Quantcast

Muškarci koji mrze žene i žene koje ih vole

gost 198065

Poznat
Poruka
7.720
Gloriana, Lollol, Borka, Valky..upravo sam na to mislila kad sam otvarala temu..

Zanimljiva mi je činjenica koja se nazire iz većine odgovora, a to je da se sva krivica kao po nekom nepisanom pravilu, na kraju
ipak svali na žrtvu.

-Zašto je to trpela/o?
-Šta je video u njoj ili videla u njemu kad je iz aviona vidljivo kakav je to tip?..itd..

Čak se udara i na inteligenciju koja je zadužena "valjda" da prepozna te psihopatske osobine kod neke osobe?
To sve meni zvuči prilično okrutno i ima jednak efekat kad kad čujem nešto poput: -silovana je jer se izazovno oblači...

Nisam isčitala sve postove, ali alarmi mi se popale čim neko pomene pCihopatu.

KO JE pCihopata ovde, muško, žensko?

I ko se to našao da određuje?

_nobody_

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.370
Drugi tip je psihopata. Psihopata je sklon da pravi haos od svog života, da izrabljuje svakoga ko mu se nađe na putu (uključujući i svoju partnerku). Služi se lažima i prevarama. Ukratko, njegova glavna odlika jeste nedostatak savesti.

Ja poznajem daleko vise zena koje se mogu svrstati u ovu kategoriju, nego muskaraca. Mislim na emotivno izrabljivanje, i na nedostatak bilo kakve savesti...

Takve zene karakterise jako vrelo telo, ali ledeno srce. Muskarci padaju na takve zene, jer ne razlikuju odlican sex od prave ljubavi, i posvecenosti... Sa svakom takvom vezom, takve zene imaju jos usijanije, uzarenije telo, ali srce im je sve veca santa leda.

Na kraju balade, te zene ne vole nikoga, pa cak ni sebe... Ako zavrse u braku, mrzece sve oko sebe... U principu, takve zene niti su sposobne da prime emocije, niti da ih daju... Muskarceve emocije trose na svoje fizicko zadovoljenje, a muskarce tretiraju kao igracke, objekte, jer nisu sposobne da se posvete nikom drugom, do sebi. :smeker:

_nobody_

Arianna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
46.634
Ja poznajem daleko vise zena koje se mogu svrstati u ovu kategoriju, nego muskaraca. Mislim na emotivno izrabljivanje, i na nedostatak bilo kakve savesti...

Takve zene karakterise jako vrelo telo, ali ledeno srce. Muskarci padaju na takve zene, jer ne razlikuju odlican sex od prave ljubavi, i posvecenosti... Sa svakom takvom vezom, takve zene imaju jos usijanije, uzarenije telo, ali srce im je sve veca santa leda.

Na kraju balade, te zene ne vole nikoga, pa cak ni sebe... Ako zavrse u braku, mrzece sve oko sebe... U principu, takve zene niti su sposobne da prime emocije, niti da ih daju... Muskarceve emocije trose na svoje fizicko zadovoljenje, a muskarce tretiraju kao igracke, objekte, jer nisu sposobne da se posvete nikom drugom, do sebi. :smeker:

_nobody_
znam takve zene ima ih, moja bivsa drugarica

ta je manipulisala muskarcima a hladna i arogantna je bila jako
leteli su za njom :lol: i tu i tamo se upecavali

Poslednja izmena:

radyu5

Poznat
Poruka
9.339
Po rečima dr. Suzan Forvard, koja je i napisala knjigu pod ovim naslovom, postoji dva tipa ličnosti sa kojima
partnerski odnos može biti ugrožavajući.

Prvi je narcisoidni tip čoveka. Narcis je potpuno opsednut sobom i teži da stupi u vezu prvenstveno kako bi stekao divljenje drugih i na taj način sebe uverio koliko je poseban. On nema kapacitete da pruži ljubav već nastoji da za sebe prigrabi što više ljubavi i divljenja.

Drugi tip je psihopata. Psihopata je sklon da pravi haos od svog života, da izrabljuje svakoga ko mu se nađe na putu (uključujući i svoju partnerku). Služi se lažima i prevarama. Ukratko, njegova glavna odlika jeste nedostatak savesti.

