Muzika za pronalaženje srodne duše

Paula

black cat
Moderator
Poruka
28.113
Pre neku nedelju sam otvorila temu Tinder, u kojoj me je zanimalo da li mislite da aplikacije koje se zasnivaju uglavnom na fizičkom izgledu imaju smisla i koja su vam iskustva.

Međutim, postoje i takve aplikacije kao što je POM (Power of Music) opisana na stranici BBC na srpskom:
https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-58831827
kod koje se ljudi "mečuju" tj podudaraju na osnovu muzike koju slušaju na mobilnim telefonima. Pojedini ljudi smatraju dakle da se dvoje mogu naći prema muzici koju slušaju, pre nego na osnovu izgleda. "Vihan Patel, osnivač kompanije POM, tvrdi da su ljudima standardne aplikacije za traženje partnera postale dosadne, jer su zasnovane na fizičkom izgledu."

Ako bi vas neko pitao, šta bi bilo to/kriterijum po čemu mislite da bi se ljudi uspešnije/kvalitetnije mogli pronaći, izgled, muzika ili nešto sasvim treće?

1646581038139.png
 
Ljudi bi se najbolje našli da izlistaju svoje okolnosti, životne, finansijske, zdravstvene (mentalno zdravlje prvenstveno), par moralnih i političkih stavova, i naravno izgled.

To je ono što ljude istinski zanima i povezuje, a ne muzika i filmovi, to je samo još jedna glupost kojom se ljudi pretvaraju da nisu površni, i kojom prekrivaju ostale nedostatke.
 
Mislim da je muzika sasvim dobar osnov za pravljenje veze. Ukus u muzici često prate i druge stvari u paketu, pa ako se slažu ukusi u muzici verovatno će biti bliski i po drugim osnovama
Da, postoji npr i muzikoterapija koju kod nas radi mali broj psihoterapeuta, znam za jednu. :)
I od nje sam čula, tj od osobe koja je išla na grupnu muzikoterapiju koliko se toga iz naše podsvesti i svesti sublimira i koliko kada neko kaže koju pesmu voli zapravo toliko toga kaže o sebi. Ta muzika se i analizira itd... Dakle, čitav jedan pravac u psihoterapiji. Navodim kao primer koliko ona zapravo govori o čoveku.
 
Pre neku nedelju sam otvorila temu Tinder, u kojoj me je zanimalo da li mislite da aplikacije koje se zasnivaju uglavnom na fizičkom izgledu imaju smisla i koja su vam iskustva.

Međutim, postoje i takve aplikacije kao što je POM (Power of Music) opisana na stranici BBC na srpskom:
https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-58831827
kod koje se ljudi "mečuju" tj podudaraju na osnovu muzike koju slušaju na mobilnim telefonima. Pojedini ljudi smatraju dakle da se dvoje mogu naći prema muzici koju slušaju, pre nego na osnovu izgleda. "Vihan Patel, osnivač kompanije POM, tvrdi da su ljudima standardne aplikacije za traženje partnera postale dosadne, jer su zasnovane na fizičkom izgledu."

Ako bi vas neko pitao, šta bi bilo to/kriterijum po čemu mislite da bi se ljudi uspešnije/kvalitetnije mogli pronaći, izgled, muzika ili nešto sasvim treće?

Pogledajte prilog 1115153
Prednost kompjuterskog trazenja partnera je da u medijskoj interakciji , saznas o njegovim/njezinim ukusima (od hrane, knjiga, muzike..),obrazovanju,licnoj relevantnoj istoriji, odnosu prema zenama/muskarcima i pogledu na zivot, pa da se mozes odluciti za sastanak uzivo.Sumnjam da je muzika toliko bitna za zivot, da bi samo na osnovu zajednicke sklonosti prema nekom izvodjacu/kompozitoru stavio takvu osobu u prvi plan
 
Prednost kompjuterskog trazenja partnera je da u medijskoj interakciji , saznas o njegovim/njezinim ukusima (od hrane, knjiga, muzike..),obrazovanju,licnoj relevantnoj istoriji, odnosu prema zenama/muskarcima i pogledu na zivot, pa da se mozes odluciti za sastanak uzivo.Sumnjam da je muzika toliko bitna za zivot, da bi samo na osnovu zajednicke sklonosti prema nekom izvodjacu/kompozitoru stavio takvu osobu u prvi plan
govoriš o firmama koje profesionalno uparuju ljude na osnovu kompletnih informacija o njima?
da li tako nešto ima i u Srbiji?
 
Ja do sad nisam u svom muzickom zanru našao srodnu dušu. Da sam hteo moglo je biti, ali sam odustao. Shvatio sam da takav nacin zivota te osobe nije za mene. Ovde mislim konkretno na jednu personu pre ravno 10 leta. Kasnije kad sam odlazio na zurke te muzike nisam se obazirao, nije me zanimalo to. Izasao sam zbog sebe. Nekako te osobe koje sam vidjao na tim žurajama me nisu privlacile na akciju.
 
Ma de smem da kažem šta slušam, zamisli kažem da slušam bendove tako poetičnih naziva kao što su: Cannibal Corpse, Dying Fetus... :lol:
kazi da slusas nesto sto nikad nije cula
uopste nije bitno da je metal
nesto sto izadje napr na apple play juce

onda sledeci put kazi da slusas neki koncert avangardne ozbiljne
opet neki koncert koji je bio pre dan dva

treci put kazes da slusas new orleans jazz iz 1947 arhiv
tu ce vec da skocis u njenim ocima
i taman kad zaboravi na metal i pocne da slusa to tvoje

kad ti dodje na legalo pustis avenged sevenfold i litlle piece of heaven :hahaha:

imaces sex zivota :)
 
do 25 a da zna za Denis&Denis :)
Koji put do 25? Ako je u drugom krugu, moguce da zna ko su....
Da, postoji npr i muzikoterapija koju kod nas radi mali broj psihoterapeuta, znam za jednu. :)
I od nje sam čula, tj od osobe koja je išla na grupnu muzikoterapiju koliko se toga iz naše podsvesti i svesti sublimira i koliko kada neko kaže koju pesmu voli zapravo toliko toga kaže o sebi. Ta muzika se i analizira itd... Dakle, čitav jedan pravac u psihoterapiji. Navodim kao primer koliko ona zapravo govori o čoveku.
Da, to je tacno, samo treba bas da bude neko ko moze da procita signale koje covek salje sebi prvenstveno muzikom koju slusa.
Ja ne bih smeo da odem kod tih da me analiziraju, u omiljenoj plejlisti imam od klasike do Skrillexa. Pa ti zamisli koji bi posao bio za njih da desifruju...
 
Moglo bi po muzici pre da se odabere i pogodi, nego po izgledu.
Jer, muzika više ukazuje na podudarnost ličnosti, dok izgled zavodi oči i vuče lepota kao rečni vir, ili svetlost lampe leptira, a pogubno je oboje.
Šta ti vredi tuđa lepota ako je ne možeš probati i nasladiti se njome.
Ali se možeš sladiti ako se kapirate, a obično se kapiraju oni koji isto slušaju.
Ali, eto, ja ništa ne slušam, smara me i dosadno mi je sve to, a nekada sam se istinski čudio ljudima koji ne slušaju muziku i nije mi bilo jasno kako mogu da žive bez nje. Ponekad pustim klasiku, ili neke esele latino ritmove, ili nešto što volim instrumentalno, ali da ne razumem tekst.
 

Back
Top