Musko - zenski poslovi

U pravu si, samo njima ne ide u račun da shvate da je današnji način života bitno drugačiji od onog pre sto godina.:thumbdown:
U današnje vreme može da važi podela poslova samo po afinitetima, ali vremenski utrošak mora da bude sličan, a ne da žena svakog dana kuva i pere sudove, a muž ZOVE MAJSTORA samo s vremena na vreme, kada se nešto pokvari u kući! Pa se to onda zove da on radi muške poslove.:rtfm:
Ali ne treba se svađati, ako nije baš dogorelo do nokata, jer oni u stvari vole da budu neophodni i da im se ugađa, pa pametna žena s vremena na vreme uradi nešto SAMO ZA NJEGA, nešto što on voli, a za ostale stvari ni u besvesnom stanju ne govori da je to on obavezan, ve ga lepo zamoli, jer je ona "pala s nogu", i prosto ne zna kako bi išta postigla da nije njega. Pametan muškarac će se već dosetiti da, ako je ona umorna, večeras ništa od seksa, ili eventualno nešto zbrljano, što nikome neće baš prijati. :grin:
Kojem muškarcu se ne sviđa ovo, neka razmisli 2-3 puta pre nego što izjavi da se devojke doteruju dok se ne udaju, a onda se "zapuste", i stalno nešto zvocaju, ni nalik na period pre braka.

Odlično rečeno !
 
emancipovana sam u svakom drugom pogledu, ali ipak ne smatram da muskarci treba da rade zenske poslove... ali treba da znaju za granice i da je ne mrcvare kad je bolesna ili kada su slicne situacije u pitanju. zene treba da rade svoje poslove.
jedini je problem sto muskarci ne znaju da budu zahvalni za to i to je ono sto mene izludjuje.
npr. bila sam na odmoru sa 5 muskaraca (sto rodjaka, momkom, njihovim prijateljima). naravno da sam izginula kao jedino zensko. nabavljaj i spremaj klopu, postavljaj, peri kupatilo, sudove, zatezi krevete, rasklanjaj lom i sl., dok su se oni za to vreme setkali i zezali i nikom nije palo napamet da me pita ej, pa i ti si posla na more red je da se odmoris malo... nego su jos trazili, umesto da jedu sendvice sa kartonskih tanjirica kako sam im servirala, da dobiju svako svoj tanjir kao kod kuce, aman... pa ko ce te sudove da pere... naravno ja, haha... :dash: a znam za jos mnogo sl. slucajeva
i tako, malo se ispricah, ali ne da se jadam, nego stvarno samo treba imati granice, zene treba da rade kucne poslove, ali i one ponekad imaju dusu i treba im dati vremena za odmor


Užas !!! Bolje da nisi išla na odmor......
 
emancipovana sam u svakom drugom pogledu, ali ipak ne smatram da muskarci treba da rade zenske poslove... ali treba da znaju za granice i da je ne mrcvare kad je bolesna ili kada su slicne situacije u pitanju. zene treba da rade svoje poslove.
jedini je problem sto muskarci ne znaju da budu zahvalni za to i to je ono sto mene izludjuje.
npr. bila sam na odmoru sa 5 muskaraca (sto rodjaka, momkom, njihovim prijateljima). naravno da sam izginula kao jedino zensko. nabavljaj i spremaj klopu, postavljaj, peri kupatilo, sudove, zatezi krevete, rasklanjaj lom i sl., dok su se oni za to vreme setkali i zezali i nikom nije palo napamet da me pita ej, pa i ti si posla na more red je da se odmoris malo... nego su jos trazili, umesto da jedu sendvice sa kartonskih tanjirica kako sam im servirala, da dobiju svako svoj tanjir kao kod kuce, aman... pa ko ce te sudove da pere... naravno ja, haha... :dash: a znam za jos mnogo sl. slucajeva
i tako, malo se ispricah, ali ne da se jadam, nego stvarno samo treba imati granice, zene treba da rade kucne poslove, ali i one ponekad imaju dusu i treba im dati vremena za odmor