Rame uz rame, uz ova dva tipa ličnosti, stoji i podkategorija muškarca Misogogyniste tj. ženomrzca koji se u izvesnom smislu razlikuje od pomenute dve kategorije.
On nije tipični psihopata, narcis ili sadista iako su neke od ovih osobina često u njegovom karakteru. U tom smislu postoje izvesna preklapanja između muškarca koji mrzi žene, psihopate i narcisa. Ipak, ono što je svojstveno tipičnom ženomrscu jeste to što je on sposoban za dugotrajnu vezu sa jednom ženom. Njegova ljubav deluje kao žarka i žestoka a tragično je na koje sve načine uništava ženu za koju tvrdi da je duboko voli. Ono što je njemu najvažnije u partnerskom odnosu jeste da ima kontrolu nad svim aspektima partnerskog odnosa..

http://www.psiholoskikutak.com/muskarci-koji-mrze-zene/

Moje pitanje je jednostavno...kako dalje?
Koje savete biste vi dali ženama koje smognu snage i izadju iz veze sa klasičnim ženomrscem?
Kako povratiti samopouzdanje?
Kako prevazići sumnju koja se javlja u ekstremnom obliku nakon takve veze?

Pre nego što uđe u bilo kakvu vezu sa muškarcem, sve je do žene. Dakle, prvi savet je žene pazite sa kim ulazite u vezu. Ako je već bila sa takvim muškarcem i uspela da izađe iz te veze, moj savet je da više i ne ulazi u bilo kakvu vezu sa bilo kojim muškarcem.

MarieSoLong

Aktivan član
Poruka
1.559
Meni sve ovo deluje dosta proizvoljno..
Trebalo bi obavezno povezati psihologiju i filozofiju jer jedna bez druge ne idu, nego sepaju.
Sto se tice psihopatije.. Mislim da ne postoji prilagodjenije bice na svetu od inteligentnog psihopate. Oni upravljaju ovim svetom i shvataju da im je glavna pretnja..ne tzv. 'normalan' covek, nego drugi psihopata. I zato i serviraju ove nebuloze o psihopatiji kao mein strim. Treba zaustaviti drugog psihopatu..

Milan.E

Iskusan
Poruka
6.409
... Prvi je narcisoidni tip čoveka. ... Drugi tip je psihopata. ...
Rame uz rame, uz ova dva tipa ličnosti, stoji i podkategorija muškarca Misogogyniste tj. ženomrzca koji se u izvesnom smislu razlikuje od pomenute dve kategorije. ...
1) O narcisoidnosti ne bih nista posebno, jer se lako uocava i nije opsana po okolinu nego samo po konzumitelja.
2) Psihopatija je pak nedostatak moci za procenu zivota na svim nivoima i u svom pogledima.
Neznogdna strana je u tome sto psihopate daljoj okolini prilaze umilno "za svaki slucaj",
dok najblizoj prilaze sa neodmerenim ocekivanjima, opet "za svaki slucaj".
Te se psihopatija tesko uvidja od strane sire drustvene zajednice i vide je samo zrtve.
Cak sta vise, sira drustvena zajednica se lako odusevljava sa psihopatskim vidjenjima stvari, kao sto je recimo u slucaju fsizma itd.
3) Sto se ovog treceg tice (koje je tema) rec je jednostavno o zelji za dominacijom.
Robovlasnici ne mrze robove.
Oni samo vole robovlasnistvo.
Da odgovorim na pitanja: ...
2. Koje savete bih dala ženi koja je sa ženomrscem - ne delim savete tako olako, više bih saslušala i pružila podršku...jer osoba mora sama da donese odluku ...
A sto im lepo ne objasnis tajnu svoga uspeha...
Neka se motaju oko (bilo stvarnog bilo virtuelnog) komsije, pa sve lepe stvari njima a sve ruzne komsinici ...
(P.S. "Oprosti mi Katrin, mozda nisam bio ... mada ..." :roll: )
Zanimljiva mi je činjenica koja se nazire iz većine odgovora, a to je da se sva krivica kao po nekom nepisanom pravilu, na kraju
ipak svali na žrtvu.
-Zašto je to trpela/o?
-Šta je video u njoj ili videla u njemu kad je iz aviona vidljivo kakav je to tip?..itd..
Čak se udara i na inteligenciju koja je zadužena "valjda" da prepozna te psihopatske osobine kod neke osobe? ...
Cim nabavimo licne andjele cuvare na metli kao sto je tvoja - odgovornost ce biti njihova!

