Musko - zenski poslovi

Drage moje,
zanima me vas stav o kucnim poslovima, da li se zalazete za ravnopravnost ili priznajete tu podelu? Ko je kod vase kuce zaduzen za pojedine poslove ( pranje sudova , vesa, usisavanja, menjanja sijalice, popravljanje necega...)?
ne zalazem se za ravnopravnost i pokusavam da muza postedim sto vise poslova (a on sve radi da meni pomogne :lol: ).
ma nista mi nije tesko, ja zelim da njemu bude sto lepse i da ne razmislja o nicemu, samo da izvrsava zadato. :wink:
 
Smatram da svi treba sve da rade po kući. Zašto on ne bi prao sudove kada sam ja tu? Zašto ne bi kuvao umesto mene? zašto ja ne bih popravljala nešto po kući umasto njega? Sve su to glupe podele. Postoje stvari koje se zbog konstitucije dele, pošto je njima lakše ili je nama lakše, ali to je to. Mislim da je najbolje da oboje rade sve i da se u hodu dogovaraju. Ne sve ja ili sve on, već podela. Nisam udata, ali znam da bih se razvela istog trena da ja radim a on sedi ili spava, a zdrav je. Isto tako ne bi mi bilo prijatno da ja sedim ili spavam a on da sve radi. Dogovor kuću gradi.
 
sta mislite o ovom?

mom suprugu je dunulo da ja njemu treba da postavljam da jede, znaci pored toga sto ja kuvam, cistim, perem i peglam on jos hoce da ja njemu postavljam dorucak da sve lepo serviram, ili kad ima nesto da se podreje da mu podgrejem i stavim na sto i sve serviram. meni ne pada na pamet da budem sluskinja i da se ponasam ko stara baba, ok kada je rucak i kada jedemo zajedno da ce se sve lepo postaviti i servirati ali za sitnice kao sto je jedan dorucak i sendvic ili kao sto je podgrejavanje hrane i sipanje tanjir je preterao, i oko toga se strasno svadjamo jer ja necu tako sebe da ponizavam. to je za mene ogromno ponizenje i sramota da imam takvog muza kome treba da se titra ko detetu, ne mogu da zamislim situaciju da ja imam gosta jednu drugaricu i da njemu dune pored skuvanog jela da me dize i da mu sipam u tanjir, pa to bi bilo ubi se tina
 
Ne razumijem kako to dunulo mu...znaci li da nije bio takav od prvog dana vaseg zajednickog zivota.....malo mi to cudno...sem ako iz odredjenog razloga ne tjera inat....ne mislim pri tom da si ti kriva,vec takve navike se obicno ponesu iz kuce,ono mama ga tako naucila....ili si ti ranije to radila iz ljubavi pa prestala jer ti dosadilo....
 
( pranje sudova , vesa, usisavanja, menjanja sijalice, popravljanje necega...)?
A ovo je slika i prilika :lol: sile od "muškog posla"..... danas. Mislim, kod mene uvek mama menjala sijalice, a tata je "popravljao nešto" na svakih 5-6 meseci, i to obično završi tako što izvadi magnet, šrafove i matice, odvoji kablove, pa ako zatreba kasnije..... a telefon kupimo nov. Il' šta se već pokvarilo..... s tim da je uglavnom on i kvario.....

Menjanje sijalice :lol: a u međuvremenu ležimo na krevetu ili sedimo u foteljama..... nepomični. To je život :D
 
on je to izgleda precutao meni jer smo mi godinu dana u braku, ja sam tu i tamo nekad spremila mu dorucak kad ustaje rano i ide na posao i ponekad normalno kad se vrati s posla ceka ga rucak da zajedno jedemo, ali sada je nekako to izmaklo kontroli njegovom krivicom da smo poceli strasno da se svajdamo oko proklete hrane on hoce sluskinju jer mu mama cak i kobasicu seckala ispred nosa a ja hocu normalan zivot i odraslog coveka pored sebe. sad renoviramo stan i koji cemo se useliti za mesec dana, pa cemo se svadjati do mile volje.

ima li neko dobar savet ili resenje? jer jedino resenje je da se nadje sredina ali on na to ne pristaje ili kraj ili sredina pa nek bira to je po mom, ako neko ima pametnije resenje kako primitivnom coveku to objasniti, ja ne znam sta je meni on glumio modernog coveka, katastrofa.
 
