, a ne ovo tvoje.
Srbija se redovno zadužuje na međunarodnim tržištima, što povećava zavisnost od stranih investitora i kamatnih stopa. Iako se prognozira pad inflacije, realni troškovi života ostaju visoki, posebno u segmentu hrane i energenata. Konflikti i usporavanje globalne ekonomije direktno utiču na izvoz i investicije. A ako se ostvare pesimističnije prognoze Svetske banke, privreda može stagnirati, što bi ugrozilo fiskalnu stabilnost. BDP je projektovan na oko 2,7% rasta, dok inflacija ostaje između 5–6%, što sugeriše da privreda nije u balonu, ali da se održava uz visoko zaduživanje i oslanjanje na strane investicije. Uz toliko nenamensko i neplansko zaduživanje, pitanje je vremena, međutim, kada će nestati jači ekonomski kolapsi, jer ovi se podaci u Srbiji danas odnose na razliku između zvaničnih optimističnih projekcija i konzervativnijih međunarodnih procena. Vlada promoviše rast BDP-a od preko 4% i inflaciju ispod 4%, dok Svetska banka i MMF predviđaju rast od oko 2,7% i inflaciju bližu 6%. Ove razlike stvaraju percepciju da se podaci „ulepšavaju“ kako bi se održala slika stabilnosti. To može kratkoročno odražavati određenu sliku, ali dugoročno preti pogoršanjem. Građani već osećaju realne cene hrane i energenata, koje rastu brže od zvaničnih projekcija (Cilj: 3,5% / Očekivano: oko 6%), a javni dug se prikazuje kao stabilan, ali se stalno povećava kroz nova zaduživanja. Razlika u planiranom BDP-u od skoro 2 procentna poena ukazuje na višak optimizma vlasti u odnosu na realnost. Troškovi života (stanovanje, hrana, energija) rastu brže od zvaničnih stopa inflacije, pa se stvara jaz između statistike i svakodnevnog iskustva.
Isto vazi i za N1. Tvrdis da zaposleni imaju "po zakonu" pravo da osporavaju vlasniku upravljanje svojom firmom po svom nahodjenju. Pitao sam te, koji je to zakon, jel' mozes da ga citiras?
Zakon o javnom informisanju i medijima

  • Uređuje slobodu izražavanja i obavezu medija da obezbede istinito, potpuno i nepristrasno informisanje.
  • Predviđa da se uređivačka politika ne sme zasnivati na diskriminaciji ili kršenju profesionalnih standarda.

Kodeks novinara Srbije (profesionalni standard)

  • Nije zakon, ali je etički okvir. Novinari se mogu pozvati na njega kada smatraju da uređivačka politika krši principe istinitosti i profesionalne etike.

Zaključak​

Zaposleni u medijima u Srbiji nemaju zakonsko pravo da po svom nahođenju menjaju uređivačku politiku, jer je to vlasničko pravo. Međutim, imaju mehanizme zaštite kroz Zakon o javnom informisanju, sindikate, etičke kodekse i sudske postupke, kojima mogu osporavati odluke ako one krše zakon ili profesionalne standarde.
 
Zaključak
Zaposleni u medijima u Srbiji nemaju zakonsko pravo da po svom nahođenju menjaju uređivačku politiku, jer je to vlasničko pravo. Međutim, imaju mehanizme zaštite kroz Zakon o javnom informisanju, sindikate, etičke kodekse i sudske postupke, kojima mogu osporavati odluke ako one krše zakon ili profesionalne standarde.
Dobro, i gde tu po tvom misljenju pise da zaposleni imaju pravo da osporavaju vlasniku firme da vodi poslovnu politiku po svom nahodjenju? A sta ako on sutra odluci da N1 program treba da se preorjentise na neki sportski ili kulinarski sadrzaj, iz cisto komercijanih razloga? Jel' bi i tu po tebi bilo nesto sporno, ili "neprofesionalno"?
 
Poslednja izmena:
Ne sećamo se da je tebe iko pitao za uređivačku politiku bilo čega, jer oreš njivu i čuvaš ovce, a posao novinara traži neke druge stvari. Zašto se uturavaš tamo gde ti nije mesto i namećeš svoja shvatanja koja, uostalom, i nemaš?...:cool:
Samo da te podsetim, vidis koliko si ovde bio nekorektan. Nastupas sa nipodastavanjem sagovornika samo na osnovu necijeg imena ovde. Razmisli, sta ti to stvarno znas o meni da bi mogao tako da sudis. I kako mislis da ovako nesto moze da ti pogura tvoje argumente, ako takvi uopste postoje?
 
