Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da smo spojili forume "Košarka", "Fudbal", "Tenis" i "Ostali sportovi" u novi forum "Sport" koji se nalazi u kategoriji "Život".

MZ odnosi:Sta zele od nas a nikad nece imati

tgdanijela

Poznat
Poruka
7.092
Izgleda da se traži nešto ovako - Muškarac očekuje da njegova žena uvijek bude mlada i lijepa, a neće to dobiti ..ili
Muškarci očekuju da će saznati ženske tajne, ali to nikad neće saznati ..(u ovom slučaju važi i obrnuto)
Muškarci očekuju da će spoznati konačnu ženu, ali ona je uvijek iznova i nova ....
Muškarci očekuju da će uvijek moći zadovoljiti ženu, da ih potencija nikad neće iznevjeriti, ali sve se mijenja ...

tgdanijela

Poznat
Poruka
7.092
Hajde ja da uprostim kako treba da izgleda odgovor na temu , posto tgdanijela non stop offtopicuje...tj omasuje temu....

Post, odgovor treba da sadrzi tri polja...
<ono sto zele od TEBE>
<nece dobiti od TEBE>
[<zasto nece dobiti to od TEBE>

Zloupotrebite slobodu kad odgovor moze da bude i u drugom ili trecem licu ...

Pa primjeri su mi onda dobri
Muškarac želi da njegova žena uvijek bude mlada i lijepa
To neće dobiti
Jer će žena ostariti

A slično je i sa ostalim primjerima...:aha:

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
Pa primjeri su mi onda dobri
Muškarac želi da njegova žena uvijek bude mlada i lijepa
To neće dobiti
Jer će žena ostariti

A slično je i sa ostalim primjerima...:aha:

Zanimljivo.....
Kad pricamo o vezi i emocijama zene i forumasi obicno navode prakticne zahteve, prakticne potrebe , prakticne dozivljaje i dogadjaje...(vrlo cesto u smislu ne smeta mi sto me u globalu ne postuje ako me postuje kad smo zajedno....)
A ovde imamo analizirane potrebe onog drugog i izvucen zakljucak od strane nas sta to oni zele i to je uzeto kao <sta zele od mene>.
To stvarno jeste deo teme, na neki prosiren nacin....jer se iz banalnih idi kupi hleba moze izvuci neki dublji zakljucak.......

U nekom postu sam napisao da je tema postavljena ovako banalno bas zato sto su i M i Z toliko posveceni svom polu i generalizacijama i sugerisanim modelima ponasanja da im logika zakljucivanja radi ne kako jeste vec kako im je sugerisano da jeste....
I upravo zato sam postavio temu da napokon dodju do izrazaja oni koji "zele samo male jednostavne stvari" a obicno kukaju zene da zele te samo male stvari .....

I odjednom imam poplavu saveta u vezi primera (kukate kad nema primera da pojasni o cemu se radi), a odjednom imam poplavu od vas generisanih tumacenja sta zele od mene.....
Mozda bih ja i voleo da ucesnici osim stvarnih ociglednih zahteva <sta zele od mene> imaju i primere tumacenja <sta USTVARI zele od mene> ali ne za sada....
Znaci moje analize zrelosti i objektivnosti vas diskvalifikuju (u globalu, ne pojedinacno, znaci da je tema zatvorena za tgdanijelu i mene i jos poneke, sasvim bi ok bilo to sto je navela primere koje je navela...ali ovako radi upravo destrukciju teme....na zalost ona ne razume zasto je ovo sto ona pise destrukcija teme, a to pokazuje da je i njoj samoj potrebna tema bez "USTVARI" tumacenja....vec bukvalna , prosta, jednostavna....

Npr
<ocekuju od mene da pravim kikice>
jeste verovatno <ocekuju od mene da budem tinejdzerski mlada, poletna i nesmotrena, razdragana> ali u ovoj temi i zbog ovakvog sastava drustva i javne percepcije na zalost ovo drugo shvatam kao offtopic i destrukciju teme, dok ovo prvo shvatam kao ucesce u temi...
Naravno vecini ce procitano u temi znaciti upravo nastavak njihovog banalizovanog posmatranja sveta...tj ako 5 ucesnika izjavi da traze kikice , to jos moze da postane i moda bez ulazenja sta to ustvari znaci i koliki je rok trajanja takvog novog seksualnog otkrica....

