Quantcast

Musko - zenski poslovi

alal

Iskusan
Poruka
6.619
jao boze. :roll:
znaci, sama kazes da su sitnice u pitanju, ali neces da popustis?
mislis da je to ponizenje. boze. :roll:
ja obozavam da mom muzu "titram" i da mu ugadjam, da sve postavim, spremim, i jos ga usput i izmasiram, i ne mislim da je to ikakvo ponizenje, naprotiv, i ja uzivam u tome, ali je zato on uvek opusten i raspolozen i ne preganjamo se oko gluposti (vec je onako kako ja kazem :) ).
ma ja muskarce i posmatram kao decu, za par minimalnih "ustupaka" koje napravis (mada, ako nekoga volis, ne mogu ni da govorim o "ustupcima", nisu to ustupci, al' 'ajd'...) dobijes bezgranicnu ljubav, poverenje, postovanje...
pa sad, ako sam "se rodila pre 80 godina" neka sam, ali meni je tako super. :)

ma kakva bre obaveza, sitnicom ti ugodis njemu, sitnicom on tebi, i mirna backa, svi srecni i zadovoljni.
a ponos i tvrdoglavost ostavi po strani, u braku nema mesta za takve gluposti, zivot prodje dok kazes keks, nema se vremena za to
.
a mozda on njoj ne ugadja slicnim sitnicama? mozda devojka nece da izigrava "domacicu" koja ceka muzica sa spremljenom klopom i prinosi mu sve na noge ( bez uvrede za "domacica" koliko sam ja skapirala ona to tako dozivljava), jeste ne treba skakati zbog sitnica ali ocigledno da bi on nju da postavi u ulogu koja njoj ne pase. pravo pitanje je da li bi on njoj kuvao,prinosio, sipao i "ljustio virsle":lol: da ona dodje umorna kuci ili se to iskljucivo od nje ocekuje?

tina_ns

Primećen član
Poruka
617
ma meni je previse takvih stvari, ne zna ni odela da stavi u ormar ni carape ne zna nista , ustvari nece nista da uradi, ja posle svega onda moram da se iznenadim sto ce on meni da napravi c vitamin, i da mislim wow sta ce to biti.
a tesko mu je kad ga zamolim da mi donese casu vode. jednostavno u pitanju je misljenje zene da li ona to voli da radi ili ne. ja volim da cistim da kuvam, moja hrana je remek delo a kuvam tek 6 meseci nisam imala pojma, jednostavno volim da stojim pored sporeta i da titram supu i meso i sve a ne muzu da pravim sendvic zato sto to moram. sto puta sam mu napravila dorucak i sve zivo iz ljubavi zato sto sam to htela i zelela , ali kad sam par puta napravila izuzetak zato sto mi je prece bilo da stavim ves u masinu, a on poceo da histerise zasto mora on da sece salamu, onda je to druga prica.

jednostavno takvi muskarci su ustvari razmazeni, kojima mama mora da ustaje u 4 ujutro da napravi nesto da gricne kada se vraca pijan iz izlaska

bice vam jasno kad kazem u jednoj reci BOSANAC

Poslednja izmena:

Feelgooood

Iskusan
Poruka
5.306
ma meni je previse takvih stvari, ne zna ni odela da stavi u ormar ni carape ne zna nista , ustvari nece nista da uradi, ja posle svega onda moram da se iznenadim sto ce on meni da napravi c vitamin, i da mislim wow sta ce to biti.
a tesko mu je kad ga zamolim da mi donese casu vode. jednostavno u pitanju je misljenje zene da li ona to voli da radi ili ne. ja volim da cistim da kuvam, moja hrana je remek delo a kuvam tek 6 meseci nisam imala pojma, jednostavno volim da stojim pored sporeta i da titram supu i meso i sve a ne muzu da pravim sendvic zato sto to moram. sto puta sam mu napravila dorucak i sve zivo iz ljubavi zato sto sam to htela i zelela , ali kad sam par puta napravila izuzetak zato sto mi je prece bilo da stavim ves u masinu, a on poceo da histerise zasto mora on da sece salamu, onda je to druga prica.