Podela na muške i ženske poslove je čista glupost u današnje vreme. Nekada je bila i te kako potrebna i imala smisla, ali promenom načina života i razvojem tehnologije te razlike se sve manje uočavaju. Smatram da je to stvar dogovora između supružnika, jr stvarno je glupo da jedan sedi dok drugi radi, pogotovo što ima poslova koji se moraju raditi u udređeno vreme (ne mogu se sudovi oprati pre nego što se iz njih jede i sl.). Najveća korist od dogovorne podele posla je u tome, što supružnicima omogućuje više slobodnog vremena da ga provedu jedno sa drugim, sa decom, u druženju sa prijateljima ili za hobije.
Ja sam dugo živela sama, i znam sve poslove koji se u stanu rade (i krečila sam i lepila pločice, lakirala parket, postavljala plutu kao podnu oblogu, kačila (lakše) kuhinjske elemente, itd. Sada sam u braku, i oboje radimo ono što nam bolje ide nego onom drugom, bez obzira da li se to zove muški ili ženski posao. Moj muž ne dozvoljava da ja peglam njegovu odeću, jer je tako navikao dok je bio sam, pa kad već pegla, ispegla i nešto moje ako ima. Ima poslova u kući koje radimo oboje, ko stigne, ali kada završimo, ostaje nam slobodnog vremena da ga provodimo po želji. Pojavu zajedničkog rada u kući sam primetila kod velikog broja ljudi koji su duže u braku, pa mislim da su nesuglasice oko toga ko će šta raditi, samo "dečje bolesti" braka, tj. prilagođavanje, jer svako nosi navike iz roditeljskog doma - a današnji bračni partneri često imaju sasvim drugačiji životni ritam od njihovih roditelja, pa se njihove navike ne mogu "prepisati" u život mladih.
 
on je to izgleda precutao meni jer smo mi godinu dana u braku, ja sam tu i tamo nekad spremila mu dorucak kad ustaje rano i ide na posao i ponekad normalno kad se vrati s posla ceka ga rucak da zajedno jedemo, ali sada je nekako to izmaklo kontroli njegovom krivicom da smo poceli strasno da se svajdamo oko proklete hrane on hoce sluskinju jer mu mama cak i kobasicu seckala ispred nosa a ja hocu normalan zivot i odraslog coveka pored sebe. sad renoviramo stan i koji cemo se useliti za mesec dana, pa cemo se svadjati do mile volje.

ima li neko dobar savet ili resenje? jer jedino resenje je da se nadje sredina ali on na to ne pristaje ili kraj ili sredina pa nek bira to je po mom, ako neko ima pametnije resenje kako primitivnom coveku to objasniti, ja ne znam sta je meni on glumio modernog coveka, katastrofa.

eto i sama znas. ako sada niste u stanju da normalnom komunikacijom napravite kompromis necete nikad. po mom iskustvu dobra komunikacija=ni jedan problem nije neresiv, losa komunikacija=na tome moze da se radi ali treba biti svestan da se neke stvari ne daju promeniti pogotovo ako pojedinac ne zeli da se menja...

joj sto me je drugarica ubedacila pre neki dan (offtopic delimicno): kazu sto si stariji to ti genetski materijal vise dolazi do izrazaja sto se karaktera tice :dash:
 
on je to izgleda precutao meni jer smo mi godinu dana u braku, ja sam tu i tamo nekad spremila mu dorucak kad ustaje rano i ide na posao i ponekad normalno kad se vrati s posla ceka ga rucak da zajedno jedemo, ali sada je nekako to izmaklo kontroli njegovom krivicom da smo poceli strasno da se svajdamo oko proklete hrane on hoce sluskinju jer mu mama cak i kobasicu seckala ispred nosa a ja hocu normalan zivot i odraslog coveka pored sebe. sad renoviramo stan i koji cemo se useliti za mesec dana, pa cemo se svadjati do mile volje.

ima li neko dobar savet ili resenje? jer jedino resenje je da se nadje sredina ali on na to ne pristaje ili kraj ili sredina pa nek bira to je po mom, ako neko ima pametnije resenje kako primitivnom coveku to objasniti, ja ne znam sta je meni on glumio modernog coveka, katastrofa.

