musko-zenski odnosi: "Dobar Momak"

Ne zalazim u ove forume niti čitam seksualne patnje forumaša ali kad sam već tu, lupio sam po ovom threadu pa rekoh da odgovorim.

Slažem se sa svima, u pravu ste, kao da čitam svoj život. :D Dok sam bio u srednjoj školi pa tamo do 21.godine bio sam flegmatik i brate bilo je riba. Tada nisam ni razmišljao o dugim vezama, emocijama, ljubavi...nego ono seljački od jedne ribe do druge, pa njene drugarice pa opet nazad...bilo je svega i svačega i baš sam se lepo provodio. Kada te boli kita za sve onda valjda zračiš neku posebnu energiju a ribe imaju detektor za to pa te odmah spaze kada uđeš u klub pa je malo ignorišeš, pa zapališ pa je kresneš pa onda kao muvaš druge pa se još više pali...ponekad sam bio malčice bezobrazan ali nikada manijak niti sam varao (dobro jesam jednom ali nismo bili u vezi) devojke. Ali posle te neke "prelomne" 21.godine valjda sam se smirio, šta ja znam, okrenuo ploču. Shvatio sam da te devojke nisu marriage-material pa ih nisam više ni tražio i kako sam se povukao tako ode i moj "mojo". Jesu bile zgodne i sve ali sam shvatio da su te ribe samo za sex i za ništa drugo. Plitke devojke koje žele avanturu a ja sam počeo da tražim ribu sa kojom mogu da razgovaram, koja ima neke ciljeve u životu, ribu koja nije ku*va, koju mogu da "vodim kod babe u selo" itd... u kratko počeo sam se ponašati kao dobar momak i tu se prekida moj ljubavni život. Neki kažu da sam budala, da biram previše, je*iga ja i dalje tražim ali izgleda da tražim uzalud jer takva žena ne postoji. Nema je brate. Sve su žene ku*ve koje bi htele alfa muškarca da je ubija kitom od 20cm a ujedno da bude pi*ka i da je sluša. Da bude loš momak ali da se zbog nje promeni i da joj ljubi stopala. Žene su najkompleksnije biće na svetu, nema tog psihologa koji bi mogao žene da protumači zato umesto da ispituješ na forumu gde su te devojke koje vole dobre momke, bolje nauči kako da budeš kameleon, da budeš 5 muškaraca u jednom telu da bi zadovoljijo sve njene potrebe. Nije to uopšte teško kada shvatiš šta žene zapravo žele nego je pitanje da li si takav čovek da se zbog ribe promeniš i budeš neko ko nisi da bi bio srećan u vezi ili braku.

Poslednja izmena:
One koje žele da promene osobu u koju su se zaljubile bi trebale da se zapitaju u šta su se to zaljubile... Uopšte, ljudi koji su skloni idealizivanju teže da promene partnera. Kada shvate da taj neko ima mana, da je taj neko svoj, da na njega nije tako lako uticati i uskladiti prema sebi, koliko se možda na početku činilo da je tako, dolazi do kolapsa sistema... razočarenje na kvadrat, usled nerealnih očekivanja. Valjda voleti nekoga znači prvenstveno voleti njegove mane, lako je voleti vrline.
Ne bih volela da se neko u koga sam se zaljubila kasnije promeni, neizbežno je u nekim segmentima prilagođavanje okolnostima, ali da menja svoje navike, karakter, suštinu... šta će njemu i šta će meni tako nešto? Računati i na činjenicu da su prvo emocije sklone promenama.
Možda je poenta u neprihvatanju mana, i očekivanju da će se neko kasnije redukovati... svako ko tako misli je dileja. A u svemu tome čuči težnja da vežeš nekoga za sebe, da budeš sigurna da je samo tvoj, pretpostavljam da je više proizvod nesigurnosti, nego ličnih potreba. I da je moguće tako nešto, ne treba mi neko ko je spreman da mi na bilo koji način pripada... mora da bude svoj, pa i na moju štetu, inače ne mogu da ga volim modifikovanog prema svojim potrebama. Podrazumeva se da isto očekujem od druge strane. Ne traži, daću sama... sve što silom pokuša da promeni, dobiće samo kontraefekat. Mislim da je u ovakvim slučajevima razočarenje dvosmerno, razočara se jedna strana kada shvati da je ono što je izabrao nepromenjivi suštinski, razočara se i druga strana kada shvati da se od njega očekivalo da bude nešto što nije i da je takav kakav jeste neprihvatljiv.
Što se tiče ženskih potreba, istina je da jedan muškarac teško može da zadovolji sve njene potrebe... dovoljno je zadovoljiti neke prioritetne, jer očekivati sve je iluzorno. To sam skontala i poslednje što tražim i što mi treba je ideal u koji će se sigurno kasnije razočarati. Znači, ne treba se manjati ni zbog koga, samo biti siguran da te taj neko vidi u pravom svetlu. Na kraju krajeva, kompromisi (iako mislim da su na neki način odricanje od sebe) su neophodni i neizbežni, ali je daleko realnije i lakše sebe prilagoditi, nego na silu drugoga.

