Mutirao svinjski grip u mnogo opasniju varijantu?

Poruka
4.292
Izgleda da je virus svinjskog gripa mutirao u mnogo opasniju varijantu. U Holandiji su u petak obolele 2 devojcice od svinjskog gripa. U nedelju su hospitalizovane jer nisu mogle da disu a vec u ponedeljak ujutrru su umrle. Jedna je imala 16 a druga 14 godina.

Cele njihove porodice i svi koji se sumnjaju da su bili u kontaktu sa njima su stavljeni u karantin strogi.

Zato sad vecina evropskih drzava i amerika masovno daju vakcine za grip iako jos uvek vakcina nije dovoljno ispitana !!!

Da li ste culi nesto to tome posebno oni koji zive u Holandiji, i da li ima neko proverene informacije?????
 
Moj izvor je moja drugarica iz Holandije - Holandjanka koja se boji da da svojoj cerkici vakcinu posto jos uvek se nezna da li je bezbedna. Mada ih teraju masovno da se svi vakcinisu

Kod nas je sve mirno a tamo je sve u uzbuni i ljudi samo o tome govore.


Nije korektno da postavljas temu a nemas neki konkretan izvor,mislim na neki sajt ili tako nesto gde bi ljudi mogli da procitaju...


Ja sam na severu Italije i mnogo ih je vec u krevetu sa gripom,visoka temperatura,kasalj,malaksalost i drzi oko 7 dana.Mi pre dve sedmice nesto ovako prelezasmo,ne znam da li je to bilo to:think:
Sve u svemu obicni grip u pitanju,a i svake godine ljudi pa i deca umiru od gripa...komplikacije uvek mogu da se pojave.
Vakcinisati decu necu jer su zdrava i prava bez ikakvih patologija...kuc-kuc....
Nemoj da siris paniku,pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Nije korektno da postavljas temu a nemas neki konkretan izvor,mislim na neki sajt ili tako nesto gde bi ljudi mogli da procitaju...


Ja sam na severu Italije i mnogo ih je vec u krevetu sa gripom,visoka temperatura,kasalj,malaksalost i drzi oko 7 dana.Mi pre dve sedmice nesto ovako prelezasmo,ne znam da li je to bilo to:think:
Sve u svemu obicna gripa u pitanju,a i svake godine ljudi pa i deca umiru od gripe...komplikacije uvek mogu da se pojave.
Vakcinisati decu necu jer su zdrava i prava bez ikakvih patologija...kuc-kuc....
Nemoj da siris paniku,pozdrav.

Evo linka:

http://www.nu.nl/algemeen/2107801/meisje-van-14-met-mexicaanse-griep-overleden-.html
http://www.nujij.nl/meisje-van-14-met-mexicaanse-griep-overleden.6947125.lynkx
http://www.hartvannederland.nl/nede...sje-16-niet-overleden-aan-mexicaanse-griep-2/

Ako pogledas videces da sam u naslovu teme stavio znak pitanja, znaci ja pitam sta ko zna o tome a ne tvrdim nista, kontas?

Jednostavno zelim da znam da li je virus mutirao u smrtonosan oblik?
 
Poslednja izmena:
Jednostavno zelim da znam da li je virus mutirao u smrtonosan oblik?

evo ja ću, kao mikrobiolog, da ti kažem da nije
virus nije mutirao u smrtonosan oblik
da bilo koji virus mutira u smrtonosan oblik, mogli bismo da počnemo polako da se pozdravljamo

a i u ovom tvom linku piše da ta 16godišnja devojka NIJE umrla od meksičkog gripa

so
don't worry, be happy
 
evo ja ću, kao mikrobiolog, da ti kažem da nije
virus nije mutirao u smrtonosan oblik
da bilo koji virus mutira u smrtonosan oblik, mogli bismo da počnemo polako da se pozdravljamo

a i u ovom tvom linku piše da ta 16godišnja devojka NIJE umrla od meksičkog gripa

so
don't worry, be happy

ti si mikrobiolog? :shock:
ja sam te zamishljao kao osobu normalnog rasta:mrgreen:
 
ili je obrnuto?:per:
ops nije mi to palo na pamet
odo' ja polako, drugari

bye2.gif
 
:p

nego, sad se nešto razmišljam kad su počeli da daju vakcinu protiv meksičkog
znam da je skoro počelo testiranje u Meksiku hmmmm
možda si tražim curu zabrak nešto pobrkao, jer je trenutno aktuelna vakcinacija protiv sezonskog, da ne kažem običnog gripa, za koju tvrde da delimično štiti i od meksičkog
a možda nisam u toku

znam da kod nas stiže iza nove godine
vakcina, ne grip
 
Izgleda da je virus svinjskog gripa mutirao u mnogo opasniju varijantu. U Holandiji su u petak obolele 2 devojcice od svinjskog gripa.

Nije.

Za sada, svinjski virus je izgleda istog nivoa opasnosti kao i običan, osim što možda kači određenu genetsku grupu mnogo gadnije (nejasni podaci, bar kad sam zadnji put gledao).

Zato sad vecina evropskih drzava i amerika masovno daju vakcine za grip iako jos uvek vakcina nije dovoljno ispitana !!!

Vakcina za svinjski grip je proizvedena na potpuno isti način kao i vakcine za grip iz svih prošlih godina. Ove vakcine su se pokazale kao veoma, veoma bezbedne, i priča koja se podigla oko ovoga je čista paranoja.
 

Back
Top