Muslimani kradu kosti

Parra-Bellum

Buduća legenda
Poruka
40.087
Goran Krčmar, rukovodilac operativnog tima RS za traženje nestalih, upozorava. Grobnica u Lozni oskrnavljena, odneto najmanje jedno srpsko telo

PRNJAVOR - Operativni tim Republike Srpske za traženje nestalih pre gotovo mesec dana locirao je novu masovnu grobnicu sa srpskim telima, u rejonu podozrenskog sela Lozna, u opštini Banovići (Federacija BiH). O tom otkriću odmah je obavešteno Tužilaštvo BiH, koje je na žalost, sve do sada sedelo skrštenih ruku. Tamošnji muslimani - Bošnjaci, međutim, nisu, pa su u međuvremenu, u dva navrata, oskrnavili grobno mesto i odneli, tačnije ukrali, najmanje jedno telo!

Ovo su "Novostima" u petak potvrdili Goran Krčmar, rukovodilac Operativnog tima RS za traženje nestalih i Vlado Petrović Čiča, rukovodilac terena i istražilac na terenu. Oni upozoravaju javnost da je nedopustivo da se, 16 godina posle zločina, kosti srpskih mučenika premeštaju u vrećama, dok Tužilaštvo BiH sve to nemo posmatra!

- Grobnicu smo otkrili 6. maja, a već 10. maja o tome smo obavestili Tužilaštvo BiH, zahtevajući da izda nalog za ekshumaciju. Umesto da munjevito reaguje, Tužilaštvo ni prstom nije mrdnulo, pa je svesno ili nesvesno, stvorilo prostor za novo izmeštanje grobnica i krađu ostataka poubijanih Srba na bivšem Ozrensko-vozućkom ratištu - kaže za "Novosti" Goran Krčmar.

On dodaje da je teško precizirati koliko je u grobnici bilo tela i koliko ih je izmešteno, ali smatra da ih je najmanje bilo pet i da je pouzdano reč o srpskim borcima, koji su se, u septembru 1995. godine, probijali iz opkoljene Vozuće, pod bombama NATO avijacije, kroz obruče mudžahedina i domaće muslimanske vojske.

- Prizor je bio stravičan. Jedna lobanja, ostaci skeleta, odeće i ostalih stvari bili su razbacani na sve strane. Uočio sam da su krađa i premeštanje izvršeni u belim vrećama za veštačko đubrivo. Pouzdano smo saznali da je prvo skrnavljenje izvršeno 16. a drugo 25. maja, u noći između srede i četvrtka, po jakom nevremenu. U policiji u Banovićima, koja pripada Federaciji BiH rekli su mi da su na tragu počinilaca ovog novog zločina i da je navodno u grobnicu vraćeno jedno telo - rekao nam je u petak po dolasku sa Ozrena, Vlado Petrović Čiča, rukovodilac terena i istražilac na terenu područne grupe Doboj.

MONSTRUOZNO

"NOVOSTI" saznaju da je po završetku rata u BiH, na Ozrenu do sada izmešteno ukupno 137 tela iz 11 grobnica. Ova u rejonu Lozne je 12, a još se sa ovog područja traži 157 Srba.

- To sigurno nisu mogli da urade pojedinci, bez znanja i organizacije vojnih i civilnih vlasti FBiH. Za ovaj zločin do sada je, pred Haškim tribunalom, jedino odgovarao glavnokomandujući muslimanske vojske, preminuli Rasim Delić.

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.70.html:332143-Krcmar-Bosnjaci-kradu-kosti

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ne znam sta da kazem na ovo, koji komentar bi bio odgovarajuci, da nema sanse da Srbi sa stokom ikad vise u istoj drzavi zive??

Reci cu samo generale Mladicu, malo je ono bilo, malo skroz ....
 
Goran Krčmar, rukovodilac operativnog tima RS za traženje nestalih, upozorava. Grobnica u Lozni oskrnavljena, odneto najmanje jedno srpsko telo

PRNJAVOR - Operativni tim Republike Srpske za traženje nestalih pre gotovo mesec dana locirao je novu masovnu grobnicu sa srpskim telima, u rejonu podozrenskog sela Lozna, u opštini Banovići (Federacija BiH). O tom otkriću odmah je obavešteno Tužilaštvo BiH, koje je na žalost, sve do sada sedelo skrštenih ruku. Tamošnji muslimani - Bošnjaci, međutim, nisu, pa su u međuvremenu, u dva navrata, oskrnavili grobno mesto i odneli, tačnije ukrali, najmanje jedno telo!

