MZ odnosi:Sta zele od nas a nikad nece imati

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
U silnim zeljama sta se zeli cesto se zamagli vid i ostane i ono sto je tesko ili nemoguce dobiti...zato ovakav naslov teme...
Dakle za oba pola,sta vam se cini ili su od vas ocekivali a nikad nece dobiti ili bar ne za stalno.


Primer 1:
Nesigurna zenska osoba pita muskarca
-da li me volis
-da li ti se svidjam
-da li sam ti lepa
-da li ti je stvarno stalo do mene
sa izrecenim ili neizrecenim potpitanjem
-da li ces biti tu i kad se ne budemo slagali u svemu
-da li ces biti tu i kad ne budem ovako u elementu i sretna
-da li ces biti tu i kad ne budem ovako lepa

Po meni(ovde u odgovoru uvek stoji licni stav onog ko odgovara na temu) ja ne mogu da nikad pruzim nelicemeran odgovor koji bi zadovoljio ovakvo pitanje i zahtev.
Moj odgovor je uvek da ja nisam njen tata (misli se da ne mogu da joj ponudim bezrezervnu ljubav) i da ulazim otvoreno i cisto (misli se nemam nerasciscene ljubavi od pre) u izgradnju te veze i odnosa...

//////
Vise od pola devojaka (po mojoj statistici) jednostavno u ovakvoj situaciji zeli da cuje laz, da bi se vratilo u svoj virtualni svet sigurnosti i zadovoljstva,ali meni ne odgovara ta opcija "budi iskren i musko u kriticnim trenucima" tj onda kad je zamisljeni sistem kod zena ugrozen i ocigledno nerealan ili neodrziv...Moj sistem je vise stojim iza onog sto kazem.
/////


Naravno objektivna analiza pokazuje da je u ova vremena pogresno biti dosledan u svakoj reci kad ionako ne zavisi sve od vas i sve je tako dinamicno da je slaba verovatnoca da je osoba pored vas toliko samoupoznata sa samom sobom.
Da je mnogo bolje biti instant emotivan, tj emotivan tacno onako kakva je trenutna potreba partnera....to je u sustini sukob pristupa Fromm i TA.
 
Više me brine, više strahujem od pitanja...šta nikada neću biti u stanju pružiti....
Jer kada se osvrnem, više me bole barijere koje sama nisam mogla da prevaziđem, od toga što me neko nije znao voleti kako je meni trebalo da budem voljena...
Zapravo pred kraj, kada se budem osvrtala na sve što sam dobila i izgubila, najstrašnije bi mi bilo saznanje da nisam doživela nešto, da nisam dosegla granice koje sam želela, jer JA nisam znala...
da volim....

A ne znam. Retki znaju. Da vole, mislim :)
 
Slučaj mladih između 20 i 40 godina
Naši roditelji su odgajani sredinom 20 vijeka po patrijahalnom sistemu i ugradili su svojim sinovima, a i kćerkama patrijahalne modele uloga i vrijednosti. Situacija se u međuvremenu kako smo mi rasli mnogo promjenila. Procenat visokoobrazovanih žena je isti, ako ne i veći u odnosu na visokoobrazovane muškarce. Uticaj pogleda na život žene i muškarca iz 'razvijenijih' zemalja, poput seoskih tračeva nekada, je stigao i do onih manje obrazovanih. Razvitak tehnike i medicine omogućava ljudima da sagledaju ljepši i udobniji život ...sagledaju, zamišljaju i žele
Međutim, naši muškarci još uvijek imaju predstavu u svojoj glavi o ženi sredine dvadesetog vijeka. Njihova predstava o ženi je apsolutno vezana o predstavi uloge žene sredinom dvadesetog vijeka. Sve 'moderno', sve izjednačavajuće po polove na muškarce djeluje stimulativno, ali oni bi to da dodaju onoj ženi, kakvom su ih učili da treba da bude, iz sredine dvadesetog vijeka.. Ova generacija neće nikada imati zamišljenu i očekivanu predstavu o suprotnom polu ..
 
Izvini ali sta je ovde primer za ponasanje sta zele a nece nikad imati od nas....
Mani te opste teorije, ovo je tema za proste primere...
Ili opet udaras kontru pa tvrdis da ne postoje ocekivanja kod zena, a postoje kod muskaraca.
Ovo je tema gde je to dozvoljeno tvrditi bez ikakvih argumenata, samo navedes primer i reakciju na taj primer...
 
Izvini ali sta je ovde primer za ponasanje sta zele a nece nikad imati od nas....
Mani te opste teorije, ovo je tema za proste primere...
Ili opet udaras kontru pa tvrdis da ne postoje ocekivanja kod zena, a postoje kod muskaraca.
Ovo je tema gde je to dozvoljeno tvrditi bez ikakvih argumenata, samo navedes primer i reakciju na taj primer...

