Quantcast

MZ odnosi:Sta zele od nas a nikad nece imati

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
Ja sam zeleo da u praksi osetite dok odgovarate na temu , bez razmisljanja, kako vas tema uvlaci u percepciju o identitetu.Medjutim tgdanijela je to zbog zelje da temu svede na njoj poznati obrazac unistila i pretvorila je u teorijske osnove o mojoj temi, tj ja sam to ucinio uz njenu "pomoc".
I ona i takav nacin pristupa je takodje deo teme,jer upravo je takav pristup tumacenja drugih i ideja o necemu deo nasih shvatanja o vezama,ponasanju,razumevanju ,uslovljavanju...a to sve je deo jedne moje teorije da je ljubav ideja.Tj da ljubav moze potpuno da se posmatra i kao ljubav je ideja...

wihor

Ističe se
Poruka
2.029
patak,dobro si ovde naveo da zena ne moze da se ponasa 'mangupski',jer bi u tom slucaju mangupi zbrisali od takve zene pa time ona gubi upravo ono sto je htela da postane.pa cak i da se ostvari sama kroz tu osobinu zena shvata da taj put kojim je prosla,zapravo nije onaj kojim je htela da ide.

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
Samo nesto da vam kazem....
Ako ispadne da je zenama tesko da nadju primere gde sigurno nece nesto uciniti a drugi to mozda ili vec traze od njih, moze li se zakljuciti da su zene spremne na sve , tj ucinice i najneverovatnije ako im NEKO ucini ono sto je uslov iz njenog ugla , da bi ga smatrale vrednim da ucine ono najneverovatnije....?

gost 271475

Buduća legenda
Poruka
26.923
Samo nesto da vam kazem....
Ako ispadne da je zenama tesko da nadju primere gde sigurno nece nesto uciniti a drugi to mozda ili vec traze od njih, moze li se zakljuciti da su zene spremne na sve , tj ucinice i najneverovatnije ako im NEKO ucini ono sto je uslov iz njenog ugla , da bi ga smatrale vrednim da ucine ono najneverovatnije....?

Teško mi je da nađem primer, recimo tražili su od mene da prestanem da se družim sa ovim, ili onim, zbog "lošeg uticaja", čak se dešavalo da mu smeta neka moja drugarica... tu postoji princip od kog ne odstupam, nikoga ne škartiram, dok sama ne zaključim da bi tako trebalo. Čim mi se postavi ultimativan zahtev, doviđenja, ispadaš iz igre, nebitno ko je i nebitno da li je u pravu.
Tražili su mi da im istresem deo sebe, to ne mogu, nije da neću.
Tražili su da budem dostupna 5 dana u nedelji, isto ne može, treba mi prostora.
Opet kažem ,ne radi se o zahtevu, već o postavljaču. Mislim da jesam spremna na sve, ali ne kada mi se traži, jer to isuviše asocira na posesivnost, ne mogu da se odreknem sebe radi drugoga, ali da mu dam bubreg, prst, ili ruku, može... da ga pratim na kraj sveta, može, da se odreknem porodice (ovde nema mešanja, znači zna se ko gubi, treće lice), može... može sve, dok mi ne takne u decu i zdrav razum.
Zauzvrat možda tražim mnogo, znam koliko sam zahtevna, ali nije uslov... daću i bez moralne nadoknade. Ako je taj neko vredan. Više volim dvosmernu razmenu, iz prostog razloga da se neko ne bi osetio uskraćenim i zbog kasnijeg eventualnog prebacivanja, ili osećaja da nije uzvraćeno, za fer sam odnos, ali ako dam svojevoljno, to mora da bude neko poseban.

