muscle cars

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Čekaj da prestanem da se smejem (bar toliko da mogu da kucam)
Bila sam u pravu: umeš bolje :-D

Dakle... Stanine velike ( . )( . ) su sad negde oko pupka i ne vredi pet para, dok je Sofija sve skuplja!!! :lol:

Ne škripi u krivini a i iz Italije je! ;) :lol:
 
Mala ispravka...
bavimo se vremenom kad su obe bile u cvetu mladosti, kad je Sofija snimala prve filmove a Stana bila napupela omladinka koja je sanjala da preda stafetu titu... :lol:
To sto danas Stanine ( . )( . ) nisu na istom nivou kao Sofijine je samo stvar odrzavanja... :wink: :lol:


p.s. "slucajno" naleteh na jedan simpatican podatak koji objavljujem sa ogromnom radoscu..... :wink:


Chevrolet Camaro ZL - 1 427 iz 1969 ima quatter mile vreme od 10,44 sec sa period street gumama!!!

Ferrari Enzo iz 2005 ima quatter mile od 11,2 sec sa ko zna kakvim svemirskim pneumaticima......



Zakljucak: Muscle Cars u najsjajnija, najbolja i najinteresantnija automobilska kategorija svih vremena, bez obzira na brojne mane koje su uvek imali jer je to jedina klasa koja je snagu i brzinu priblizila sirokoj publici a pri tom postavila standarde brzine i uoptrebljivosti sportskog automobila koji i danas ne mogu da se dostignu!!!
 
HEMI 426:
Zakljucak: Muscle Cars u najsjajnija, najbolja i najinteresantnija automobilska kategorija svih vremena, bez obzira na brojne mane koje su uvek imali jer je to jedina klasa koja je snagu i brzinu priblizila sirokoj publici a pri tom postavila standarde brzine i uoptrebljivosti sportskog automobila koji i danas ne mogu da se dostignu!!!
Hemi malo ti ova prica ne pije vodu, po toj logici mozemo reci i da to isto vazi za Volgu, jer je to auto koji je drugovima omogucio veliki luksuz za male pare. Auto tezi od Mercedesa, a jeftiniji 20 puta.
 
HEMI 426:
Mala ispravka...
10,44 sec sa period street gumama!!!


Zakljucak: Muscle Cars u najsjajnija, najbolja i najinteresantnija automobilska kategorija svih vremena, bez obzira na brojne mane koje su uvek imali jer je to jedina klasa koja je snagu i brzinu priblizila sirokoj publici a pri tom postavila standarde brzine i uoptrebljivosti sportskog automobila koji i danas ne mogu da se dostignu!!!

Dobro ali ti auti su mogli da se voze samo ravno... :)
 
Od koga 4 puta bolji? Nije 4x bolji ni od Civic.
$90,000 za auto od 280 hp. Zar nije bolje dati $65,000 za auto od 505 hp (Chevrolet Corvette Z06)?

chevroletcorvette14xr.jpg
 
Ko je rekao da je $65,000 u okviru muscle? Nije sigurno, to sto sam spomenuo Corvette ne znaci da je muscle, samo kazem da su njene performance daleko vece nego kod Skyline (za 225 hp vece), a kosta $25,000 manje.
 
Po dizajnu i po mom misljenju evropski muscle bi jedino mogli da budu BMW 850, Porsche 928 od starijih, mozda mercedes 500-560SEC,od novijih Mercedes opet coupe verzija Slonceta,pa i novi coupe s klase, Bentlu i Aston Martin, ali ponavljam samo po dizajnu, obliku karoserije i delimicno motorima (zapremina i snaga) ali sve ostalo........To je neuporedivo i nesto sto evropski proizvodjaci nece i nemogu sebi da priuste, ali mnogo vise trziste ne zeli.Jedan muscle u americkoj varijanti bi brzo stigao cenu cak i luksuznijeg evropskog automobila sa cenom goriva koje bi potrosio za koju godinu, a da ne govorimo o prostoru na ulicama kojeg u Evropi nema.
 
