Muškarci i žene sa jednakim pravom na posao

Bezveze je donosti ovakav zakon, poslodavac ce da primi onog radnika za koga smatra da ce najbolje obavljati posao, bez obzira na pol.

da se vratimo na temu...

a sta je sa zakonom da u firmama sa vise od 50 zaposlenih mora da bude bar jedan invalid na 50 'normalnih' ?

da li to znaci da je drzava duzna da obezbedi dovoljan broj invalida?

I osobe sa invaliditetom su normalni ljudi, sa normalnim potrebama, koje ostavaruju na tezi nacin. :) Ovaj zakon u potpunosti podrzavam, a sto se broja tice nista se ne brini, u Srbije je zaposleno oko 10% od ukupnog broja osoba sa invaliditetom. ;)
 
Bezveze je donosti ovakav zakon, poslodavac ce da primi onog radnika za koga smatra da ce najbolje obavljati posao, bez obzira na pol.



I osobe sa invaliditetom su normalni ljudi, sa normalnim potrebama, koje ostavaruju na tezi nacin. :) Ovaj zakon u potpunosti podrzavam, a sto se broja tice nista se ne brini, u Srbije je zaposleno oko 10% od ukupnog broja osoba sa invaliditetom. ;)

pobio si samog sebe u jednom postu :mrgreen:
zakoni su isti, ciljna grupa se razlikuje (zene,invalidi)


recimo imam firmu za izradu softvera koja ima, eto, 52 radnika. svi rade od kuce, jednom nedeljno se skupimo da vidimo dokle se stiglo - ne treba mi pomocno osoblje.
i sad treba da zaposlim invalida.
1. ne treba mi vise radnika
2. sta ako nema invalida programera? moram da izmislim, nepotrebno, radno mesto?
 
pobio si samog sebe u jednom postu :mrgreen:
zakoni su isti, ciljna grupa se razlikuje (zene,invalidi)


recimo imam firmu za izradu softvera koja ima, eto, 52 radnika. svi rade od kuce, jednom nedeljno se skupimo da vidimo dokle se stiglo - ne treba mi pomocno osoblje.
i sad treba da zaposlim invalida.
1. ne treba mi vise radnika
2. sta ako nema invalida programera? moram da izmislim, nepotrebno, radno mesto?

Ima strašnih umova na ovome svetu koji su teški invalidi prema tome... Druga je priča što smo mi vanstandardna zemlja u kojoj nisi normalan ako nešto nije po fensiju 140% :)
 

Back
Top