NS info

Obećava
Poruka
58
Zamislite radio-aparat koji prima i emituje samo jednu stanicu, bez obzira koliko vrteli dugme na njemu; radio na kome ne možete da kontrolišete jačinu zvuka, pa se ponekad jedva čuje, a ponekad vam pucaju bubne opne od zaglušne buke; radio koji ne možete isključiti, koji ponekad sam prekida emisiju zvukova i reci, dok se ponekad iznenada oglašava i počinje da trešti baš kad bi- ste hteli da se odmorite. Ko bi trpeo takav aparat? Međutim, kad se vaše srce ponaša na tako besomu- čan način, vi ne samo što ga trpite, već to čak smatrate normalnim i humanim. Pomislite koliko ste puta bili kidani svojini emocija- ma, koliko ste puta trpeli napade besa, depresije, brige, koliko je puta vaše srce hrlilo nečemu što n...

Poslednja izmena od moderatora:

gost 271475

Buduća legenda
Poruka
26.923
Možda ne možeš da ga isključiš, ali uvek možeš da ga šutneš i razbiješ. I srce možeš da isčupaš... najteže je stanje trpljenja, jer muči intenzivno. Normalno je kada osećaš jaku emociju da te baca u sve moguće krajnosti i da te kida... i sasvim je normalno što razum to ne može svaki put da odobri.
Između sado mazo odnosa, i mlakih emocija uvek biram ono prvo. Ako već sredina ne postoji. Pa, koliko zdrav razum može da podnese...

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
Ne postoji nijedna situacija u kojoj zeni moze biti uskraceno opravdanje da je bila zapostavljena.
Razmislite o toj moci preoblikovanja tumacenja i ISTINE.
Rodna uloga?
Opcija stvorena tetoshenjem zato sto je slabije bice?
Opcija stvorena fizioloskim preduslovima da je zena emotivno bice (autoritet vodi poreklo iz autoriteta majke) i pazljivo negovana u praksi i u MZ odnosima...?

Ovo uopste nije fol danas,stvarno se maksimalno koristi i koristice se sa obe strane...ne samo od strane zena...
Ni mene razumnog nista ne zaustavlja da upotrebim istu foru.....neopazeno sacekas dva tri detalja i eto ti.....
Ljudi su u ovoj silnoj megalomaniji zaboravili da je trud potreban oko izgradjivanja zajednickog a ne oko licnog,a eto desilo se da usred socijalnog napada , previse energije pojedinca utroseno za egzistencijalne neophodnosti i onda se ocekuje da onaj drugi izgradjuje vezu....a da MI samo usmeravamo na zeljeni tok ono sto veza nudi....

Toliku moc seks ipak nema....On ne moze biti gorivo za toliko emotivno pumpanje snage i angazovanja.....
Ljubav, ili ono sto se danas zove ljubav, takodje nema tu moc

zadovoljavajuc

Primećen član
Poruka
870
Ne postoji nijedna situacija u kojoj zeni moze biti uskraceno opravdanje da je bila zapostavljena.

E, ovde sam za skroz potpunu jednakost.
make-up.gif

Stvarno, jedna od osnovnih stvari je to da se covek negde odrekne sebe, ali mislim da nije zgoreg sporadicno uletati u svoje Ja. Naravno, to bas i nije moguce predvideti svaki put, pa ume da uleti u nezgodnom trenutku.
Eto, neka i to bude jedna od stvari: 'de ja znam kad cu morati da budem sebi vazniji. :mrgreen:

DacaMARTA

Ističe se
Poruka
2.192
Više me brine, više strahujem od pitanja...šta nikada neću biti u stanju pružiti....
Jer kada se osvrnem, više me bole barijere koje sama nisam mogla da prevaziđem, od toga što me neko nije znao voleti kako je meni trebalo da budem voljena...
Zapravo pred kraj, kada se budem osvrtala na sve što sam dobila i izgubila, najstrašnije bi mi bilo saznanje da nisam doživela nešto, da nisam dosegla granice koje sam želela, jer JA nisam znala...

da volim....

A ne znam. Retki znaju. Da vole, mislim :)

Toliko se slazem sa ovim zatamnjenim delom poruke da sam se rasplakala...
Svaka cast sto si to ovako napisala i objasnila...