jednostavno takvi muskarci su ustvari razmazeni, kojima mama mora da ustaje u 4 ujutro da napravi nesto da gricne kada se vraca pijan iz izlaska

bice vam jasno kad kazem u jednoj reci BOSANAC
Kod vas ljubav baš cveta? :( Nemoj da se inatiš kontraproduktivno je, pokušaj da mu objasniš na lep način da to tebi smeta i zašto ti smeta... Mada, pitam se ima li efekta, neki nikada ne odrastu...

gospodjica14

Poznat
Poruka
7.414
Kod nas nema te podele, stavise moj decko ceste napr. kuva nego ja... i opere sudje, i usisa, i izbaci djubre, u principu radi sve, nema te patrijahalne tripove, jedino odbija da pegla i sije:lol: Recimo da ja pretezno vodim racuna o pranju vesa, on o nabavci i kuvanju, a ostalo manje-vise isto...:think: kad razmislim on cesce i sudove pere :D

tina_ns

Primećen član
Poruka
617
naravno da mu je objasnjeno sto puta u fazonu
znao je kakva sam
zna da mu necu menjati mamu
zna da je mene to sramota bas u tolikoj meri da mu titram

bice pljustanje krvi kad se preselimo i mozemo na miru da se svadjamo ovako uvek neko slusa pa moramo da cutimo a problem raste ogromnom brzinom
ja sam sve probala na miru i lepim recima, i da mu objasnim da se tako ponasaju samo matori ljudi, da su odrasli u bosni u selu gde je stala civilizacija , pa sto nije trazio lepo tamo zenu koja ce mu i noge prati. ja sam sve ostavila zbog njega, rodbinu, mamu drustvo, dosla u drugu drzavu, sve zbog ljubavi, a on ne moze barem nesto da mi ugodi i da popusti sto se tice toga. niti imam drustvo niti ikoga, barem toliko malo da mi ugodi da budem mirna srecna i zadovoljna.

mama njegova kaze sta se bunis imas sve, nisi pre kupovala garderobu ko sada, zena me tako uvredila ,sta ona misli da sam ja sedela kuci jer nisam imala sta da obucem. ja kupujem ovde koliko sam i u srbiji ono osnovno, onda meni tako nesto da kaze zbog kosuljice mesecno sto kupim ili jaknu za zimu, pa kao prvo to je njegova duznost da me izdrzava ako ja jos ne mogu da radim.

ma to su sebicni ljudi koji misle na svog sina kako ce njemu biti , a ne misle da sam i ja necije dete i da se moji roditelji nerviraju zato sto ja imam takav glupi problem. ja da zivim sama ne bih nista ni kuvala , jela bi sendvice i sta stignem, opet zbog njega kuvam, niko ni ne postuje sto ja trenutno perem svekrvine gace.
boze kako sam besna.jos i kuma moja ima takav problem

tanja80

Zainteresovan član
Poruka
400
Tek ste godinu dana u braku! Sve nesuglasice, bilo kakve, odmah isteraj na čistinu ili si gotova! Jer, on je navikao na način na koji mu sve servira NJEGOVA MAMA!
Stavi mu do znanja da si mu ŽENA, i da te je valjda do sada upoznao! Da zna šta voliš, a šta ne! Neka mu njegova mamica udovoljava, a ti mu pruži malo zadovoljstva, ali i on mora da uzvrati ne samo čašom vode! Samo napred!

gost 79626

Iskusan
Poruka
5.868
sta mislite o ovom?

mom suprugu je dunulo da ja njemu treba da postavljam da jede, znaci pored toga sto ja kuvam, cistim, perem i peglam on jos hoce da ja njemu postavljam dorucak da sve lepo serviram, ili kad ima nesto da se podreje da mu podgrejem i stavim na sto i sve serviram. meni ne pada na pamet da budem sluskinja i da se ponasam ko stara baba, ok kada je rucak i kada jedemo zajedno da ce se sve lepo postaviti i servirati ali za sitnice kao sto je jedan dorucak i sendvic ili kao sto je podgrejavanje hrane i sipanje tanjir je preterao, i oko toga se strasno svadjamo jer ja necu tako sebe da ponizavam. to je za mene ogromno ponizenje i sramota da imam takvog muza kome treba da se titra ko detetu, ne mogu da zamislim situaciju da ja imam gosta jednu drugaricu i da njemu dune pored skuvanog jela da me dize i da mu sipam u tanjir, pa to bi bilo ubi se tina
Mislim da je stvarno cudno da nisi ranije uvidela njegov mentalitet i obrazac ponasanja. Morao se ranije odati necim da je takav tip balkanca. Da bih ja tako sluzila svog balkanca trebalo bi da zaradjuje 5 prosecnih plata i da ja raspolazem svim novcem, a da njemu dajem dzeparac:rotf:

gost 79626

Iskusan
Poruka
5.868
Salu na stranu, pretpostavljam da bi se malo urazumio kad ne biste bili sa njegovima i kad bi ti pocela da radis, kad bi video da ti nije jedina uloga da njega sluzis, nego da imas svoj posao, ljude koji te cene zbog tvojih kvaliteta, nevezano za domacinstvo...
Moj momak prihvata da se bavi onim poslovima kojima mora:p, ali problem je u tome sto je nevest u domacinstvu, pa se podrazumeva da cu ja sve uraditi brze (on misli i lakse) :)

gost 10000

Veoma poznat
Poruka
10.852
naravno da mu je objasnjeno sto puta u fazonu
znao je kakva sam
zna da mu necu menjati mamu
zna da je mene to sramota bas u tolikoj meri da mu titram

bice pljustanje krvi kad se preselimo i mozemo na miru da se svadjamo ovako uvek neko slusa pa moramo da cutimo a problem raste ogromnom brzinom
ja sam sve probala na miru i lepim recima, i da mu objasnim da se tako ponasaju samo matori ljudi, da su odrasli u bosni u selu gde je stala civilizacija , pa sto nije trazio lepo tamo zenu koja ce mu i noge prati. ja sam sve ostavila zbog njega, rodbinu, mamu drustvo, dosla u drugu drzavu, sve zbog ljubavi, a on ne moze barem nesto da mi ugodi i da popusti sto se tice toga. niti imam drustvo niti ikoga, barem toliko malo da mi ugodi da budem mirna srecna i zadovoljna.

mama njegova kaze sta se bunis imas sve, nisi pre kupovala garderobu ko sada, zena me tako uvredila ,sta ona misli da sam ja sedela kuci jer nisam imala sta da obucem. ja kupujem ovde koliko sam i u srbiji ono osnovno, onda meni tako nesto da kaze zbog kosuljice mesecno sto kupim ili jaknu za zimu, pa kao prvo to je njegova duznost da me izdrzava ako ja jos ne mogu da radim.

ma to su sebicni ljudi koji misle na svog sina kako ce njemu biti , a ne misle da sam i ja necije dete i da se moji roditelji nerviraju zato sto ja imam takav glupi problem. ja da zivim sama ne bih nista ni kuvala , jela bi sendvice i sta stignem, opet zbog njega kuvam, niko ni ne postuje sto ja trenutno perem svekrvine gace.
boze kako sam besna.jos i kuma moja ima takav problem
hah...hvala ti tina......i koomi hvala i svekrvi......sooper post......da mi je ž. mozak da se naodmaram........ ( :

despot stefan

Zainteresovan član
Poruka
342
Uvek se pitam dal je moguce da su zene u svemu potpuno u pravu? I da mi nista ne vidimo? Njeni roditelji su uvek savrseni i neuporedivo bolji nego roditelji od muza!
Pojedine nikako da shvate da ako su centar sveta svom muzu to ne znaci da se i svi ostali okrecu oko nje!

alal

Iskusan
Poruka
6.619
Uvek se pitam dal je moguce da su zene u svemu potpuno u pravu? I da mi nista ne vidimo? Njeni roditelji su uvek savrseni i neuporedivo bolji nego roditelji od muza!
Pojedine nikako da shvate da ako su centar sveta svom muzu to ne znaci da se i svi ostali okrecu oko nje!
ajde sad ti fino lezi na kauc i polako nam ispricaj celu pricu:mrgreen: svi pazljivo slusamo i fatamo beleske... pa cemo posle da prodiskutujemo:D

taote

Iskusan
Poruka
5.349
Ne kaže se roditelji od muža, nego muževljevi roditelji.
A sad malo da obrnemo stvar: Uvek se pitam da li je moguće da su muškarci u svemu potpuno u pravu? I da mi ništa ne vidimo? Njegovi roditelji su uvek savršeni i nauporedivo bolji nego ženini roditelji!
Pojedini nikako da shvate da ako su centar sveta svojoj ženi, ne znači da se i svi ostali okreću oko njega!

