Muslimana sve manje u BiH, natalitet opada

Владан

Buduća legenda
Poruka
37.699
а у Републици Српској расте. :super:

ускоро ће Срби појести муслимане и сва Босна биће српска. :klap:

............
Ponedjeljak, 16. maj
NATALITET OPADA, FEDERACIJA PROPADA :rida:
U martu 2011. godine u Federaciji je rođeno 1.700 djece, a umrlo je 1.940 stanovnika, što znači da je prirodni priraštaj minus 240, saopćeno je iz Zavoda za statistiku. Negativan prirodni priraštaj je zabilježen u devet kantona u Federaciji, a jedino je pozitivno “poslovao” Kanton Sarajevo.
U januaru je negativan prirodni priraštaj zbilježen u šest kantona, a u februaru u osam, što znači da postoji negativan trend.
Kako je krenulo, bijela kuga će za nekoliko decenija od naših entiteta napraviti nenaseljeno područje. Taman da se Srbi imaju gdje naseliti.

bhdani.com
 
а у Републици Српској расте. :super:

ускоро ће Срби појести муслимане и сва Босна биће српска. :klap:

............
Ponedjeljak, 16. maj
NATALITET OPADA, FEDERACIJA PROPADA :rida:
U martu 2011. godine u Federaciji je rođeno 1.700 djece, a umrlo je 1.940 stanovnika, što znači da je prirodni priraštaj minus 240, saopćeno je iz Zavoda za statistiku. Negativan prirodni priraštaj je zabilježen u devet kantona u Federaciji, a jedino je pozitivno “poslovao” Kanton Sarajevo.
U januaru je negativan prirodni priraštaj zbilježen u šest kantona, a u februaru u osam, što znači da postoji negativan trend.
Kako je krenulo, bijela kuga će za nekoliko decenija od naših entiteta napraviti nenaseljeno područje. Taman da se Srbi imaju gdje naseliti.

bhdani.com

Ne bi ja jos sampanjac otvarao ;)
 
Uh, evo ne znam šta ću od sreće.

Najbitnija stvar za vaskoliko srBstvo je to da broj muslimana opada za 200 mesečno...

Yebote...

Obzirom na islamsku doktrinu, da tamo gde su vecina pokusavaju da nametnu svoje verske poglede, makar i silom, podatak da ih je sve manje (prirodnim putem )je poprilicno vazan, za mirni zivot nase dece.
Bolje da ih priroda dovodi na razumnu meru, nego opet srbi.
 
Битно је да опада :super:

A što je bitno?


nek se đeca rađaju avetinjo svudje...manite se mišljenja da je nečije radjanje opasnost po tvoj ustabilnost?

neće valjda ti musliman irajdat idjecu sa anmejro mda sutra brojniji napadnu srbe? jel to žele onima koje radjaju da ih shalju u rat?

Ajde ako u tome gledaš svoje veselje...onda si budala jadna...

nažalost mnogi u BiH tako kontaju...

Djea se radjaju i treba da se radjaju pobogu...Da ti mladi dodju konačn opametniji od tih u sarajevu i kažu sa svim ostalim u BiH ****** se političari mi ćemo kako nama odgovara...
 
A što je bitno?


nek se đeca rađaju avetinjo svudje...manite se mišljenja da je nečije radjanje opasnost po tvoj ustabilnost?

neće valjda ti musliman irajdat idjecu sa anmejro mda sutra brojniji napadnu srbe? jel to žele onima koje radjaju da ih shalju u rat?

Ajde ako u tome gledaš svoje veselje...onda si budala jadna...

nažalost mnogi u BiH tako kontaju...

Djea se radjaju i treba da se radjaju pobogu...Da ti mladi dodju konačn opametniji od tih u sarajevu i kažu sa svim ostalim u BiH ****** se političari mi ćemo kako nama odgovara...

Ti si izgleda veoma naivan.
Na koji nacin su oteli Kosovo(ili otimaju kako god zelis)?
Vojskom?Politikom?
Ne, oteli su ga(ili otimaju ga, kako hoces) NATALITETOM.
Jos je davno, u svojoj monodrami Miroslav Radojcic rekao:
Nije vazno kakvu politiku vodis, i sta radis.NATALITET pobedjuje SVAKU politiku.
ZATO JE DOBRO sto ih je sve manje.
Nije im tokom istorije padlao na pamet da donose zakone i provode referendume, cime su doveli do rata, kada su bili manjina.
Zato treba i da ostanu manjina.
 
а у Републици Српској расте. :super:

ускоро ће Срби појести муслимане и сва Босна биће српска. :klap:

............
Ponedjeljak, 16. maj
NATALITET OPADA, FEDERACIJA PROPADA :rida:
U martu 2011. godine u Federaciji je rođeno 1.700 djece, a umrlo je 1.940 stanovnika, što znači da je prirodni priraštaj minus 240, saopćeno je iz Zavoda za statistiku. Negativan prirodni priraštaj je zabilježen u devet kantona u Federaciji, a jedino je pozitivno “poslovao” Kanton Sarajevo.
U januaru je negativan prirodni priraštaj zbilježen u šest kantona, a u februaru u osam, što znači da postoji negativan trend.
Kako je krenulo, bijela kuga će za nekoliko decenija od naših entiteta napraviti nenaseljeno područje. Taman da se Srbi imaju gdje naseliti.

bhdani.com

A onda će doći Kinezi
 
Ti si izgleda veoma naivan.
Na koji nacin su oteli Kosovo(ili otimaju kako god zelis)?
Vojskom?Politikom?
Ne, oteli su ga(ili otimaju ga, kako hoces) NATALITETOM.
Jos je davno, u svojoj monodrami Miroslav Radojcic rekao:
Nije vazno kakvu politiku vodis, i sta radis.NATALITET pobedjuje SVAKU politiku.
ZATO JE DOBRO sto ih je sve manje.
Nije im tokom istorije padlao na pamet da donose zakone i provode referendume, cime su doveli do rata, kada su bili manjina.
Zato treba i da ostanu manjina.

kao muslimani i jesu manjina ali kao bošnjaci nisu, otuda ti lomovi da li je draži Alah ili zemlja
 
За 2010. ФБиХ је имала позитиван природни прираштај, тако да нисам сигуран о чему прича аутор теме. То што им је у марту 2011. он негативан, не значи много, то се обично надокнади на јесен (деца зачета за Нову Годину :)) и у децембру, када се изврши корекција података.

Ево ФБиХ за 2010, са сајта федералног завода за статистику:

Живорођени: 21.718
Умрли: 19.578

Дакле у плусу 2140, и то без БХ Хрвата рођених у РХ да би имали двојно држављанство. Са друге стране, у РС је природни прираштај већ годинама негативан, конкретно за 2009:

Живорођени: 10 603
Умрли: 13 775

Свеукупно, минус од 3 172.

Мада, добро је то што се РС држи на ~10.000 живорођених већ 6-7 година. У ФБиХ је слична ситуација, држе се на ~22.000 већ неколико година, али тамо број умрлих нешто брже расте него у РС.

На крају, како ја видим, проценти ће се мењати у корист оног или оних народа који најмање емигрирају из БиХ.
 
Poslednja izmena:

Back
Top