Мушкарци зарађују више од жена?

Мушкарци зарађују више од жена?

  • да

    glasova: 8 53,3%
  • не

    glasova: 5 33,3%
  • некоплетно питање

    glasova: 5 33,3%

  • Ukupno glasova
    15

AleksaJ

Buduća legenda
Poruka
29.531
Нетачно.

Ова флоскула се деценијама користи да би се код жена изазвало незадовољство и креирали поЛни и породични сукоби.

Систем надница је такав да без обзира на пол, наднице су исте за исти посао .

Е сада ви.
 
Ваљда су у државном сектору једнаке плате и мушкарцима и женама.

У приватном си слободан да даш колико коме желиш. Ако и ту постоји разлика и ти имаш услова да даш својим мушким запосленим веће плате него што има "женска" конкурентна фирма, то онда само указује да су конкурси намештени и да је у питању корупција.

Причамо о стандардним пословима, а не о тим егзотичним који зависе од пола запосленог.
 
То ти је тржиште радне снаге које регулише примања према ефикасности на радном месту. Ваљда послодавац то најбоље зна. Или ту има нека системска грешка?
jedine informacije imam preko neta...ta dva linka su izasla prva...
u realnosti se nikada u mom okruzenju nisam srela sa zenskom osobom koja na istoj poziciji ima manju platu od muskih kolega
 
Tačno je da u nekim poslovima žene zarađuju manje isto kao sto je tačno da muškarac u nekim poslovima zarađuje manje, u manjem gradu od kolege za isti posao, u većem.

Ima I poslodavaca kojima je nebitno dal muško ili žensko, pa za isti posao plaćaju jednako, nego im je bitno da se posao uradi. A tako bi trebalo biti.

A ima poslova, mada rijetkih, gdje muškarci dobijaju manje..

I na kraju pa zar je u vezi ili braku bitno ko više zaradi? To je sitničarenje.. Jer ako recimo muško zaradi više, garant mu žena obavlja većinu poslova oko kuće i djece...

Msm..

Ma ta ja znam.. Neam. Ja pojma.. GonTe me odavde 😌😌
 
To slabije.. Možda vrijedi za tjelesno.. Mada mislim da bi te ja u zubima nosala..
Al sto se tice mozga.. Kako kad kako kome sinko
Posto su mekse i emotivnije,lome se ko cackalice,ja im ne bih poverio par 10ina zaposlenih jer to lici samo na maltretiranje i tiraniju ne na strucnost i kefalo,vecina je nezadovoljna odnosima u firmama i nemoj samo da muskarci imaju vremena za ogovaranje
 
Posto su mekse i emotivnije,lome se ko cackalice,ja im ne bih poverio par 10ina zaposlenih jer to lici samo na maltretiranje i tiraniju ne na strucnost i kefalo,vecina je nezadovoljna odnosima u firmama i nemoj samo da muskarci imaju vremena za ogovaranje
Pjbg... Nismo svi isti...
Nit su svi poslovi isti...

... Al hajde de.. Nećemo se bezze zezze😉
 
Ako je isti posao i imaju isto iskustvo, isto su placene.

Zene zbog majcinstva same odlucuju da odustanu od dela karijere.

Npr. Skoro sam razgovarao sa sudinicom Osnovnog suda.

Ona sama kaze da ne zeli da napresuje u Visi sud, jer joj je mesto u Osnovnom dovoljno, jer je ona zena, majka i domacica, te da ce do kraja karijere ostati u Osnovnom.
 
Možda u Bosni, mi ovamo smo jednako diskriminisani i od države i od poslodavaca.
Ne živim u bosni.. Tamo je još gore..
Živim u njemačkoj.. a ovde ima toga i ne samo to nego jos uvjek postoje razlike u platama istoka i zapada.. Ostatak DDRa koji se raspao prije 30 g.
Ravnopravnost nije bas jaka strana društva.. Bar ne u svim oblastima.. Uvjek se nadje nesto..
Ja lično sam za to da ko zna da uradi traženo, i poslodavac je zadovoljan, nije bitno dal je muško, žensko... Zemljanin ili stranac.. Školovan ili ne...
Ali nepea de neće nikad nestati jer kad bi sve bilo lijepo i potaman ~nebi bilo potrebe za postojanjem.. Ili?
Ma neam poojma, Samo blebecem.. 🙂
 
Ne živim u bosni.. Tamo je još gore..
Živim u njemačkoj.. a ovde ima toga i ne samo to nego jos uvjek postoje razlike u platama istoka i zapada.. Ostatak DDRa koji se raspao prije 30 g.
Ravnopravnost nije bas jaka strana društva.. Bar ne u svim oblastima.. Uvjek se nadje nesto..
Ja lično sam za to da ko zna da uradi traženo, i poslodavac je zadovoljan, nije bitno dal je muško, žensko... Zemljanin ili stranac.. Školovan ili ne...
Ali nepea de neće nikad nestati jer kad bi sve bilo lijepo i potaman ~nebi bilo potrebe za postojanjem.. Ili?
Ma neam poojma, Samo blebecem.. 🙂
Zar stvarno veruješ da će neko jedna produktivnoj ženi dati manju platu jer je žena?
 
Нетачно.

Ова флоскула се деценијама користи да би се код жена изазвало незадовољство и креирали поЛни и породични сукоби.

Систем надница је такав да без обзира на пол, наднице су исте за исти посао .

Е сада ви.
Ti gledas nadnicu, a ne gledas platu u globalu.
Do skoro je razlika bila jako izrazena, sad je skoro pa izjednacena, i dalje je prosek na strani muskaraca za isto mesto.
No, ima i druga strana koju statistika ne obradjuje, a to su licni afiniteti i karijerizam, tu su muskarci u prednosti, dobar primer je naveo Alter. Veci je problem sto ce poslodavac pri prijemu pre da izabere muskarca sa npr 90/100 poena (govorim fiktivno, da razumeju i ovi sa losije podeljenim kartama) nego zenu sa 99/100.
 
Zar stvarno veruješ da će neko jedna produktivnoj ženi dati manju platu jer je žena?
Pazi..znam da toga ima,jer sam radila na mjestu gdje sam imala priliku da vidim.
U glavnom I kad nije otvoreno, riješi se problem kako se izjavi da M recimo bolje zaradi je imao kao neku ideju il sl. O čemu naravno nema nikakve potvrde i onda se šuti
A radila sam naravno i u firmama gdje je kvalitet bitan a ne sta si ko si itd..
Ja ne živim na Balkanu...
I opet se to dešava ovde, i ne mogu da vjerujem da, pored svih idiotskih problema, kod nas je bar to plaćanje ostalo isto....ono kao ostaci komunizma.. Bratstva i jedinstva i tako to..
Ne vjerujem..
I isto to.. Žena ode na trudnicko sto joj se ne priznaje u penziono ili?
Al kad se vrati (većinom odmah jer gubi status a nekad i mjesto u firmi) opet mora da se pravda i jos jače pokazuje da joj je do toga stalo.... Da radi mislim..


Al ee izvini molim te ja iskreno nemam pojma sta se dešava,, i jesu to samo subjektivna gledanja 🙂😌😌😌
 

Back
Top