muškarci, žene, ljudi

sanja*

Drevna Kornjača
Poruka
8.704
ni jedan muškarac nikada neće moći osetiti svu čaroliju ženskog mesečnog ciklusa (možete samo biti začuđeni i zadivljeni pred veličanstvom prirode :lol:), ali će je, vrlo slično ženama, osećati ovce, lavice, krave, mačke, foke, žirafe, svinje, kengurice i ostale ženke.

isto tako, ni jedna žena prirodno neće moći osetiti šta to znači biti nošen talasima testosterona, ali će to sasvim slično osetiti ovnovi, tigrovi, slonovi, bodljikavi prasci, bizoni, nojevi, petlovi, ćurani, mačori, i ostali mužjaci.

No uprkos tome, ženi je moguće da bude sličnija muškarcu nego kravi, kao što je i muškarcu moguće da bude sličniji ženi nego prascu.

Pitanje te sličnosti je pitanje treće reči u naslovu ove teme.

Stvar je u sledećem: mogu li bilo muškarac bilo žena biti ljudi, ako sebe pre svega percipiraju kao nosioca kite/******.
(to jest - ako kao svoje glavno svojstvo uzimaju ono po čemu su sličniji životinjama istog pola nego suprotnom polu svoje vrste )
 
Muškarac ima žensku stranu,žena ima mušku...Ko to guši taj je osuđen na rascep ličnosti...Naravno ne mislim da oblači žensku odeću ali da bude nežan i da recimo sme da prizna da voli cveće pred svojim ortacima što da ne:)
 
ni jedan muškarac nikada neće moći osetiti svu čaroliju ženskog mesečnog ciklusa (možete samo biti začuđeni i zadivljeni pred veličanstvom prirode :lol:), ali će je, vrlo slično ženama, osećati ovce, lavice, krave, mačke, foke, žirafe, svinje, kengurice i ostale ženke.

isto tako, ni jedna žena prirodno neće moći osetiti šta to znači biti nošen talasima testosterona, ali će to sasvim slično osetiti ovnovi, tigrovi, slonovi, bodljikavi prasci, bizoni, nojevi, petlovi, ćurani, mačori, i ostali mužjaci.

No uprkos tome, ženi je moguće da bude sličnija muškarcu nego kravi, kao što je i muškarcu moguće da bude sličniji ženi nego prascu.

Pitanje te sličnosti je pitanje treće reči u naslovu ove teme.

Stvar je u sledećem: mogu li bilo muškarac bilo žena biti ljudi, ako sebe pre svega percipiraju kao nosioca kite/******.
(to jest - ako kao svoje glavno svojstvo uzimaju ono po čemu su sličniji životinjama istog pola nego suprotnom polu svoje vrste )



axaxxaxaxaxaxaxxaxaxxaxaxaxax...e sladje se nisam nasmejao ....dao bi ti reputaciju samo zbog toga sto sam se nasmejao .....ali predomislio sam se ...jel davanjem reputacije na ''ovo '' izgubio bi barem 20 IQ ...koji mi je mozda vec i nizak pa necu da rizikujem da izgubim jos .........
 
axaxxaxaxaxaxaxxaxaxxaxaxaxax...e sladje se nisam nasmejao ....dao bi ti reputaciju samo zbog toga sto sam se nasmejao .....ali predomislio sam se ...jel davanjem reputacije na ''ovo '' izgubio bi barem 20 IQ ...koji mi je mozda vec i nizak pa necu da rizikujem da izgubim jos .........

Ma evo Sanji mojih 20 IQ -kad nemam više nek nosi i to....:heart::heart::heart:
Juče je bio 8 mart,pa kako nemam nešto drugo...
A inače mislim da libido kao čežnja pozitivno utiče na stvaralaštvo koje nije nešto u vezi s moralom,ako se "ljudi"odnosi na moralne ljude.
Apstinencija se i zagovara za vrhunske rezultate,ne samo u sportu.
Za moral su više odgovorni kolektivna i idividualna egzistencija ili što bi jedan talenat s ovog Foruma rekao "osečaj bola".
U igri su i društveni obrasci kojih (gle čuda!)za realizaciju ljubavi NI OD KOROVA!
Neverovatna je to istina da mladi ne znaju šta da rade kad se pozaljubljuju!!!:rotf:
Strašno...
A za ponašanje u ratnim uslovima obrazaca od A-Š-sve se zna unapred...:mrgreen:
 
