Quantcast

musko-zensko prijateljstvo

islandjanin

Aktivan član
Poruka
1.772
Islanđanine, ne preteruj, ja imam i dan danas dva druga, a kada smo bili u godinama u kojim je sada sanja92, mnogo vremena smo provodili zajedno, moja mama je imala običaj da kaže - ćerko, kada bi bila muško ne bi dolazila kući ni na spavanje
...а да ли сада удата и да ли си и данас тако блиска са њима као што си била тада?

islandjanin

Aktivan član
Poruka
1.772
Мислим да је могуће пријатељство између жене и мушкарца.
Ма не да мислим, него сам 100% сигуран.

Као и што си сигуран да уговор који си потписао са Војском Србије није ни мало штетан за државу, и самим тим уопште не знаш зашто је поднесена кривична пријава против тебе! :D :D

gost 304860

Buduća legenda
Poruka
44.433
Ja verujem u mž prijateljstva.
Tip sam osobe kod koga postoji vrlo jasna granica izmedju muškarca koji mi je prijatelj i muškarca koji mi je potencijalni.
Ako mi je muškarac iole privlačan nikad mi nije bio drug, niti sam se trudila sa ga postavim u tu poziciju, kao i obrnuto.
Imam problem jer moj partner ne veruje u mž prijateljstva i ima tendenciju da ljubomoriše.

Što se teme tiče, mislim da ne mora biti ništa posebno po sredi, a i može.
Vreme će pokazati.
Samo, ja ne bih sedela i pasivno posmatrala.
Potrudila bih se da što suptilnije ispitam stvar. ;)
A ako se preobrati? Mislim, držiš ga za prijatelja a on se raspomami?

ksenija74

Zainteresovan član
Poruka
305
U braku sam gospodzice.
Pa kako i moze neko da se pojavi nego odjednom i iznenada.
Neće valjda uz najave i fanfare.
...
Uvek polazim od toga, da ako tu ima nečega, to se i ne prijavljuje partneru, ne govori se ni od koga je poruka, laže se ko je zvao, laže se gde se ide, a to se pre ili kasnije provali.
Ako ti neko prijavi novu prijateljicu ili prijatelja, i ti znaš ko je ta osoba, upoznaš je, onda velikog razloga za brigu nema,

osim ako to -druženje- ne postane neobično intenzivno i ako ti više nisi na prvom mestu, nego ta osoba.
...lagalo se nekada ... u ona stara dobra vremena kada je to imalo prodju ... danas se laze samo u pocetku ... dok se i ta ''sporedna'' veza ne ''ucvrsne'' i ne postavi na jace nozice ;) ... a onda se cela prica predstavi bas kao u drugom delu tvog izlaganja ... sve se lepo prijavi ... nista (naizgled!?) nije (vise) sumnjivo ...
...ovo su ''milenijumska vremena'' ... svet svakim danom postaje bogatiji za po tuce novopecenih cudaka ... romantiku polako potiskuju perverzija i jedna ''(de)modulisana'' izopacenost ...
Lyon69 ... ne bi trebalo da si toliko naivan, ako je sudeci po nicku :shock:;)
... ili spadas u one ''1 od 1 000'' rodjenih pod srecnom zvezdom . . . ili . . .
8-);)

ksenija74

Zainteresovan član
Poruka
305
Da li vjerujete da takvo postoji i ako da,mislite li da je brak dobar i stabilan ako jedan od supruznika ima prijatelja ili prijateljicu sa kojim svaki dan se ili vidi ili razgovara telefonom ili netom.Mozda je to ipak mali pokazatelj da nije bas sve savrseno.
Postoji li ijedna prica u Bibliji da slavi takvu ljubav.Imamo pricice o roditeljskoj ljubavi,o ljubavi izmedju muza i zena,cak o Raheli i njenoj svekrvi:p ali za pricicu na ovu temu ne znam.Mislim da sam u problemu pa molim za pomoc.
Licno - ne verujem mnogo u mz prijateljstva ...
Za pricu sa poznanstvom iz detinjstva, iskreno, nemam dovoljno iskustva da mogu da tvrdim ...
Verujem eventualno u ona prijateljstva koje se radjaju izmedju m i z posle dugih veza, iscrpljenih u svakom pogledu ... gde vise nema sta da se istrazuje ... cacka ... ispituje ... upoznaje ... Sve je isprobano i istroseno i ostaje jedino to pravo prijateljstvo ... (sto, koliko sam mogla da shvatim, u tvom slucaju - nije slucaj :?)

