Quantcast

Muškarac u četrdesetim

mekflaj

Iskusan
Poruka
6.414
Mislim da je u 40. krajnje vreme da muškarac skapira da ga sistem namerno zamlaćuje i zaglupljuje da prati sport i navija.
na dobrom je putu ako su mu se zgadili svi sportovi, klubovi i reprezentacija. a posebno zarade sportista u neoliberalno kapitalistički ustrojenom sistemu. yebene kladionice, stadioni i balvani koji se na sve to lože.

idemo dalje, navodite sledeće uvide....

Poruka
21.043
Bližim se četrdesetoj.
Šta se u četrdesetim sve menja u životu muškarca?

Kakav je libido?
Koje se fizičke, psihičke, socijalne promene obično zbivaju?
Da li kriza srednjih godina uzima maha?
Ne menja se ništa osim što bi trebalo da imaš iskustvo i kriterijume u ponašanju, pogotovo prema ženama, da ne budeš pre svega peezda kad te odbiju jer je to normalna stvar.

Soradze

Poznat
Poruka
7.218
Ma ne kao svi sportovi, nego, ne pratiš više fudbal na novoizgrađenom stadionu u Surčinu, domaći basket i sva ta sranja za pacere.
Kladionice su za pajsere, to sam uvek i mislio.
u 40. def. ne može niko da ti proda
mooda za bubrege.
Može.... ali u dekorativnijem pakovanju i lepšom mašnicom...
Dokle god hormoni upravljaju muškim (i ženskim) mozgom, dekoracija je primamljiva!
u 40-im polagano shvatiš da si pola svog života protraćio na gluposti.
I dok zamišljaš kako si se "opametio", stignu pedesete - brzinom munje! E, u tih desetak godinica gledaj da smanjiš štetu koju si već načinio...
:snesko6:

mekflaj

Iskusan
Poruka
6.414
dramatično je i kada na fejsu vidiš kako danas izgledaju neke na koje si se ložio kao mladić. obrisi tetkastog promaljaju se sve više, što me čini tužnim i nimalo ne likujem. a što su se navukle na kačenje fotki sitne dece i proslave njihovih rođendana, pa to je opšta epidemija.

što se razumevanja žena tiče, ranije sam izneo jedan svoj uvid, to je bio jedan od mojih jačih postova i glasi -
razvojni put muškarca kada je o ženama reč ima sledeće faze: boginja, kučka, ćurka.
tj prvo ih idealizuješ, pa si malo besan, onda shvatiš da i nema neke prevelike dubioze u čitavoj priči.

sada bih dodao i 4. fazu: žena.
odnosno postajem pomirljiviji i objektivniji.

Soradze

Poznat
Poruka
7.218
Kakav flert? Nemoj da si opsednut flertom, za flert je potrebna elokvetnost i inteligencija.Mnogo žena i muškaraca ga ne kapira.Kad ti žene kažu ''čiko'', star si, ružan, drtina, nakaradan i dosadan.Nije baš neki začin.
Odlično si ovo kazao... Kada muškarac zna da je već prešao u stariju generaciju, ovakve izjave da je to flert i začin se tumače kao - uteha---
To mi liči kao kada starkelje kažu; "Bez starca nema udarca"

Manastirka

Veoma poznat
Poruka
12.784
Sad ozbiljno kako ja na to gledam.Mladost ti već prolazi,ulažiš u neke zrele, da ne kažem 'ajde ozbiljne godine. Trebalo bi tako i da izgledaš i da se ponašaš.Kao ozbiljan i zreo muškarac!Mislim da bi najmanje trebao biti opsednut fizičkim izgledom, više se posveti svom zdravlju i nekom usavršavanje,napr.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.