taote

Iskusan
Poruka
5.349
ma da sam to znala ranije da je to moja obaveza ko da sam se rodila pre 80 godina, pobegla bih glavom bez obrzira. ali nije mi jasno to njegovo ponasanje godinu dana smo u braku i zivimo u zajednici, i tako od jednom smo poceli da se svajdamo oko tog lsuzenja, meni je to ko da nismo bili prehodno 3 godine u vezi, bilo je sve normalno bas kako je meni odgovaralo, nekad ja postavim nekad on uzme da jede sam, i tako odjednom.

i ja mislim da je pametnije da to resimo kad se uselimo u stan,ali bojim se jer ja sam ponosna i tvrdoglava i necu da pomisli da sam popustila i da pocnem da ga nudim sa hranom ko psa mog sto nudim jos mu fali da ga pitam i podsetim da li mu se piski pa da mu kazem da ode u wc i da mu obrisem guzicu
Neće izgledati da si popustila (i bolje da ne izgleda, oni su kao deca, daš im mali prst, pa hoće celu ruku) ako ti preuzmeš inicijativu i zavedeš red u kući ( predpostavljam da se zna kada je ručak, kada doručak, kada večera, pa postaviš kad ti smatraš za potrebno (za oboje - to je važno za osećaj zajedništva da zajedno jedete), a ne čekaš da on to traži od tebe. Ako si ti preko celog dana u kući, zaista si nešto odmornija od njega, pa neka ti ne bude teško da ti vodiš računa o hrani. A ako mu se čini da u kući nema posla, i ne ume da ceni što ga dočeka skuvano i sređeno, onda gledaj da deo kućnih poslova obavljaš kad je on kod kuće, jer ono što ne vide, za njih se nije ni desilo! Domaći poslovi se vide tek kada nisu urađeni! Oni misle da čisti peškiri rastu u kupatilu, da se frižider sam puni, da je posteljina prirodno čista i sama se menja, da prašine nema, i sve tako slično!

despot stefan

Zainteresovan član
Poruka
342
Ne kaže se roditelji od muža, nego muževljevi roditelji.
A sad malo da obrnemo stvar: Uvek se pitam da li je moguće da su muškarci u svemu potpuno u pravu? I da mi ništa ne vidimo? Njegovi roditelji su uvek savršeni i nauporedivo bolji nego ženini roditelji!
Pojedini nikako da shvate da ako su centar sveta svojoj ženi, ne znači da se i svi ostali okreću oko njega!
Hvala na ispravci! Tisina je sama po sebi savrsena i ako nemas nista pametno da kazes nema svrhe kvariti to savrsenstvo! Ovo su reci Sun Tzu Wu-a.
Htedoh reci, ako si se samo javila da bi ispravila moju gresku onda se nisi morala ni javljati! Ja samo iznosim svoje misljenje a ni jednog trenutka nisam rekao da su muzevljevi roditelji bolji! Ali posto vidim da je ovo zenski kutak bilo je za ocekivati takvu reakciju!:thumbdown:

havalius

Primećen član
Poruka
839
Šta si mu objasnila tim što si potcenila i njega i njegovu familiju? Stvarno misliš da na taj način možeš da ostvariš pozitivnu promenu u odnosu između vas dvoje? Sve i da jesu primitivci, nemoj to da mu pričaš, njegovi su i on ih voli. I te fore šta si sve žrtvovala. Pa, ne bi ni uradila da nisi tako želela, nemoj mu natrljavati sopstvene izbore na nos.

