Musko - zenski poslovi

Ravnopravnost. Definitivno.
Volim da krecim, menjam osigurace...popravljam televizore, telefone...rastavljam , sastavljam...kopam..
Recimo ne ide mi nista sto ima veze sa kuhinjom...jednostavno ja bih recimo mogla da zivim bez kuhinje...eventualno mi treba neka mala ringlica da s vremena na vreme mogu da napravim palacinke...i to je to.
 
Muškarci treba da znaju sve da urade i većinom i znaju sve to ih to vojska nauči,
ali oni nisu stvoreni za takve stvari tipa kuvanje ,pranje ,čišćenje, gajenje dece..
Naravno muška figura zna se posao i popravke po kući šta zna, ostalo žena posao i
oko dece ,po kući.
Ovo je divno :D i onda se žale što im žene uzmu decu..... žale se đoku, polovina ih slavi.....:worth:
 
Kaži da se šališ, molim te...
:D ne šalim se,
budimo realni ovo je balkan.

jao sto ce tebi lepo da bude u bracnim vodama:lol: jos ako stvarno verujes da ih vojska bilo cemu uci :think: dobro mozda da iskopaju rov...ali sta ce tebi rov... dobro mozda ti i treba jedan... e da i ako imas srece dobijes nekog ko je naucio slepo kucanje pa moze sve recepte da ti prekuca i odstampa:D
Vojska sve to popravi gde majka pogreši, naravno osamostaljivanje dečaka počinje mnogo ranije ,dakle treba da zna da radi,da bude vredan,ali da briska i mlati krpom po kući ne nikako,papučari nikada nisu bili dobri ženama ma koliko žene umišljale i tešile sebe da
su eto uspele od te ''sirovine'' da naprave domaćicu. :)
 
Ravnopravnost. Definitivno.
Volim da krecim, menjam osigurace...popravljam televizore, telefone...rastavljam , sastavljam...kopam..
Recimo ne ide mi nista sto ima veze sa kuhinjom...jednostavno ja bih recimo mogla da zivim bez kuhinje...eventualno mi treba neka mala ringlica da s vremena na vreme mogu da napravim palacinke...i to je to.

Е сад си претерала. Можеш само да га лупиш са стране кад почне да се квари слика.
Да си написала да мењаш прегорели грејач па да ти човек верује. :whistling:
 
jeste njegova duznost je da me izdrzava, trenutno, jer ja jos nemam posao, da imam barem onoliko koliko sam imala pre udaje, kad nadjem posao i imam svoju zaradu onda je druga prica. i ne bih radila bilo koji posao, jer sam ulagala u svoje obrazovanje u srbiji, da bi se posle udala i brisala podove, to mi takodje ne pada na pamet, tako je i on trebao da razmislja, sta ce njegova zena da radi kad dodje u njegovu drzavu, sto nije nasao neku iz njegove drzave da mu servira jelo.

Gde je tu problem? Ti lepo nađi nekog iz tvoje države da te vodi kući, pa uživaj! (valjda si i ti trebala da razmišljaš o nečem kada si se udavala?)

A u tvojoj virtuenoj državi ćeš možda i naći posao u svojoj struci pre penzije. U Srbiji to ne ide baš tako lako - radi ko šta može, ako mu se uopšte pruži prilika i ako hoće da radi. Samo brukaš ostale žene. Ispašće da smo sve razmažene i da nismo svesne od čega se sastoji život. Ako trenutno nisi zaposlena, i treba da radiš u kući, nećeš se valjda izležavati i čekati da on dođe sa posla da ti postavi sto? A oni u Bosni inače hvataju veze gde god ih ima i sigurno traže posao i za tebe, ali ako si im već pokazala da nisi deo porodice i da nećeš da radiš, verovatno su prestali da se trude i čekaju da vide hoće li brak opstati, pa onda da ti traže posao. Razmisli o sebi, pre nego o drugima.
 
Е сад си претерала. Можеш само да га лупиш са стране кад почне да се квари слика.
Да си написала да мењаш прегорели грејач па да ти човек верује. :whistling:

Pazi, ja nikada nisam rekla da ga i popravim:mrgreen: Do duse, i popravim..ljubav prema tome nasledila sam od tate...sad ti ako hoces veruj, ako neces ne moras.
:whistling:
 
И ја волим да поправљам сама, рецимо компјутер кад год нешто не ради, ухватим се алата...обожавам да га раставим....прошлог лета се стално губила слика...сконтам да се графичка картица нешто изглављује ( ово , наравно, након што сам све отворила и прегледала и мало њу прчнула и одједном се појхави слика!)...после опет настави слика да се губи...ја узмем и ишчупам је и оставим комп само на интегрисаној...веровано ћу ускоро почети да носим ђозлуке, пошто од тад нисам отишла да купим другу. :)
Мој драги је пола дана провео у прању јагода!
Ето, мало смо заменили улоге.:)
 
:D ne šalim se,
budimo realni ovo je balkan.