Ovo su "Novostima" u petak potvrdili Goran Krčmar, rukovodilac Operativnog tima RS za traženje nestalih i Vlado Petrović Čiča, rukovodilac terena i istražilac na terenu. Oni upozoravaju javnost da je nedopustivo da se, 16 godina posle zločina, kosti srpskih mučenika premeštaju u vrećama, dok Tužilaštvo BiH sve to nemo posmatra!

- Grobnicu smo otkrili 6. maja, a već 10. maja o tome smo obavestili Tužilaštvo BiH, zahtevajući da izda nalog za ekshumaciju. Umesto da munjevito reaguje, Tužilaštvo ni prstom nije mrdnulo, pa je svesno ili nesvesno, stvorilo prostor za novo izmeštanje grobnica i krađu ostataka poubijanih Srba na bivšem Ozrensko-vozućkom ratištu - kaže za "Novosti" Goran Krčmar.

On dodaje da je teško precizirati koliko je u grobnici bilo tela i koliko ih je izmešteno, ali smatra da ih je najmanje bilo pet i da je pouzdano reč o srpskim borcima, koji su se, u septembru 1995. godine, probijali iz opkoljene Vozuće, pod bombama NATO avijacije, kroz obruče mudžahedina i domaće muslimanske vojske.

- Prizor je bio stravičan. Jedna lobanja, ostaci skeleta, odeće i ostalih stvari bili su razbacani na sve strane. Uočio sam da su krađa i premeštanje izvršeni u belim vrećama za veštačko đubrivo. Pouzdano smo saznali da je prvo skrnavljenje izvršeno 16. a drugo 25. maja, u noći između srede i četvrtka, po jakom nevremenu. U policiji u Banovićima, koja pripada Federaciji BiH rekli su mi da su na tragu počinilaca ovog novog zločina i da je navodno u grobnicu vraćeno jedno telo - rekao nam je u petak po dolasku sa Ozrena, Vlado Petrović Čiča, rukovodilac terena i istražilac na terenu područne grupe Doboj.

MONSTRUOZNO

"NOVOSTI" saznaju da je po završetku rata u BiH, na Ozrenu do sada izmešteno ukupno 137 tela iz 11 grobnica. Ova u rejonu Lozne je 12, a još se sa ovog područja traži 157 Srba.

- To sigurno nisu mogli da urade pojedinci, bez znanja i organizacije vojnih i civilnih vlasti FBiH. Za ovaj zločin do sada je, pred Haškim tribunalom, jedino odgovarao glavnokomandujući muslimanske vojske, preminuli Rasim Delić.

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.70.html:332143-Krcmar-Bosnjaci-kradu-kosti

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ne znam sta da kazem na ovo, koji komentar bi bio odgovarajuci, da nema sanse da Srbi sa stokom ikad vise u istoj drzavi zive??

Reci cu samo generale Mladicu, malo je ono bilo, malo skroz ....



Znaš li da je put prolaz kojim se ulazilo u Vozuću na kraju spao na nekih 500-injak metara širine na pojedinim mjestima .A unutra je sigurno bilo 2-3 brigade i već se zna da to ne sluti na dobro ,pala je Krajina, muslimani konstantno napadaju na taj put kojim se ulazi unutar Vozuće ,a VRS se samo brani i ne poduzima nikakve akcije na proširenju tog puta .
Svaki put kad su pale linije na putu ,naši su samo probili nanovo ali je to uvijek bilo smanjivanje u odnosu na neke stare linije
 
било је објављено, пре пар година још, да су муслимани лешеве неких умрлих беба пребацили у сребреницу, да би после причали да су те бебе жртве масакра.
 
Još jedna u nizu srpskih obmana srpskog stanovništva.
Nestao leš "ukrali" ga muslimani koji nemaju imena i prezimena niti naziv organizacije za krađu leševa.
To su uradili oni koji su leševe pronašli i izmislili krađu i optužili "kradljivce muslimane" kakao bi nastavili zločinačku politiku Miloševića i Karadžića.
Kad ćete prestati širiti lažne vijesti koju podmeće srpska politika.
 
