Muzicari sa Krstarice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ne razumem, skoro svaka delay pedala (i ona koju sam pomenuo) ima podesavanja za sva tri.
DigiDelay.jpg

pojacala koja imaju ugradjen delay su cesto neka jeftina pa onda i nije cudo sto nemaju sve (kao moj marshall mg15dfx)

pa ja nemam pedalu. Pojacalo... sta znam 110 eura a 10 wati, Roland MicroCube. Neznam cijene pojacala pa da bi znao jeli jeftino.
Joj ljudi mislim da vam je sve ovo offtopic:razz:

Nemoj ti da se brines da li je ovo off-topic.sve ima veze sa bavljenjem muzikom:)a to je najvaznije,sta nekog briga da li su pedale off-topic,da nece mozda da oseti drvo moje akustare????8-)

Slusaj debile, ti izigravaj autora teme, ali nemoj meni, nego nekome drugom, nisi dovoljno pametan da mene zeje*avas.... nemas ti pameti za to, jel ti jasno? Ja da ne brinem a ti da brines jeli? Mora da te brizna mama rodila pa si tako zabrinut...

Slusaj debile, ti izigravaj autora teme, ali nemoj meni, nego nekome drugom, nisi dovoljno pametan da mene zeje*avas.... nemas ti pameti za to, jel ti jasno? Ja da ne brinem a ti da brines jeli? Mora da te brizna mama rodila pa si tako zabrinut...
Ja nemam pameti za to?Ovako, idemo redom....
1)jos mi nisi rekao kako se Steve Vai svira na harmonici
2)nemas pojma sta je blues,sam si me pitao sta je to blues,a ovde filozofiras
3)tu seres sta je delay,i kao samo u toj kuci se cuje delay,a u svim ostalim se cuje reverb
4)Od kada to pedale za gitaru nemaju veze sa bavljenjem muzikom
5)Pricas mi tu kako je vazno kako da stisnes zicu,i svaki detalj,dinamika,a ne znas da bendujes kako treba
6)Ajde odsviraj mi sutra taj solo is Smoke on the Water kad je tako lak za tebe
...kad sve ovo objasnis,cekace te jos neka pitanja....ti samo pricas.pricas,a kad treba nesto da se uradi,onda izmisljas izgovore...cekam....

ja sam ti odgovorio vec na sve od toga, a na po nesto i vise puta. Jednu stvar si pogresno citirao, jednu si umislio (umislio si da ja krijem to da neznam sta je blues), nisi procitao ni inicijalni post teme, dje pise sta treba. U onu melodiju nema bendova, ono sve je ili vibrato ili slide. Nisam glup ko ti pa da dokazujem nekome dali znam da sviram neki solo il ne. Nikad nisam reko da se stive vai svira na harmonici - paranoican si? Skace tebi mozak prijatelju...a ja sa teme na temu ne skacem. Bio sam pozvan, a posto ti meni nisi odgovorio na neka pitanja tamo, onda sam prestao i ja da odgovaram na tvoja, jer...dje to pise da ja tebi treba da odgovaram a ti meni ne?

Mozda i mogu neke melodije od Vaia da se sviraju na harm, ja stvarno ne slusam njega pa neznam, al masu gitaristickih melodija moze na harmoniku da ispadne nekad i bolje nego na gitaru. A koji ku*ac ovaj sere o tome na ovu temu, to neznam...

ja sam ti odgovorio vec na sve od toga, a na po nesto i vise puta. Jednu stvar si pogresno citirao, jednu si umislio (umislio si da ja krijem to da neznam sta je blues), nisi procitao ni inicijalni post teme, dje pise sta treba. U onu melodiju nema bendova, ono sve je ili vibrato ili slide. Nisam glup ko ti pa da dokazujem nekome dali znam da sviram neki solo il ne. Nikad nisam reko da se stive vai svira na harmonici - paranoican si? Skace tebi mozak prijatelju...a ja sa teme na temu ne skacem. Bio sam pozvan, a posto ti meni nisi odgovorio na neka pitanja tamo, onda sam prestao i ja da odgovaram na tvoja, jer...dje to pise da ja tebi treba da odgovaram a ti meni ne?
Na koja ti nisam odgovorio???
Rekao si da sam opterecen s gitarom,i da se sve to lepo moze odsvirati i na drugim instrumentima....cekaj,pa sam si rekao da znas da to tvoje nije blues,a kako znas da nije ako ne znas sta jeste....skakanje sa tema,evo primera...rekao si da Balasevic za sve instrumente sam komponuje,a kada sam ti rekao da solaze ne komponuje,ti si presao na nesto drugo....sto se tice dokazivanja solaza,TI SI REKAO da je laka,pa ODSVIRAJ kad je laka....mogu ja da serem da je lak i PAco De Lucia ,ali kad ga odsviram....a onda si taj slide i vibrato tako lose odsvirao da izgleda kao bend,tj . to ti je slide sa fals tonovima,a to znaci druze da ili nemas sluha ili ti je neko zacepio usi dok si svirao...uzmi lepo pa odsviraj na clean tonu to pa ces videti na sta lici,a ne to stavis kilu dileja i dostorzie pa ne znas ni sam sta sviras.......