... ali cela ova tvoja situacija ... uglavnom ... obicno ... GOTOVO UVEK(!?) ima i neke mnogo dublje korene ... E, pa ti koreni su jedina stvar koju treba cupati ... jer, ako je korenje ''bolesno'' . . . ni ''plodovi'' nece biti bas najzdraviji ...

... a onda postoji sansa da zauvek ostanes ''zatocena'' :roll:

Sta reci . . . NE DAJ SE, MALA!!! ;)

ljupče

Zainteresovan član
Poruka
364
...а да ли сада удата и да ли си и данас тако блиска са њима као што си била тада?

naravno da ne provodim više puno vremena sa njima, svi imamo svoje porodice koje imaju svoja interna sasvim različita pravila ponašanja, ali su to i dalje osobe kojima mogu da poverim svoje misli, ostala je ta bliskost u smislu da mogu da kažem šta me muči i ne razmišljam da li će to promeniti mišljenje njihovo o meni

ljupče

Zainteresovan član
Poruka
364
Mislim da ćeš se ti osećati glupo i da će ti biti neprijatno što zloupotrebljavaš nekog četvrtog i uvlačiš ga u svoj problem...Hellen ti je po mom mišljenju dala dobar savet, pokušaj da shvatiš šta to nedostaje tvom suprugu u vašem odnosu pa je to pronašao drugde, i pokušaj da razgovaraš sa njim - možda je najbolje da ti on sam kaže

gospodjica14

Poznat
Poruka
7.414
Mislim da cu i ja da se sjetim ortaka jos iz osnovne i da potpuno isto pocnem da se ponasam.Dalje ce valjda samo od sebe doci,negdje nesto mora iscuriti.Smatrate li da je glupo?
Ja ne mislim da je glupo, ako cenis da ces mu na takav nacin skrenuti paznju da ti njegovo ponasanje, odnosno odnos sa tom zenom smeta, uradi to (mada bi mu ja pre otvoreno rekla, ali dobro, ja sam ja, a ti si ti, svako ima svoj nacin). Mislim da bi jedino bilo glupo da nista ne preduzmes, nego sedis, cekas, cutis i gutas gorcinu u sebi, jer ce ona pre ili kasnije izbiti na povrsinu i onda ce biti sto puta gore.

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.972
Mislim da cu i ja da se sjetim ortaka jos iz osnovne i da potpuno isto pocnem da se ponasam.Dalje ce valjda samo od sebe doci,negdje nesto mora iscuriti.Smatrate li da je glupo?

Ја мислим да јесте, јер тиме се само тераш инат, заоштраваш неразумевање и подстичеш евентуалне сукобе.

Ниси нам рекла шта он каже о свему томе. Да ли си му рекла да ти то смета? Какав је однос између тебе и те жене? Да ли се познајете, дружите? Како она доживљава то дружење? Како се теби чини то њихово дружење, у смислу - да ли ти смета њихово контактирање само по себи или њушиш да међу њима псотоји нешто више што се маскира ''пријатељством''?