ni jedan muškarac nikada neće moći osetiti svu čaroliju ženskog mesečnog ciklusa (možete samo biti začuđeni i zadivljeni pred veličanstvom prirode ), ali će je, vrlo slično ženama, osećati ovce, lavice, krave, mačke, foke, žirafe, svinje, kengurice i ostale ženke.
:mrgreen:
Šta napisa sve ovde žojmerika?:lol:
 
ni jedan muškarac nikada neće moći osetiti svu čaroliju ženskog mesečnog ciklusa (možete samo biti začuđeni i zadivljeni pred veličanstvom prirode :lol:), ali će je, vrlo slično ženama, osećati ovce, lavice, krave, mačke, foke, žirafe, svinje, kengurice i ostale ženke.
isto tako, ni jedna žena prirodno neće moći osetiti šta to znači biti nošen talasima testosterona, ali će to sasvim slično osetiti ovnovi, tigrovi, slonovi, bodljikavi prasci, bizoni, nojevi, petlovi, ćurani, mačori, i ostali mužjaci.
No uprkos tome, ženi je moguće da bude sličnija muškarcu nego kravi, kao što je i muškarcu moguće da bude sličniji ženi nego prascu.
Pitanje te sličnosti je pitanje treće reči u naslovu ove teme.
Stvar je u sledećem: mogu li bilo muškarac bilo žena biti ljudi, ako sebe pre svega percipiraju kao nosioca kite/******.
(to jest - ako kao svoje glavno svojstvo uzimaju ono po čemu su sličniji životinjama istog pola nego suprotnom polu svoje vrste )

Ради се о општости појмова. Видиш, појмови настају рефлектовањем сличности и апстраховањем(уклањањем разлика). Појам "људи" је настао дакле рефлeктовањем сличности измeђу мушкарца и жене при чему су апстраховане , занемарене њихове разлике.
Те сличности које су рефелктоване су оно што оправдава да се и ја и ти подведемо под општи појам "људи".
Али, ако бисмо занемарили те сличности и имали на уму само разлике у полним карактеристикама, наравно да смо у томе ми мушкарци сличнији и ближи волу него жени. И те карактеристике су подведне под појам "мушкога уопште". А то "мушко уопште" у појму "људи" јесте подведено под апстраховање разлика. Сличности чине појам "људи" важећим не разлике.

Али као што видиш ради се заправо о играријама појмовима и њиховим сферама, при чему се те сфере могу растезати и комбиновати како хоћемо зависно од конвенције коју следимо..
Тако, под појам "људи" сврставамо и она жива бића која заправо више заслужују да се сврстају под неку животињу али ето постоји компромис који подводи под појам "људи" све оно што личи на људе без обзира што је међу гомилом људи тешко наћи човека. Диоген је узалуд светиљком тражио човека на препуном тргу пуном људи.

Diogen - "Tražim čoveka"

androgin.jpg
 
Poslednja izmena:
Pre vremena ili izvan vremena, ili na nekom mestu koje ne pripada prostoru, postoji jedna nevidljiva, a mozda i providna zivotinja koju ljudi traze i koja trazi nas.
Znamo da se ne moze izmeriti. Znamo da se ne moze opisati jer su oblici koji se u njoj sjedinjuju beskrajni.
Neki su je trazili u ptici sacinjenoj od ptica; neki su je trazili u reci ili u devet slova te reci; neki su je trazili, i traze je, u knjizi starijoj od arapskog jezika na kome je napisana, starijoj cak od svih stvari; neko je trazi u recima Ja Sam Onaj Koji Jesam.

Kao univerzalni oblici sholastike ili Vajthedovi arhetipovi, javlja se iznenada. Kazu da nastanjuje ogledala i da onaj koji gleda sebe vidi nju. Neki je vide ili opaze u prijatnom secanju na neku bitku ili u svakom izgubljenom raju.
Pretpostavlja se da njena krv struji u tvojoj krvi, da je sva bica radjaju i da ih je ona rodila, i da je dovoljno okrenuti klepsidru da bi se izmerila njena vecnost.
Vreba nas u Tarnerovim sutonima, u pogledu neke zene, u drevnom ritmu heksametra, u neukoj zori, u mesecu na horizontu ili iz metafore.
Izmice nam svakog trena. Rimljaninova izreka nestaje, noci izjedaju mramor. Sve sto je ljudsko nije joj strano, jer ona je - Kitopichka.
 