A do tada... nasadi jos malo tu svoju metlu za svaki slucaj.
Nekako ti je kracusna za te stvari... mada ide ti spram garderobice. Ne kazem ... Sto jes' jes'.

P.S.
Znas Barbara,... ko god stavi prsten na ruku - rizikuje makar prst.

To ti je zivot medju zivotinjama ... nista posebno.

Poslednja izmena:

Lollol

Poznat
Poruka
9.471
Gloriana, Lollol, Borka, Valky..upravo sam na to mislila kad sam otvarala temu..

ipak svali na žrtvu.

-Zašto je to trpela/o?

Čak se udara i na inteligenciju koja je zadužena "valjda" da prepozna te psihopatske osobine kod neke osobe?
To sve meni zvuči prilično okrutno i ima jednak efekat kad kad čujem nešto poput: -silovana je jer se izazovno oblači...
Trpi se jer ti taj neko ispere mozak, a jednim delom i sazaljevamo tu osobu. "Nije ona kriva, tesko detinjstvo, problemi, nije ona uvek takva (i zaista nije, nekad je divna, nezna i blaga osoba)". Jednostavno razvije se neka vrsta Stokholmskog sindroma, ali realno nije nase da budemo socijalna ustanova i da resavamo tudje psiholoske probleme koliko god to sebicno zvucalo, posebno ako taj neko ne zeli nasu pomoc i ne vidi da ima problem, plus nas svakim svojim gestom nas unistava kao osobu. Mozda se vidi nesto dobro u toj osobi, jer kazem, sigurno ima trenutaka kada je ta osoba i dobra, i nezna, i onda se nekako ta "mracna strana" pregura zarad onog dobrog, jer se veruje da ce ono dobro uz nasu ljubav pobediti tu "mracnu stranu", ali obicno nije tako.

Takve osobe nisu na pocetku zlostavljaci, vec vremenom pokazuju tu crtu licnosti, a i kao sto rekoh sa njima ima trenutaka kada je sve fantasticno, kada vole a onda promena od 180 stepeni. A eto, mozda i emocije uticu tu, zaljubljeni ljudi ne vide mane ili veruju da mogu da ih prebrode zajedno. Opet, takvi ljudi verovatno nisu svesni svog ponasanja, za njih je to "normalno" tako su nauceni, odbrabeni mehanizam, tesko odrastanje, sta vec, ali opet koliko god mi nekome hteli da pomognemo i koliko god voleli tu osobu ne smemo dozvoliti da nas ta osoba povuce sa sobom na dno, a ovakve osobe povlace na dno.

Mislim da nije problem inteligencije, manipulatori su vesti, vec problem samopouzdanja. Primera radi, ako neko nema bas srece u ljubavi (nije mu lako da upoznaje druge ljude, stidljive je prirode, sta vec), manipulatori ce to iskoristiti u svoju korist. Zamislimo situaciju da nemamo srece u ljubavi, jedno 2-5 godina samoce, nigde nikog, samopouzdanje je poljuljano, malo smo i deprimirani sami, pitamo se sta nam fali pa smo sami i onda se pojavi ta osoba i "resi" sve nase probleme. Srecni smo, ispunjeni, cvetamo, neko nas voli i mi nekog volimo, a onda krecu problemi.

Takva osoba recimo moze igrati na kartu nesigurnosti, tipa "da ti nije mene ti bi bila sama, vidis kakva si, nece te niko" i sta se desava, unistava se samopouzdanje i stvara se zavisnost od te osobe, jer i sami sumnjamo u sebe a zlostavljac samo doliva ulje na vatru. Tu moze biti milion primera omalovazavanja i onda se zrtva ubedi u to da zaista ne vredi i da je ta osoba koja je "toliko voli" neka premija bez koje nije nista, bez koje gubi svoju vrednost, pa zato ostaje i trpi. Zlostavljac daje zrtvi neku vrednost, neko je voli, popunjava prazninu, a zlostavljac zna da ova osoba ne sme da ode, nema dovoljno samopouzdanja, i tacno zna na koji nacin da ucenjuje i zastrasi tu osobu, da je slomi i jos jace veze za sebe. E sad, da li je to sve smisljeno, namerno, ili jednostavno neki prirodni tj. "normalni" nacin zlostavljaca zaista ne znam.