:ok: :bye:

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
Ja sam mislio da je prethodno izgovoreno shum, ali vidim da nije...
Stvarno ste vi zene zanimljiva stvorenja....mislim na to da vam je do suza vazno da znate da volite nekoga, a da to nikako ne povezujete sa potrebama osobe, vec sa "kako osoba trazi" i "kako se ponasa"...
Covek bi pomislio da vam je stalo do toga kako i sta drugi zele da prozive sa vama.Medjutim muskarci to pogresno protumace pa pomisle da vam je stalo do toga sta pojedinacno svako od vas misli i oseca.....
Dve recenice jedna do druge , a nigde slicnosti i veze...U prvoj dozivljaji i situacije, u drugoj misli i osecanja sa namerom.....Ispada da su zene ( u globalu ) stihijska stvorenja, mozak koriste za usmeravanje i planiranje situacija i dozivljaja, a reakcije sopstvene racunaju u epsilon okolini samog trenutka reagovanja....

Ali stvarno mi je zanimljiv taj fenomen da vam je bitan tok dozivljavanja dozivljaja i dogadjaja , a da vam je skoro nebitan deo sta partner misli i oseca.
Da ste 100% sebicne, onda bih to tumacio da vam je bitnije da partner svojim mislima i osecanjima NE POKVARI vas zamisljeni pozorisni komad i scenu dozivljaja....zajednickog valjda...
Ovako bih rekao zanimljiva smesa sebicnosti,pasivnosti,lukavosti i submisivnosti....
Kako je to psiholoski zamuvano kao prirodna reakcija u refleksu razmisljanja....ne znam kako da nazovem taj fenomen (imam neki utisak da je fenomen recidiv zadnjih 400-500 godina)

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
U tim trenucima u zivotu , kad donosim odluku , kao sto se u prethodnom postu desava, ja ne gledam samo stanje sada, tj stvarno SADA gledano , muskarac treba upravo da igra igru kakva je osoba sad i tako joj preko slasti i ne dati priliku ni motiv da se razvija na neki drugi nacin(a to mozda i ne zeli, ono malo zelja sto je svest,to se kompenzira kroz zadovoljstvo , i kod nas i kod njih,samo su muskarci tempirane bombe prema zeljenom, a zene prema uskracenom....)

Znaci,mozda je trenutni set osobina delimicno i posledica takvog tretmana "kupljenja mrvica" , a mozda je to ipak i izbor koji godi nekim drugim genetickim predodredjenostima...
Jer pol, materinstvo, fizicke sposobnosti,drustvene fizicke sposobnosti, sve to cini skup zahteva, i neka optimizacija pa globalna usrednjena optimizacija takodje,jer zene cesto optimiziju ali to rade ne na individualnom vec unose korekciju bande,tj kolektivnog...
Zato se i kaze da su zene svesnije kolektivnog , zbog tog konformizma, a on je tumozda iz osecanja slabosti , bilo fizicke,mentalne, intelektualne...bilo slabosti u natalnom trenutku...

Medjutim,ja ne zelim da ja ovde iznosim teoriju, niti da pojasnjavam.Naprotiv ova tema je zamisljena da iznosite ciste primere, i to u redosledu kako je u naslovu,ma kako vam sebicno ili neprihvatljivo ili individualno zvucalo...

Cak i sad posle ovoliko price...tema moze biti korisna i svesnom i nesvesnom...

zadovoljavajuc

Primećen član
Poruka
870
muskarci tempirane bombe prema zeljenom, a zene prema uskracenom

To je istina, samo sto ja ne znam nijednu zenu kojoj iole pada na pamet da pokusa da kontrolise svoju zelju (postavka je malo promajna u tom smislu, posto uskracenost povlaci zelju, tako da to samo pozuje bezobrazluk tog pola; i to nece zelju da joj se ne uskrati, nego da joj se ne uskrati nijedan umisljeni trip iz glave, koji, eto, sitnicavo, moze da uskrati kompletan (a nemoguc, samo tupsonke to ne kapiraju; mada kapiraju, ali su dovoljno bezocne, moze im se, uvek je tu neki klipan koji ce da se izlozi da ona to proba, pogleda se iz 50 uglova, i otkrije da joj dupe izgleda veliko u tome, i da baci natrag)), tako da ih striktno treba kao kucne ljubimce posmatrati, jer, one nisu dorasle zadatku da im se prepusti ikakava visina, a da ne postanu ono sta postanu kad im se to dopusti.