A to njegovo ponašanje i očekivanje da prineseš i odneseš – uopšte me ne bi čudilo da se to vrlo brzo promeni kad izađete iz maminog vidokruga, posebno zato što kažeš da se ranije nije tako ponašao. Ako nastavi po istom, lepo sednete i, bez optuživanja, mu saopštiš šta ti smeta, zašto ti smeta i kako bi volela da stvari funkcionišu.

koto

Buduća legenda
Poruka
41.261
vrh brate!
a sta kazes, tako je zaostao..ON? a ti kazes DA JE NJEGOVA DUZNOST DA TE IZDRZAVA? a ti si mi moderna..ono, nacitana..
e sestro slatka..nepismena si...otisla si ko muva bez glave, bez posla, udala se za coveka koga ne poznajes dovoljno..ali u svemu tome..tvoje najvece ponizenje je sto ocekuje da mu serviras dorucak?:roll::dontunderstand:

taote

Iskusan
Poruka
5.349
Hvala na ispravci! Tisina je sama po sebi savrsena i ako nemas nista pametno da kazes nema svrhe kvariti to savrsenstvo! Ovo su reci Sun Tzu Wu-a.
Htedoh reci, ako si se samo javila da bi ispravila moju gresku onda se nisi morala ni javljati! Ja samo iznosim svoje misljenje a ni jednog trenutka nisam rekao da su muzevljevi roditelji bolji! Ali posto vidim da je ovo zenski kutak bilo je za ocekivati takvu reakciju!:thumbdown:
NAPISAO si da su muževljevi roditelji bolji. Samo sam obrnula TVOJ post, nisam ga izmislila. Što se pameti tiče, nije dovoljno samo pročitati "Umeće ratovanja" , nego treba nešto i shvatiti od pročitanog. Ali, svako prema svojim mogućnostima... Javljam se kad ja hoću, kome se ne sviđa, ne mora da čita.

skorpijamaya

Domaćin
Poruka
3.002
Drage moje,
zanima me vas stav o kucnim poslovima, da li se zalazete za ravnopravnost ili priznajete tu podelu? Ko je kod vase kuce zaduzen za pojedine poslove ( pranje sudova , vesa, usisavanja, menjanja sijalice, popravljanje necega...)?
Tako DAME izvolte ;)
Muškarci treba da znaju sve da urade i većinom i znaju sve to ih to vojska nauči,
ali oni nisu stvoreni za takve stvari tipa kuvanje ,pranje ,čišćenje, gajenje dece..
Naravno muška figura zna se posao i popravke po kući šta zna, ostalo žena posao i
oko dece ,po kući.

tina_ns

Primećen član
Poruka
617
vrh brate!
a sta kazes, tako je zaostao..ON? a ti kazes DA JE NJEGOVA DUZNOST DA TE IZDRZAVA? a ti si mi moderna..ono, nacitana..
e sestro slatka..nepismena si...otisla si ko muva bez glave, bez posla, udala se za coveka koga ne poznajes dovoljno..ali u svemu tome..tvoje najvece ponizenje je sto ocekuje da mu serviras dorucak?:roll::dontunderstand:
jeste njegova duznost je da me izdrzava, trenutno, jer ja jos nemam posao, da imam barem onoliko koliko sam imala pre udaje, kad nadjem posao i imam svoju zaradu onda je druga prica. i ne bih radila bilo koji posao, jer sam ulagala u svoje obrazovanje u srbiji, da bi se posle udala i brisala podove, to mi takodje ne pada na pamet, tako je i on trebao da razmislja, sta ce njegova zena da radi kad dodje u njegovu drzavu, sto nije nasao neku iz njegove drzave da mu servira jelo.

alal

Iskusan
Poruka
6.619
Muškarci treba da znaju sve da urade i većinom i znaju sve to ih to vojska nauči,
ali oni nisu stvoreni za takve stvari tipa kuvanje ,pranje ,čišćenje, gajenje dece..
Naravno muška figura zna se posao i popravke po kući šta zna, ostalo žena posao i
oko dece ,po kući.
jao sto ce tebi lepo da bude u bracnim vodama:lol: jos ako stvarno verujes da ih vojska bilo cemu uci :think: dobro mozda da iskopaju rov...ali sta ce tebi rov... dobro mozda ti i treba jedan... e da i ako imas srece dobijes nekog ko je naucio slepo kucanje pa moze sve recepte da ti prekuca i odstampa:D

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.