musko-zensko prijateljstvo

Apsolutno pile. Nebitno je da li su se oni bash spandjali ili imaju platonski odnos, tvrdim da to "prijateljstvo" nije liseno privlacnosti, cisto prijateljstvo bez ikakvih telesnih konotacija moze da postoji samo izmedju dvoje koji se poznaju od detinjstva. Ajd da kazemo da postoje neki izuzeci koji potrvdjuju ovo pravilo, i da se nadamo da je to bundevin slucaj. Bundevo, pa zasto ti ne bi malo cacnula tu, dogovori se s muzem da negde izadjete, drustvance pa da bude i ona, shacni je i vidi sta ti kaze unutrasnji glasic. Licno se ne bih libila ni da pogledam prepisku, nije lepo, ali nuzda zakon menja :) U svakom slucaju bezveze situacija.

pa ozbiljno nema tu sta da se cacka i proverava...ona najbolje zna...mi ovde mozemo da nagadjamo i da postavljamo pitanja...a dalje spletkariti da bi se nesto saznalo mislim da je inutilno...sam ce reci sta ima da kaze...bespotrebno se opterecivati...mozda je bas kao sto bundeva kaze bezazleno, a mozda nije...oni najbolje znaju
 
Jao kako grozno preterujete.
Kao ako su drugovi od detinjstva onda je ok, a ako je upoznao skoro onda brrrrrr, sex i perverzije na vidiku treba proveravati, treba ultimatumi...
Kako po vama vas muz ili momak moze uopste da stekne neku prijateljicu pored vas.
I zasto uopste ideja o tome da je to moguce izaziva toliku napetost i nemir.
I da li je razumno i potrebno da zajednickim zivotom ili brakom prekinemo svaku mogucnost da steknemo novog prijatelja ili prijateljicu.
Mislim, znam da jeste malo shkakljivo i sam se zalazem da takve odnose treba drzati u razumnim granicama ali ovo sto procitah.....uzas
 
Da li vjerujete da takvo postoji i ako da,mislite li da je brak dobar i stabilan ako jedan od supruznika ima prijatelja ili prijateljicu sa kojim svaki dan se ili vidi ili razgovara telefonom ili netom.Mozda je to ipak mali pokazatelj da nije bas sve savrseno.
Postoji li ijedna prica u Bibliji da slavi takvu ljubav.Imamo pricice o roditeljskoj ljubavi,o ljubavi izmedju muza i zena,cak o Raheli i njenoj svekrvi:p ali za pricicu na ovu temu ne znam.Mislim da sam u problemu pa molim za pomoc.



Мож да бидне, ал не мора да значи!:roll:

Наравно да није све тако савршено - нигде није све савршено. Али не мора да буде проблем. То ћеш ти ипак боље знати од нас...

Дефинитивно, ЗНАМ да мушко-женска пријатељства могу да постоје и да све време буду баш то - пријатељства, и да тиме никако не угрожавају партнерску везу...
Ал мож' да се деси и оно због чега страхујеш...:-?
Упознај се и ти са њиом, нека вам постане ЗАЈЕДНИЧКА пријатељица, тако ћеш имати бољи увид у природу њиховог односа и можда ћеш схватити зашто му је сад одједном потребна таква врста интензивног дружења и коју то његову потребу она испуњава а да ти не можеш...
 
Izgleda da univerzalnog odgovora na tvoje pitanje nema. Svako priču gleda i tumači iz svog ugla, rukovodeći se ličnim iskustvom. Prosto rečeno- svako se češe ako ga svrbi i tamo gde ga svrbi!P.S. Ja verujem u muško-ženska prijateljstva...
 
Mislim da nema prijateljstva ukoliko postoji privlačnost. To je jednostavno jače od svakog živog stvora. Ukoliko nema privlačnosti onda može biti. Svako ko kaže drugačije laže. E sada, treba videti pojedinosti iz određene situacije.
 
Čista obostrana privlačnost. Bez obzira na godine, religiju, nacionalnost, boju kože ili nešto slično. Da li ima prijateljstva? Naravno da ima, prijateljstvo je celofan u koji je sve upakovano, mnogo će da šušti kad se bude raspakivalo.

PS: jedino dobro za tebe je što je ovo moje lično mišljenje pa možda nisam u pravu ali tvoja situacija nalaže hitno reagovanje
 
Muskarci drugacije gledaju na musko zenska prijateljstva u odnosu na zene. Imala sam kolegu sa fakulteta, obozavala sam ga ko rodjenog brata. Jednom prilikom smo pricali o tome i oboje zakljucili da veza iz dugogodisnjeg prijateljstva zahteva veoma visoku cenu. Danas mi je taj covek vencani kum.
Verujem u musko zenska prijateljstva, ako se stvari isteraju na cistac samo onda su iskrena.
 
Ja verujem u mž prijateljstva.
Tip sam osobe kod koga postoji vrlo jasna granica izmedju muškarca koji mi je prijatelj i muškarca koji mi je potencijalni.
Ako mi je muškarac iole privlačan nikad mi nije bio drug, niti sam se trudila sa ga postavim u tu poziciju, kao i obrnuto.
Imam problem jer moj partner ne veruje u mž prijateljstva i ima tendenciju da ljubomoriše.