Nadam se da sam bio jasan onima koji citaju duge postove...

tgdanijela

Poznat
Poruka
7.092
raz_020.gif
Patak, al si ti uplašen
scaled.php

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
Ovo je stvarno ruzno ponasanje jedne totalno prizemne osobe , koja je ubedjena da razume psihologiju...
Jer stvarno ne razume kako je to pomereno zakljucivanje, misljenje i razmisljanje ljudi uz pomoc sugerisanih drustvenih modela ponasanja, tako da osim sto ne vidi , ne daje ni mogucnost da se nekom temom prikaze koliko su zakljucci pojedinaca deformisani....

! Pri ovome nisam naveo ono njeno tumacenje da je sve sto joj nije po volji ustvari patrijarhalno drustvo iz proslog veka i zadnjih 50 godina...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zato i reagujem jer ne zelim gomilanje recepata iz zute stampe, logickih sledova i dokaza iz tih istih novina ili iz svakidasnjice ali poreklom odatle ili sa nekih kontakt emisija ili pinka...
Zelim jednostavno naveden zahtev koji je prema vama, zatim koji je vama neodgovarajuci i koji necete ispuniti ili zato sto ne postoji po vama nacin za ispunjenje ili zato sto vam se nece , kao i obrazlozenje zasto vam se nece...

I onda imam problem sa jednim "strucnim" frojdoljubivim doktorom koji iz nekog svog razloga blokira razvoj teme etiketiranjem , umesto jos da pomogne da se tema razvije i da ljudi vide koliko su sugerisani modeli zakljucivanja i rezonovanja koji danas vladaju , razlog za postojanje nerazumevanja i nedogovora izmedju polova.

I gde naglasim da nije potrebno moralisanje i etika, tu prosto buja pokusaj da se ubaci moral i etika u tu temu...
Ovde je moral nepotreban, jer moral je takodje zarazen sugerisanim drustvenim modelima ponasanja , a oni su truli u osnovi...
Nebitno da li jesu ili nisu , ovde se trazi od vas prosto ucestvovanje ili ignorisanje teme...
Znaci imas nesto sto drugi traze od tebe a nikad nece dobiti , iznesi ako hoces, preskoci ako neces, i kao da nisi video temu...
-------------------------------------------------------------------------------
Meni stvarno nije jasno da doktor koji ima predmet psihologiju, to ne vidi i ne shvata...
A mozda ni ostali ne vide kako se preko primera sta je zahtevano a od vas nemoguce za prihvatanje ili ispunjenje , moze doci do lakseg dogovora , boljeg razumevanja i dubljeg poznavanja sebe i drugih...

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
E, vidis, meni je to, kao, "lozimo se na sitnice", samo potvrda sitnicavosti.
Jos jedna stvar koju nece dobiti od mene - da ne reagujem na sitnicarenje. :cool:

Kod sitnica bih bio oprezan, jer sitnice povlace i jos ponesto , uvek su vezane za neku projekciju , neki kontekst, neko dodatno znacenje..
Tako da kad navodis sitnice, uvek navedi koje sitnice ....
Iako one izgledaju muskarcima precesto kao sve sitnice ....pa onda je sitnicar u globalu......ipak nek je i tako , opet navedi koje sitnice, makar drugima izgledao kao babaroga...
Ovo je tema gde ne bi trebalo da bude moralnih prosudjenja, i presudjivanja...
Ovo sto iznesoh nije u smislu osude, pa trazim nesto za konacnu odluku vec u smislu da se ovako poboljsa percepcija onog ko uocava, tj tebe...

gost 170870

Aktivan član
Poruka
1.419
phe..zivot je takav da ce vazda biti vise stvari koje ne mozes da uradis od stvari koje mozes da uradis..

Nažalost.
Samo mislim da je korisno da ljudi učine malo napora da se samospoznaju...npr bolesno ljubomorna osoba će maltretiranje, praćenje, proveravanje, nepoverenje, vređanje pravdati time što voli. Takva osoba će smatrati sebe mučenikom svoje ljubavi i svog partnera, možda optuživati Boga i Univerzum, a zapravo sama ukaka svoju šansu da bude srećna. Sve naše mane i neadekvatnosti se ispolje uopšte u životu, ali posebno na emotivnom planu. Svi "grehovi", greške, niskosti, strahovi, kopleksi...bla bla bla.
-----
Mislim da je ova tema potpuno pogrešno akcentovana. Mesto da se zapitamo zbog čega ne možemo odgovoriti očekivanjima, uzima se apsolutno pravo na dogmatičnost i ispravnost sopstvene uskogrudnosti.
ja ne volim tuđa očekivnja. Ne volim ih kada su mi teret-teret su mi kada nisam u stanju da odgovorim na njih-što implicira da sam neadekvatna po nekom pitanju iz čega proizilazi da se loše osećam po pitanju sebe...
Pogrešno je što krivicu uvek svaljujemo na drugoga, mesto da se zarovimo u sebe i shvatimo sopstvene slabosti....