Tu temu započni tek kad se uselite u novi stan. Ozbiljno i dobronamerno ga pitaj zašto se sada drukčije ponaša nego pre. Navike se teško menjaju, a možda to njemu u stvari predstavlja izraz ljubavi sa tvoje strane? Ima takvih slučajeva. Moj teča je insistirao da tetka namesti krevet za spavanje - ispalo je da je to njemu romantično! Ako voli da mu seckaš, seckaj mu, kada nisi sprečena, ali polako i ti od njega zahtevaj neke usluge koje tebi trebaju, pa vremenom možete doći do ravnoteže. Moj muž, kome peglanje, pranje sudova i ponekad kuvanje nisu "ispod časti" ni za majku božiju ne bi sebi oljuštio bareno jaje (a ja ne volim da ih sve oljuštim, jer se nikad ne zna koliko će on pojesti, pa onda bacam) i smatra to mojim poslom, jer je njegova majka tako servirala hranu. Ima raznih navika, nisu svi zahtevi zlonamerni i izrabljivački, a oni često nisu ni svesni šta mi sve radimo u kući, pa onda zavape: "zar ti je to tako teško", kao da im deremo kožu sa leđa.
 
eto i sama znas. ako sada niste u stanju da normalnom komunikacijom napravite kompromis necete nikad. po mom iskustvu dobra komunikacija=ni jedan problem nije neresiv, losa komunikacija=na tome moze da se radi ali treba biti svestan da se neke stvari ne daju promeniti pogotovo ako pojedinac ne zeli da se menja...

joj sto me je drugarica ubedacila pre neki dan (offtopic delimicno): kazu sto si stariji to ti genetski materijal vise dolazi do izrazaja sto se karaktera tice :dash:
ovo je fakin tacno:(
s godinama primecujem razvijanje nekih osobina kod mm koje su tipicne osobine njegovog oca
doduse i kod mene neke momente moje mame
sto je najgore u oba slucaja je to onaj losiji po karakteru roditelj:roll:
 
ma da sam to znala ranije da je to moja obaveza ko da sam se rodila pre 80 godina, pobegla bih glavom bez obrzira. ali nije mi jasno to njegovo ponasanje godinu dana smo u braku i zivimo u zajednici, i tako od jednom smo poceli da se svajdamo oko tog lsuzenja, meni je to ko da nismo bili prehodno 3 godine u vezi, bilo je sve normalno bas kako je meni odgovaralo, nekad ja postavim nekad on uzme da jede sam, i tako odjednom.

i ja mislim da je pametnije da to resimo kad se uselimo u stan,ali bojim se jer ja sam ponosna i tvrdoglava i necu da pomisli da sam popustila i da pocnem da ga nudim sa hranom ko psa mog sto nudim jos mu fali da ga pitam i podsetim da li mu se piski pa da mu kazem da ode u wc i da mu obrisem guzicu
 
ma da sam to znala ranije da je to moja obaveza ko da sam se rodila pre 80 godina, pobegla bih glavom bez obrzira. ali nije mi jasno to njegovo ponasanje godinu dana smo u braku i zivimo u zajednici, i tako od jednom smo poceli da se svajdamo oko tog lsuzenja, meni je to ko da nismo bili prehodno 3 godine u vezi, bilo je sve normalno bas kako je meni odgovaralo, nekad ja postavim nekad on uzme da jede sam, i tako odjednom.

