Muzeji vs. cipelice ili ti Doroti u inostranstvu

Evo nadjoh jednu sličku na brzinu
DSCI0093.jpg

Ајас Николас + околина!

Jeeeeeee okolina...Vulizmi plaza na putu za Ierapetru...ima onu ludu kafeteriju na litici sa pogledom:ok:

Cicak ja sam obisla celo ostrvo, prvom prilikom Retimno i zapadnu stranu, nakon toga Agios Nik.,istok i jug...ostrvo je ogromno, nekih 1000km obale, unutrasnjost je fenomenalna, kanjoni, selo u ljudima koji nose crninu od 1942. inace jedna od znacajnijih bitaka u II sv. ratu je bila bitka za Krit u kojoj se pokazala neverovatna hrabrost grckog naroda, selo se zove Hora Sfakione inace. Retimno je mletacki grad sa predivnom marinom, tvrdjavom, starim gradom, plaza se pruza citavih 12km, pescana je i izuzetno siroka...istok je pun uvala, piktoresniji je savsim sigurno ali moja preporuka je ipak zapad...ili jos bolje 20 dana pa sve zajedno:mrgreen:

Kako da ga nateras? Pa reci mu da je prva evropska kultura odatle...mozda upali, mozda hoce da vidi Knosos, istorijsko ali i mitsko mesto...nema Minotaura doduse ali se lavirint blago nazire:lol:...salim se, ja obozavam Krit, sa njega se moze lako i do Kiklada a oni su vec raj, da me neko pita Bora Bora ili Kikladi ja bih odabrala Kiklade, toliko ih volim...

Back