Ne bih mogla da navedem nijedan primer " nikada neće imati od mene..." Ne zato što sam nešto fleksibilna, uslužna osoba...već zato što težim da jednog dana pružim nekome sve i isto toliko dobijem. Ono što nikada neki bivši nisu imali je zaboravljeno.
Svaki primer "nikada" mi liči na infantilno raspojasavanje sujete....zatvaranje u sopstvenu dogmatičnost...

Što se tiče primera iz uvodnog posta
odakle samo sigurnost da pitanje "voliš li me" znači "hoćeš li zauvek bit tu?"
Možda je osoba koja je pitala osetila neki gap....npr njen partner se ponaša kao da je voli, a opet taj partner ima neku blokadu prilikom pokazivanja emocija što blokira taj fluid i stvara nesigurnost u njoj. Možda je to bilo samo poziv na nežnost...Pitanje „voliš li me“ može da znači „ ne uspevam da osetim da me voliš, moja amigdala ne registruje da me voliš ovog trenutka, sada“
....

gost 271475

Buduća legenda
Poruka
26.923
A tema je reći šta želiš, ili očekuješ, bez dublje analize, bez postojanja pozadine, onako površno, nepostojenje suštine?
Ovako... ako se od mene očekuje da se šminkam, ili oblačim onako kako on voli, neću. Osim ako i ja to ne želim, za njega.
Ako očekuje da se redukujem prema njegovim potrebama, ne mogu.
Ako očekuje da ga razumem, ili podržim, pokušaću.
Ljudi uglavnom očekuju krupne stvari, a teže će dobiti sitnice.
Prosto, ono što žele od mene, neće dobiti od mene, ako i ja sama ne želim to isto da dam.

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
"Mislim da je ova tema potpuno pogrešno akcentovana. Mesto da se zapitamo zbog čega ne možemo odgovoriti očekivanjima, uzima se apsolutno pravo na dogmatičnost i ispravnost sopstvene uskogrudnosti.
ja ne volim tuđa očekivnja. Ne volim ih kada su mi teret-teret su mi kada nisam u stanju da odgovorim na njih-što implicira da sam neadekvatna po nekom pitanju iz čega proizilazi da se loše osećam po pitanju sebe...
Pogrešno je što krivicu uvek svaljujemo na drugoga, mesto da se zarovimo u sebe i shvatimo sopstvene slabosti...."

Iz mog iskustva dogmaticnost iz osobe se ne odstranjuje tako sto mu peglas glavu da je dogmata pa ga ucenjujes, jer to se uglavnom ne dotera zbog kratkotrajnosti uslovljavanja, i zbog postojanja drustvenih modela ponasanja...
Mozda je korisna analiza metode teme i svih posledica ovako postavljene teme, a da se prethodno tema nije ni razvila zbog pametovanja o temi...
A mozda je korisna i analiza zasto je to ustvari blokada teme i odakle motiv za toliku blokadu...
Sasvim sigurno da drugaciji pristup temi nece promeniti sugerisane drustvene modele...svako saglasno slaganje je samo rezultat drustveno postavljenih modela ponasanja, ne idu van njih...
To je ok za mediokritete i mediokritetski oblikovane osobe, narocito ako spadaju u mediokritet ponudjenog drustvenog modela...tj mozemo to gledati kao postojanje mediokriteta vise klase, mediokriteta estrade, mediokriteta nize klase, srednje klase, ako postoje svi ti drustveni modeli klasnog ponasanja, a mozemo ih gledati i kao MZ modeli ponasanja...
Tj jedan nemediokritet moze biti potpuni mediokritet u smislu MZ drustvenih odnosa...

Mislim da je mala steta za forsiranje dogmatizma koji se desava u temi jer on je vec maksimalno naduven u drustvu.
Problem ce biti ako ovo postane novi format za generisanje novoformiranih dogmatskih resenja...
Posto namerno naglasavam da ne sme biti moralnog procenjivanja, ali vidim da je zenama u krvi da uvek ocekuju i cine moralno procenjivanje (pitace me odakle mi ovakav zakljucak iz dosadasnjeg toka teme)....a da zaborave da je moral samo trenutni drustveni dogovor dominantnih IN osoba...

