Muzička terapija za depresiju

Sensei

Buduća legenda
Moderator
Poruka
33.566
Grupa holandskih straživača je proučavala ulogu muzičke terapije kao tretmana za depresiju i objavila rad ovde
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6486188/

Ima dosta da se čita a u međuvremenu da pitam ima li neko iskustva sa time? Da li muzika pomaže? Koja vrsta?

im.jpg

Sensei

Buduća legenda
Moderator
Poruka
33.566
Dr Dženifer Nikol, muzički terapeut i vanredni profesor obrazovne psihologije na Univerzitetu u Saskačevanu kaže:

Za pacijente sa kliničkom depresijom i anksioznošću, sposobnost da se "izgube u muzici" može doneti osećaj emocionalne slobode.

Ali muzika nije samo odvraćanje pažnje, rekla je Nikol: „To je značajno odlaganje. Pacijenti na njenim studijama upoređivali su slušanje muzike sa druženjem sa dugogodišnjim saputnikom koji im je pomogao da se izbore.

Sensei

Buduća legenda
Moderator
Poruka
33.566
odavno imam sve ravelove kompozicije za klavir
pored toga, čisti me i yusef lateef
imam samo jedan CD od jusefa, za mustru.

gurdjieff-a nisam slušao do evo sad na tom gore linkovanom videu. Svidja mi se, jeste smirujuće.
Poruka je automatski spojena:

kad smo već kod klavira, ovo mi se svidelo na prvo slušanje i odmah sam kupio CD

Believe, Beleft, Below · e.s.t. Esbjörn Svensson Trio Seven Days of Falling

Lorelajn

Legenda
Moderator
Poruka
50.106
na mene muzika bas utice...

cim cujem one pepalice...ljubavi zivota moga drugome dajes, mene da volis lazes...ja se skenjam u ljudski rod (ne zato sto je ostavljen vec zato sto je glup da shvati da nije ni voljen)...dozivljam to skrnavljenjem emocija...ljubav boliiiiiii....i izbegavam da slusam...

onda te radodajke, splavarke i tome slicno...prze mi sivu masu...

tuc tuc muzika mi cudno ume prijati dok vozim i podstice me na aktivnost...dobro dodje i pored igrica...

klasicna me smiruje kao i dzez, bluz...onako...fino se poigravaju mojom dusom...

a latino i rege obicno me dignu iz mrtvih...rekla bih da su one meni antidepresivi :)

Sensei

Buduća legenda
Moderator
Poruka
33.566
Prema nacionalnoj anketi slušalaca popularne muzičke stanice Bi-Bi-Sija iz 2004. godine, najbolji način da muzički ublažite simptome depresije je da slušate pesmu „I Know It's Over“ grupe The Smiths.

Iako je samo slušanje muzike koja ima lično značenje ono što mnogi ljudi zamišljaju muzičkom terapijom, stvarnost kakva se praktikuje u Velikoj Britaniji i u mnogim drugim delovima Evrope je sasvim drugačija.

Sensei

Buduća legenda
Moderator
Poruka
33.566
Overcome Depression - Binaural Beats Music to Boost Serotonin, Dopamine and Endorphin, Healing Music

Greenred Productions muzika za meditaciju sa binauralnim ritmovima (muzika moždanih talasa) može da funkcioniše kao muzika za spavanje, proučavanje muzike, opuštajuća muzika i još mnogo toga. Muzika za relaksaciju se takođe može koristiti kao spa muzika i muzika za masažu.

Sensei

Buduća legenda
Moderator
Poruka
33.566
Dobro , nije svemoguće, ali dosta pomogne..
Meni su i My Dying Bride odlični kada sam bedak..
A obrati pažnju na tekstove..
Tako da nije istina ona priča -slušaj veselu muziku i gledaj komedije..
Mene to gura dole..Jako mi je depresivno..
zato što ti je stil kao u onoj pesmi od Garbage "I am only happy when it rains"

"Srećna sam samo kada pada kiša
Osećam se dobro kada stvari krenu naopako
Slušam samo tužne, tužne pesme
Srećna sam samo kada pada kiša

Izlij svoju bedu
Izlij svoju bedu na mene"

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.