zadovoljavajuc

Primećen član
Poruka
870
Ali stvarno mi je zanimljiv taj fenomen da vam je bitan tok dozivljavanja dozivljaja i dogadjaja , a da vam je skoro nebitan deo sta partner misli i oseca.
Da ste 100% sebicne, onda bih to tumacio da vam je bitnije da partner svojim mislima i osecanjima NE POKVARI vas zamisljeni pozorisni komad i scenu dozivljaja....zajednickog valjda...

To "zajednicko" je cista lukavstina, podmuklost proturanja licnih ciljeva u maniru teleshopa.

Dokaz prvog pasusa, s osvrtom na "teoriju neuskracivanja" je i zivot jednog, sta znam, Berluskonija, koji sad skoro, eto, nije uskratio nekoj klinki par tisuca evra, te ona ponosito i bez blama istice kako joj jeste "pomogao" nekom prilikom; ne sumnjamo da mu se adekvatno zahvalila. Svakako je nije bilo briga kako se oseca sustinski, nego samo kako da mu podobri osecaj. Te plemenite zenice.

Poruka
51.003
Dakle za oba pola,sta vam se cini ili su od vas ocekivali a nikad nece dobiti ili bar ne za stalno.

Tačno znam šta je ko očekivao od mene.
Češće ono što nisam želela da dam, nego ono što nisam mogla da pružim: odricanje od prijatelja, nekih životnih navika, insistiranje na potpunoj otvorenosti (ali jednostranoj, tj. mojoj).
Zato takve veze i nisu trajale. Svako očekivanje na kome se insistiralo, rađalo je otpor. Pa majkumu, zašto je sa mnom, ako teži da me promeni?

Onog časa kada sam naišla na čoveka koji je zavoleo ono što ja jesam, e tada sam poželela da pružim i više nego što je, verovatno, očekivao. To je, valjda, kvajt normal. Ili je, možda, i on, već na početku, tačno znao šta i koliko može da očekuje od mene.

MŽ odnosi nisu nikakvo takmičenje. Ono što se danas banalizuje pod "ponuda & potražnja" zapravo su kompromisi. Ali kompromise ne možemo praviti ukoliko ne postoji valjan alibi, kršten romantičnim imenom "ljubav". On podrazumeva izricanje želje bez uslovljavanja, ispunjavanje želja bez osećanja prisile, poštovanje ličnosti i lične slobode, i odsustvo razočaranja zbog neispunjenih očekivanja.

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
Moj odgovor na poslednju borkinu recenicu je pitanje da li ljubav pocinje ,nastaje iskrenoscu na ijednom polju osim pozude.
Pre nego sto potrcite da odgovorite, duzan sam da ogranicim situaciju na one ljubavi koje nastaju kao cin upoznavanja.....iliti kako vi zene govorite, radjanje iskre koja se pretvori u plamen....a izuzima situacije gde se znaju milion godina pa rese ajd da probamo, nisi mi nesimpatican, cna, moze da se zivi zajedno (prosecno 1/4 do 1/3 takvih pokusaja opstane....kad su vec ozbiljno nameracili da vise nemaju drugi izlaz....ali ako se slucajno u prelaznom roku desi cak i mini nada , ode sve u mast....propast...)

---------------------------------------------
Borkin post nisam u celini razumeo.....
Prvo nisam razumeo kako uspeva da zna sta ljudi ocekuju jos od prvog trenutka od nje.....to je u vezi poslednjeg pasusa...a i primetite da je borka izjednacila ocekivanje sa "tezi da me promeni".....
Bokca ti tvoga, pa onda sve zene zele da od svog muskarca naprave milijardera....
Nek bude da na kraju veze zna sta osoba trazi od nje....kad vec se dobro poznaju....a i to trazi nije isto sto i ocekuje.....bar ja tako mislim, ja ocekujem da su svi maksimalno ispoljeni, i korektni a daleko da to uopste trazim od ljudi.Ocigledno da smo pronasli specificnosti zenskog recnika...

