Muškarac u četrdesetim

dramatično je i kada na fejsu vidiš kako danas izgledaju neke na koje si se ložio kao mladić. obrisi tetkastog promaljaju se sve više, što me čini tužnim i nimalo ne likujem. a što su se navukle na kačenje fotki sitne dece i proslave njihovih rođendana, pa to je opšta epidemija.


što se razumevanja žena tiče, ranije sam izneo jedan svoj uvid, to je bio jedan od mojih jačih postova i glasi -
razvojni put muškarca kada je o ženama reč ima sledeće faze: boginja, kučka, ćurka.
tj prvo ih idealizuješ, pa si malo besan, onda shvatiš da i nema neke prevelike dubioze u čitavoj priči.

sada bih dodao i 4. fazu: žena.
odnosno postajem pomirljiviji i objektivniji.

U pravu si, ovo i meni smeta. Neverovatno je kako se ženski izgled postepeno urušava, a to počinje već sredinom dvadesetih, nekad i ranije. Postaju tetkaste, a još gore je što im se mentalitet svede na posao, decu i muža. Jad i beda, kao da se radi o dve različite osobe, jednu koju si znao kao tinejdžerku i u ranim dvadesetim, kad je bila mlada, slobodna i neobuzdana , i drugu koja se ušančila u šemu poso-kuća-sitna djeca. U tome ima nečeg duboko licemernog, iako svi to podrazumevaju kao normalno i poželjno. I ne odnosi se to samo na žene, nego i na muškarce, najjadnije mi je kad vidim neke likove koji u mladosti nisu znali gde udaraju kako kasnije izigravaju zrele i odgovorne ljude. Time smetaju onima koji bi i kasnije da žive kao dok su bili mladi, prosto svojim ponašanjem i masovnošću udaraju stigmu na pubertetski pristup životu u kasnijim godinama. Bitno je da su se ispucali pa sad diktiraju kako da se živi. Isto važi i za žene.
 
to je tačno. zato je bitno vežbati, obratiti pažnju na san i ishranu, kako bi se energija akumulirala.

još jedna stvar je jako bitna
u našoj mitologiji i narodnom predanju imamo onaj motiv kosovke devojke i pavla orlovića....
ne znam detalje, ali kako ja to tumačim -
smatram važnim da umorni ratnik nađe devojku koja bi ga podmladila i napajala elen vitalom, tj životnom silom.
jeste ovo što pričam jeres, jer je muškarac u 40im socijalno indkotrinisan da se stara o svojoj vršnjakinji sa kojom je osnovao partnersku zajednicu i porodicu.... iskreno, deluje kao gadan problem.... nikada ne bih mogao tako izdati svoju suprugu. no ja je i nemam, tako da, it's not all bad...
Drugačije ne biva.
To je jedino rešenje za krizne četrdesete.
Mani farbanje kose i havajke.:D
 
Mora da bude cool, da ima neki svoj biznis, da je milioner, da izlazi po diskotekama u glavni separe, da su skupe flaše na stolu, da vozi auto od makar 50k i nema problema...neće moći da se odbrani od žena i to dobrih komada od 20 do 50 god.

A zbog žena se i živi i radi, je li tako.
 
razmišljam o tom konceptu kada zreli tip zbari mladu devojku.
kako bi sve to izgledalo i funkcionisalo u praksi.
interesantan fenomen za promatranje pre spavanja, zar ne?

recimo razlika 15-20 godina
njemu okruglo 40, njoj 20i koja, plafon 25a.

evo kako ja to vidim -
šetaju kejom...
on je izblajhao kosu, raskopčana havajska košulja...
ona u lepršavoj khaki haljini....
oboje sa glomaznim taminm staklima...

nešto kao ova scena od 0:27 do 0:50

 
dramatično je i kada na fejsu vidiš kako danas izgledaju neke na koje si se ložio kao mladić. obrisi tetkastog promaljaju se sve više, što me čini tužnim i nimalo ne likujem. a što su se navukle na kačenje fotki sitne dece i proslave njihovih rođendana, pa to je opšta epidemija.

ovo je prijatelj nabo samo tako...isto ovo i ja mislim al nisam umeo da sročim kao on
 
Ja sam u četrdesetim.
Ali, ne znam šta bih odgovorio, zaista.
Mogu da hvalim sebe, govorim da je to zenit; ali, ne postoji generalan odgovor.
Ako je meni - nije svima.
Neki se uozbilje, a neki podetinje.
Jedni se ostvare, a drugi su tek kamenje koje se kotrlja - boemi, koje ne drže ljudi ni mesto.
 
Ja ako dođem do četrdesete, biću srećan. Šta ću, živim brzo umreću mlad. Pijem svaki dan, ko smuk. Uz to ispušim dve pakle dnevno, Lucky meko pakovanje, najotrovnije. Nekad jedem i pušim između zalogaja. Pored toga jedem samo brzu hranu, masno, ništa voće, ništa povrće, ništa mleko i tako to, za decu i *****. Zadnji put sam trčao... pa, ne mogu da se setim ali nije bilo skoro. Veliki pozdrav svim prisutnim
 
Ja ako dođem do četrdesete, biću srećan. Šta ću, živim brzo umreću mlad. Pijem svaki dan, ko smuk. Uz to ispušim dve pakle dnevno, Lucky meko pakovanje, najotrovnije. Nekad jedem i pušim između zalogaja. Pored toga jedem samo brzu hranu, masno, ništa voće, ništa povrće, ništa mleko i tako to, za decu i *****. Zadnji put sam trčao... pa, ne mogu da se setim ali nije bilo skoro. Veliki pozdrav svim prisutnim
a sem toga radiš li ti jos nesto :)
 
U cetrdeset godina muskarac bi trebalo da je sasvim sazreo i da nema potrebe da trazi savete od forumske zajednice.
Trebalo bi da su to najbolje godine i intelektualno i fizicki, pa je i najbolje vreme da aktivira sve svoje sposobnosti u pravcu zivota koji je odabrao ili da sasvim izmeni zivot....
 
Ja ako dođem do četrdesete, biću srećan. Šta ću, živim brzo umreću mlad. Pijem svaki dan, ko smuk. Uz to ispušim dve pakle dnevno, Lucky meko pakovanje, najotrovnije. Nekad jedem i pušim između zalogaja. Pored toga jedem samo brzu hranu, masno, ništa voće, ništa povrće, ništa mleko i tako to, za decu i *****. Zadnji put sam trčao... pa, ne mogu da se setim ali nije bilo skoro. Veliki pozdrav svim prisutnim
Oces...ne se sekiraj, ako te neka sikira ne saceka iza vrata....
 
a sem toga radiš li ti jos nesto :)
Bavim se marketingom, sa sasvim dovoljno uspeha za osnovne potrepštine (brza hrana, alkohol, cigare, računi). Srećom, to je posao koji dozvoljava zloupotrebu alkohola, pa čak u nekim situacijama može i da koristi. Upravo sam otvorio bocu Ždrepčeve krvi (jeftino vino za finansijski siromašne ljude). Pa, živeli!
 

Back
Top