Muzika .i .j o š .p o n e š t o .za probrano društvo

Dragi moji, proširila sam naslov rečima "... i još ponešto..." pa ćemo moći ovde dodati i neke druge sadržaje
osim muzike... naravno... ono "za probrano društvo" je ostalo kao vrsta kriterijuma...

Danas ću probati da ukrasim ovu temu mudrostima našeg naroda koje je odavno prikupio Vuk Karadžić...
Moram reći da me je ovih nekoliko mudrosti zadivilo i nanovo obogatilo...

Uživajte...

Screenshot_90.png


Očekujući zakasnelu zimu da stigne u naše krajeve, dopala mi se ova mudrost:

Zima ako ustima ne ujede, ona repom ošine.

Očekujem i vaše priloge i, naravno, grlim vas sve redom...
:vzagrljaj:
z:gs:
 
Poslednja izmena:
Pošto smo proširili naslov sa onim "i još ponešto", danas ću probati da ukrasim ove stranice
sa novom temom...

Radi se o najmirisnijem cveću na svetu - prelepim ORHIDEJAMA...

Nadam se da ćete uživati, baš koliko sam i ja...

Majka Priroda ne prestaje da iznenađuje svojim kreacijama. Orhideje su toliko lepe, da im se ama
baš ništa ne može zameriti. Lepo je čak i to što će nas neke od varijanti ove kraljice cveća zaista
iznenaditi svojim neobičnim izgledom...

O mirisu orhideja maštaju i najveći izumitelji parfema na svetu...

Pa da vidimo kakve je sve kreacije ponudila Majka Priroda u porodici orhideja:

"Ljubičasta leteća patka" - raste u istočnoj i južnoj Australiji...

Screenshot_18.png


Orhideja "Anđeo"... raste na visokim pašnjacima na jugu Indije...

Screenshot_19.png


"Mirna golubica"... nacionalni cvet Paname..

Screenshot_20.png


"Bela čaplja"...ova orhideja raste u močvarama Japana, Koreji i istočnoj Kini...

Screenshot_21.png


"Papagaj"... zaštišena vrsta orhideje na Tajlandu..

Screenshot_22.png


"Razigrani prijatelji"... nastanjuje vlažne prašume istočne Afrike...

Screenshot_23.png


"Nasmejani bumbar"... misleći da je na cvetu ženka bumbara, mužjaci sleću i pokušavaju
da se pare... Eto kako je genijalna Majka Priroda smislila proces oprašivanja... Ove orhideje
žive u Engleskoj, Irskoj i Velsu...

Screenshot_24.png


"Majmunsko lice"... ova orhideja raste u vlažnim šumama Ekvadora i Perua i to na nadmorskim
visinama iznad 2.000 metara... Ono što je takođe neodoljivo je to da ove orhideje mirišu na sveže
pomorandže...

Screenshot_25.png


"Goli muškarac" ... raste u visokim stenovitim predelima Španije, Portugalije, Italije, Grčke, Turske...
Jedna legenda kaže da su orhideje zarobile vile koje su igrale oko njihovih cvetova...

Screenshot_27.png


"Ružičasti moljac"... neverovatno lepa orhideja koja izgleda kao glava ptice koja je sakrivena
u cvetu... Jedino ovu, od svih orhideja na svetu, su ljudi uspeli da odgajaju i na drugom mestu
koje nije njeno prirodno stanište.. a prirodno stanište ove orhideje je na Tajlandu, Filipinima,
Maleziji, Indoneziji...

Screenshot_28.png


ima jošššššš...
 

Back
Top