Muški šovinizam

Da li je muški šovinizam mit ili stvarnost ?
Što se mog ličnog iskustva tiče, to je mit jer nijedan muškarac počev od rođenog oca mi nije stavljao do znanja da je za konkretne stvari sposobniji od mene samo jer je suprotnog pola. Čak je bilo toga da sam od ranog detinjstva, mada delom nenamerno i iz puke velike želje da sam dečak, usmeravana da budem ''za sve pomalo'' bez obzira na to što sam žensko.
Nisam se susretala sa muškarcima koji bi mi šovinistički ukazivali na to gde mi je mesto i šta mi je raditi, i baš nešto mislim da sam ili posebna, ili da sam imala čast da se susrećem sa posebnim muškarcima, ili je to sve samo jedan veliki mit.
 
Nije sve tako crno. Evo, dolaze i bolja vremena za vas žene.
Eno onaj muškarac iz Brazila planetarno popularan jer uskoro treba da se porodi. Najbolji frajer Evrope objavio slike kako jaše ružičastog flaminga u štiklama od 10 cm. Najjači modni svetski brendovi kroje haljinice za muškarce. U raznim državama sveta za ženu godine proglašavaju muškarce. Stiže bolje vreme! Ako ste vi tako jadne i napaćene morale da se patite sa muškim šovinizmom, bar će vaše ćerke živeti u svetu sa nekim novim, liberalnijim muškarcima.
 
Što se mog ličnog iskustva tiče, to je mit jer nijedan muškarac počev od rođenog oca mi nije stavljao do znanja da je za konkretne stvari sposobniji od mene samo jer je suprotnog pola. Čak je bilo toga da sam od ranog detinjstva, mada delom nenamerno i iz puke velike želje da sam dečak, usmeravana da budem ''za sve pomalo'' bez obzira na to što sam žensko.
Nisam se susretala sa muškarcima koji bi mi šovinistički ukazivali na to gde mi je mesto i šta mi je raditi, i baš nešto mislim da sam ili posebna, ili da sam imala čast da se susrećem sa posebnim muškarcima, ili je to sve samo jedan veliki mit.

Тако је било одувек и то јесте потекло из примордијалне традиције, док се није појавила постмодерна и нихилистички почела да атомизирано трује и жене и мушкарце, стварајући расцепљеност и конфронтираност.

Породица је метафизички уништена одавно, цивилна друштва постмодерне су само одраз физичке пропасти и трулежи.

- -
На крају, самог палог човека, породица ће опстати једино у природњачком музеју, ако ВИ интелигенција уопште тако одлучи.

Људи су неспособни да ишта из овог нихилизма науче и изврше над самим собом основну филозофску концептуализацију
 
Nije sve tako crno. Evo, dolaze i bolja vremena za vas žene.
Eno onaj muškarac iz Brazila planetarno popularan jer uskoro treba da se porodi. Najbolji frajer Evrope objavio slike kako jaše ružičastog flaminga u štiklama od 10 cm. Najjači modni svetski brendovi kroje haljinice za muškarce. U raznim državama sveta za ženu godine proglašavaju muškarce. Stiže bolje vreme! Ako ste vi tako jadne i napaćene morale da se patite sa muškim šovinizmom, bar će vaše ćerke živeti u svetu sa nekim novim, liberalnijim muškarcima.

:kafa: ... живеће у постистини !

Није битно да ли је истинито, већ да ли је ефектно. Није битно да ли постоји општи наратив, већ да ли постоје појединачна мишљења.
 
A ko je "Jači Pol" ???? :think:
 

Prilozi

  • 298937_natalija_f.jpg
    298937_natalija_f.jpg
    40 KB · Pregleda: 8
Nije sve tako crno. Evo, dolaze i bolja vremena za vas žene.
Eno onaj muškarac iz Brazila planetarno popularan jer uskoro treba da se porodi. Najbolji frajer Evrope objavio slike kako jaše ružičastog flaminga u štiklama od 10 cm. Najjači modni svetski brendovi kroje haljinice za muškarce. U raznim državama sveta za ženu godine proglašavaju muškarce. Stiže bolje vreme! Ako ste vi tako jadne i napaćene morale da se patite sa muškim šovinizmom, bar će vaše ćerke živeti u svetu sa nekim novim, liberalnijim muškarcima.

Тражили смо- гледамо.
Најстрашније је што већина слеже раменима.
 
U prevodu to je kada se muškarci isticu kao superiorniji i „jači pol“, koji žene smatraju potčinjenim i manje sposobnim
i ne priznju im pravo na jednakost

Da li je muški šovinizam mit ili stvarnost ?
Po ko zna koji put........
Samo nenormalne osobe traze pravo na jednakost....svi uglavnom traze pravo na razlicitost....
A neki pametniji traze jednaka prava......

Ali eto , cak i u postavci teme je odmah blic postupkom pokazano sta je mit a sta je stvarnost...
 
Vec znate kako ce ici tema...
Nema sanse drugacije...
Vi imate MAGAZIN IN pa se tu nasladjujte do prekosutra...
A ovako u realu mozete samo da trazite saucesnike u seljoberima, a zasto vam to treba po svaku cenu to je vasa stvar.....

Iako su tri strane optuzujuce, znaci feminacisti , seljoberi i muski feminacisti , citaj papucari citaj NLP sa zastrasenoscu i animalizmom....
A samo jedna koja je branilac.....muskarac koji trazi i nalazi slobodu za svakog prema sposobnostima, a svakome miran kutak za uzivanje...

Ne moze niko nauciti nekog ko ne zeli da nauci ili mozda ne moze da nauci...
I tako dodjosmo opet do pitanja da li je nesposobnost ili nehtenje razlog u disproporciji sposobnosti...

 
Nisam tacno razumeo da li zene zele ravnopravnost?
U praksi se cesto pozivaju na dzentlmenstvo , na protekciju zato sto je zensko (to ne znam sta je) npr u toku studiranja i pri proceni naucnog doprinosa, pa u poslednje vreme i kao sertifikat istinitosti (kao zensko je u politici, manje je sklono lazima i prevarama, sto je ne znam odakle poteklo, valjda iz zivota, ali kojeg)

A za sposobnost da razumeju ravnopravnost, tu je stvarno tesko stanje...
Postoje zene, izolovane, jedinstveni primerci , obicno i tihe i otudjene od korpusa zena , koje su efikasne i realizovane bez ikakvih postapalica i koje razumeju i probleme ali i puteve kako da se ostvare, kao i sta je ravnopravnost...

Ali obicno kad se kaze zene misli se na korpus zena, na vecinu , na javni pojavni oblik ponasanja zena, pa se tu sigurno moze reci , magla...tj javni pojavni oblik svesti je animalan i da li da ga zovemo petar pan ili tajina cerka sindrom, ili pekmeza ili samo animalno sebicno, ali potpuno udaljen od neke sanse za razumevanjem ravnopravnosti...
Jos je teze objasniti zenama, ali i prostim ljudima koliko je tesko shvatiti i koliko treba znati da bi se razumela ravnopravnost....

Jer ako sve svedemo na seljacko i zensko , ravnopravnost je ono sto ja mislim da jeste, ono sto meni odgovara da bude, onda smo daleko od ravnopravnosti , vec smo ili u anarhiji ili bezvrednosti ili hiru ili bahacenju.
Uostalom ,sto pricati , pogledajte rezultat....na forumu...
 

Back
Top