Vojska sve to popravi gde majka pogreši, naravno osamostaljivanje dečaka počinje mnogo ranije ,dakle treba da zna da radi,da bude vredan,ali da briska i mlati krpom po kući ne nikako,papučari nikada nisu bili dobri ženama ma koliko žene umišljale i tešile sebe da
su eto uspele od te ''sirovine'' da naprave domaćicu. :)

ma ko voli taj tvoj "sirovi balkanski" tip nek izvoli... ja sam pre za ove sto imaju dovoljno muskosti u sebi da im mahanje krpom, pranje sudja i bavljenje decom ne predstavlja problem jer se ne tripuju da ih takvo ponasanje umanjuje kao muskarce... ali zato ne volEm one koji misle da od pranja sudja i kuvanja otpada kita a ako prostru ves i muda ce im nestati:roll:
 
ma ko voli taj tvoj "sirovi balkanski" tip nek izvoli... ja sam pre za ove sto imaju dovoljno muskosti u sebi da im mahanje krpom, pranje sudja i bavljenje decom ne predstavlja problem jer se ne tripuju da ih takvo ponasanje umanjuje kao muskarce... ali zato ne volEm one koji misle da od pranja sudja i kuvanja otpada kita a ako prostru ves i muda ce im nestati:roll:

Zreli muškarci i sigurni u sebe ne plaše se kućnih poslova. Ni ja ih ne volim, ali ne volim ni da živim u neredu i prljavštini. Znam sve uobičajene "muške" poslove da radim, i ne treba mi muž zbog toga, već mi treba životni saputnik i partner, a normalno je da svi koji stanuju u jednom stanu, makar bili i cimeri, rade deo poslova - sad koji deo, stvar je dogovora. Zato odbijam da mi bilo ko pomaže u obavljanju kućnih poslova, jer nije to samo moj posao, pa da mi neko pomaže. Svako u kući mora imati svoje zaduženje, i obavljati ga kako treba i na vreme, pa će sve biti u redu i svi zadodoljni. Normalno je da svako radi ono što mu najbolje ide.
 
ja sam pre za ove sto imaju dovoljno muskosti u sebi da im mahanje krpom, pranje sudja i bavljenje decom ne predstavlja problem jer se ne tripuju da ih takvo ponasanje umanjuje kao muskarce... ali zato ne volEm one koji misle da od pranja sudja i kuvanja otpada kita a ako prostru ves i muda ce im nestati

e baš otpada kita o pranja soodova.......naoočno je dokazano na petom konkresu otpadanja kita u blajboorgu.....i posle moram da mažem kremu ko neki derpe ...na svoje nežne dlanove...koji će rintanjem i hemijom da boodu uništeni...........da mi ne ispoocaju rooke...misim, esi bre ti kršćena........?? ( :
 
e baš otpada kita o pranja soodova.......naoočno je dokazano na petom konkresu otpadanja kita u blajboorgu.....i posle moram da mažem kremu ko neki derpe ...na svoje nežne dlanove...koji će rintanjem i hemijom da boodu uništeni...........da mi ne ispoocaju rooke...misim, esi bre ti kršćena........?? ( :
:lol::lol::lol:
e to ti je kad nemas zenski mozak, da ga imas znao bi sa REKLAMA za najnovije viledine rukavice sa kojima su ti ruke nepotparene i uvek suve pa kad skines rukavicu pena&voda ti ne smetaju da uvijas brke i ceskas mooda... ako ti do tada nisu vec otpala od kucnih poslova:D
 
ma ko voli taj tvoj "sirovi balkanski" tip nek izvoli... ja sam pre za ove sto imaju dovoljno muskosti u sebi da im mahanje krpom, pranje sudja i bavljenje decom ne predstavlja problem jer se ne tripuju da ih takvo ponasanje umanjuje kao muskarce... ali zato ne volEm one koji misle da od pranja sudja i kuvanja otpada kita a ako prostru ves i muda ce im nestati:roll:

:lol::lol::lol:
e to ti je kad nemas zenski mozak, da ga imas znao bi sa REKLAMA za najnovije viledine rukavice sa kojima su ti ruke nepotparene i uvek suve pa kad skines rukavicu pena&voda ti ne smetaju da uvijas brke i ceskas mooda... ako ti do tada nisu vec otpala od kucnih poslova:D