Mozda i mogu neke melodije od Vaia da se sviraju na harm, ja stvarno ne slusam njega pa neznam, al masu gitaristickih melodija moze na harmoniku da ispadne nekad i bolje nego na gitaru. A koji ku*ac ovaj sere o tome na ovu temu, to neznam...
Ti mene prozivas druskane....ja tebe nisam dirao...a sad cemo lepo da raspravimo...ajde odsviraj mi pinched harmonic na harmonici.....i sta tebe boli sta je offtopic...zajedno smo hteli ovu temu,da ljudi koji ZNAJU da sviraju dobro ili lose mogu da diskutuju o zvuku i muzici koju sviraju,a ti tu smaras,sta je off-topic a sta nije....ko tebe pita?sta se ti brines?

Na koja ti nisam odgovorio???
Rekao si da sam opterecen s gitarom,i da se sve to lepo moze odsvirati i na drugim instrumentima....cekaj,pa sam si rekao da znas da to tvoje nije blues,a kako znas da nije ako ne znas sta jeste....skakanje sa tema,evo primera...rekao si da Balasevic za sve instrumente sam komponuje,a kada sam ti rekao da solaze ne komponuje,ti si presao na nesto drugo....sto se tice dokazivanja solaza,TI SI REKAO da je laka,pa ODSVIRAJ kad je laka....mogu ja da serem da je lak i PAco De Lucia ,ali kad ga odsviram....a onda si taj slide i vibrato tako lose odsvirao da izgleda kao bend,tj . to ti je slide sa fals tonovima,a to znaci druze da ili nemas sluha ili ti je neko zacepio usi dok si svirao...uzmi lepo pa odsviraj na clean tonu to pa ces videti na sta lici,a ne to stavis kilu dileja i dostorzie pa ne znas ni sam sta sviras.......

Samo na 2 stvari da ti odgovorim: ono je bio clean 1, 2: NISAM REKO DA SE TO sve moz odsvirati na harmonici. Na ostalo nemam namjeru da ti po 100 puta odgovaram, pa sad i 101 put.

Samo na 2 stvari da ti odgovorim: ono je bio clean 1, 2: NISAM REKO DA SE TO sve. Na ostalo nemam namjeru da ti po 100 puta odgovaram, pa sad i 101 put.
clean znaci da nema distorzije i gaina i nikakvih promena tona...
a ako ne odgovaras na pitanja onda i ne treba da prozivas ljude koji tebe ne prozivaju,i nemoj da se raspravljas , ako ne znas .........
a sad o'ladi ,ako neces odgovriti na pitanja , nemoj ni da postavljas pitanja...

Evo konacno... zavrsio sam upload... jete da nije blues... jedna balada je u pitanju...
Cista improvizacija... mada nisam nesto posebno zadovoljan... moglo je i bolje... ali ajd' da ne budem c.ava (zamislite lanodno cenurisalu ovu rec)... svi poslali po nesto... :D

So.. here it goes http://www.sendspace.com/file/ds9mue
Lepo zvuci,preko cega si snimio? onaj voice recorder moze sam 1 minut da snima....ima i nekog jazz-a tu cini mi se....lepo,nema falsiranja:)

clean znaci da nema distorzije i gaina i nikakvih promena tona...
a ako ne odgovaras na pitanja onda i ne treba da prozivas ljude koji tebe ne prozivaju,i nemoj da se raspravljas , ako ne znas .........
a sad o'ladi ,ako neces odgovriti na pitanja , nemoj ni da postavljas pitanja...

Druskane, ti si izgleda glup. Ja tebi ne postavljam nikakvo pitanje jer ti ne odgovaras (vidio sam). Ono je clean, distorziju (pedalu) nemam, gain ja mogu da odvrnem kolko ocu, i ...paradoksalno sto je vise gaina, to se bolje cuju greske. Naravno, ko umije da cuje, ti izgleda neumijes ni slajd da razlikujes od benda (ili ja tolko dobro radim slajd?)

Druskane, ti si izgleda glup. Ja tebi ne postavljam nikakvo pitanje jer ti ne odgovaras (vidio sam). Ono je clean, distorziju (pedalu) nemam, gain ja mogu da odvrnem kolko ocu, i ...paradoksalno sto je vise gaina, to se bolje cuju greske. Naravno, ko umije da cuje, ti izgleda neumijes ni slajd da razlikujes od benda (ili ja tolko dobro radim slajd?)
Sto je vise gaina to se bolje cuju greske,ovo je nesto najgluplje sto sam cuo,jos od onoga da sve sto odsviras moras da komponujes!!!!
A lako cemo proveriti i ko cuje a ko ne,sutra cu ja tebi da dam domaci zadatak i ti meni...pa ja lepo odsviram tvoje posle a ti moje,nista lakse ...jel moze????

De objasni ovome sto misli da se greske bolje cuju kad je gain na 0, da to nije tako, nego obrnuto. Ja nemam zivaca .....

Sada primetih... Molio bih vas da se ne svadjate.
Sto se tice gaina, greske nemaju toliko veze sa efektima i pedalama... one se cuju pa se cuju... Sve zavisi od hiljadu stvari. Najbitnije je da se ne promasi tonalitet, jer onda takvu gresku ne moze nista da ispravi... to je moje misljenje naravno... mada vecina se slaze sa tim.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back