i ja mislim da je pametnije da to resimo kad se uselimo u stan,ali bojim se jer ja sam ponosna i tvrdoglava i necu da pomisli da sam popustila i da pocnem da ga nudim sa hranom ko psa mog sto nudim jos mu fali da ga pitam i podsetim da li mu se piski pa da mu kazem da ode u wc i da mu obrisem guzicu

Da izgleda da ste dosli u fazu ko ce prije da popusti....e sad ovdje ne bih rekla da vazi ona stara "pametniji popusta"......jooooj ne znam sta da ti kazem.....greska je i u tebi jer do sada nisi obracala paznju,njemu je lijepo i sto da menja navike,za njega je to ocigledno apsurd.....jeste li pokusali razgovor normalnim tonom....objasni da nisi zamisljala takav zivot(sluskinje),pa breee nadjite sredinu....ako se uopste moze....sto kaze Alal.....kad sad nema normal komunikacije....pitanje je da li cete ikad ostvariti....ali cuda se desavaju....samo ocigledno je da ces ti biti ta koja ce snositi vecu "zrtvu"...pa i on ce smatrati u neku ruku da je ostecena strana....jer kao sto se zna navike se tesko mjenjaju....
 
ovo je fakin tacno:(
s godinama primecujem razvijanje nekih osobina kod mm koje su tipicne osobine njegovog oca
doduse i kod mene neke momente moje mame
sto je najgore u oba slucaja je to onaj losiji po karakteru roditelj:roll:

ali zasto je to hebeno praviloooo:(

a tina,
ma da sam to znala ranije da je to moja obaveza ko da sam se rodila pre 80 godina, pobegla bih glavom bez obrzira. ali nije mi jasno to njegovo ponasanje godinu dana smo u braku i zivimo u zajednici, i tako od jednom smo poceli da se svajdamo oko tog lsuzenja, meni je to ko da nismo bili prehodno 3 godine u vezi, bilo je sve normalno bas kako je meni odgovaralo, nekad ja postavim nekad on uzme da jede sam, i tako odjednom.

i ja mislim da je pametnije da to resimo kad se uselimo u stan,ali bojim se jer ja sam ponosna i tvrdoglava i necu da pomisli da sam popustila i da pocnem da ga nudim sa hranom ko psa mog sto nudim jos mu fali da ga pitam i podsetim da li mu se piski pa da mu kazem da ode u wc i da mu obrisem guzicu

iskreno ne verujem da ce se on drasticno promeniti kad pocnete da zivite sami. videces vec. ako na to ne bi pristala da si znala pre braka, ja ne vidim sta te taj papir&prsten toliko vezuju... naravno ovo je tvoja str price i mozda ipak nisi samo ti u pravu... mozda je vreme da se izboris sa tvrdoglavoscu i ponosom ali ne ponizavanjem sebe vec spremnoscu na kompromis, svi mi odrastamo i u vezama, braku, zivot nije crno bela prica pa ni musko zenski odnosi... sa druge strane ti rece da on radi a ti?
 
sta mislite o ovom?

mom suprugu je dunulo da ja njemu treba da postavljam da jede, znaci pored toga sto ja kuvam, cistim, perem i peglam on jos hoce da ja njemu postavljam dorucak da sve lepo serviram, ili kad ima nesto da se podreje da mu podgrejem i stavim na sto i sve serviram. meni ne pada na pamet da budem sluskinja i da se ponasam ko stara baba, ok kada je rucak i kada jedemo zajedno da ce se sve lepo postaviti i servirati ali za sitnice kao sto je jedan dorucak i sendvic ili kao sto je podgrejavanje hrane i sipanje tanjir je preterao, i oko toga se strasno svadjamo jer ja necu tako sebe da ponizavam. to je za mene ogromno ponizenje i sramota da imam takvog muza kome treba da se titra ko detetu, ne mogu da zamislim situaciju da ja imam gosta jednu drugaricu i da njemu dune pored skuvanog jela da me dize i da mu sipam u tanjir, pa to bi bilo ubi se tina