:rotf::rotf::rotf:...Slikovito nema sta.....;)
 
emancipovana sam u svakom drugom pogledu, ali ipak ne smatram da muskarci treba da rade zenske poslove... ali treba da znaju za granice i da je ne mrcvare kad je bolesna ili kada su slicne situacije u pitanju. zene treba da rade svoje poslove.
jedini je problem sto muskarci ne znaju da budu zahvalni za to i to je ono sto mene izludjuje.
npr. bila sam na odmoru sa 5 muskaraca (sto rodjaka, momkom, njihovim prijateljima). naravno da sam izginula kao jedino zensko. nabavljaj i spremaj klopu, postavljaj, peri kupatilo, sudove, zatezi krevete, rasklanjaj lom i sl., dok su se oni za to vreme setkali i zezali i nikom nije palo napamet da me pita ej, pa i ti si posla na more red je da se odmoris malo... nego su jos trazili, umesto da jedu sendvice sa kartonskih tanjirica kako sam im servirala, da dobiju svako svoj tanjir kao kod kuce, aman... pa ko ce te sudove da pere... naravno ja, haha... :dash: a znam za jos mnogo sl. slucajeva
i tako, malo se ispricah, ali ne da se jadam, nego stvarno samo treba imati granice, zene treba da rade kucne poslove, ali i one ponekad imaju dusu i treba im dati vremena za odmor
 
emancipovana sam u svakom drugom pogledu, ali ipak ne smatram da muskarci treba da rade zenske poslove... ali treba da znaju za granice i da je ne mrcvare kad je bolesna ili kada su slicne situacije u pitanju. zene treba da rade svoje poslove.
jedini je problem sto muskarci ne znaju da budu zahvalni za to i to je ono sto mene izludjuje.
npr. bila sam na odmoru sa 5 muskaraca (sto rodjaka, momkom, njihovim prijateljima). naravno da sam izginula kao jedino zensko. nabavljaj i spremaj klopu, postavljaj, peri kupatilo, sudove, zatezi krevete, rasklanjaj lom i sl., dok su se oni za to vreme setkali i zezali i nikom nije palo napamet da me pita ej, pa i ti si posla na more red je da se odmoris malo... nego su jos trazili, umesto da jedu sendvice sa kartonskih tanjirica kako sam im servirala, da dobiju svako svoj tanjir kao kod kuce, aman... pa ko ce te sudove da pere... naravno ja, haha... :dash: a znam za jos mnogo sl. slucajeva
i tako, malo se ispricah, ali ne da se jadam, nego stvarno samo treba imati granice, zene treba da rade kucne poslove, ali i one ponekad imaju dusu i treba im dati vremena za odmor

Verovatno su te uveče kad sve završiš, opereš i skloniš puštali malo napolje da prošetaš..
Sramota me je dok čitam ovo što si napisala... Trebalo je i da te upregnu, da ne idu peške.
 
Poslednja izmena:
emancipovana sam u svakom drugom pogledu, ali ipak ne smatram da muskarci treba da rade zenske poslove... ali treba da znaju za granice i da je ne mrcvare kad je bolesna ili kada su slicne situacije u pitanju. zene treba da rade svoje poslove.
jedini je problem sto muskarci ne znaju da budu zahvalni za to i to je ono sto mene izludjuje.
npr. bila sam na odmoru sa 5 muskaraca (sto rodjaka, momkom, njihovim prijateljima). naravno da sam izginula kao jedino zensko. nabavljaj i spremaj klopu, postavljaj, peri kupatilo, sudove, zatezi krevete, rasklanjaj lom i sl., dok su se oni za to vreme setkali i zezali i nikom nije palo napamet da me pita ej, pa i ti si posla na more red je da se odmoris malo... nego su jos trazili, umesto da jedu sendvice sa kartonskih tanjirica kako sam im servirala, da dobiju svako svoj tanjir kao kod kuce, aman... pa ko ce te sudove da pere... naravno ja, haha... :dash: a znam za jos mnogo sl. slucajeva
i tako, malo se ispricah, ali ne da se jadam, nego stvarno samo treba imati granice, zene treba da rade kucne poslove, ali i one ponekad imaju dusu i treba im dati vremena za odmor

sta je u ovoj prici emancipovano? znaci po meni sto si razila to si dobila, sama si kriva... opsluzujes njih 5 i to NA ODMORU???? :dash::dash::dash:
 
tako je i meni moj muz hteo da mu pravim da jede i to na moru, jednom sam nam napravila dorucak u skontala kako je to glupo. za deset dana neces umreti ako jedes sendvice, pobogu, uostalom ako mu se jede supa neka ode u restoran. ja sam na odmor dosla da se odmorim i da se opustim, a ne da razmisljam da li mi je sve spremno, da li je rucak gotov i sta treba da se jede, cak sta vise namerno ne vodim racuna o stvarima, bacim gde sta stignem, boli me uvo, bitnija mi je plaza nego da spremam apartman. i tako smo vrlo cresto jeli giros;)
 