Što se teme tiče, mislim da ne mora biti ništa posebno po sredi, a i može.
Vreme će pokazati.
Samo, ja ne bih sedela i pasivno posmatrala.
Potrudila bih se da što suptilnije ispitam stvar. ;)
 
Mislim da sve to zavisi od ljudi.zavisi od toga kako gledaju na zivot,na musko zenske odnose itd.Postoje one uvrnute sorte(bilo muske bilo zenske)koje kada stupe sa nekim u vezu ili brak zahtevaju da se ta osoba odrekne svega zarad njih.Pogotovu prijatelja suprotnog pola.E sad ima naravno i onih ljudi koji malo drugacije gledaju na to,kao recimo moja mama:-)Najbolja drugarica mog tate iz srednje skole,a kasnije sa faxa je vremenom postala i njena odlicna prijateljica tako da je danas teta Nata zajednicka:-)
 
A pro po lyonovog komentara: zapitaj se samo da si ozenjen, ili ako si ozenjen ili u vezi, kako bi se osecao da se tek odjednom, iznenada pojavi neki lik i krene da se cuje sa tvojom zenom/devojkom svaki dan, da se dopisuju, nalaze na kafi, non-stop. I ti je normalno pitas koji ti je bre taj, a ona ti sve fino trepcuci kaze "pa prijatelj, eto, upoznali smo se u skoli plesa (lupam, moze bilo gde) i bas smo se zgotivili, postali smo ortaci do jaja. I sve se to desilo u roku od metar dana. Hoces da mi kazes da bi rekao "dobro draga, vazi, super, samo ti nastavi", da te ne bi kopkalo? Ma daj....
 
A pro po lyonovog komentara: zapitaj se samo da si ozenjen, ili ako si ozenjen ili u vezi, kako bi se osecao da se tek odjednom, iznenada pojavi neki lik i krene da se cuje sa tvojom zenom/devojkom svaki dan, da se dopisuju, nalaze na kafi, non-stop. I ti je normalno pitas koji ti je bre taj, a ona ti sve fino trepcuci kaze "pa prijatelj, eto, upoznali smo se u skoli plesa (lupam, moze bilo gde) i bas smo se zgotivili, postali smo ortaci do jaja. I sve se to desilo u roku od metar dana. Hoces da mi kazes da bi rekao "dobro draga, vazi, super, samo ti nastavi", da te ne bi kopkalo? Ma daj....

U braku sam gospodzice.
Pa kako i moze neko da se pojavi nego odjednom i iznenada.
Neće valjda uz najave i fanfare.
Ljudi se upoznaju na milion mesta, iznenada, bez najave, tako i krenu prijateljstva.
Naravno da bi me takav razvoj dogadjaja kakav si opisala kopkao i naravno da ne bih rekao -ah, divno, samo nastavi, sto ne odeš da mu središ stan ili spremiš večeru-
Prijateljstvo nije da se moja žena sa nekim koga zna mesec dana, čuje pet puta dnevno, razmenjuje 20 sms-ova i tri puta nedeljno se viđa.
Sve ima svoju meru pa i druženje, posebno ako su ljudi u dužoj vezi, ili u braku ili žive zajedno.
Ako bi to došlo do te mere koju si opisala, naravno da bi mi smetalo i sigurno bih se bunio, jer to za mene ipak nije normalno druženje.
Uvek polazim od toga, da ako tu ima nečega, to se i ne prijavljuje partneru, ne govori se ni od koga je poruka, laže se ko je zvao, laže se gde se ide, a to se pre ili kasnije provali.
Ako ti neko prijavi novu prijateljicu ili prijatelja, i ti znaš ko je ta osoba, upoznaš je, onda velikog razloga za brigu nema, osim ako to -druženje- ne postane neobično intenzivno i ako ti više nisi na prvom mestu, nego ta osoba.
 
Da li vjerujete da takvo postoji i ako da,mislite li da je brak dobar i stabilan ako jedan od supruznika ima prijatelja ili prijateljicu sa kojim svaki dan se ili vidi ili razgovara telefonom ili netom.Mozda je to ipak mali pokazatelj da nije bas sve savrseno.

E pa onda ako tako mislis, ova situacija nema shanse da bude u redu. Ako procitas njene dalje postove videces da je tu zenu upoznao nedavno, i odjednom se svaki dan cuju telefonom, dopisuju i vidjaju. Meni bi to smetalo sve i da je totalno nevino jer zadire direktno u bracne odnose. I mislim da bi vecini smetalo, bez obzira da li se radi o muskarcima ili zenama.
 
Verujem u musko-zenska prijateljstva...imam best friend-a.....i 0b0zavam ga...0n me razume,kada mi je tesko zb0g decka k0ji mi se swidja,on me p0savetuje.....i bas su super musko-zenska prijateljstwa......i drug i drugarica se ne swadjaju zb0g frajera,i sl.glOOposti.....


....и заљубљен је у тебе, а ти то наравно не знаш и не видиш....
 
Da li vjerujete da takvo postoji i ako da,mislite li da je brak dobar i stabilan ako jedan od supruznika ima prijatelja ili prijateljicu sa kojim svaki dan se ili vidi ili razgovara telefonom ili netom.Mozda je to ipak mali pokazatelj da nije bas sve savrseno.
Postoji li ijedna prica u Bibliji da slavi takvu ljubav.Imamo pricice o roditeljskoj ljubavi,o ljubavi izmedju muza i zena,cak o Raheli i njenoj svekrvi:p ali za pricicu na ovu temu ne znam.Mislim da sam u problemu pa molim za pomoc.

Mogu reci da verujem u prijateljstvo izmedju muskarca i zene. Reci cu samo jedan citat : Djavo je tu da nas tera, a mi smo tu da ne pretera ..
Dakle, ako bilo ko od nas zaista vidi to kao prijateljstvo i oseca to kao prijateljstvo onda to jeste prijatejstvo, naravno uz samokontrolu ...
 
Islanđanine, ne preteruj, ja imam i dan danas dva druga, a kada smo bili u godinama u kojim je sada sanja92, mnogo vremena smo provodili zajedno, moja mama je imala običaj da kaže - ćerko, kada bi bila muško ne bi dolazila kući ni na spavanje
 

Back
Top