Malo ti proverava granice, ne daj se. Gleda dokle moze da ide a to poneki rade. Ako smatras da je nesto glupo ili preterano, odmah mu reci. Ili uradi nesto smesno kad se tako postavi da shvati da to jeste smesno. Ako ti kaze da sipas, recu mu da imas upalu tetiva :D. Ili mu sipaj a onda mu daj svoj tanjir da on i tebi sipa.
Znam o cemu pricas, i moj muz voli da mu se titra preko svake mere ali ja se ponasam otprilike kako sam tog dana raspolozena pa je sav zbunjen :D
Imam i ja biser: sedi covek, vadi cigaru da zapali, upaljac blize meni nego njemu i on ladno pruzi ruku u vazduh (da mu dam upaljac), pritom mi nista ne kaze a glavu okrenuo na drugu stranu. I tako ga ja gledam i posto vidim da ne reaguje ( a ruka mu i dalje u vazduhu, mamicu mu, treba jos i misli da mu citam), uzmem upaljac i pogodim ga onako posred glave. Pogledao me je zaprepasceno ali mi to vise nikad nije uradio.
Moras postaviti granice, nema drugog leka.
 
Malo ti proverava granice, ne daj se. Gleda dokle moze da ide a to poneki rade. Ako smatras da je nesto glupo ili preterano, odmah mu reci. Ili uradi nesto smesno kad se tako postavi da shvati da to jeste smesno. Ako ti kaze da sipas, recu mu da imas upalu tetiva :D. Ili mu sipaj a onda mu daj svoj tanjir da on i tebi sipa.
Znam o cemu pricas, i moj muz voli da mu se titra preko svake mere ali ja se ponasam otprilike kako sam tog dana raspolozena pa je sav zbunjen :D
Imam i ja biser: sedi covek, vadi cigaru da zapali, upaljac blize meni nego njemu i on ladno pruzi ruku u vazduh (da mu dam upaljac), pritom mi nista ne kaze a glavu okrenuo na drugu stranu. I tako ga ja gledam i posto vidim da ne reaguje ( a ruka mu i dalje u vazduhu, mamicu mu, treba jos i misli da mu citam), uzmem upaljac i pogodim ga onako posred glave. Pogledao me je zaprepasceno ali mi to vise nikad nije uradio.
Moras postaviti granice, nema drugog leka.

:rotf::rotf::rotf: Е ако си гађала Гринга.
 
jao boze mili, mislila sam da se to meni nece desiti. jos je tu njegova mama koja zna problem i koja je jedna od njih koja to radi, titra im do mile volje, to sam videla i stvarno je glupo, i kaze mi da i ja bi trebala to da radim, zasto kao nije to tesko sto bi ti bilo tesko, ma nije meni nista tesko nego necu da imam takvog muza, meni je to nesposoban covek.

zamislite situaciju da neko moze da bude toliko primitivan, isli smo kod kuma koji se uselio sa verenicom u stan. kad smo isli kod njega on je bio sam a ona na poslu. pita sta cemo da popijemo ja rekoh kafu i sok, da momak od 24 godine u 21 veku ne zna i ne zeli da skuva kafu , da ja moram kao gost sve sa poklonom prvi put usla u stan da ulazim u kuhinju i da preturam gde su soljice ida kuvam njemu i sebi kafu, ja mislim da je to najveca sramota i jedan primitivac i nesposobnjakovic

ja inace imam 23 godine mlada sam a oni od mene svi zajedno sa njegovom porodicom traze iskustvo, ko da sam se ja udavala sto puta , i ko da sve hoce na silu. e pa izvolte ako vam se ne svidja trazite drugu snjaku i zenu. moj muz je znao od samog starta kakva sam ja.
 
da ja moram kao gost sve sa poklonom prvi put usla u stan da ulazim u kuhinju i da preturam gde su soljice ida kuvam njemu i sebi kafu, ja mislim da je to najveca sramota i jedan primitivac i nesposobnjakovic

Aman, ne moras! Sto si kuvala kafu? Ti si gost i tako treba i da se ponasas. Delujes mi kao da si se skoro udala pa si sad prestravljena od svega sto te je snaslo. Nemoj, smiri se. Doslo je i meni nekoliko puta da mu zabijem varjacu u guzicu ali sam onda shvatila da sama sebi namecem obaveze. Ne moras biti savrsena domacica, pogotovo u tudjoj kuci.
 