Obećanja, nikada ne obećavam, ili se trudim, ili se ne trudim.
Šta će ti primeri...
 
Zato sto je publikum zasao duboko u bizarnost i za skoro sve se moze reci da vise i ne primecuju ono bizarno kod sebe , samo neki manje a neki mnogo mnogo vise...
Zato je npr nemoguce poceti temu sa primerom jer ce onda svi pohrliti da tebi resavaju problem i da uzimaju primer kao "to je njegov problem samo igra igru njegov drug, izmisljen primer ili neku od onih igara".....a istovremeno je totalno nemoguce poceti temu sa opstim jer ce ti isti onda zablokirati zato sto razumeju samo ono sto je vezano za licno iskustvo , za seks i mrznju ....

Zato sam pozeleo da otvorim ovu temu da ljudi pisu i sitne i krupne "nemoguce situacije" tj one situacije u kojima vas stave u ne ne , nor nor...nili nili situaciju...
Ili vama nemoguce ili neprihvatljive situacije, a nekom itekako prihvatljive....ovo nije referendum pa da drugima mora biti neprihvatljivo, a to je odmah postalo i uocljivo....
Dakle uopste me ne interesuju genijalci koji otkrivaju toplu vodu i da je moguce i ovo i ono, i da je prosto resenje na neciji prethodni primer...
-------------------------------
Imam dovoljno primera i iskustva gde vecina ovde ne bi mogla da sabere ni pocetak ni kraj, ali mi to nije cilj , da sad ja budem egzibicionista sa tim primerima.

Zato kazem svaki vama niti ovo niti ono primer je dobar primer za ovu temu , bez obzira sta drugi misle o tom primeru...
 
Izvini ali sta je ovde primer za ponasanje sta zele a nece nikad imati od nas....
Mani te opste teorije, ovo je tema za proste primere...
Ili opet udaras kontru pa tvrdis da ne postoje ocekivanja kod zena, a postoje kod muskaraca.
Ovo je tema gde je to dozvoljeno tvrditi bez ikakvih argumenata, samo navedes primer i reakciju na taj primer...

Ne iz mog posta je proizilazilo da postoje očekivanja i kod žena i kod muškaraca, ali da su nerealna...(muškim patrijahalnim očekivanjem od žene i ženinim očekivanjem da ta patrijahalna očekivanja kod muškarca ne postoje)
Hajdemo kod mojih
Ajmo sad raditi ovo, pa sad ono
Zajedničke emisije, zajedničke teme za razgovor sa nadopunjavanjem, a ne kritikovanjem, odn. kontriranjem u svrhu pronalaženja istine
Moj odgovor je da ja nisam njegova mama, a ni moja, da imam svoj stil života koji jeste očigledno totalno drugačiji od 'uobičajenog' (ako se želi tako posmatrati)
Bez obzira što možemo biti istog intelektualnog nivoa stilovi života nam se ne mogu podudarati i nadopunjavati kako je to odlično funkcionisalo kod patrijahalnih parova sredinom 20. vijeka (ili nije?), ali su uloge bile predvidljive..
Muškarci svjesno ili nesvjesno traže ženu koja će ličiti na njihovu majku i koja će upotpuniti njihov život, tj. uklopiti se u njihovu zamisao funkcionisanja zajedničkog života...možda i na neki način žele da kontrolišu tvoje odluke..ono što ne mogu predvidjeti shvate kao okretanje glave od njih....
 
Žena odlazi na put a muškarac skuha ručak, očisti kuću ..uradi sve ono što bi trebao inače jer mu treba garancija da ona ne odlazi zauvijek ...
(sad se već osjećam kao u školi :aha:)
No ipak stojim iza prethodnog posta i mislim da je u vezi sa temom čak i ako se ciljalo na nesigurnost i osamljenost ljudskih osjećanja ..
 
E sad sam vec ja glup, jer ja ne razumem sta je u prethodnom postu
<ono sto od nas ocekuju>

a istovremeno je i
<ono sto nikad ne mogu da dobiju>
------------------------------------------
Prethodni post sam shvatio kao
Zena je otisla na sluzbeni put, a muskarac je skuvao rucak i ocistio kucu, jer se plasi da se nece vratiti sa sluzbenog puta...???
Pri tome ce skuvan rucak i ociscena kuca imati dejstvo .......a)preko telefona........b)ocistio je kucu i skuvao rucak pre nego sto je zena krenula na put........c)ocistio kucu i skuvao rucak kao dobrodoslicu zeni sa sluzbenog puta, ako se slucajno vrati.......

d) ne plasi se ovog puta da nece da se vrati sa sluzbenog puta, vec da nece da se vrati sledeci put sa sluzbenog puta....
----------------------------------------------------------------
Posto je autor zensko , ne vidim sta je ovde ocekivano od zene koja odlazi na sluzbeni put.....osim da se vrati.....
Tako da u smislu teme, ako nije offtopic ispada da je muskarac ocistio kucu i skuvao rucak pred odlazak svoje zene na sluzbeni put , jer tako pokazuje kako mu je stalo do njenog povratka.....!!!!!