Niko ko je zlostavljan nije glup, manje inteligentan sta vec, vec ima nisko samopouzdanje koje zlostavljac jos vise unistava. Negde u dubini se i oseca da to nije bas zdrav odnos, ali se ne priznaje sebi jer sem te "ljubavi" koje nam ta osoba pruza, sta imamo? Usamljenost i tmurne misli dok sedimo sami sa sobom svako vece. Zar zaista hocemo da se vratimo tome? Zato i lazemo sebe u takvom odnosu i ostajemo sa takvom osobom, ako nemamo samopouzdanja, jer smo ubedjeni da ne mozemo imati bolje od toga. S druge strane, osoba koja zna da moze bolje, i koja se ne boji da bude sama ne verujem da ce "ispravljati krvie Drine" i gubiti vreme sa zlostavljacem.

Mračak@

Elita
Poruka
24.604
A sto vi trazite krivicu u takvim odnosima?

Svaka osoba ima u sebi neki vid mazohisticke crte. Voli da se trudi oko necega sto mu u prakticnom smislu ne prija. Cim osoba postane svesna toga, problem je vec upola resen./

Nema tu nicije odgovornosti. To je priroda. Niti je taj muskarac bas toliko manipulativan, pa da uprkos mrznji prema zenama privlaci brdo istih, niti su zene bas toliko zaslepljene da bez takvih ne mogu.

Prosto, svet je oduvek bio makijavelisticki i posebno materijalisticko mesto. Muskarac da bi opstao u takvom svetu, mora da je surov, da nema iskreno postovanje prema drugima i da ga u bordi za materijalisticki status slucajno ne ometa opsednutost ili zaljubljenost u neku zenu.

Zena da bi opstala mora da bude uz takvog muskarca koji opstaje na taj nacin. To je prosto tako.

Uzgred, zamislite muskarca koji je zbog jedne zene spreman da da celog sebe? I ta zena ga ostavi, ili se prosto razdvoje? Ukoliko je ulozio sva svoja osecanja? I na kraju poklekne.

Da li taj muskarac koji poklekne moze da lakse pronadje narednu partnerku, ili ce ga preduhitriti onaj koji na takve odnose ni ne obraca paznju, vec gleda samo sebe?

BlackLeather

Iskusan
Banovan
Poruka
6.175
svašta se tu meša
narcis nema toliku potrebu za spoljašnjim divljenjem on jednostavno živi svoj trip, nema veze s ženosmrscem
isto tako mizoginija je redje reakcionarna, oni posto pothranjuju pasivnu sociopatsku mržnju
e sad ako naletiž na ozbiljnog psihopatu tu leka nema, odnosno oštećenje zavisi
od svoje sposobnost da prepoznaš stvari i koliko se duboko zaglibiš u njih
e sad zašto se čivek zaglibljuje u stavri koje prepoznaje kao opasne i škodljive...
kad bismo znnali, svašta bismo rešili

gost 198065

Poznat
Poruka
7.720
Mislim da ne postoji prilagodjenije bice na svetu od inteligentnog psihopate. Oni upravljaju ovim svetom i shvataju da im je glavna pretnja..ne tzv. 'normalan' covek, nego drugi psihopata. I zato i serviraju ove nebuloze o psihopatiji kao mein strim.
Tačno.

verovatno ne fali nista ni tim muskarcima ni tim zenama
Ovo je, zapravo, najbolji odgovor na temi, lol. Bona ko vrata.

skura58

Stara legenda
Poruka
98.405
Prvo, to je bolest, bez obzira na pol.
Kao što je i ljubomora bolest.
Ako je osetite, stanite pred ogledalo i
rešite imate li razloga za to.
Ako imate - odmah raskid (brak ili ne, nije bitno)
ako nemate izlečite se, jer će to uništiti vašu vezu,

I šala (???) za kraj:
Muškarci koji nevole žene su, ustvari,
tolerantniji od onih koji ih vole.
Jer, ovi prvi znaju sa su nesavladive,
a ovi drugi se još nadaju da mogu izaći sa njima na kraj.

