Muzichki Plagijati

gost 223515

Primećen član
Poruka
656
Kad sam nedavno poceo da slusam The Cure, iznenadila me je cinjenica da je EKV sebi dopustio to da ukrade akorde i da ih, narvno, ne potpise. Zato pesma "7 dana" i jeste plagijat. Nije da su tek sa 4. albumom postali popularni, ali zasto? Zasto maznuti samo jednu stvar u do tada zavidnoj stvaralackoj karijeri...

placenik

Ističe se
Poruka
2.010
Мени су и даље најјачи домаћи препеви француских шансона. Међутим не ради се о плагијатима, већ о директним копијама. Један симпатичан пример:

Toma Zdravkovic- Žena druga mog-(La femme de mon ami-Enrico Macias)

bud@

Elita
Poruka
15.465
Kad sam nedavno poceo da slusam The Cure, iznenadila me je cinjenica da je EKV sebi dopustio to da ukrade akorde i da ih, narvno, ne potpise. Zato pesma "7 dana" i jeste plagijat. Nije da su tek sa 4. albumom postali popularni, ali zasto? Zasto maznuti samo jednu stvar u do tada zavidnoj stvaralackoj karijeri...

Cure je izdao taj Album 1990?

PsychotronicLoveCommando

Primećen član
Poruka
877

...kod ovog Viktorijinog spota, pored ukradenog refrena :lol:, ima još nešto intreresantno...:lol:
od samog početka spota, na 3,8 i 15oj sekundi, idu tri kratka fleša, a potom se kroz ceo spot provlači ova slika
36355040.jpg

ne može a da je ne primetite :lol:
to možda i nije tako interesantno, ali ono što je zaista interesantno je to da je ova slika(ili kopija :lol: ) okačena na vrata sobe zgrade u admirala geprata iz koje je pucano na Đinđića, nekoliko dana posle ubistva premijera...:per:

36737391.jpg

astrohound

Zainteresovan član
Poruka
160

astrohound

Zainteresovan član
Poruka
160
Btw, za one koje interesuju koga plagiraju narodnjaci postoji dosta toga na ovom linku: http://plagijaticajki.blog.hr/. S time da sam našao jednu grešku vezanu za našeg dragog poznanika Bregu. Iznenađujuće, jedina stvar koja je ovde navedena kao plagijat potpisan pod Bijelim Dugmetom, možda to i nije. Bar ne pesme koja je navedena kao original. Naime, grčka pesma koja je navedena u zagradi je u stvari prepev pesme rađen za grčki soundtrack filma Cigani lete u nebo i izašla je 3-4 godine kasnije.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.