Ne poznajem ni jednu osobu koja nije lose prosla ako nije imala neke principe tj nesto dogmatsko od cega nije htela da odstupi...
Mali broj je spojeva gde je dobar naleteo na dobrog i opasan na opasnog...

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
Pustio sam mali kratki eksperiment i ispalo je da ljudi vise vremena imaju podesenu paznju na upravo ono sto tema treba da pokaze nego na ono sto je rekla prethodna ucesnica...znaci ljudi vise uocavaju i razmisljaju po principu sta hoce i nece, sta mogu da dozvole i sta ne smeju da dozvole , nego sto razmisljaju o tome sta su oni blokirali i skrivili...

Kao sto neko rece moze se tema gledati i kao klackalica izmedju realnih i iluzionista, ali nije to u sumi 100%.
I dalje postoji potreba da se tema sagleda kao trening uocavanja okvira vase sustine, a i razliku izmedju sustine i tastine....zato stoji rec "nikad ne bi".
Na zalost posle ovih silnih objasnjenja zasto ucestvovati u njoj, ona skoro pa gubi svoj smisao.
I ono zbog cega je nepozeljno dodatno analiziranje nekih prikazanih situacija i detalja je upravo zato sto analiza treba da bude u vama i namenjena je samo vama....
Onaj koji je napise iz svog ugla, njemu je nepremostiva iz tog razloga, a povezanost je jako bitna sa drugim razlozima koje vi ne shvatate, ili on ili ona ne shvataju.
Na zalost,negovanje javne persone, tj vaseg javnog imidza i javnog prikaza je toliko jak nagon trenutno , da se ne moze doci do odgovora bez potpunog ponudjenog paketa (koji moze biti lazan, nasankas ljude i vecina su i bili nasankani cesto) sta tacno sta znaci...

Mozda sam ja taknuo fobije prisutnih , a nisam nameravao, jer namera je samo dodirnuti percepcione slepe mrlje, tj vecina neke situacije sagledava samo iz jednog ugla , koji cesto nije "sta ja hocu" nego je i "kako izgleda" "kako se odobrava" "kako ce zavrsiti" "sta hoce od mene" "sta dajem sta dobijam" i zato je nekad potrebno postaviti pitanje iz tacno odredjenog ugla, sto bi rekli "bez sustine" jer bezsustinsko iskljucuje i kontekst filtere...

Moj savet je igrajte cesto igre na slepo....sebe cete bolje upoznati i nece vam onda smetati sto vas neki nazivaju ludim, uplasenim ili nenormalnim.
Dubinska analiza se radi zajedno sa analizom stanja, analizom domena dejstva , tako da prva lopta sta je akcentovano ne znaci nista bez tri cetiri prolaza povratne sprege...
Pitanje je da li bi ikad Zona pala da joj nije smestena lukava (ili zla ) namestaljka...

Ima jedan solidan film za ove sto misle da je sve na prvu loptu prosto , a na drugu inteligentno ....
you stupid man, bio je na tv na sinemaniji....stariji film , mila jovovic....
////svi pricamo da smo tolerantni,da nismo ti koji blokiraju konacno resenje, da nismo kljucni,a na kraju ispadne da jesmo i da je sve bilo blokirano jos na pocetku od onih koji kao nista ne zahtevaju////

Poslednja izmena:

gost 170870

Aktivan član
Poruka
1.419
////svi pricamo da smo tolerantni,da nismo ti koji blokiraju konacno resenje, da nismo kljucni,a na kraju ispadne da jesmo i da je sve bilo blokirano jos na pocetku od onih koji kao nista ne zahtevaju////

jel se ti to u osnovi, slažeš sa mnom?:eek:
Nije mi dobro:o

Šta znači to "eksperiment"? Da li bi se učesnici na temi trebali osećati kao labaratorijski pacovi?:mrgreen:

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
Ne, to znaci da koristim logicko relacioni kompjuterski sistem koji ima razne modele pa simulira situacije i odgovore na simulirano.
Uzorak na forumu je ogranicen da bi davao tacne rezultate, odavno je proglasen irelevantan.
Sistem je mnogo slozeniji i daje mnogo tacnije rezultate, ako ga nahranis sa dovoljno pobude.