Na temu... celog života sam bila sklona lošim izborima, lošim ljudima, svesno, veći je izazov, ima tu x faktora, od nemogućnosti da se sama smirim, od nekih klinačkih potreba, ideja, ne znam ni sama šta me privlačilo takvima... Kasnije stvari dođu na svoje mesto, biraš mirnije, ne po definiciji dobre (nisam još uvek sigiurna šta to znači u kontexu postavke teme), ali nešto što će te na duže staze ispuniti, ne kratkotrajna zadovoljstva, hirove, samodokazivanja. Ispuniti u svakom smislu, i sex i mentalno i sigurnost i podržka i razumevanje... i još uvek verujem da tako nešto postoji. Eventualno bih bila sprema da se odreknem nečega manje bitnog zarad stvari od vitalnog značaja. To zavisi i od individualnih potreba, valjda. Jer u jednom očekivati da nađeš sve što ti treba je neviđeni zayeb. Da li smo i mi spremne da damo nekome sve što mu je potrebno? Ja prva nisam, tako da ni od druge strane ne očekujem nešto što sama ne mogu da pružim.

Poslednja izmena od moderatora:
Prosto ponekad ti bude zao dok gledas kako zene padaju na "frajere" dok "dobre momke" svrstavaju samo u kategoriju prijatelja i ne pomisljaju ni na kakvu vezu sa njima....

Dobar momak bi rekao "zelim da ljubim zemlju kojom gaze tvoje stope, da budes moja kraljica... da te masiram svako jutro nakon sto se probudis, iznenadim te poklonom, vrucom cokoladom, uvek dam svoju paznju...i da te volim..." i tu pada u vodu sva privlacnost od strane zene ka njemu....

Toliko pazljivih i dobrih muskaraca postoji unaokolo a ona zeli bas "tu pojavu".

Cure, hocete li mi reci zasto?

Budi svoj ,sledi svoje instinkte ...:)

Par puta kliknuh na temu i sve me mrzi da napisem nesto..odbijajuca tema iz razloga sto se uvek ide u krajnosti...a ja bezim od toga ko pomahnitala...
Sve primecujem da ljudi nisu u stanju da balansiraju...niti zenama treba divljak, niti neko ko ce svaki cas suzu da pusti...treba biti svoj i spreman na manje kompromise radi obostranog zadovolljstva...i to je to...

Ludost je verovati kako je moguce nekoga promeniti...sve sto je moguce kod musarca promeniti su pelene..:mrgreen:...uostalom kakva je to veza gde nekoga moras da menjas...unapred osudjeno na propast..

Poslednja izmena:
Samim tim sto je uvek kompromis neophodan to je menjanje sebe i prilagodjavanje partnera sebi..ne postoje 2 iste osobe na svetu tako da se prema svakoj ne moze isto ponasati..ne oseti neko promenu kad za ceo zivot ima 2 partnera pa su i oni napravili i promenili osobu sto na bolje sto na gore

ma na kraju se uvek poudaju za ove dobre momke... Sve je to manje vise smesno, jer se svakome smuci posle nekog vremena neko ko je los prema tebi D U H-didnt saw that coming :D

Ma jok, Braco, većina se i uda za te loše momke, pa kad za par godina krenu da šetaju droce po gradu, dolaze pijani svako veče, i malko je očešaju dlanom, onako usput...e onda krene: Ja nisam znala da će tako biti, šmrc, šmrc....Eh, trebala sam lepo da se udam za onog Peru, gledaj ga sad domaćin čovek, na lepom radnom mestu...a meni, ćurki, nije valjao, dobrica, mutavac i sl...;)

Ma jok, Braco, većina se i uda za te loše momke, pa kad za par godina krenu da šetaju droce po gradu, dolaze pijani svako veče, i malko je očešaju dlanom, onako usput...e onda krene: Ja nisam znala da će tako biti, šmrc, šmrc....Eh, trebala sam lepo da se udam za onog Peru, gledaj ga sad domaćin čovek, na lepom radnom mestu...a meni nije valjao, dobrica, mutavac i sl...;)

ok mozda sam se ja malo zeznuo na kraju eventualy shvate da to ne vodi nigde... Sto je i logicno.. Ne bih rekao da se vecina bas uda za te lose, msm malo je tesko sada i pricati o tome zavisi o kakvim krugovima pricamo. Ako pricamo o C-grade zenama one se uvek udaju za te lose jer bolje ni ne mogu, ali ako pricamo o A-grade ili B-gradeu onda uglavnom se na kraju udaju za kolko tolko "normalne". Jer budimo realni smisao veze nije bas samo sex i to, to vrlo brzo smori,poenta je porodica deca i tome slicno, pa i neki zajednicki zivot.

ok mozda sam se ja malo zeznuo na kraju eventualy shvate da to ne vodi nigde... Sto je i logicno.. Ne bih rekao da se vecina bas uda za te lose, msm malo je tesko sada i pricati o tome zavisi o kakvim krugovima pricamo. Ako pricamo o C-grade zenama one se uvek udaju za te lose jer bolje ni ne mogu, ali ako pricamo o A-grade ili B-gradeu onda uglavnom se na kraju udaju za kolko tolko "normalne". Jer budimo realni smisao veze nije bas samo sex i to, to vrlo brzo smori,poenta je porodica deca i tome slicno, pa i neki zajednicki zivot.

More ne znam baš...evo gledam okolo kakve se za kog udale...i kako su prošle ;)

sta ce ti uopste ako malo razmislis ;)
Salu na stranu ako si ti imao vise od 2-3 zene onda moras i prihvatiti da su i one imale poenkad vise :(.. Ja ne moram jer sam mlad bas, ali ti vec bi morao :mrgreen:. sto ne znaci da ni ja kad zaidjem u kasnije godine necu moci da vrsim revalorizacije :D

Ma videces brate samo piletina se uvek jede..sta ce ti matora koka a i ono mi ga ubacimo i operemo u lavabou ko da nista nije bilo..a ko zna ciji spermici plivaju u njoj dok se ne olade:cry:

Back