I, mnogo puta potvrdjena istina:
Svaka žena "svom" muškarcu pokuša da obe noge
stavi u jedni cipelu triput:
- kad se upoznaju, ispipava
- kad se uzmu, gas
- kad prvo rodi, gas do daske
- pod starost

Samo najbolji mogu da povedu sa 3:0
I, onda, da se samo povuku u duboku
odbranu osvojenog.

Muškarci sa mnogo bračnog staža znaju:
Kad ti žena kaže da uradiš nešto,
bolje uradi odmah, jer ćeš uraditi kad-tad.

Poslednja izmena:

Cudak

Početnik
Poruka
18
Moze li neko da definiciju mog tipa.Imam jednog prijatelja , nemam ni jednu drugaricu, ne mrzim zene niti ih volim, jednostavno ravnodusan sam prema njima, nisam gej, zastupam stanoviste nista pre braka , veliki sam vernik , nameravam da se ozenim sledece godine kad zavrsim fakultet, ne izlazim uvece u kafice i na splavove niti u diskoteke.Studiram , ne samo to mozda sam i jedan od boljih studenata na fakultetu.Za sebe mogu reci da sam izuzetno moralan, pametan, dobar,svima koji mi traze pomoc pomognem, jedina moja losa osobina je sto sam iskljuciv.Mogu posle jedne recenice razgovora da ukapiram o kakvom se coveku radi, da li je dobar ili los , tu blagodat sam stekao od kada sam poceo da se interesujem za Sveto pismo koje sam procitao, a da to sam zaboravio reci mozda je i najvaznije , mozda je to i kljuc razloga moje povucenosti u sebe, a to je vrsnjacko nasilje koje sam preziveo u osnovnoj skoli.Sad se vi pitate sto sam ovde izneo svoje probleme ili stavove mozete kako god da ih nazivate, pa mozda je jedan od razloga taj da cujem vase misljenje, a sto na ovoj temi pa jednostavno zato sto sam je prvi put ugledao.
Molim administratore da objave ovaj komentar.

Milan.E

Iskusan
Poruka
6.409
zastupam stanoviste nista pre braka , veliki sam vernik , nameravam da se ozenim sledece godine kad zavrsim fakultet, ne izlazim uvece u kafice i na splavove niti u diskoteke.
Vidi ovako, ... najbolje da na vreme napises pismo Deda Mrazu,
da kroz godinu dana mozes pravovremeno dobiti svoj pozeljeni paketic.

P.S.
A posto mene mrzi da mu pisem, naruci jednu i za mene.

Poslednja izmena:

Lollol

Poznat
Poruka
9.471
Moze li neko da definiciju mog tipa.Imam jednog prijatelja , nemam ni jednu drugaricu, ne mrzim zene niti ih volim, jednostavno ravnodusan sam prema njima, nisam gej, zastupam stanoviste nista pre braka , veliki sam vernik , nameravam da se ozenim sledece godine kad zavrsim fakultet, ne izlazim uvece u kafice i na splavove niti u diskoteke.Studiram , ne samo to mozda sam i jedan od boljih studenata na fakultetu.Za sebe mogu reci da sam izuzetno moralan, pametan, dobar,svima koji mi traze pomoc pomognem, jedina moja losa osobina je sto sam iskljuciv.Mogu posle jedne recenice razgovora da ukapiram o kakvom se coveku radi, da li je dobar ili los , tu blagodat sam stekao od kada sam poceo da se interesujem za Sveto pismo koje sam procitao, a da to sam zaboravio reci mozda je i najvaznije , mozda je to i kljuc razloga moje povucenosti u sebe, a to je vrsnjacko nasilje koje sam preziveo u osnovnoj skoli.Sad se vi pitate sto sam ovde izneo svoje probleme ili stavove mozete kako god da ih nazivate, pa mozda je jedan od razloga taj da cujem vase misljenje, a sto na ovoj temi pa jednostavno zato sto sam je prvi put ugledao.
Molim administratore da objave ovaj komentar.
Ja ne vidim nikakav problem sa tobom, mozda kada bi se malo vise druzio, eventualno upoznao neku devojku slicnu tebi. Jedino ovo "ravnodusan" prema zenskom polu mi je malo cudno da tako kazem, mada mozda te ne zanima veza trenutno, ne juris devojke, posvecen si necemu drugom i to je skroz ok.