Muzeji vs. cipelice ili ti Doroti u inostranstvu

Juče u novinama pročitah intervju sa onom malom plavušastom što peva u emisiji Ivana Ivanovića. I novinarka je u tekstu krupnim slovima istakla deo "u inostranstvu svi idu u muzeje a ja idem u šoping centre, pošto su cene tamo super!". I onda se mislim, e bem ti državu u kojoj preko grane idu guskice poput ove i jedini im gušt da kupe cipele. Mislim, volim i ja cipele ali valjda ćeš, kad si već u Parizu, da posetiš Ajfelov toranj i Luvr a odeću i obuću možeš kupiti bilo gde.

Sa druge strane, bolesnički mi i da se celo putovanje svede na galerije, muzeje i zamkove, bez da njušneš i po gradu, odeš negde na čaj, kolače, isprobaš lokalne specijalitete.

Pošto je retko ko toooliko bogat da ima neograničeni fond za troškarenje na putovanjima, zanima me kako se vi provodite tokom posete više ili manje poznatim turističkim destinacijama? Da li posetite baš svaku kulturnu lokaciju? Odvajate li bar jedan dan za šoping? Kupujete li suvenire? Jeste li od onih kojima je bitan smeštaj ili ti komfor smeštaja ili može i hotel sa 0 zvezdica samo da ste tu gde jeste?
Naravno, anegdote, fotke, priče sa putovanja su dobrodošle.
Može i lokacije za šoping:mrgreen:
Ili zanimljive poslastičarnice i restorani koje bi preporučile.

Ovo nije turistička tema.
Ovo je tema o vama i vašem doživljaju putovanja.

Izvolite.

Prvo nam je da obiđemo znamenitosti... i uvek gledamo da obiđemo sve...
Posle toga ako ostane vremena, a uvek ostane, sledi šetnja i šoping...
Kupim po neki suvenir, čisto kao uspomenu... ali najlepše na putovanjima mi je šetnja... lagana, opuštajuća, u kojoj razgledam grad i ljude... osećam njihov duh... usput volim kupiti i ponešto... ako mi se dopadne...
U početku smo birali dobre hotele, ali vremenom shvatiš da u hotelu samo prespavaš i da su to bačene pare...
Najviše volim apartmane, u njima se osećam domaćinski...

U Budimpešti smo imali prelep stan, baš ću naći slike... prosto se osećaš kao kod kuće...;)

Jao Čičak, sad kad si spomenula...
Ja uvek gledam da uzmem hotel koji je čist i pristojan i što jeftniji jer mi on služi samo da spavam i tušnem se.
I kad smo išli na turu po Italiji, ono od 8 dana, pola provedeš u busu, stignemo mi na Lido kod Venecije, a ono hotel raskoš!
Ja ko neko dete sve gledam, pipkam, ne verujem da ćemo tu spavati. Hihihi, al sam bila smešna. Odmah sam tražila od mm da me uslika da imam uspomenu kako sam bila u fensi hotelu.:lol:

Jao Čičak, sad kad si spomenula...
Ja uvek gledam da uzmem hotel koji je čist i pristojan i što jeftniji jer mi on služi samo da spavam i tušnem se.
I kad smo išli na turu po Italiji, ono od 8 dana, pola provedeš u busu, stignemo mi na Lido kod Venecije, a ono hotel raskoš!
Ja ko neko dete sve gledam, pipkam, ne verujem da ćemo tu spavati. Hihihi, al sam bila smešna. Odmah sam tražila od mm da me uslika da imam uspomenu kako sam bila u fensi hotelu.:lol:

I mi smo išli na tu turu...
Misliš na Lido Di Jesolo?;)
Mi smo bili smešteni u hotelu, koji je zatvoren, pred renoviranje... :mrgreen: krš je bio, ali je ekipa bila extra pa nas baš bilo briga...

Imaju savršene plaže tamo... savršene...:zaljubljena:

el mogu da vam pokazem savrsenu plazu.znam da slici nije mesto ovde,al kad vec pricate o tome.ovaj u zutim gacama je moj tata:)

Prilozi

• 17456_100472089983373_100000617465325_12759_5471531_n.jpg
    17456_100472089983373_100000617465325_12759_5471531_n.jpg
    98,1 KB · Pregleda: 30
ovo je savrsena plaza? :eek:
Savršena plaža van sezone...;)
Sve sređeno čisto, mogu misliti kako je lepo u sezoni...:D
...ma dobro, plaza nije tako losa leti za klince jer je prebukirano da nemas gde iglu baciti ali (nevezano za Cicka, samo me podsetila pominjanjem Lida) mene iritira taj stav nasih agencija tipa aranzman glasi Venecija - Firenca (da te navuku) a posle ispadne Lido i Montekini...malko nefer rade...
Jeste, slažem se...:ok:
ne znam,meni su te ogromne dugacke, nacickane pescane plaze najgore od svih plaza. i svaki put na njima mi je vise mucenje nego uzivanje :(
Joj ja bi volela da odem, pa da to lično zaključim... :lol:
...ni ja ih ne volim...oko Venecije Jadran em ruzan am 'ladan...zgodno je za teen uzrast, k'o i Rimini, izgazis bar sto ljudi dok udjes u vodu, zgodno za varijantu "danju spavam nocu ludujem" :lol:
Jest hladan majku mu, svi kažu...
Ali ja obožavam peščane plaže, volela bi otići videti kako je u sezoni...
Mada bi više volela u Tursku npr... al dobro, svašta bi ja volela...:whistling::mrgreen:
el mogu da vam pokazem savrsenu plazu.znam da slici nije mesto ovde,al kad vec pricate o tome.ovaj u zutim gacama je moj tata:)

Lepa je slika, ali ja ne volim kamene, šljunkovite plaže...
Kad je u pitanju more, tu sam potpuni hedonista... zimi me vuci na skijanje, maltretiraj sa onim cokuletinama, štapovima... svejedno mi je dosadno... ali leti NE...