Neko je negde na Forumu pitao: "Zašto sveštenici propovedaju jedno a rade drugo? Npr. propovedaju ne-preljubu a sami jure okolo za drugim ženama?" Naizgled različita tema ona u potpunosti nosi iste korene i ista objašnjenja kao i ova ovde.
Otuda, zapitao bih; Zašto se nastoji otvarati toliko novih naslova (tema) a da se ne iscrpi i ne obradi dovoljno ona koja već postoji? Ne bi li od toga bilo više koristi - pretpostavljajući da forumaši dolaze ovde da nešto kažu ali i nešto nauče?

Naime, nijedno saznanje ili oblast čovekovog interesovanja ne može samo opstajati i dati potpuna objašnjenja koja bi zadovoljila istinitost i celovitost - pod pretpostavkom da pojedinac želi potpuno razumevanje i saznanje.

Kao što se u navedenom slučaju moglo odgovoriti da Sveštenik propoveda jedno (jer je tako intelektualno naučen) a radi drugo zato što biva podstican svojim čulnim i nagonskim aparatusom kao i svojim neobuzdanim umom zato i samo zato što iza sebe nema dovoljno životnih iskustava (broj života u ovom svetu koji ide i do nekoliko stotina hiljada života) a sa time nema ni dovoljnu duhovnu razvijenost - bolje reći nema dovoljno razvijenu SVEST. (Svest je duhovna kategorija a nikako intelektualna.)
Da bi to uklopili u ovdašnju temu dodajmo da je čovek kao unutarnje biće u "posedu" dva unutarnja duhovna i energetska toka anima i animus (ženski i muški, negativni i pozitivni ...) Kroz ogroman broj života, živeći u naizmenično, muškim i ženskim telima mi jedan od njih blokiramo a drugi favorizujemo, što se naročito odražava posle puberteta. Medjutim, sa duhovnim dozrevanjem oni lagano dolaze u unutarnji sklad ili balans a sa time mi duhovno dozrevamo i nezavisno da li smo u muškom ili ženskom telu potpunije razumemo i ženu i muškarca. Izjednačenije volimo i cveće i baštovanjenje ali i kreativnost, inventivnost...
Kada bi društvo manje uticalo da se deca u pubertetu "nasilno" razdvajaju kao tipične muškarčine koji treba da znaju da pripadaju dominantnoj polovini i kao tipične žene koje treba da se pokoravaju i pasiviziraju (ima dosta toga što ovde treba reći) onda bi duhovni razvitak - balansiranje - išao brže, muškarci ali i žene bi više i bolje razumeli drugu stranu a društvo kao celina bi pokazalo neverovatno brži ekonomski razvitak.

Kreativna i samostalna strana kod žena bila bi manje gušena a intuitivna ili pasivna strana kod muškaraca bi bila jače izražena i dala im neophodni kvalitet potreban za smirtenijim razmišljanjem....

Dakle, u ovom datom trenutku mi možemo razumeti samo onaj svoj stadijum u kojem jesmo i o njemu govoriti i uzimati ga kao etalon za razmišljanje i shvatanje. Medjutim, realnost je da se svako živo biće kreće tom unutarnjem potpunom balansu iz kojeg će potpuno vladati svojom čulnom prirodom, svojim umom i kada će i žene biti dobri drugari a da njihove odluke neće biti obojene isključivo emocijama kao što ni muškarci neće biti kastrirani i tvrdokorni suvoparni filozofi...
No., dosezanjem tog balansa pojedinac nadrasta polje filozofije i ulazi u oblast transcedentalizma ili čiste duhovne svesti a to je ono što u religiji nazivaju Carstvom Božjim. Tek tada pojedinac može reći "Ja sam to što jesam." Tek tada pojedinac može reći "Našao sam čoveka." Jer, čoveka pre svega tražimo u sebi - čoveka u smislu bića sa uzvišenim ili božanstvenim kvalitetima (nezavisno da li smo žena ili muškarac).

NAPOMENA: Nastojanje da se mnoge stvari i pojmovi ali i vlastite današnje potrebe objasne kazivanjima i učenjima ranijih duhovnih, naučnih i filozofskih figura, iz bliske ili daleke prošlosti nikome neće dati zadovoljavajuću podlogu i hranu. Naročito ne onima koji teže produbljenijem i celovotijem razumevanju života. Koji u pravom smislu žele znati sebe za ono što jesu i kakvim stvarno jesu.
 