Ne znam kako drugi pasus da primenim kad ljudi pocnu da zive zajedno u 30tim a postavi se pitanje u 40tim....zene maksimalno erodiraju u tom periodu, makar izgledale kao najjb... koke...
To je promena koja nije zeljena, a desi se....to je ocigledno zenama mnogo prihvatljivije.....Zato pamet u glavu muskarci, pronadjite u njoj ono sto ce biti njena promena kad prodje prvih 5godina...a lako cete vi svoje pravo lice predstaviti kao promenu koja je naknadno nastupila,samo nadjite pravo obrazlozenje...(ovo je u stilu primenimo zenske tehnike kod muskog ponasanja, nadjimo univerzalni jezik komunikacije.

Treci pasus je samo potvrda onog sto zene kod sebe primenjuju , sto ja kao poigravanje u prethodnom delu zakljucih i evo pokazuje se da se to cak i ceni......

Zadnji pasus opet ne razumem, odakle takmicenje,osim ako takmicenje nije rezultat hijararhijskog nadmetavanja izmedju zena....To nadmetanje izmedju zena je istovremeno i preslikano u zahtevanje najsposobnijeg muzjaka...Pazite ,to takmicenje znaci postoji, cim ga u jeziku ima......samo je razlog zelja zene i posto ona bira , zelja za zenom......Ako muskarac razvija ljubav ,a zena radja ljubav,slikovito receno zena ocekuje da postoji iskra od starta, a muskarcu je bitno finale....taj rivalitet izmedju zena je u startu intezivan, dok je kod muskarca tek naknadno intezivan,sto omogucava muskarcu da misli bez strasti....iako misli o strasti i ljubavi...

Ali mi se ne svidja temu kako fabrikujete.
Nekako osecam da se trazi podrska javnosti....
A cim se to radi, nista od posmatranja onog sto izjavljujete.....ova tema nije namenjena drugima da tumace ono sto ste izgovorili ,vec vama dok izgovarate da se ono sto izgovarate menja..

Prethodni post nije dao nijedan primer, ali je bas kao i ostali na forumu (koji inace non stop beze od teorija vec traze kratke i jasne primere) pruzio teoriju o onom sto bi trebalo da je u temi...
Kud svi tu i borka...

gost 271475

Buduća legenda
Poruka
26.923
To je istina, samo sto ja ne znam nijednu zenu kojoj iole pada na pamet da pokusa da kontrolise svoju zelju (postavka je malo promajna u tom smislu, posto uskracenost povlaci zelju, tako da to samo pozuje bezobrazluk tog pola; i to nece zelju da joj se ne uskrati, nego da joj se ne uskrati nijedan umisljeni trip iz glave, koji, eto, sitnicavo, moze da uskrati kompletan (a nemoguc, samo tupsonke to ne kapiraju; mada kapiraju, ali su dovoljno bezocne, moze im se, uvek je tu neki klipan koji ce da se izlozi da ona to proba, pogleda se iz 50 uglova, i otkrije da joj dupe izgleda veliko u tome, i da baci natrag)), tako da ih striktno treba kao kucne ljubimce posmatrati, jer, one nisu dorasle zadatku da im se prepusti ikakava visina, a da ne postanu ono sta postanu kad im se to dopusti.