Poslednja izmena:
Dobro, i gde tu po tvom misljenju pise da zaposleni imaju pravo da osporavaju vlasniku firme da vodi poslovnu politiku po svom nahodjenju? A sta ako on sutra odluci da N1 program treba da se preorjentise na neki sportski ili kulinarski sadrzaj, iz cisto komercijanih razloga? Jel' bi i tu po tebi bilo nesto sporno, ili "neprofesionalno"?
Ako su u pitanju drastične promene, gde se neki prave da ne vide slona u staklarskoj radnji, imaju svo legitimno pravo da se pobune i potraže odgovarajući pravni lek. Ne živiš u feudalnom dobu, pa da je baš sve svačiji ćeif. Ne leži meni da skrećem pažnju na to, ali nekima očigledno treba i to utuviti u glavu...:cool:
Samo da te podsetim, vidis koliko si ovde bio nekorektan. Nastupas sa nipodastavanjem sagovornika samo na osnovu necijeg imena ovde. Razmisli, sta ti to stvarno znas o meni da bi mogao tako da sudis. I kako mislis da ovako nesto moze da ti pogura tvoje argumente, ako takvi uopste postoje?
Naravno da ne sudim po imenu, nisam rođen juče. Cenim da si dovoljno bistar da razumeš ironiju... Ali, nisi ni ti od juče. ;) Znaš ti vrlo dobro šta pokušavaš da natežeš na forumu Krstarice i spinuješ u stilu prepoznatljivoga narativa, što ti dovoljno govori da si "očitan" u providnoj nameri, nezavisno od bilo kakvog nika koji koristiš, jer će ti uvek biti referisano na pokušaje zatvaranja očiju na marifetluke vradajućeg kriminalnog kartela koji uskoro hvata let za Urugvaj, kao što to čine njihova mađarska "sabraća" iz do nogu dotučenog Fidesa. ;) :cool: Misli malo o tome, "zemljače"... Svoj rezon ne menjam ni za jotu! :cool:
Razlika je u gledanosti. U digitalnom formatu, Informer je treci medij po gledanosti, dok je N1 tu vrlo nisko. Nije ni cudo sto novi vlasnici hoce tu nesto da promene. Ali avaj, usijane glave u N1 misle da gledanost i profit nemaju nikakve veze tu, da su oni nekakvi "branitelji istine" i kao takvi nedodirljivi.
Razlika je u upumpavanju nekontrolisanog novca od strane vladajućeg kartela u tzv. provladine tabloide, "blatoide", kao maloj deci da pričam, javna tajna, to već svako zna... :cool: S druge strane, na vrhuncu protesta, čak im ni to nije pomagalo. Nije dosezala RTS i Pink, ali N1 je u to vreme debelo po gledanosti i šeru istinom gazio sve "đubroide", a sva je prilika, i nastaviće to da čini, ukoliko mu ne gurnu klipove pod točkove kao što pokušavaju. ;) Živi bili pa videli.
 
Razlika je u upumpavanju nekontrolisanog novca od strane vladajućeg kartela u tzv. provladine tabloide, "blatoide", kao maloj deci da pričam, javna tajna, to već svako zna... :cool:
Nemoj "javna tajna". Daj nesto konkretno. I ako "to vec svako zna", pretpostavljam da i ti znas koliko je to "nekontrolisanog novca" "upumpano" u te medije koje ti pogrdno nazivas "blatoidima".

Jel' sad primecujes kakav je tvoj nivo diskusije ovde? Cemu tolika ostrascenost? Ajde, razumem da je neko ljut na ovo ili ono, ali stvarno, zar ti zaista mislis da ovako nesto moze da ti pogura neki argument?
 
Nemoj "javna tajna". Daj nesto konkretno. I ako "to vec svako zna", pretpostavljam da i ti znas koliko je to "nekontrolisanog novca" "upumpano" u te medije koje ti pogrdno nazivas "blatoidima".

Jel' sad primecujes kakav je tvoj nivo diskusije ovde? Cemu tolika ostrascenost? Ajde, razumem da je neko ljut na ovo ili ono, ali stvarno, zar ti zaista mislis da ovako nesto moze da ti pogura neki argument?
Nemoj ti da brineš za to, sine Nebojša, sve se zna i tek će da se zna. Ima da ne bude tajna, već samo javno... ;) :lol: Ne nazivam ih (samo) ja "blatoidi", već svak razuman čovek ove zemlje, a ima ih sve više. Pa ćemo malo da pratimo vaše finansijske tokove, pa ćemo da proveravamo i fabrike botova, ko je kome šta plaćao, gledaj ti sebe da se slučajno ne zatekneš na tom spisku, jer sve što i ovde inače činiš je jasno kartelaško botovanje. :cool: Ili ti se možda čini da i to nije "javna tajna"...🤣 Ajde bre, providan si ko da ti ćale staklorezac.:cool: Pozdravi upravu i reci im da im se sprema jedna fina lus-lus-lustracija, tarararara....:bye:
 

Back
Top