Muško samopouzdanje

Lepa tema - šteta bez velikog odjeka.
Teško je dati uopšten odgovor na čemu muškarci grade svoje samopouzdanje.
Verovatno to zavisi i od njihove inteligencije.
Neki na novcu koji poseduju, neki na poslednjem modelu BMW-a ili Audia koji su kupili, neki na potenciji, neki na inteligenciji, neki na položaju u društvenoj hirearhiji.
Može se još puno razglabati na ovu temu.............
 
Ima li nešto na čemu počiva muško samopouzdanje i šta je to što ga najviše ruši?
Vaša iskustva i mišljenje

musko samopouzdanje uvek pociva na jednoj od dve stvari
iskustvu, il samoobmani
ako je ovo prvo u pitanju, mozes da ga srusis iskustvom koje mu je potpuno novo, strano i bar malo neprihvatljivo
u drugom slucaju nema pomoci-ostaje samopuzdan sve dok ne pogleda duboko u sebe, a to se obicno desi nikad
 
Znači ovo drugo je bolje. z:)

bolje za sta? za koga?
uvek reper treba da bude nesto /ili neko, kome je nesto nase upuceno i ka cemu je usmereno
a ne ono sto je upereno od nas samih ka nama samima, jer to nestaje kao kad kamen bacis u tamnu, duboku vodu
nase ja trazi samo jos i jos, ako ga hranis samo sobom
al ako se nesto nase odbije o nekog drugog poput zvezdice, pa ti se vrati u vidu one divne, iskricave svetlosti, onda te ispuni na nacin nezamisliv i potpuno drugaciji od samoispunjenja, koje opet samo po sebi nije lose, cak je i nuzno, al nije dovoljno
kad neko novo, neocekivano iskustvo poljulja nase samopouzdanje, samom tom pojavom govori koliko smo plasticni i spremni da se menjamo, reagujemo, odgovaramo na nadrazaje razlicite vrste
sto je samo po sebi velika vrednost i vremenom dovodi do samopuzdanja
onog pravog
 
Poslednja izmena:
Ja bih to rekao malo jednostavnije. Da je mera Njegovog samopouzdanja onolika koliko Ona poveruje u to samopouzdanje.

ne
to je trenutno, moze biti potpuno lazan osecaj, obmana ili kako vec definises
ne moze neko da odredi tvoje samopouzdanje per se, po tome sto veruje il ne veruje u njega
ali svojom reakcijom na tebe, takav kakav si, ljudi mogu da grade tvoje samopuzdanje
kazem ljudi, ali u stvari mislim iskustva sa ljudima raznih vrsta, ne samo zene
iskustvo i reakcije je ono sto te cini sigurnim i samopuzdanim jer tebe uvere sta, i kako, i do koje granice (svoje i tudje) mozes
naravno da sve moze jednostavnije, ili komplikovanije, al nije sve samo u onome sto jednostavnije opisati stvari
ima necega i u uzivanju u komunikaciji :)
 
Muškarce interesuje tema, a žene 'mudro' ćute ... z:hm:
Naravno da sam mislila na 'muškost' na ovim prostorima i da oduzimanje navedene 'muškosti' dovodi do gubitka njihovog samopouzdanja ...kao i obrnuto - što veći osjećaj kontrole muškarac osjeti da ima raste paralelno i samopouzdanje..
Muškarcu oduzeti osjećaj kontrole ..reakcije mogu biti različite - borba ili bijeg
Ali i jedno i drugo je narušeno i vodi gubitku samopouzdanja.
Mogućnost da ostvari porodicu, kao i mogućnost da ju prehrani čini našeg muškarca sigurnim u sebe..on voli, želi i zahtjeva svoj patrijahalni autoritet
No ovo je krhko osjećanje, postavljeno na tako zahtjevnim osnovama..što 'jači' superego to veći strah i gubitak samopouzdanja da se zahtjevi, odn. ciljevi 'muškarca' mogu ispuniti ..
Kakvu pomoć može žena očekivati od ovako konstruisane ličnosti muškarca
Zaleđeni u svom stanju da će biti prepoznati kao 'nedovoljni' hoće li pomoći i kad vide da treba?
Nedavno mi je jedna žena pričala koliko mora energije utrošiti ne bi li je muž uopšte čuo ..on je divan otac po njenim riječima, ali sve kućne poslove, pa i nabavku obavlja ona. Radi kod privatnika i kaže da nema ni trenutka slobodnog vremena za sebe ..
No njen muškarac neće ni prstom da mrdne da joj olakša obaveze - jer uzima sebi pravo slobode i odmora, usljed patrijahalne neukosti obavljanja kućnih('ženskih') poslova postaje još jedno djete više..po njenim riječima..
Da li tako izgleda naš muškarac pun samopouzdanja ?
Ili sasvim obrnuto, preplašen i nesiguran muškarac koji se boji da bi pomoći sopstvenoj ženi značilo gubitak hijerarhijske pozicije?
 
