Muskarci sa raširenim nogama

O, Bože, a to su sve 15-minutne vožnje uglavnom.
Možda je konobar, možda stoji 8+ sati dnevno... I sad, treba da se ustručava i skuplja kao neka vaška u gradskom prevozu za koji je kupio kartu, uredno platio vožnju!
Pomisli li neko da nogama treba i odmor?
Ma, ako bi mi smetalo da sedim pored njega, ustala bih.
Šta sad?
Da se svađam sa čovekom o kojem ne znam ništa?
Širi noge, pa šta? Ko se oseća uvređenim, neka iznajmi Lincoln da ga vozaju okolo kao Lincolna!
Можда и мојим ногама треба одмор?
Можда не могу да стојим или сам болесна?
Можда је могао културно да се извини и објасни да његовим ногама треба одмор?

Ti tako divno uvijek stajes nasuprot ženskog roda da sam fascinirana.
Ne, zalažem se da se bolje razumemo, ali sam žena i žene su mi probrano društvo uvek.
Da se sutra zarati, ti što šire noge prvi dobijaju puške u ruke.
Možemo i mi ponešto, ali, bre, imaj neki respekt!
Ustremila se na nekog muškarca koji širi noge kad sedi u gradskom prevozu???
Pa, ponekad bih i ja tako, toliko mi je bilo dosta stajanja da bih legla sa sve četiri na suprotnim stranama sveta, kao onaj Leonardov (?) što se prikazuje samo kad počinje emisija na RTS-u, šta ono beše, kako beše... "Vi, Vi, Vi..."

Ne, zalažem se da se bolje razumemo, ali sam žena i žene su mi probrano društvo uvek.
Ustremila se na nekog muškarca ko širi noge kad sedi u gradskom prevozu???
Pa, ponekad bih i ja tako, toliko mi je bilo dosta stajanja da bih legla sa sve četiri na suprotnim stranama sveta, kao onaj Leonardov (?) što se prikazuje samo kad počinje emisija na RTS-u, šta ono beše, kako beše...
Ne čitaš pažljivo. Ja sam zamolila a on se ustremio.

Ustremila se na nekog muškarca koji širi noge kad sedi u gradskom prevozu???
Pa, ponekad bih i ja tako, toliko mi je bilo dosta stajanja da bih legla sa sve četiri na suprotnim stranama sveta, kao onaj Leonardov (?) što se prikazuje samo kad počinje emisija na RTS-u, šta ono beše, kako beše... "Vi, Vi, Vi..."
Али ниси легла, у томе је разлика... о томе пишемо, мора да постоји минимум обзира.

Можда и мојим ногама треба одмор?
Можда не могу да стојим или сам болесна?
Можда је могао културно да се извини и објасни да његовим ногама треба одмор?
А што зендели није устала, него треба дотични, да устане да не би чешао њен крањичин простор?

Jesi li se upoznala prvo sa njim?
Ne, skočila si mu odmah sa lekcijom.
Ja bih na tvo mestu prosto ustala. Vozim se sa plaćeno kartom i stojeći. Nije nikom zagarantovano sedenje kad je grad veliki i pun ljudi, ali vožnja je zagarantovana.
Ne bih ja s tobom uopšte ulazila u diskusiju dok pažljivo ne pročitaš prvih par postova.

А што зендели није устала, него треба дотични, да устане да не би чешао њен лични простор?
Зато што је она седела на свом месту. Заправо, на пола места.
И како је нормално да паметнији попушта, а будале се шире?
Да ли би и својој мајци рекао да устане да би нека будала несметано ширила ноге?

Зато што је она седела на свом месту. Заправо, на пола места.
И како је нормално да паметнији попушта, а будале се шире?
Да ли би и својој мајци рекао да устане да би нека будала несметано ширила ноге?
Знаш шта, не дирај ми мајку. Јасно?

Знаш шта, не дирај ми мајку. Јасно?
Таман посла, само питам како би се понашао да је неко твој у питању. И добила сам одговор.
И ако може без претећег тона, јако лоше реагујем на то.

Таман посла, само питам како би се понашао да је неко твој у питању. И добила сам одговор.
Niko nikom ne treba da preti, razgovaramo!
Neću, bre, da sedim ako smatram da me neko na bilo koji način ugrožava.
Čovek je prosto sedeo, možda je i zaspao.
Ja sad da stajem na stranu neke ljute gospođe jer je muška noga njenu nogu takla, ne mogu.
Nema seksualizacije, nema intencije, nema ničega.
Sin da mi je, ima pravo da sedi kako god hoće pored mene. Ma, može i u krilo.
Muž da mi je, isto. Nepoznati neki čovek sedi, ne pravi kontakt, već samo sedi-Brale, sedi kako god hoćeš!

Šta taman posla? Briši to njesra. Није му место у овом зезању, као ни теби, капираш, прешла си црту?

Niko nikom ne treba da preti, razgovaramo!
Neću, bre, da sedim ako smatram da me neko na bilo koji način ugrožava.
Čovek je prosto sedeo, možda je i zaspao.
Ja sad da stajem na stranu neke ljute gospođe jer je muška noga njenu nogu takla, ne mogu.
Nema seksualizacije, nema intencije, nema ničega.
Sin da mi je, ima pravo da sedi kako god hoće pored mene. Ma, može i u krilo.
Muž da mi je, isto. Nepoznati neki čovek sedi, ne pravi kontakt, već samo sedi-Brale, sedi kako god hoćeš!
Зендели је описала ситуацију, нема потребе да претпостављамо.
Није заспао, само се раширио јер му тако одговара.

Šta taman posla? Briši to njesra. Није му место у овом зезању, као ни теби, капираш, прешла си црту?
Ти заиста прелазиш црту. Нисам вређала ни тебе, ни твоју мајку. Само сам питала и добила одговор.
Пријавио си мој пост, нека други одлучују о томе да ли треба да се брише.

Зендели је описала ситуацију, нема потребе да претпостављамо.
Није заспао, само се раширио јер му тако одговара.
Uzmi sve što ti život pruža!
Ona je odreagovala bezveze, ako mene pitate.
Ustani, odmakni se ako ti već toliko to sve smeta.
Ne, svađala bih se radije!

Uzmi sve što ti život pruža!
Ona je odreagovala bezveze, ako mene pitate.
Ustani, odmakni se ako ti već toliko to sve smeta.
Ne, svađala bih se radije!
Али зашто да устаје? Има места за двоје ако нормално седе.

Ne.
Ali to možeš da očekuješ od bahatog tipa koji se uvaljuje u sedište kao da mu je dedovina. Zdrav razum govori da se ne kačiš sa takvima osim ako te ne ugrožavaju direktno.
Naravno, nećeš da se kačiš sa svakom budalom, ali nekad odlučiš da neće baš svakoj budali da ustukneš. Ili da peziš svakom drkadžiji. Ima i ono Mešino: boj se ovna boj se gowna, kad ćeš živeti.

Bez vređanja!
I žensko i muško, to je i dalje ljudsko biće!
Razgovaramo. Nismo da pravimo neprijatelje među sobom.
Jedan od etalona muškarčine u Srbiji za javnost uvek prekrsti noge, a kod kuće-skroz neka se raspištolji, ma ne zanima me.
Malo treba biti uviđavan, ali to se izgubilo negde u etru i kao da se nikad više neće vratiti.
Razumem ja i postavljača teme, ali želim da razumem i drugu stranu.

@tab503 vrati nam kobasice
200.gif

Back