Quantcast

Muškarci i pare...

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.249
Zašto su muškarci toliko opsednuti parama?
Žene novac posmatraju kroz ono što može da im pruži, bar većina njih, jednostavno ga gledaju kao ono što jeste - posrednik do onoga što žele od materijalnih stvari.

Muškarci su od novca napravili totem. Potpuno su mu se predali, i ako nemaju novca - nemaju ni jezik. Nemaju ruke, nemaju ličnost. Ako nemaju novca - ne izlaze, ne postoje, odriču se svega. Smatraju sebe manje vrednim, i čini mi se da veruju da im samo novac može podići tu vrednost.

Da li stvarno treba razbiti monetarni sistem (zeitgeist :mrgreen: ) da bi muškarci povratili svoje unakaženo samopouzdanje naspram žena, pa i svega ostalog u životu?

OrangeC

Iskusan
Poruka
6.368
Žene su mnogo više opsednute parama. Zavist je među ženama široko raprostranjena, dok je retko koji muškarac, ljubomoran na tuđi status. A to da čovek bez novca, ne izlazi i odriče se svega, to je nekako potpuno logično. A i za manju vrednost i to je tačno, nenormalno bi bilo da je drugačije

Thanatos

Poznat
Poruka
9.917
Zašto su muškarci toliko opsednuti parama?
Žene novac posmatraju kroz ono što može da im pruži, bar većina njih, jednostavno ga gledaju kao ono što jeste - posrednik do onoga što žele od materijalnih stvari.

Muškarci su od novca napravili totem. Potpuno su mu se predali, i ako nemaju novca - nemaju ni jezik. Nemaju ruke, nemaju ličnost. Ako nemaju novca - ne izlaze, ne postoje, odriču se svega. Smatraju sebe manje vrednim, i čini mi se da veruju da im samo novac može podići tu vrednost.
Kako koji...:roll:
Tako kad počnu da mi se žale kako nemaju ništa, kako ih niko neće, kako su žene samo sponzoruše...ne smeju da pridju...A mislim se nešto pa šta i da pridješ kukavna ti majka, šta ćeš da joj kažeš, o čemu ćeš da pričas?...Jesi pročitao neku knjigu, pogledao neki normalan film, nešto, radiš li nešto u životu, neki hobi, ebem ga, bilo šta?...Samo u glavi imaš sve modele bmw-a i nekih patika...koje nećeš nikad imati da se okreneš naopačke..:roll:

Da li stvarno treba razbiti monetarni sistem (zeitgeist :mrgreen: ) da bi muškarci povratili svoje unakaženo samopouzdanje naspram žena, pa i svega ostalog u životu?
Naturalna privreda samo..:D...I anona kao porez....Živeo car Dioklecijan..:lol:

Thanatos

Poznat
Poruka
9.917
Žene su mnogo više opsednute parama. Zavist je među ženama široko raprostranjena, dok je retko koji muškarac, ljubomoran na tuđi status. A to da čovek bez novca, ne izlazi i odriče se svega, to je nekako potpuno logično. A i za manju vrednost i to je tačno, nenormalno bi bilo da je drugačije
Oće to, ali juče..:roll:
Žene su ljubomorne na lepotu druge žene, a muškarci na status drugog muškarca...nemoj da se lažemo..;)

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.249
Izvini :lol: ali st... stvarno?

Tako; da ja nisam otvorila ovu temu...
Verujem da bi o parama našao teme skoro 100% od muškog roda. Samo na forumu, ista je stvar i u životu, zar ne? Dok žene troše pare, muškarci konstantno pričaju o njima i uSpoređuju se.
Ne verujem da objektivno sagledavaš stvari.

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.249
o čemu ćeš da pričas?...Jesi pročitao neku knjigu, pogledao neki normalan film, nešto, radiš li nešto u životu, neki hobi, ebem ga, bilo šta?...
E kad smo već kod ovoga, znam jednog llika koji svoje dane doslovno provodi u parku na klupi uz pivo, onako u polusnu. Jednom došo na kao neku sedeljku i kad je osuo :eek: te o ovome te o onome :eek: dečko načitan do bola, nije bre ni gadan neki, nije ni da nema para uopšte, ali klošar :/ baš u tom simboličnom smislu, voli "klošar život" i kako bre da nađe nešto? Čudni ste nekad, skroz.

Thanatos

Poznat
Poruka
9.917
E kad smo već kod ovoga, znam jednog llika koji svoje dane doslovno provodi u parku na klupi uz pivo, onako u polusnu. Jednom došo na kao neku sedeljku i kad je osuo :eek: te o ovome te o onome :eek: dečko načitan do bola, nije bre ni gadan neki, nije ni da nema para uopšte, ali klošar :/ baš u tom simboličnom smislu, voli "klošar život" i kako bre da nađe nešto? Čudni ste nekad, skroz.
Pa i on će nadje neku načitanu klošarku da zajedno sede u parku, da on njoj opričava filozofiju, a ona njemu sociologiju i ima da žive sretno do kraja života..:heart: :zaljubljena::lol:

gost 234150

Zainteresovan član
Poruka
441
Ako nemaju novca - ne izlaze, ne postoje, odriču se svega.
Meni sasvim razumljivo da ako nemaš novca ne izlaziš tamo gde se isti troši i odričeš se svega što ne možeš sebi da priuštiš, samo što nešto ne primećujem da se to tako praktikuje. Doduše, te koji se tako ponašaju po pretpostavci ne bih ni mogao da primetim? Mslm, kako znamo da postoje ako se oni sakrivaju od očiju javnosti (jednostavno se ne ističu).

A sad malo tema: svi su opsednuti parama. Toliko je puno gladnih očiju. što zbog realnog nemanja, štto zbog nametanja okoline, da je nestalo srama među nama, a kako ipak nije tako lako doći do novca danas i ovde, olako se iskazuje taj očaj u ljudima, proistekao iz uverenja da je samo novac dovoljan da ispunimo svoju sreću. Ali kod svih podjednako, i muškaraca i žena. Razlika po pitanju šta bi neko uradio sa tim parama koje misli da nikad neće imati a veruju da su mu neophodne za ostvarivanje tih zamisli i nisu neka fora da opravdamo onaj pol koji nam je bliži (razlike grupišem samo po polu radi teme).

Thanatos

Poznat
Poruka
9.917
Meni sasvim razumljivo da ako nemaš novca ne izlaziš tamo gde se isti troši i odričeš se svega što ne možeš sebi da priuštiš, samo što nešto ne primećujem da se to tako praktikuje. Doduše, te koji se tako ponašaju po pretpostavci ne bih ni mogao da primetim? Mslm, kako znamo da postoje ako se oni sakrivaju od očiju javnosti (jednostavno se ne ističu).
Ko nema komplekse i ume da se zeza, on može i sa 200 dinara da se provede ludo i nezaboravno..:D

OrangeC

Iskusan
Poruka
6.368
U seriji "Porodica Soprano". glavni lik kaže svojoj ženi : Potrošila bi sve što zaradim, da ti to dozvolim, Arti Buко : Šta, ona misli da sam Bil Gejts , da ne spominjem pohlepnu ženu Džona Sakramonija. Jedina od glavnih koja nije bila pohlepna je Adriana la Serva

To potvrđuje, moje mišljenje zasnovano na životnom iskustvu

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.