To jeste dobar primer za ovu temu....
Muskarac misli da pokazuje sposobnost da se promeni, a zena tumaci to kao nadu da ce se truditi...
Svi ostali ce ovo tumaciti kao prikaz muskarca da je spremio hranu sebi kad mora, stan za zezanje ili za odmor da uziva, da ocekuje da se vrati jer je nece cekati previse zapustena kuca niti previse gladan muskarac,da je postuje cim se streca da bi mogla da se ne vrati, shvata je kao bice slobodne volje, ocekuje da zena tumaci gest,kao sto je navikao da tumaci, a da ne gleda to organizaciono vec emotivno...

Dobar je ovo primer za tumacenje i usmeravanje percepcije kod emotivnih osoba...
 
Pa i inače sam primjetila da ne razumiješ ..ali percepcija ti je ograničena kao i svakome, odn. očigledno tokovi zbivanja drugih ljudi i nisu tako bliski ukoliko ne proističu iz vlastitog iskustva....
On je očistio kuću i skuvao ručak prije nego li je ona otišla, za njih dvoje. Ona je iznenađena jer nije to očekivala. Odlazak, makar i na kratki put je odlazak..sposobnost organizacije je svakodnevni posao, rutina kada limbika miruje uljuljkana u osjećaj sigurnosti ... narušavanje navike je svojevrsni stres za limbiku, uređen sistem prefrontalna kora-limbički sistem. Strah i nesigurnost traže kompenzaciju, odn. ravnotežu u povećanoj aktivnosti prema sistemu koji se želi održati ...
To je dobar primjer Ega koji uspostavlja narušenu ravnotežu porjeklom iz Id-a ...
 
Pa i inače sam primjetila da ne razumiješ ..ali percepcija ti je ograničena kao i svakome, odn. očigledno tokovi zbivanja drugih ljudi i nisu tako bliski ukoliko ne proističu iz vlastitog iskustva....
On je očistio kuću i skuvao ručak prije nego li je ona otišla, za njih dvoje. Ona je iznenađena jer nije to očekivala. Odlazak, makar i na kratki put je odlazak..sposobnost organizacije je svakodnevni posao, rutina kada limbika miruje uljuljkana u osjećaj sigurnosti ... narušavanje navike je svojevrsni stres za limbiku, uređen sistem prefrontalna kora-limbički sistem. Strah i nesigurnost traže kompenzaciju, odn. ravnotežu u povećanoj aktivnosti prema sistemu koji se želi održati ...
To je dobar primjer Ega koji uspostavlja narušenu ravnotežu porjeklom iz Id-a ...

Zanimljivi su ti muskarci koji rade ovako....
<ono sto od nas ocekuju> je u ovom slucaju znaci da ocekuju da se zenska vrati sa sluzbenog puta, jer je autor zensko....
<ono sto nikad nece dobiti> je da zenska poveruje da spremanje rucka pred odlazak za oboje znaci totalnu promenu dotadasnjeg stanja...
ili je opet offtopic teme, tj da bi nesto rekla , ti si temu pretvorila u "sta muskarac treba da uradi da bi dobio ono sto hoce"....?

Da je autor teksta musko onda bi bilo
<ono sto od nas ocekuju> je ocekivanje zene da muskarac kuva rucak i sprema kucu
<ono sto nece dobiti> je da se to desava svaki dan, pa muskarac iz nekog straha ili mazanja ociju odradi oprostajni rucak i pokaze kako mu je stalo iako ce i dalje biti po starom <ono sto nece dobiti>...
Ok, muskarac igra na zenskom psiholoskom polju i pitanje je kompromisa da li ce zeni to biti dovoljno....
Ovo moze biti ontopic, delimicno je tema pretvorena u traganje za manipulativnim resenjem, tj prezentovanjem koje ce nase <ono sto nece dobiti> prezentovati zahtevaocu u nekoj prihvatljivoj ili upakovanoj formi.....Sasvim je u redu to.....razumem taj zenski standardni pristup razmisljanja koji ce se provlaciti kroz misljenje pa i temu...

Potpuno je nebitno da li muskarac to cini iz straha da ce ostati bez te zene ili radi mazanja ociju...
Jer rekosmo da je primer <ono sto nece imati>.
Znaci i da je strah od gubljenja u pitanju , trajace 1,2puta, ne vise...i posle ce biti prihvati ili poljubi pa ostavi...
Ako nije ta situacija, onda je opet offtopic teme....tj situacija je <ono sto ce imati prisilno>
 

Back
Top