Tina, ne popustaj! Ja sam imala sličan problem, samo su u pitanju bile barene viršle!
Naime, moja svekrva je mm viršle barila oljuštene "da se dete ne muči"!
Kad smo se uzeli ja ti to preokrenem!
Obarim viršle i onako vrele i, naravno, ne oljuštene stavim gospodinu na sto!
Pita on šta je to?
Ja kažem: Viršle!
On: - Pa, nisu oljuštene!
Ja: - Ja hoću da jedem viršle,a ne nabrekli sunđer!
On: - Pa, što nisi oljuštila?
Ja: - Vidiš da su vrele! Oljušti ih ti! Ja sam ti žena, a ne mama i kod mene se ovako jede!

Pogodi kako ih i dan danas spremam, a skoro 4 god. smo u braku!
Kad je njegova mama to videla, samo mi je rekla: "Snajka, svaka čast!":super:
 
sta mislite o ovom?

mom suprugu je dunulo da ja njemu treba da postavljam da jede, znaci pored toga sto ja kuvam, cistim, perem i peglam on jos hoce da ja njemu postavljam dorucak da sve lepo serviram, ili kad ima nesto da se podreje da mu podgrejem i stavim na sto i sve serviram. meni ne pada na pamet da budem sluskinja i da se ponasam ko stara baba, ok kada je rucak i kada jedemo zajedno da ce se sve lepo postaviti i servirati ali za sitnice kao sto je jedan dorucak i sendvic ili kao sto je podgrejavanje hrane i sipanje tanjir je preterao, i oko toga se strasno svadjamo jer ja necu tako sebe da ponizavam. to je za mene ogromno ponizenje i sramota da imam takvog muza kome treba da se titra ko detetu, ne mogu da zamislim situaciju da ja imam gosta jednu drugaricu i da njemu dune pored skuvanog jela da me dize i da mu sipam u tanjir, pa to bi bilo ubi se tina
Mislim da je baš slatko...why not? Mala pažnja sa tvoje strane...pa jb.t ako ga voliš učinićeš mu neku sitnicu, kao i on tebi. Jedino, ako si toliko prezauzeta u vreme kad on klopa...onda ok, ovako...:roll:malo mi je to smešan razlog za nesporazume. Kad bih ti napisala šta sve moj dragi čini za mene a i ja za njega...:whistling:
 
Tina, ne popustaj! Ja sam imala sličan problem, samo su u pitanju bile barene viršle!
Naime, moja svekrva je mm viršle barila oljuštene "da se dete ne muči"!
Kad smo se uzeli ja ti to preokrenem!
Obarim viršle i onako vrele i, naravno, ne oljuštene stavim gospodinu na sto!
Pita on šta je to?
Ja kažem: Viršle!
On: - Pa, nisu oljuštene!
Ja: - Ja hoću da jedem viršle,a ne nabrekli sunđer!
On: - Pa, što nisi oljuštila?
Ja: - Vidiš da su vrele! Oljušti ih ti! Ja sam ti žena, a ne mama i kod mene se ovako jede!