Poslednja izmena:
Kolebao sam se da li da se javim na prethodni post,ali hajde dok još imam ovako slobodnog vremena...
Danas smo nešto oko "umiranja u sebi"Nikolaja Velimirovića...Svakako da je moguće prevladavanjem takvih strahova(egz.zabrinutost za ja) ,a i postiže se "dublje i šire"promišljanje -tzv.transcedentalno iskustvo.
Nažalost-radi se samo o tragovima(arhetipovima)obrazaca iz prošlosti koji kao da isprepletenim fluidima obuhvataju naše gene.Ipak i ta saznanja uvečavaju performanse
potrebne za nova shvatanja.
Čak i vibriranjem vilične kosti te time kostiju lobanje i moždane tečnosti zvučnim OM,postižu se (manje više)takvi transcedentalni doživljaji.
Misticiranje oko toga nije više u toj meri prihvatljivo,a ni interesantno (mladima)jer se otkrivaju važnije i daleko "složenije stvari".Jedna od njih je fenomen vanzemaljskih civilizacija koje se "ne uklapaju"u religijske obrasce.:hahaha:
 
ni jedan muškarac nikada neće moći osetiti svu čaroliju ženskog mesečnog ciklusa (možete samo biti začuđeni i zadivljeni pred veličanstvom prirode :lol:), ali će je, vrlo slično ženama, osećati ovce, lavice, krave, mačke, foke, žirafe, svinje, kengurice i ostale ženke.

isto tako, ni jedna žena prirodno neće moći osetiti šta to znači biti nošen talasima testosterona, ali će to sasvim slično osetiti ovnovi, tigrovi, slonovi, bodljikavi prasci, bizoni, nojevi, petlovi, ćurani, mačori, i ostali mužjaci.

No uprkos tome, ženi je moguće da bude sličnija muškarcu nego kravi, kao što je i muškarcu moguće da bude sličniji ženi nego prascu.

Pitanje te sličnosti je pitanje treće reči u naslovu ove teme.

Stvar je u sledećem: mogu li bilo muškarac bilo žena biti ljudi, ako sebe pre svega percipiraju kao nosioca kite/******.
(to jest - ako kao svoje glavno svojstvo uzimaju ono po čemu su sličniji životinjama istog pola nego suprotnom polu svoje vrste )
:D
Ovo sam ja jednom davno pokušavala da nametnem kao princip ispred svih mrzim žene/muškarce tema, na ostalim podforumima, a jakako i u životu.
Bilo je jako teško.
Da ne ispadnem obojena, al' da kažem - bilo je teško zbog muškaraca.
Talase testosterona osećam svakodnevno pre negoli dobijem. Možda nije testosteron, ali hebeno liči :lol: ubila bih nekoga.

Ljude bi tebalo shvatati kao ljude iz prostog razloga što nisu sve žene "tipične žene" i nisu svi muškarci "tipični muškarci" i ne znači zbog toga da su homoseksualci. Obrasci nametnutog nam ponašanja mnogo utiču da se procenat obrne u korist "tipičnog predstavnika svog pola".

Postoji izvesna paranoja da će ljudi prestati da se razmnožavaju, ako se puste s lanca netipični primerci svog roda, ako žene postanu muževnije, ako one koje su ženstvenije što fizički što psihički ne budu više postavljane na presto, ako prestanu da dobijaju svu tu pažnju i divljenje, isto važi i za muškarce. Eno na Lj&S ili gde već cirkuliše klip gde neka cura prebija klinca jer nije hteo odnos sa njom. Svi, redom svi su nagrnuli na njega. Čak i ako je montiran, ili odglumljen, ljudske reakcije su grozne. Dečko je preplašen i zgrožen, umalo silovan.

Pa sad, pitanje ostaje: hoće li se nešto strašno desiti, ako se razlike između polova prestanu toliko potencirati? I... šta?
 
dakle mi i jesmo ljudi i treab to tako da dozivlajvmo, jedino sta mi mozemo da pravimo razliku izmedju ljudi i neljudi, samo to nam ostaje jer oni prave takve razlike uvek ce ih i praviti. Nije stvar u musko zenskim nego u svakakvim razlikama koje mogu da se naprave. Jedino sta mi mozemo da uradimo jeste da se drzimo dalje od takvih ili da i mi npravio gore navedenu razliku :D
 
Naravno šabloni po kojima većina ljudi razmišlja ne samo u vezi toga šta muškarac ili žena treba da rade već i šire su neprijatelj bilo kakvog boljitka.

Desi Vam se mladi gospodine da i vi nekad napišete ozbiljnu rečenicu...
Meni je OK, samo što šablone češće zovemo obrascima (glumimo polupane psihologe) i mnogi se bave njihovim izučavanjima.Brže se menjaju od normi i čak bi se moglo reči da imaju nekovrsnu pomodnu dinamiku...To su i nove oblasti kojima se filozofija bavi-nije ova tema baš jednostavna...
 

Back
Top