A u vezi slaganja, mislim slazem se da je akcentovano na pogresnim vrednostima, ali akcentovano nisu vrednosti vec provokacija koja najbolje otvara bravu.
Ne osvajas neciju dusu tako sto ga hvatas za grudi....

Poruka
19.749
ja govorim i želim čuti samo istinu
cijenim ako mi učini toliko da ne počinje nešto negativno kad vidi da sam u haosu (dakle, tad mi znači da osjeti šta mi NE TREBA)
nek sačeka da prespavam bar, pa nek onda opali
a sigurno bi me jako vrijeđalo da mi govori da me voli (i slično) samo onda i kad misli da ja to želim da čujem a pri tom ne osjeća to

gost 198065

Poznat
Poruka
7.720
U silnim zeljama sta se zeli cesto se zamagli vid i ostane i ono sto je tesko ili nemoguce dobiti...zato ovakav naslov teme...
Dakle za oba pola,sta vam se cini ili su od vas ocekivali a nikad nece dobiti ili bar ne za stalno.

Primer 1:
Nesigurna zenska osoba pita muskarca
-da li me volis
-da li ti se svidjam
-da li sam ti lepa
-da li ti je stvarno stalo do mene
sa izrecenim ili neizrecenim potpitanjem
-da li ces biti tu i kad se ne budemo slagali u svemu
-da li ces biti tu i kad ne budem ovako u elementu i sretna
-da li ces biti tu i kad ne budem ovako lepa

Po meni(ovde u odgovoru uvek stoji licni stav onog ko odgovara na temu) ja ne mogu da nikad pruzim nelicemeran odgovor koji bi zadovoljio ovakvo pitanje i zahtev.
Moj odgovor je uvek da ja nisam njen tata (misli se da ne mogu da joj ponudim bezrezervnu ljubav) i da ulazim otvoreno i cisto (misli se nemam nerasciscene ljubavi od pre) u izgradnju te veze i odnosa...

//////
Vise od pola devojaka (po mojoj statistici) jednostavno u ovakvoj situaciji zeli da cuje laz, da bi se vratilo u svoj virtualni svet sigurnosti i zadovoljstva,ali meni ne odgovara ta opcija "budi iskren i musko u kriticnim trenucima" tj onda kad je zamisljeni sistem kod zena ugrozen i ocigledno nerealan ili neodrziv...Moj sistem je vise stojim iza onog sto kazem.
/////

Naravno objektivna analiza pokazuje da je u ova vremena pogresno biti dosledan u svakoj reci kad ionako ne zavisi sve od vas i sve je tako dinamicno da je slaba verovatnoca da je osoba pored vas toliko samoupoznata sa samom sobom.
Da je mnogo bolje biti instant emotivan, tj emotivan tacno onako kakva je trenutna potreba partnera....to je u sustini sukob pristupa Fromm i TA.

Mnogo bolje, u ovo vreme. Ako odlučiš da funkcionišeš u ovom vremenu.

Zvuči ko reklama za uloške, što bi rekli, ali zaista možeš iznaći način da ne funkcionišeš u ovo vreme. Već po svom vremenu i nahođenju.

S druge strane, nesigurnost ovoga/onoga nema nikakve veze s vremenom (društvom) u kojem si. Žensko voli čut da je lepo čak i kad zna da se udebljala pet kila:, baš ko što i muško voli da mu se kaže da mu je najveći, iako zna da je njegova bolja polovina dotad već hodala i sa dvometrašima s pozamašnim brojem cipela.

:mrgreen:

Ne zezam se, stvarno razumem šta hoćeš reć. Jedino verujem da se mnogo i previše pitaš.

Pitanja imaju ružnu tendenciju da vode lošim odgovorima; ko što sam, sigurna sam, već milijon puta rekla; čak, mislim, i ovde. :D

MZ će od nas imat taman onoliko koliko smo voljni da im pružimo. Ni manje ni više, pa kako im bog(ovi) da.
Bez obzira na želje.

Možda nije ni najmanje romantično, pa čak ni humano; ali je istinito.

zadovoljavajuc

Primećen član
Poruka
870
Kod sitnica bih bio oprezan, jer sitnice povlace i jos ponesto , uvek su vezane za neku projekciju , neki kontekst, neko dodatno znacenje..
Tako da kad navodis sitnice, uvek navedi koje sitnice ....
Iako one izgledaju muskarcima precesto kao sve sitnice ....pa onda je sitnicar u globalu......ipak nek je i tako , opet navedi koje sitnice, makar drugima izgledao kao babaroga...
Ovo je tema gde ne bi trebalo da bude moralnih prosudjenja, i presudjivanja...
Ovo sto iznesoh nije u smislu osude, pa trazim nesto za konacnu odluku vec u smislu da se ovako poboljsa percepcija onog ko uocava, tj tebe...