Ne mogu da nadjem klip na youtube, ali ima emisija o tome kako premestaju i skrivaju posmrtne ostatke srpskih civila, organizovano od strane njihovih vlasti na najvisem nivou

Nasi strucnjaci zaduzeni za identifikaciju imali su zabranjen pristup mestima (na podrucju FBiH), za sta se pobrinula njihova policija sprecavajuci pristup, a kad su konacno smeli da pocnu s radovima nasli su tragove na brzinu sklonjenih posmrtnih ostataka

To je ta be i ha , njihova vlast i njihov narod

:bljak:
 
Ne mogu da nadjem klip na youtube, ali ima emisija o tome kako premestaju i skrivaju posmrtne ostatke srpskih civila, organizovano od strane njihovih vlasti na najvisem nivou

Nasi strucnjaci zaduzeni za identifikaciju imali su zabranjen pristup mestima (na podrucju FBiH), za sta se pobrinula njihova policija sprecavajuci pristup, a kad su konacno smeli da pocnu s radovima nasli su tragove na brzinu sklonjenih posmrtnih ostataka

To je ta be i ha , njihova vlast i njihov narod

:bljak:
Opet neki falicifikat nemožeš da nađeš obrati se onima koji su ga načinili možda za tebe imaju rezervni.
Emisiju su pravili Vaši "stručnjaci" i ne čudi me.
A za ove Vaše stručnjake sem tendencioznih izjava nemožeš ni imat snimak jer je notorna laž.
 
Opet neki falicifikat nemožeš da nađeš obrati se onima koji su ga načinili možda za tebe imaju rezervni.
Emisiju su pravili Vaši "stručnjaci" i ne čudi me.
A za ove Vaše stručnjake sem tendencioznih izjava nemožeš ni imat snimak jer je notorna laž.


Znas sta je laz? Srebrenica i 8000 ubijenih.

Kad ih toliko iskopate pa da pricamo, i kad sa spiska srebrenickih zrtava izbacite ubijene iz drugih opstina BiH, i one sto su i danas zivi.

Prokopali ste pola Bosne u potrazi za njima, jos malo pa imate tunel do Kine, a mozda i nova piramida vaskrsne
 
Znas sta je laz? Srebrenica i 8000 ubijenih.

Kad ih toliko iskopate pa da pricamo, i kad sa spiska srebrenickih zrtava izbacite ubijene iz drugih opstina BiH, i one sto su i danas zivi.

Prokopali ste pola Bosne u potrazi za njima, jos malo pa imate tunel do Kine, a mozda i nova piramida vaskrsne
Već je ukopanko preko 4.500 žrtava. Još je na DNK analiz preko 2.000 srebreničkih žrtava.
Zašto krijete masovne grobnice, a bilo je i žrtava iz ostalih gradova Podrinja koji su srpskom kamom satjerani i na kraju dokrajčeni u Srebrenici.
 
Već je ukopanko preko 4.500 žrtava. Još je na DNK analiz preko 2.000 srebreničkih žrtava.
Zašto krijete masovne grobnice, a bilo je i žrtava iz ostalih gradova Podrinja koji su srpskom kamom satjerani i na kraju dokrajčeni u Srebrenici.

jedva ste i to sakupili,svako groblje u istocnoj bosni je otkopano,trpate tamo sve i poginule u ratu pre jula i one koji su prirodno umrili,cak i leseve iz drugog svjetskog rata ukopavaju srebrenickih ustasa koje su streljali partizani 1945
 
Ima ovde jedan deda,bivsi KNOJ evac koji mi je pricao da je ucestvovao u streljanju par stotina ustasa u jednom selu pored Bratunca, odmah uz Drinu. Ako balije zanima, dacu im kontakt telefon pa nek sklope posao sa njim, on njima da pokaze mesto a ovi njemu sto evra po kosturu.
 
Već je ukopanko preko 4.500 žrtava. Još je na DNK analiz preko 2.000 srebreničkih žrtava.
Zašto krijete masovne grobnice, a bilo je i žrtava iz ostalih gradova Podrinja koji su srpskom kamom satjerani i na kraju dokrajčeni u Srebrenici.

4500 (?) sa zrtvama iz maltene svih opstina BiH, plus onih par stotina sto su i dan danas zivi, sto nisu bili ni blizu kad se sve desilo ...

Vasi su bili malo nespretni kad su prilozili spiskove ubijenih, verovatno napravljenih prije samog dogadjaja

Taj masakr je Alija hteo, i radio na tome da se desi, jer je Klinton rekao da ce biti intervencija NATO-a samo ukoliko dodje do masakra.

Izjava jednog od komandanata ABiH iz Srebrenice, kad mu je Alija to predlozio a ovaj nije mogao da veruje.
 
A kod nas RTS uveliko koristi termin genocid za Srebrenicu. Gori su od B92..definitivno.

Kad sam videla onog Bruna Vekarica koji kaze da jedva ceka Karlu del Ponte i da nacnu dve flase vina ..jednu sa Karadzicevim likom, a drugu sa Mladicevim,pitam se da li su Srbi stvarno poludeli kad im ustasa tako otvoreno likuje na drzavnoj Tv?
 

Back
Top