Svako kroji svoju sudbinu... moj momak se ne bi usudio da mi trazi da mu kuvam i postavljam i svasta nesto na odmoru jer zna da bi ga samo bledo pogledala :dontunderstand:
...pa nije mene majka rodila da opsluzujem nekoga... a tek njegove rodjake, prijatelje itd... Boze sacuvaj...
Jedne godine je njegov brat isao sa nama i on je svako jutro prao sudje(a niko mu nista nije govorio)... naravno da pospremim i skuvam nesto i na odmoru ali SVOJOM voljom jer mi se ne ruca u restoranu...
 
zamisli bre ovo, sad bih izredjala sve psovke da smem. situacija u stanu jeste da nema ni jedne prave sobe sa vratima svekar i svekrva zive ko u jednoj sobi a u stvari ni jedna soba nema prava vrata. tako da dnevna soba kuhinja i jedna mala soba su ustvari jedno jer nemaju vrata.
i tako ja rucala sa svojim muzem i ostavila ta dva tanjira u sudoperi a svo ostali spavaju svekar svekrva i dvoje njohovih unucica. i rekoh sebi necu oprati sudove da ih ne bih probudila. i posle 15 min ode moj muz na posao i zaboravio je telefon ja otrcala dole da mu dam tel i vratim se kad ono svi posle minut ustali i odjednom svekar sto nisi oprala sudove,i napravio je tako ko da nikad ne operem sudove, i ja nisam mogla da cuti po prvi put sam se lepo ispraznila i uzvratila, bogami nece mene vise niko dirati to sam rekla sebi od danas samo neka opet neko proba bilo ko
ej samo jos 20 dana izdrze i da cute, samo jos 20 dana pa cu da odem jbm... jedva cekam svoj mir u svom stanu pa makar nikad ne oprala sudove, namerno cu ostaviti svaki put sudove u sudoperi kad bude dolazio u posetu pa nek mi onda kaze nesto u mom stanu
 
Poslednja izmena:
zamisli bre ovo, sad bih izredjala sve psovke da smem. situacija u stanu jeste da nema ni jedne prave sobe sa vratima svekar i svekrva zive ko u jednoj sobi a u stvari ni jedna soba nema prava vrata. tako da dnevna soba kuhinja i jedna mala soba su ustvari jedno jer nemaju vrata.
i tako ja rucala sa svojim muzem i ostavila ta dva tanjira u sudoperi a svo ostali spavaju svekar svekrva i dvoje njohovih unucica. i rekoh sebi necu oprati sudove da ih ne bih probudila. i posle 15 min ode moj muz na posao i zaboravio je telefon ja otrcala dole da mu dam tel i vratim se kad ono svi posle minut ustali i odjednom svekar sto nisi oprala sudove,i napravio je tako ko da nikad ne operem sudove, i ja nisam mogla da cuti po prvi put sam se lepo ispraznila i uzvratila, bogami nece mene vise niko dirati to sam rekla sebi od danas samo neka opet neko proba bilo ko
ej samo jos 20 dana izdrze i da cute, samo jos 20 dana pa cu da odem jbm... jedva cekam svoj mir u svom stanu pa makar nikad ne oprala sudove, namerno cu ostaviti svaki put sudove u sudoperi kad bude dolazio u posetu pa nek mi onda kaze nesto u mom stanu

Nemam ništa pametno da ti kažem, samo to da te razumem, i ako možeš, izdrži ti tih 20 dana, da ne iskidaš svoje živce i da se ne preselite posvađani. A kada imaš šta da im odgovoriš, odgovori, samo pazi na ton, primetila sam u previše slučajeva da ljudima možeš svašta reći, samo ako nije povišenim tonom. Na stranu to što te baš ti isti koji tako jako paze na ton, najviše provociraju. A kad se preselite u svoj stan, uživajte u njemu na način koji vama odgovara, baš vas briga za ceo svet! Ne kaže se uzalud "svoja kućica svoja slobodica". Ako nastave da gnjave, a ti se dohvati nekog glasnog posla čim vidiš da su legli, pa će se izlečiti. Ako se pobune, onda lepo zakukaš : "ne valja kad ne radim, ne valja kad radim, ne znam već kako da se ponašam!" - ili nešto slično, prema prilici.:heart:
 

Back
Top