Ima tih analiticnih momenata. Uglavnom je potpuno jednostavno.
Da se razumemo. Cenim zensko oko za detalje. Ali ne i u nepodesnim trenucima.
Moguce je da precenjujem ono sto su u stanju, pa otud taj moj stav.
Konkretno sam mislio na trolovanje ozbiljnih razgovora, na primer.
Hvatanje za termin; ubacivanje "zasto" na mestu gde ne postoji prostor ni razlog za tu rec; i ostala razna orudja u kojima je prosto jasno da hoce da me se napravi na budalu.
I trenutak kada shvatim da je poenta u tome da jednostavno ne ispadne da sam ja sve u pravu (a to nisam ni rekao ni pomislio), jednostavno umuknem uz: "Da, u pravu si. Pogresio sam. A sad idi (da ne kazem: "Teraj se" i upadnem u jos jednu zamku zenskih kompleksa i frustracija; mada, kazem i to; nisam nesto pazljiv preterano)...".
Tako da, ja nemam predstavu sta se u tom trenutku ocekuje od mene, ali vidim da nema sanse da se to dobije. Vala, i briga me. Neko ko toliko ne razume nesto jasno i glasno receno je prosto glup, i ne zasluzuje da dalje objasnjavam (iako i to pokusam).

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
Hajde jos jednim primerom da pokazem sta ne mogu dobiti oni i one koje to ocekuju, a i da pojasnim koliko cela stvar nema veze sa moralnim normama.

Znate onu situaciju da ste sa nekim i onda naletite na nekog sa kim ste bili u vezi ili vas zna kao velikog smekera,ljubavnika ili mangupa svalera.
Ne znam za zenske teorije o njihovom razumu i objektivnosti, ali u takvim slucajevima su uvek osetljive, kao da tako dokazuju da bi same uskocile u krevet tog bivseg poznanika, ali to nije moj zakljucak, cak i ne razmisljam o tome.
U takvim trenucima je gubitnicka/gubitnicka situacija....jer ako kazes imas situaciju da ce biti osetljiva, razdrazljiva , sumnjicava, oprezna ili ce bar zbog nervoze na pocetku , verovatno pasti neka nervoza i svadja.
Sa druge strane neiskrenost je mac koji mi stoji iznad glave, a ni to mi se ne svidja, i plus je gore ako voli da bude sherlok in control...

Zenski princip je "sacekaj povoljan trenutak pa reci, ako je moguce da izgleda usput, ili odmah prilikom sretanja ako je moguce, da je sto manje sumnjivo,ili ako se cesce poslovno vidjate , onda to ignorisi kao da je nesto potpuno nevazno"...
Medjutim poslovno je cesto povezano sa generalnim pristupom devojke zene prema vasim poslovnim trenucima i sastancima.
A i cesto se desi da bas nije prikladan trenutak za prijem tih vesti o ponovnom sretanju bivse ljubavi nekim povodom, ili je majka bolesna ili otac ili neka druga emocionalna kriza...

Iluzionistima nikad nije pogodno reci takve stvari...a opet ako su i paranoici , jos gore je ne reci...
U praksi danas je bolje ne reci....i prvo uloviti nju za neko zatajenje, bezazleno , pa joj onda servirati to svoje....takav je danas zenski zakon ponasanja koji se moze itekako zloupotrebiti ili tacnije upotrebiti (zloupotreba je ako se to gleda iz muskog patrijarhalnog gledista)
Zalosno ili ne , to donosi najbolje rezultate, ne postoji zenska, pametna ili glupa koja ne prihvata taj demagoski princip 1-1 kompenzacije...to im je u glavi....neka vizija fer odnosa iako negde u dubini mozda i osecaju nefer, ali po povrsini to je 1-1....A inace upravo ova razlika izmedju sustinske i te povrsne ferke je razlog za MZ nerazumevanja.