Pogodi kako ih i dan danas spremam, a skoro 4 god. smo u braku!
Kad je njegova mama to videla, samo mi je rekla: "Snajka, svaka čast!":super:
Bariš viršle u plastici :roll: svaka čast snajka :dash:
 
sta mislite o ovom?

mom suprugu je dunulo da ja njemu treba da postavljam da jede, znaci pored toga sto ja kuvam, cistim, perem i peglam on jos hoce da ja njemu postavljam dorucak da sve lepo serviram, ili kad ima nesto da se podreje da mu podgrejem i stavim na sto i sve serviram. meni ne pada na pamet da budem sluskinja i da se ponasam ko stara baba, ok kada je rucak i kada jedemo zajedno da ce se sve lepo postaviti i servirati ali za sitnice kao sto je jedan dorucak i sendvic ili kao sto je podgrejavanje hrane i sipanje tanjir je preterao, i oko toga se strasno svadjamo jer ja necu tako sebe da ponizavam. to je za mene ogromno ponizenje i sramota da imam takvog muza kome treba da se titra ko detetu, ne mogu da zamislim situaciju da ja imam gosta jednu drugaricu i da njemu dune pored skuvanog jela da me dize i da mu sipam u tanjir, pa to bi bilo ubi se tina
jao boze. :roll:
znaci, sama kazes da su sitnice u pitanju, ali neces da popustis?
mislis da je to ponizenje. boze. :roll:
ja obozavam da mom muzu "titram" i da mu ugadjam, da sve postavim, spremim, i jos ga usput i izmasiram, i ne mislim da je to ikakvo ponizenje, naprotiv, i ja uzivam u tome, ali je zato on uvek opusten i raspolozen i ne preganjamo se oko gluposti (vec je onako kako ja kazem :) ).
ma ja muskarce i posmatram kao decu, za par minimalnih "ustupaka" koje napravis (mada, ako nekoga volis, ne mogu ni da govorim o "ustupcima", nisu to ustupci, al' 'ajd'...) dobijes bezgranicnu ljubav, poverenje, postovanje...
pa sad, ako sam "se rodila pre 80 godina" neka sam, ali meni je tako super. :)
ma da sam to znala ranije da je to moja obaveza ko da sam se rodila pre 80 godina, pobegla bih glavom bez obrzira. ali nije mi jasno to njegovo ponasanje godinu dana smo u braku i zivimo u zajednici, i tako od jednom smo poceli da se svajdamo oko tog lsuzenja, meni je to ko da nismo bili prehodno 3 godine u vezi, bilo je sve normalno bas kako je meni odgovaralo, nekad ja postavim nekad on uzme da jede sam, i tako odjednom.

i ja mislim da je pametnije da to resimo kad se uselimo u stan,ali bojim se jer ja sam ponosna i tvrdoglava i necu da pomisli da sam popustila i da pocnem da ga nudim sa hranom ko psa mog sto nudim jos mu fali da ga pitam i podsetim da li mu se piski pa da mu kazem da ode u wc i da mu obrisem guzicu
ma kakva bre obaveza, sitnicom ti ugodis njemu, sitnicom on tebi, i mirna backa, svi srecni i zadovoljni.
a ponos i tvrdoglavost ostavi po strani, u braku nema mesta za takve gluposti, zivot prodje dok kazes keks, nema se vremena za to.
 
jao boze. :roll:
znaci, sama kazes da su sitnice u pitanju, ali neces da popustis?
mislis da je to ponizenje. boze. :roll:
ja obozavam da mom muzu "titram" i da mu ugadjam, da sve postavim, spremim, i jos ga usput i izmasiram, i ne mislim da je to ikakvo ponizenje, naprotiv, i ja uzivam u tome, ali je zato on uvek opusten i raspolozen i ne preganjamo se oko gluposti (vec je onako kako ja kazem :) ).ma ja muskarce i posmatram kao decu, za par minimalnih "ustupaka" koje napravis (mada, ako nekoga volis, ne mogu ni da govorim o "ustupcima", nisu to ustupci, al' 'ajd'...) dobijes bezgranicnu ljubav, poverenje, postovanje...
pa sad, ako sam "se rodila pre 80 godina" neka sam, ali meni je tako super. :)

ma kakva bre obaveza, sitnicom ti ugodis njemu, sitnicom on tebi, i mirna backa, svi srecni i zadovoljni.
a ponos i tvrdoglavost ostavi po strani, u braku nema mesta za takve gluposti, zivot prodje dok kazes keks, nema se vremena za to.

Hihi mi kanda smo išle u istu školu...
 

Back
Top