Musko - zenski poslovi

da ipak mi vecinom zivimo po gradovima a tu nema svinja ni kokosaka ni jaja ;)

bila sam nedavno sa mojim muzem kod jednog njegovog drugara, bila mu je i devojka tamo. kad on, ja nisam mogla da verujem, decko ima 24 godine, te on kaze ajde jelena naseckaj meze , ajde jelena donesi tortu, ajde jelena donesi sok, covece devojka nije sela ko svet. meni je bilo strasno neprijatno. niti je to njena kuca, niti je to njena duznost ipak je i ona bila gosca. ja sam namerno njemu rekla ajde mi molim te donesi vode zedna sam, onako u oci da on to uradi, kad on kaze jelena ajde donesi vode onako ozbiljno ko da ima 40 god i ko da je sa njom 20 god u braku a ne momak i devojka. ja nisam mogla da verujem zaprepastila sam se. kao on je hteo da se pravi vazan a ona glupa pa joj sve to prijalo, uh !
 
stefane despote, bas gusis sa tim klanjem svija i ostalim... mislim, vecina ljudi to ipak ne radi, a i ako rade -to nije svakodnevna stvar.

ja nisam za podelu poslova. eventualno za raspored - ko sta obavlja ove nedelje...

Pa nemoj to bas bukvalno da shvatas! Ali ipak je vecina urabnog stanovnistva rurarlo tako da me nista ne iznenadjuje! Niti koljem svinje jer nemam gde niti pecem rakiju iz istog razloga vec sve to kupujem!
Podela poslova je stvar dogovora, to sto neke zene prihvataju da budu kao robovi je njihova licna stvar! Da su se drugacije postavile sigurno da bi i njihovi muzevi drugacije postupali!
Dakle, svako je odgovoran za svoje postupke!
A da ne pricam o tome da ima zena koje rado prihvataju podredjenu ulogu i ima muskaraca koji ce to odobravati! Ko je onda tu kriv!
Ne mogu se porediti nacin vaspitanja u NS ili BG ( govorim o pravom gradskom stanovnistvu a ne doseljenom u poslednjih 50 godina) i , na primer, u Raskoj oblasti!

Strina i pokojni stric su ziveli na Kosovu. Strina nikada nije usla u kafanu vec bi uvek cekala ispred jer je po njenom shvatanju sramota da zena ide u kafanu! Ona je tako vaspitana!

Meni licno nije problem da uradim bilo koji posao, ne delim na muske i zenske niti mislim da cu biti manje muskarac ako uradim neki posao koji je "tradicionalno zenski"!
 
ja:
...........usisavam tri poota nedeljno ceo stan............i brišem prašinu kad prođem...tu i tamo.....
............nameštam zavese i sve ostale viseće poslove radim.............
.......nameštam kvake, menjam sijalice, staram se o osigooračima, farbam, montiram neke stvari i tako to ............umem da čoovam bebe ............seckam meze na aparatu...
 
ja:
...........usisavam tri poota nedeljno ceo stan............i brišem prašinu kad prođem...tu i tamo.....
............nameštam zavese i sve ostale viseće poslove radim.............
.......nameštam kvake, menjam sijalice, staram se o osigooračima, farbam, montiram neke stvari i tako to ............umem da čoovam bebe ............seckam meze na aparatu...

Jel ovo neki oglas? :roll:
 
Rekao sam NS ili BG sa vaspitanjem u Raskoj oblasti!
Ako vec citiras pnda citiraj celu recenicu, nemoj prekrajati i davati potpuno drugi smisao! :cry:

Tina, kud nestade tvoj post gde si citirala? Ili sam se ja nesto prevario?

haha ja sam skontala da sam pogresno protumacila tvoju recenicu pa sam zato obrisala to je bilo u roku od 2 secunde ne znam kad si pre stigao da procitas
 
kad on kaze jelena ajde donesi vode onako ozbiljno ko da ima 40 god i ko da je sa njom 20 god u braku a ne momak i devojka. ja nisam mogla da verujem zaprepastila sam se. kao on je hteo da se pravi vazan a ona glupa pa joj sve to prijalo, uh !