---------------------------------------------------------------------
Da se vratim na ono sto ocekuju ali nikad nece dobiti...
U slucaju da naletim na bivsu ljubav ili na svedokinju i potencijalnu korisnicu mog mangupskog zivota, nisam taktican, tj apsolutno me boli briga da li je pogodan trenutak, jer pogodnog trenutka nece biti, i vrlo cesto dobijam negativne poene zbog tih iskrenosti, ali iz licnog ugla, odluka je zbog mog stava da necu da ulazem nikakvu mentalnu energiju u vezu sa osobom sa kojom nemam nista osim proslosti (koja joj nece stetiti) i potencijalne zelje koju je nekad imala (od koje nema nista sada), niti da opterecujem odnos sa trenutnom vezom makar i na trenutak i gram vise nego sto trebam...

Znam, mogao bih puno puta da ne ispadam hvalisavac i da precutim gde sam ispao mangup u proslosti, ali to ne radim da bih popravio svoj polozaj u trenutnoj vezi, iako je zenama to cesto zavisno od istorije i iskustva i trazenosti u proslosti, meni nije...
I mogao bih puno buta da budem "taktican" i ugladjen......Ali se sve to svodi pre ili kasnije na droljavost i na lov i oportunizam.
A ima jedna filmska recenica....ljubav je posvecenost da kad imas bolju priliku ipak ostajes sa onim sa kim si......naravno to u vecini slucajeva nije tacno , a pogotovu danas kad se meri svaki dan zivota kao bodovni ucinak bitan za total...

Ovako ne treba da izgleda post.
Ubaceno je mnogo analize i zasto je moje ponasanje takvo kakvo je, mada sam i tu izostavio analizu da li je zenska osoba pored mene sklona paranoicnom , da li spada u tihe ugovore (zenske osobe , a i muske , koje "nista ne znanju" dok ne doteraju do konacnog dokaza da su u vezi, pa cak ni tada dok bas ne overe, najlakse je objasniti preko svalerisanja gde svi vide da upada u aferu pre nego sto se afera desi, dok takva osoba to racionalizuje, mada ja mislim da projektuje, da joj je samo ugudno da prica, da nije razlog sto je seksualno gladna, da tu nema nista;inace tihi ugovor je najlakse zaebati tako sto ih suocis sa nedovrsenom situacijom, pa ili se dokazuju izbegavajuci i cak i mrzeci ili bukvalno pobegnu ili eksplodiraju napravivsi nemoguce zahteve i situacije u kojima to zapoceto uvek biva razoreno)....

gost 271475

Buduća legenda
Poruka
26.923
Zenski princip je "sacekaj povoljan trenutak pa reci, ako je moguce da izgleda usput, ili odmah prilikom sretanja ako je moguce, da je sto manje sumnjivo,ili ako se cesce poslovno vidjate , onda to ignorisi kao da je nesto potpuno nevazno"...

Kako ja nikad ne umem da izaberem taj povoljan trenutak... ili je možda problem u prezentaciji?