Muškarce interesuje tema, a žene 'mudro' ćute ... z:hm:
Naravno da sam mislila na 'muškost' na ovim prostorima i da oduzimanje navedene 'muškosti' dovodi do gubitka njihovog samopouzdanja ...kao i obrnuto - što veći osjećaj kontrole muškarac osjeti da ima raste paralelno i samopouzdanje..
Muškarcu oduzeti osjećaj kontrole ..reakcije mogu biti različite - borba ili bijeg
Ali i jedno i drugo je narušeno i vodi gubitku samopouzdanja.
Mogućnost da ostvari porodicu, kao i mogućnost da ju prehrani čini našeg muškarca sigurnim u sebe..on voli, želi i zahtjeva svoj patrijahalni autoritet
No ovo je krhko osjećanje, postavljeno na tako zahtjevnim osnovama..što 'jači' superego to veći strah i gubitak samopouzdanja da se zahtjevi, odn. ciljevi 'muškarca' mogu ispuniti ..
Kakvu pomoć može žena očekivati od ovako konstruisane ličnosti muškarca
Zaleđeni u svom stanju da će biti prepoznati kao 'nedovoljni' hoće li pomoći i kad vide da treba?
Nedavno mi je jedna žena pričala koliko mora energije utrošiti ne bi li je muž uopšte čuo ..on je divan otac po njenim riječima, ali sve kućne poslove, pa i nabavku obavlja ona. Radi kod privatnika i kaže da nema ni trenutka slobodnog vremena za sebe ..
No njen muškarac neće ni prstom da mrdne da joj olakša obaveze - jer uzima sebi pravo slobode i odmora, usljed patrijahalne neukosti obavljanja kućnih('ženskih') poslova postaje još jedno djete više..po njenim riječima..
Da li tako izgleda naš muškarac pun samopouzdanja ?
Ili sasvim obrnuto, preplašen i nesiguran muškarac koji se boji da bi pomoći sopstvenoj ženi značilo gubitak hijerarhijske pozicije?
Sa prvim delom tvog posta se uglavnom slažem - mogu se stvari postaviti i na taj način.
Smatram da se u savremenoj, modernoj porodici skoro sasvim izgubila podela na "muške" i "ženske" poslove. Svi rade sve.
 
Meni se nacin na koji tgdanijela postavlja teme uopste ne svidja
sve je veoma banalizovano i svedeno na odnos ega, superega i sujete
kao da je to domaninatno u licnosti
kao da su ljudi roboti koje mozemo rasclaniti na to, to i to
(ovaj komentar nmije vezan samo za ovu temu)
svaki muskarac i zebna je razlicit, covek za sebe, i svacije samopouzdanje zavisi od mnogo stvari, od porodice, preko genetike, do zivotnih okolnosti i socijalnog okruzenja, licnog ostvarenja itd.....
sampouzdanje koje se gradi na novcu, kolima ili polozaju uopste ne bih nazvala tim imenom, jer to nisu trajne vrednosti,m a onaj ko prodje kroz to da to ima, pa nema, zna koliko je to varljivo
 
sampouzdanje koje se gradi na novcu, kolima ili polozaju uopste ne bih nazvala tim imenom, jer to nisu trajne vrednosti,m a onaj ko prodje kroz to da to ima, pa nema, zna koliko je to varljivo
Muškarci, shodno svom intelektu, baš i grade samopouzdanje na novcu, kolima, potenciji, fizičkom izgledu ili polozaju. Ne kažemo da je to ispravno, nego da je to činjenica.Oni malo pametniji ga grade na drugim osnovama.
 
ja perem sudove najbolje na svetu !
ne treba mi hebena masina za sudove
pucam od samopuzdanja :D i ne moze niko da me "ubije u pojam"...

jasno je da se samopuzdanje stice godinama, gradi, nadogradjuje, koriguje (po potrebi) ali ide paralelno sa sedim vlasima :D
previse faktora po mom misljenju uticu na samopuzdanje...
i nije isto kod svakog. ono sto je nekome znacajno za samopuzdanje drugome je tek na tridesetsetom mestu po vrednovanju...
 
Ima li nešto na čemu počiva muško samopouzdanje i šta je to što ga najviše ruši?
Vaša iskustva i mišljenje
Rushe ga zene.Ochekujete da se ponashamo po staroj poslovici '' ne ebe lep nego uporan'',da vas startujemo vishe puta dok ne kazete ''da''.Isto tako se vechina ponasha kad treba da zavrsi posao za nekog mushkarca.Zato je tako lako zaobichi zene i postati *****...izuzev za nekog kome se ****** gade.
 
a na čemu brate
na kurrcu i kešu
jer prosto
sexualna privlačnost i sposobnost vodi ka spajanju sa suprotnim polom i ljudima uopšte kao što i materijalna fasada vodi kad divljenju, zavisti, nekoj vrsti respekta
a ljudi uglavnom grade sliku o sebi po drugima
ako stavljaš prefiksaciju muško jer mškarac treba da oplodi i da prerani
i naravno društvena reputacija, al i ona je blisko povezana sa ovih dvaju stvari

e sad, generalno samopouzdanje zavisi od x faktora
realizovanosti, iskustvu, ličnom osećaju
i ponajviše mentalnom sklopu i snazi da ili prihvatiš sebe onakav kakav jesi ili ubediše sebe u ono što želiš da budeš, odnosnon kombinaciji oba
 

Slične teme


Back
Top