Хехе...то сад, док га не ћапи!
А после дваес година брака она има само да пуцне прстима, а он да скочи на ноге у ставу - Да, драга? :lol:
 
Хехе...то сад, док га не ћапи!
А после дваес година брака она има само да пуцне прстима, а он да скочи на ноге у ставу - Да, драга? :lol:

da te male fine izgleda najbolje zavrse na kraju ako cemo tako, ko to moze svaka mu cast. ja ne bih mogla tako da glumim sluskinju ma koliko ja tog momka volela,nema tih para;)
 
ja:
...........usisavam tri poota nedeljno ceo stan............i brišem prašinu kad prođem...tu i tamo.....
............nameštam zavese i sve ostale viseće poslove radim.............
.......nameštam kvake, menjam sijalice, staram se o osigooračima, farbam, montiram neke stvari i tako to ............umem da čoovam bebe ............seckam meze na aparatu...

ccc ima da te izbace iz serbia childfree ogranka:lol:
 
ćooti, šo smetaš............... moram i ja da se oženim...........
nikad me neće izbaciti iz child free......
crazy-1.gif
 
kod nas u kući je bilo više faza podele poslova, jer smo u braku 20 godina...na primer, nije isto kad su deca mala i kad poodrastu. sada su velika, pa uživam u tipično ženskim poslovima. ipak, u veće kupovine idemo zajedno, jer volimo da biramo zajedno po stalažama i da se ubeđujemo šta je bolje i isplativije.
ipak, sasvim je redovan kad je u pitanju svaka pomoć koju zatražim, a ručak spremamo zajedno - on secka, ja kuvam.
on prti sa pijace, a ja pravim spisak....on ga malo izmeni.
najvažnije mi je da je dobar sa decom. onda mi ni jedan kućni posao ne pada teško.
 
Nisam za "podelu poslova" i ne mislim da "neke poslove (danas) muškarac/žena jednostavno ne mogu da rade", da ironija bude veća, ženi se možda i zalomi neki poslić većih dimenzija koji joj baš ne leži (što nije nerešiv problem, smao problem) ali muškarac može da radi sve i jedan. Osim ako je retardiran. A najveća ironija je što većinu ipak odradi žena, čak i te što su joj pod znakom pitanja... što mrzim kad mi miš šeta bez razloga, da nije neki zemljotres?

Da se razumemo - nisam za podelu poslova na klasično muško-ženske, a podela u nekom domaćinstvu normalno mora da postoji. Ako je njega sramota da širi veš jer će njegov ćale da mu se smeje, pa onda tera nju da im iznosi kafu sa ratlukom dok joj paralelno kipi domaća goveđa supica koju nikad, inače, ne kuva..... to onda mnogo više govori o njemu, pa o njoj, pa tek onda o njegovim roditeljima. Na taj način, kao što je od sebe napravio "sina kakvog su oduvek želeli, domaćina čoveka", istovremeno je od nje javno napravio sve ono što nije, niti je (eventualno) želela biti, i ponizio je. Što je ona dozvolila. Naravno, ovo ako pravite te "slike" za starije ljude koji imaju predrasude, a inače niste takvi.

Vrlo bitno: to skoro svi radimo i nije ništa novo, nije ni katastrofalno.
Ali molim vas nemojte to opravdavati kao nešto "OK, normalno i ljudski"... meni je ipak pomalo licemerno.

Najvažnije od svega - najviše se ježim na rečenice tipa "on mi svojski pomaže kad god zatražim" (neko davno skrenu pažnju na ovo pre mene, mislim Sindi), naročito mi je gadno kad su u pitanju poslovi oko bebe, što navodi na pomisao da se podrazumeva da ona odradi sve, a on će da bude duša od čoveka, pa će jednom u mesec dana da pobaca svoje (pa čak i njene!?) gaće u veš mašinu, ili da odvoji vreme da prošeta bebu... kao da ga je neko napravio da bude opsluživan ceo život. A kanda jeste :(

Dakle, akcenat na reč "pomaže". Zamislite da ja kažem kako sam juče nekome pomogla da odradi moj (ili zajednički) elaborat?! Nekako nema smisla, a?

e bas sam se pitao gde je Lexa na ovoj temi :lol:
 
bas se vidi da imate lep i skladan brak, sve vam je nekako organizovano ali naravno posle 20 godina braka tako i treba da bude
ali, sada, posle 20 godina...živimo kao da smo tek počeli da budemo zajedno. deca su malo porasla, a mi možemo da se posvetimo nama...kućni poslovi su deo toga.
dok su deca bila mala, bilo je frke....dosta je radio, a ja samo ''gu, gu, ga, ga'' sa decom. htela sam da popi*dim.
ipak, nekako se sve prevaziđe ako ima ljubavi i normalnosti.
sad je ok.
 

Back
Top