E, pa grešiš... muškarci su ti koji ne kontrolišu želju, malo generalizujemo... žena koja je navikla da dobija šta poželi, možda ne može da prihvati uskraćivanje, ali daleko od toga da ne može da kontroliše želju. To bi značilo da ne bira sredstva da bi došla do cilja. Što nije uvek tako. Ovde bi možda trebalo da se povede pitanje odgovornosti, ne kontrole.
Tripovi su druga katergorija... i muškarci jesu realniji po ovom pitanju, ali to ne znači da se sve žene ponašaju kao razmažena derišta.
I svaka će ti uzeti onoliko koliko joj dozvoliš, poniziće te i kontrolisati onoliko koliko joj dozvoliš... staviti je na tron, a pri tom zgaziti po svom ponosu, pa šta očekuješ od nje? Da te poštuje? Zašto bi, ako ti sam sebe ne poštuješ?
Staviti je na tron, a pri tome ostati i jednoj i dugoj strani jasno gde su granice, ne može da bude loše, i retko koja će to zloupotrebiti. Ja ne bih, možda ima neko ko bi...
Ako same ne poseduju visinu, teško da će se snaći na onoj na koju je postaviš... ako je svesna sebe, neće to zloupotrebiti. Nisu sve žene iste, niti svi muškarci.
Ono što se muškarcu ne oprašta je ispoljavanje emocija kroz patetiku i gažanje sopstvenih principa i svaka će, to mogu da potpišem, ako on to sebi radi, ana pokušati x puta jače da ga sroza, ispitujući granice, dokle sme da ide.
U nekim slučajevim se ovo brka sa osećanjima. Po meni, nikakve veze nema, više ego i komplexi. Tretiraj ih kao kućne ljubimce, ali nemoj da se iznenadiš kada te jednog dana iz čista mira ujedu za srce.

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
dobar duel vas dvoje,a i ja mislim ovo kao djavolja....
Ima tu jos detalja,ali sam bas zeleo da zene odgovore na izjavu zadovolj....
iz mog ugla submisivno znaci itekako kontrolisanje ,ali na nacin prolongiranje.....To psiholoski nije zdravo, gledano iz ugla filozofije, ili psihologije sustine ljudskog bica,ali trenutno je psihologija disciplina kojoj je cilj da vas uklopi i usreci jeftinim decijim trikovima i detaljima....

Analogija psihologije zapada i pedagogije je rad sa decom tako sto im stalno privlacite paznju svetlucavim i jestivim igrackama i predmetima....osmeh je pobeda.....
Nekadasnja istocna psihologija je osim zabavista i "deca ce se kroz igru sa drugom decom i truditi i plakati ali i radovati vise nego sa svetlucavim igrackama...
Daleko istocna psihologija je iz ugla pedagogije nesto nalik pitaj dete uvek isto pitanje ali uvek na razlicite nacine,do trenutka kad ti dete odgovori na isto pitanje razlicito kad promenis nacin pitanja...

MZ odnosi se razvijaju i menjaju,ali niste stigli da vidite promene koje bibile jasno posledica socijalisticke ili istocne psihologije.....mada vecina kazu da su emocije bile cistije,ali neznaju dali zbog starina ili zbog socijalizma...

zadovoljavajuc

Primećen član
Poruka
870
to ne znači da se sve žene ponašaju kao razmažena derišta

Ne znam ni jednu zenu koja ne kaze "ako se nekom ne svidja to sto sam ja apsolutisticki smislil, moze da ide, a ako ostane postaje neprijatelj".
To je razmazenost, u najmanju ruku.

I svaka će ti uzeti onoliko koliko joj dozvoliš, poniziće te i kontrolisati onoliko koliko joj dozvoliš... staviti je na tron, a pri tom zgaziti po svom ponosu, pa šta očekuješ od nje? Da te poštuje? Zašto bi, ako ti sam sebe ne poštuješ?

Zena treba da postuje svog muskarca, a ne da mu bude jos jedan neprijatelj iz spoljnog sveta; sitnicavi tragalac za slabostima, umesto neko ko treba da mu pomogne da zaleci rane, a ne da ih siri.

Mislim, utvrdio sam procenat od 99.03% zena koje treba da izbegavam i za koje mogu sa sigurnoscu da tvrdim ne da ne mogu da pruze to malo sto treba, nego da nisu u stanju ni da pojme o cemu pricam. :mrgreen:

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.583
Ne znam ni jednu zenu koja ne kaze "ako se nekom ne svidja to sto sam ja apsolutisticki smislil, moze da ide, a ako ostane postaje neprijatelj".
To je razmazenost, u najmanju ruku.

