Muzej prekinutih veza

Astrica

Poznat
Poruka
8.182
Svi ste već čuli za postojanje istog.Uglavnom tu se ostavljaju predmeti iz prekinutih veza,a ima ih raznih.
Evo što kaže jedna od posjetiteljica tog muzeja koji je nedavno otvoren u Zagrebu
Nedavno sam bila s frendicom u ovom nesvakidašnjem muzeju.
Fora je, podijeljen na razne etape života/veza. Od smiješnih prekida, do onih tužnih, uzrokovanih smrću.

Mene najviše zabavio odjeljak s onima koje su uzrokovale nekakvu vrstu ironične agresije. Pa stoga prilažem par fotki iz muzeja.

Dakle:

Sjekira

sjekira.jpg

Ovo je sjekira. Sjekira je poslužila u cijepanju namještaja bivše djevojke, kojega je ova ostavila u stanu nakon što je odselila jerbo se za vrijeme ljetovanja ove prve (na koje nije mogla ići s njom) zaljubila u drugu žensku te joj rekla 'znam ju samo 4 dana, ali sam sigurna da će mi moći pružiti ono što ti nikada ne bi mogla'.

Vlasinica sjekire je svaki dan cijepala komadić po komadić namještaja dok nisu ostale samo dašćice. Te dašćice joj je uručila u kutijama kada je ova došla po svoju drveninu.

Ljubavno pismo na staklu, razbijeno

staklo.jpg



Ženskica je frajeru napisala mail u kojem mu govori da moraju pričati o nečemu. On je u odgovoru na taj mail, prekinuo s njom.

Napisala mu je pismo, te ga zalijepila na staklo, a potom razbila. Najs.


No, ovo nije tema o muzeju, tema je poslužila kao predložak. Ako želite vidjeti ostatak izložbe, odite na Gornji grad, meni se ne da više keljit fotke. (možda će mi se kasnije dat )

Pitanje za vas je, imate li vi kakvih predmeta koje bi mogli dati ovakvom muzeju? Ako da, zašto?

Jeste i ikada napravili nešto ovako drastično kao ove cure? (ja bih rekla i kreativno ) Imate li neku priču koja simbolično opisuje tijek i kraj neke vaše bivše veze, neki predmet koji vas podsjeća na bivšu vam polovicu?

Ideja za topic je od kolegice dainty, ali mene zapala realizacija budući da sam ja bila, a ona nije.
Što bi vi pohranili u tom muzeju i zašto.I što kažete na taj pomalo neobičan muzej
 
Meni te stvari deluju malko morbidno,nasilno,sizoidno.. Cemu to bre,zar nije dovoljno sto je kraj bio toliko bolan i ponizavajuc,pa treba da cuvamo i nesto da nas stalno podseca na taj raskid.Mada,tema je interesantna,a ovaj muzej je sjajna prilika da se vidi sta raskid ume da napravi od coveka..
 
Citala sam davno o ovom muzeju...
Meni se dopada dio o "nesudjenim ljubavima"...tipa ostavljeni kljucevi od zajenickog stana u koji nikad nisu uselili... :aha:

Elem, licno imam nekih rekvizita, ali ne dam. Nikome. Nista.
...Osim ponekad, gosn. Kontejneru licno, pred zgradom :mrgreen:

...Mozda napisem sprejom na tom istom kontejneru "Muzej"... :lol: I pocnem da naplacujem mackama ulaz... :lol:
 
kada je nesto zavrseno,koji god da je razlog, treba nastaviti dalje..
stvari i sitnice koje se cuvaju, to otezavaju..one aktiviraju onaj sadomazo gen u nama..
bilo da se uz njihovu pomoc s vremena na vreme potsecamo lepih ili onih manje lepih trenutaka..
proslost sahraniti, vrata pred sobom uvek drzati otvorena..
 

Back
Top