zatočena

Primećen član
Poruka
531
Kao prvo mom muzu u braku nedostaje sve,on ima poseban dar da u ljudima i oko ljudi vidi samo lose.Npr moj sin je na polugodistu imao 13 petica i cetvorku iz matematike.Otac mu je samo o toj cetvorci govorio,ostale ocjene nije ni primjetio.Ili jos bezvezniji primjer prosle godine sam smrsala 17 kg i ni jednu jedinu rijec podrske a pogotovo pohvale nisam dobila,ovog mjeseca sam vratila 3 kg i vec tako gleda kao da opet imam svih 72.
A za to prijateljstvo ima objasnjenje da je to posao i da mu moze i hoce pomoci u vezi nekog projekta u koji on ulazi sa kumom.Eto ispricah par gluposti a ni sama ne znam zasto.:)

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.972
Ти си у ствари љута на њега и из неких других разлога, а ово је само окидач, колико ми се чини...
А познајеш ли се ти са њом? Како је процењујеш, и њу и њен однос према твом мужу?

gost 10000

Veoma poznat
Poruka
10.852
Мислим да је могуће пријатељство између жене и мушкарца.
Ма не да мислим, него сам 100% сигуран.

znaš šta, mile....to važi samo ako si je upoznao u ranom detinjstvu.....čim uđemo u poobertet stvari se menjaju....ako sam sa nekom devojkom blizak.....od silne droogarske ljoobavi dobiću i erekciju...a ona će da pocrveni kad joj kažem da je lepa......te "droogarske ljoobavi" nema ni u partizanskim filmovima....seti se milene dravić ili doošice žetgarac...likova u filmovima koje su gloomile....ili saša božović...koja je usred rata i fronta...u šoomi...sa komandantom....ostala troodna......sa droogom, mile...

zatočena

Primećen član
Poruka
531
Hajde da budem covjek pa da kazem da je zena malo pa savrsena.Ne znam se licno ali imamo zajednickih poznanika i prijatelja(uglavnom iz crkve),ni jedno lose misljenje o njoj nisam cula.Fizicki(ako je to bitno) i nije bas nesto,starija je,nije nesto posebno ni dotjerana ali pametna je kazu i veliki prijatelj,cak i radi neke humanitarne akcije onako bez imalo koristi za sebe.To mi je jos teze,voljela bih da je mlada i glupa smizlica.

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.972
А трза ли она на њега у смислу мувања или је све заиста само сарадња око посла?
Што се ти не упознаш са њом? Што је не позовете на кафу, или у неки заједнички излазак, или тако нешто? Нека вам постане кућни пријатељ, заједнички...

moje srce

Iskusan
Poruka
6.052
eh sto volim teoreticare o zivotu...:D
musko-zensko prijateljstvo i vera u isto... mislim... imam i ja drugove sa kojima sam na ekskurzijama spavala u istom krevetu, delili dobro i zlo od osnovne skole do danas, sad su mi posle 20 godina kao braca... ali kada su se pojavile njihove devojke, fina distanca se postavila... sto je i normalno, svaki odnos ima svoje mesto i koordinatnom sistemu naseg srca, a partnerski i roditeljski je u centru.

ova zena ne prica o drugovima iz pelena. prica o vrlo konkretnoj situaciji naglog zblizavanja sa "pravom vernicom", o svakodnevnom chatu i kontaktu, i to muza koji inace koliko vidim samo ***** i zvoca... pa bi bilo lepo da o tome pricamo ovde.

pile_babino

Ističe se
Poruka
2.273
Hajde da budem covjek pa da kazem da je zena malo pa savrsena.Ne znam se licno ali imamo zajednickih poznanika i prijatelja(uglavnom iz crkve),ni jedno lose misljenje o njoj nisam cula.Fizicki(ako je to bitno) i nije bas nesto,starija je,nije nesto posebno ni dotjerana ali pametna je kazu i veliki prijatelj,cak i radi neke humanitarne akcije onako bez imalo koristi za sebe.To mi je jos teze,voljela bih da je mlada i glupa smizlica.
cek polako...ajd ti nama odgovori na pitanja koja je Hellen postavila...mozda ipak malo preterujes...polako;)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.