Leti sam potpuni hedonista, volim peščane plaže, koje mi miluju stopala, toplo more, čistu vodu... ležaljku, sunce, knjigu...
Sladoled... piće... šetnju pored obale... lepršave haljinice... tenis u vodi...

Ja obožavam leto i more...:super::super::super:

Lepa je slika, ali ja ne volim kamene, šljunkovite plaže...
Kad je u pitanju more, tu sam potpuni hedonista... zimi me vuci na skijanje, maltretiraj sa onim cokuletinama, štapovima... svejedno mi je dosadno... ali leti NE...

Leti sam potpuni hedonista, volim peščane plaže, koje mi miluju stopala, toplo more, čistu vodu... ležaljku, sunce, knjigu...
Sladoled... piće... šetnju pored obale... lepršave haljinice... tenis u vodi...

Ja obožavam leto i more...:super::super::super:

Cicak, zar ti ne ides svake godine u Cg?:lol:
De si to tamo nasla?

I mi smo išli na tu turu...
Misliš na Lido Di Jesolo?;)
Mi smo bili smešteni u hotelu, koji je zatvoren, pred renoviranje... :mrgreen: krš je bio, ali je ekipa bila extra pa nas baš bilo briga...

Imaju savršene plaže tamo... savršene...:zaljubljena:
Mislim na njega. Jako mi se svideo Lido, mora da je super leti.
Samo mi se more nešto ne sviđa, a ni plaža. Deluje mi kao Dunav i Štrand, siva voda, siv pesak.
Ja volim plavo-zeleno providno more i sitan beli šljunak.:zaljubljena:

Cicak, zar ti ne ides svake godine u Cg?:lol:
De si to tamo nasla?
U mašti...:mrgreen:

Šalim se... pa desi se nekad i tamo da je voda topla, a čista... :confused: mislim retko, ali desi se... joj tugo moja...:mrgreen:

Čula sam i gledala slike u Turskoj na moru... divno je... ja bi tako nešto... znaš kako ja najbolje umem da uživam na moru... prvak sam u tome...:lol::mrgreen:
Mislim na njega. Jako mi se svideo Lido, mora da je super leti.
Samo mi se more nešto ne sviđa, a ni plaža. Deluje mi kao Dunav i Štrand, siva voda, siv pesak.
Ja volim plavo-zeleno providno more i sitan beli šljunak.:zaljubljena:

I ja...
I to na Bora bori...

Eh da mi je otići...:whistling:

Poslednja izmena:
U mašti...:mrgreen:

Šalim se... pa desi se nekad i tamo da je voda topla, a čista... :confused: mislim retko, ali desi se... joj tugo moja...:mrgreen:

Čula sam i gledala slike u Turskoj na moru... divno je... ja bi tako nešto... znaš kako ja najbolje umem da uživam na moru... prvak sam u tome...:lol::mrgreen:

I ja...
I to na Bora bori...

Eh da mi je otići...:whistling:

Pozuri Cicak, Bora Bora ce nestati:)

Na putovanju ne volim da se opterecujem. Ni sa cim. Cak ni sa kulturom. Volim da napravim light plan obilaska, ne volim da me taj obilazak iscrpi do granice gadjenja. Volim da sednem na kaficu, da blenem po ulicama, da onjusim. U sustini, ne svidjaju mi se mesta koja nemaju za mene privlacnu atmosferu, koliko god arhitektonski bila savrsena. Vremenom sam naucila da uzivam. Sto dalje znaci da ako mi neki izlog zapadne za oko, ulazim, taman bio i na putu do muzeja.

I da. Ne podnosim pescane plaze sa lezaljkama ko u bioskopu

Grčka ti je taman za to Čičak, dovoljno blizu za kola, a sunce, toplo more i pesak mmmmm a antičke i vizantijske kulture na svakom kilometru. Moj sledeći cilj je Krit ( al mora avionom)

Htela ja u grčku prošle godine, ali me muž ubedio u suprotno... i sad mi se više uopšte ne ide u grčku... :confused:

Htela sam i u Španiju, pa bila moja kuma prošle godine, kaže kesa...:confused:

Ostala mi još Turska, ako neko kaže da je i tamo loše... ići ću u cg do kraja života...:sad2:

:mrgreen:

:sad2::sad2::sad2::eek::eek::eek:

Pa ko te bre može ubediti da je loše tamo gde ide milijarda turista svake godine? Ja bih sedmicu na loto-u iskoristila da kupim kuću u Grčkoj i odselim se tamo zauvek (seća li se iko Šurde), a a da sam sad u situaciji da imam 25 god. i završen fax rukama i nogama bih kopala da radim i živim u Barseloni. Ne veruj nikom osim svojim očima, ako ti se Lido sviđa, u Santorini, Napflio,Lefkadu bi se na smrt zaljubila!

Back