Možda je generalno problem u očekivanju neke garancije.
Delimično se slažem sa tobom (sa onim delom koji sam uspela da uklavirim :lol: )... Iluzionisti, realisti, pa karakter osobe x2, pa priroda veze, sve to moraš da uzmeš u obzir. I još komotno da dodaš faktor nesigurnosti, od ljubomore, ka paranoji. Opet, ne uvek i ne sa svakim. Znači nikada ne zavisi samo od jedne osobe. Osim u extremnim slučajevima.
Podržavam netaktičnost iz sve snage, jer je ponekad jedini način da druga strana shvati, kad već iscrpiš sve, kada uzalud objašnjavaš... ili prećutiš, ili staviš tačku na temu. Banalno je pričati o starim vezama, a opet i korisno, mač sa dve oštrice... svi mi imamo prošlost za sobom, ali prošlost treba da ostane prošlost.
Onaj koji je potencira pumpa sopstveni ego, ili pak živi od stare slave, ne znam... ne volim ni da pričam o starim vezama, jer je svaka bila priča za sebe, kamoli da se vraćam, to je tek utopija.
Razumevanje od mene nikada neće dobiti, sve dok ne dobijem nezvaničnu titulu u tom aktuelnom peridu nečijeg života, u suprotnom, biću nesigurna i praviću ispade, sa razlogom, ili bez. Jednostavno, potrebno mi je da znam da se razlikujem, ne moram da budem naj, ali ne ni neko ko će služiti za poređenje, to je udar na moju sujetu i samopouzdanje.
Možda je ovo mnogo, možda ne mogu da dobijem, samo kažem šta mi je potrebno. Uglavnom dobijam, ali i tu ponekad nastaje problem, jer verbalne potvrde mi ništa ne znače, znači, da dok ne osetim, ne mogu mi zamazati oči ni najlepše bajke ovoga sveta. A do tada, šerlok holms hara mojom psihom. Ne treba mu hrana, ja ga sama hranim. To sam uradila samo jednom i osetila se bolesno, kao paranoik, što je najgore, nije bilo razloga, ja sam ga sama tražila... i našla, ne našla, tripovi su se već izlegli. I onda sam skontala da bih bila mirna, ne zavisi samo od tog nekog, već najviše od mene, glupo je očekivati da ti neko stalno potvrđuje i dokazuje nešto, umori se čovek... ali ta jedna sitnica, to nešto mora da mi se bolduje.
Jel ovaj post treba ovako da izgleda, ili ne?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
"Razumevanje od mene nikada neće dobiti, sve dok ne dobijem nezvaničnu titulu u tom aktuelnom peridu nečijeg života, u suprotnom, biću nesigurna i praviću ispade, sa razlogom, ili bez. Jednostavno, potrebno mi je da znam da se razlikujem, ne moram da budem naj, ali ne ni neko ko će služiti za poređenje, to je udar na moju sujetu i samopouzdanje.
Možda je ovo mnogo, možda ne mogu da dobijem, samo kažem šta mi je potrebno. Uglavnom dobijam, ali i tu ponekad nastaje problem, jer verbalne potvrde mi ništa ne znače, znači, da dok ne osetim, ne mogu mi zamazati oči ni najlepše bajke ovoga sveta. A do tada, šerlok holms hara mojom psihom. Ne treba mu hrana, ja ga sama hranim. To sam uradila samo jednom i osetila se bolesno, kao paranoik, što je najgore, nije bilo razloga, ja sam ga sama tražila... i našla, ne našla, tripovi su se već izlegli. I onda sam skontala da bih bila mirna, ne zavisi samo od tog nekog, već najviše od mene, glupo je očekivati da ti neko stalno potvrđuje i dokazuje nešto, umori se čovek... ali ta jedna sitnica, to nešto mora da mi se bolduje."

Pa i ne bas.
Ne treba ovako da izgleda post, jer si se nastavila i komentarisala prethodni post ocenom "banalno je pricati o starim vezama" sto je "zabranjeno"tj nepotrebno i suvisno.
Pa je onda doslo malo analize.....
Pa onda ide ono citirano....a pocinje zanimljivim obrtom....pocinje sa <ovo nikada nece dobiti>.......ON.....pa ide uslovljavanje.......pa onda ide deo gde sve dobija svoju STVARNU formu ,tj sustina je u <sta ja trazim>
I usput <losa iskustva suprotnog uslovljavanja....>

E vidis moja tema zeli i trazi upravo drugaciji pristup da vam se ne bi desavalo da ovako zamenite redosled delova i da pomislite da je usrok postao posledica,i plus promenjen prioritet.

Post je ustvari odgovor na moj , a tema trazi nesto drugo...

Krenite od zahteva koji drugi postavljaju vama......pa cete imati dve varijante.....one koje zelite da udovoljite i one koje ne zelite da udovoljite....
Zatim od ovih koje ne zelite imate dve grupe, one koje nezelite dok se ne ispune neki uslovi....znaci tu obicno ide uslovljavanje i tu obicno osobe obrnu tok misli pa sve do tada izgubi vaznost i zaboravi se u sekundi i ostane samo HEEEEEJ JA HOCU OVO i OVO da se ispuni i onda ispunjavam, bivam fina/fin.....a to nije tema....to je ego.....
Zadrzite u tom trenutku koncentraciju i nekostanu dve grupe , one zahteve prema vama koje necete nikad ispuniti i one koje cete nekad ispuniti....uslovno....
E tek onda ste na prvom koraku teme....nasli ste sta nikad necete ispuniti....
<ono sto nikad nece dobiti>
A onda se vratite na pocetak misli i zapisete i <ono sto zele od mene>
I uspostavite relaciju izmedju ta dva i to zazvuci kao razlog zasto.....

gost 271475

Buduća legenda
Poruka
26.923
Zbunila sam se.
Svaki je odnos uslovljen, ali mi nije jasno zašto i u kom trenutku želje postaju zahtevi?
Neke zahteve, ma koliko želela da ispunim, ne mogu. A možda i neću, kao da je bitno.
Dok kome želim, možda nema granicu... zdravu granicu. Za razlog neću pitati.
Što jednostavno, kad može komplikovano...

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.