Zena treba da postuje svog muskarca, a ne da mu bude jos jedan neprijatelj iz spoljnog sveta; sitnicavi tragalac za slabostima, umesto neko ko treba da mu pomogne da zaleci rane, a ne da ih siri.

Mislim, utvrdio sam procenat od 99.03% zena koje treba da izbegavam i za koje mogu sa sigurnoscu da tvrdim ne da ne mogu da pruze to malo sto treba, nego da nisu u stanju ni da pojme o cemu pricam. :mrgreen:

istina, ali to neces postici tretiranjem zene kao kucnog ljubimca. postovanje se zasluzuje, nije bogom dano. plus da shvatis da zena to isto ocekuje od tebe. sto znaci da oboje moraju da zasluze. istovremeno uzimanje i davanje. cim vidim da dajem vise od onoga sto dobijam, odnosno cim vidim da nezadovoljstvo traje duze vreme. odem. dobitak/gubitak procenjujem na osnovu zadovoljstav/nezadovoljstva. ako vidim da hoce da mi ispije krv i izvadi dusu, odem. zabole me uvce da se trudim, ako procenim da ce gubitak biti veci od dobitka. racunica i sebicnost? mozda, ali svi imaju svoju racunicu i svi smo barem malo sebicni.
razmisli da nije delom do tebe, jer ti u startu posmatras zene kao neprijatelje (da se videti iz postova :mrgreen:). a retko kada se dobije ono sto se hoce, vec ono sto se zasluzuje i ono sto privuces svojim ponasanjem. dakle, to sto ti 99 posto zena nije dalo ono sto si ocekivao da ces dobiti, nije iskljucivo njihova krivica.
najgore/najgluplje je krivicu traziti iskljucivo u drugome, sto se musko -zenskih odnosa tice.

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
Da se slikovito izrazim, mislim da covek ne treba da jede koske i spava u kucici da bi uspostavio posvecen odnos sa psom...
I pas i covek traze razlicite stvari od onog drugog da bi bili posveceni.....
Tu je i macka koja ce vam za mnogo manje izgledati posvecena, ali kraci fitilj,krace pamcenje....

Hocu reci da fraza "one isto to ocekuju od tebe" itekako ne treba shvatati da covek treba da jede istu hranu ili da reaguje isto na kosku.......da bi mu pas bio posvecen.....a ni covek to ne ocekuje od psa da jede istu hranu i pisa na solji....

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.583
:zcepanje: eto, sta sam rekla.

patak i ti se preispitaj. ako si u stanju da pogledas u sebe. ako smes da pogledas u sebe, jer moze se desiti da vidis nesto strasno. :lol:mislim da je tvoj problem sto cujes iskljucivo sebe i sto ono sto ti postavis kao istinu, uzimas za apsolutnu istinu.

aj vozdrica. u rl, ne bi dobio ni ovoliko paznje od mene. :lol: nego, tema je zabavna za spamovanje. :mrgreen:

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.583
moram jos da naglasim da vecu glupost nisam dugo procitala, i to prilicno zajedljivu glupost. :D

zadovoljavajuc:

moj odgovor na to je

zLozi:
istina, ali to neces postici tretiranjem zene kao kucnog ljubimca. postovanje se zasluzuje, nije bogom dano. plus da shvatis da zena to isto ocekuje od tebe. sto znaci da oboje moraju da zasluze.

i onda ti konstatujes

Tuzni_patak:
Hocu reci da fraza "one isto to ocekuju od tebe" itekako ne treba shvatati da covek treba da jede istu hranu ili da reaguje isto na kosku.......da bi mu pas bio posvecen.....a ni covek to ne ocekuje od psa da jede istu hranu i pisa na solji....

dakle, ti mislis da je ono sto sam ja nakuckala fraza i da zeni treba neko ko ce umesto da leci njene rane da rovari po njima, da zeni treba neprijatelj, u krajnjem slucaju- gazda od koga ce dobijati mrvice i to one koje gazda smatra da psu treba dati.

al' dobro, da ti nemas takvo misljenje, ne bismo imali ovoliko zabavnih tema na psihologiji.:D

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.