Podela na muške i ženske poslove je imala smisla dok su ljudi živeli na selu.
Pa su muškarci orali njive, sekli drva........i uopšte sve fizički teške poslove koje žene nisu mogle da rade jer su slabije.
Zato je ženama ostalo da kuvaju, gaje baštu, čuvaju decu, i slične poslove ....
U gradu je to izgubilo smisao, nema ni njiva ni stoke ni potrebe za sečom drva.....
Ali su ostale te navike.....
Pa onda često one padaju na nos od posla ( jer sudovi, ručak.......ženski poslovi), dok se on odmara,
iako je i ona kao i on "bila na poslu".
 
emancipovana sam u svakom drugom pogledu, ali ipak ne smatram da muskarci treba da rade zenske poslove... ali treba da znaju za granice i da je ne mrcvare kad je bolesna ili kada su slicne situacije u pitanju. zene treba da rade svoje poslove.
jedini je problem sto muskarci ne znaju da budu zahvalni za to i to je ono sto mene izludjuje.
npr. bila sam na odmoru sa 5 muskaraca (sto rodjaka, momkom, njihovim prijateljima). naravno da sam izginula kao jedino zensko. nabavljaj i spremaj klopu, postavljaj, peri kupatilo, sudove, zatezi krevete, rasklanjaj lom i sl., dok su se oni za to vreme setkali i zezali i nikom nije palo napamet da me pita ej, pa i ti si posla na more red je da se odmoris malo... nego su jos trazili, umesto da jedu sendvice sa kartonskih tanjirica kako sam im servirala, da dobiju svako svoj tanjir kao kod kuce, aman... pa ko ce te sudove da pere... naravno ja, haha... :dash: a znam za jos mnogo sl. slucajeva
i tako, malo se ispricah, ali ne da se jadam, nego stvarno samo treba imati granice, zene treba da rade kucne poslove, ali i one ponekad imaju dusu i treba im dati vremena za odmor

Kuku, devojko, pa nisi se organizovala! Kad si jedino žensko među više muškaraca, onda zavedeš strahovladu, organizuješ po jednog za svaki posao. a ti radiš ono za šta oni stvarno nisu sposobni. Bar su u vojsci, ako ništa drugo, naučili da zatežu čaršave na krevetima! I da slušaju naređenja i viču razumem. I, pošto zavise od tebe, ko se buni drekneš: "kome se ne sviđa, neka sam uradi bolje, i ja sam na odmoru! I odeš na plažu, a onda obavezno pošalješ onog što ti se najviše zamerio, najslađim glasom, da ti donese nešto što si zaboravila da poneseš, i li nešto tako slično. :grin:
 
Podela na muške i ženske poslove je imala smisla dok su ljudi živeli na selu.
Pa su muškarci orali njive, sekli drva........i uopšte sve fizički teške poslove koje žene nisu mogle da rade jer su slabije.
Zato je ženama ostalo da kuvaju, gaje baštu, čuvaju decu, i slične poslove ....
U gradu je to izgubilo smisao, nema ni njiva ni stoke ni potrebe za sečom drva.....
Ali su ostale te navike.....
Pa onda često one padaju na nos od posla ( jer sudovi, ručak.......ženski poslovi), dok se on odmara,
iako je i ona kao i on "bila na poslu".

U pravu si, samo njima ne ide u račun da shvate da je današnji način života bitno drugačiji od onog pre sto godina.:thumbdown:
U današnje vreme može da važi podela poslova samo po afinitetima, ali vremenski utrošak mora da bude sličan, a ne da žena svakog dana kuva i pere sudove, a muž ZOVE MAJSTORA samo s vremena na vreme, kada se nešto pokvari u kući! Pa se to onda zove da on radi muške poslove.:rtfm:
Ali ne treba se svađati, ako nije baš dogorelo do nokata, jer oni u stvari vole da budu neophodni i da im se ugađa, pa pametna žena s vremena na vreme uradi nešto SAMO ZA NJEGA, nešto što on voli, a za ostale stvari ni u besvesnom stanju ne govori da je to on obavezan, ve ga lepo zamoli, jer je ona "pala s nogu", i prosto ne zna kako bi išta postigla da nije njega. Pametan muškarac će se već dosetiti da, ako je ona umorna, večeras ništa od seksa, ili eventualno nešto zbrljano, što nikome neće baš prijati. :grin:
Kojem muškarcu se ne sviđa ovo, neka razmisli 2-3 puta pre nego što izjavi da se devojke doteruju dok se ne udaju, a onda se "zapuste", i stalno nešto zvocaju, ni nalik na period pre braka.
 

Back
Top