Pa ORCA, sto se tice potrosnje nije bas tako. Primera radi moj Ford Mustang sa 3.8L trosi manje nego kevina Toyota Camry sa 3.0L motorom. Na primer, Pontiac GTO sa 6.0L motorom trosi samo malo vise nego na primer Toyota Camry sa 3.0L motorom.
Muscle cars su nekad trosili previse, sada uopste ne trose toliko vise nego na primer jedan obican porodicni sedan sa V6 motorom (Toyota Camry, Honda Accord, Nissan Altima, Chevy Impala ...)
 
68Charger440:
Pa ORCA, sto se tice potrosnje nije bas tako. Primera radi moj Ford Mustang sa 3.8L trosi manje nego kevina Toyota Camry sa 3.0L motorom. Na primer, Pontiac GTO sa 6.0L motorom trosi samo malo vise nego na primer Toyota Camry sa 3.0L motorom.
Muscle cars su nekad trosili previse, sada uopste ne trose toliko vise nego na primer jedan obican porodicni sedan sa V6 motorom (Toyota Camry, Honda Accord, Nissan Altima, Chevy Impala ...)

Ma naravno, ni jednog trena nisam pomislio na danasnje"muscle", jer oni to vise nisu niti ce biti.Tehnologija je ucinila svoje, klasicni, znase sta su karburatori u koje mozes da sednes(po mogucnosti "s padom"ha, ha,),dobro preterao sam. Sto se tice potrosnje tvoje "magarence" ili da kazem "zdrebe"(da se ne ljutis) nije u kategoriji, nije V8 i nema preko 5l zapremine, ali klasici su trosili 25-30l /100,pa jos ostra voznja, po evropskim(danasnjim )cenama goriva......
 
Da verovatno u idealnim uslovima, ali ko ih je tako vozio? Zamisli da vozis Ferarija 55-60 mi/h na 2500 o/m, naravno da ces da ga zavrtis na 6-7 hiljada kao sto su muscle palili gume na svakom semaforu i u svakoj drugoj prilici,a to nije 20 l. E sad zamisli to sve sa sadasnjom cenom goriva u Evropi i ondasnjom tehnologijum. Na to sam mislio, a i tada je gorivo bilo daleko skuplje sa druge strane Atlantika.
 
68Charger440:
Vecina njih (klasika) je mogla preci barem 12 milja po galonu sto izadje nekih 20 litara na 100 kilometara. U Americi je tada litar goriva kostao nekih 8-10 centi.

Ima neki sajt ralph's rapid transport ili tako nesto - lik je putovao na neku izlozbu i stavio podatke o putu na sajt : 1969 1/2 RR 440+6 trosi (preracunato u litre) 23 litre na 100 km pri 70 mph! I to na otvorenom! Znaci, po gradu je bar 30-ak litara... Ali nema veze, voziti takav auto je neprocenjivo :!:
 
Još pogotovo ako je 30x0,08=2,4$ na sto km zar nije šega. Ja sam se ranije uvijek čudio kad u filmu lik stane na pumpu i kaže sipaj za dolar :lol: dobro znao sam da je 20.-tih ili 30.-tih puno više vrijedio, ali nisam znao da je šezdesetih bio ovako jeftin.
 
orca:
Po dizajnu i po mom misljenju evropski muscle bi jedino mogli da budu BMW 850, Porsche 928 od starijih, mozda mercedes 500-560SEC,od novijih Mercedes opet coupe verzija Slonceta,pa i novi coupe s klase, Bentlu i Aston Martin, ali ponavljam samo po dizajnu, obliku karoserije i delimicno motorima (zapremina i snaga) ali sve ostalo........To je neuporedivo i nesto sto evropski proizvodjaci nece i nemogu sebi da priuste, ali mnogo vise trziste ne zeli.Jedan muscle u americkoj varijanti bi brzo stigao cenu cak i luksuznijeg evropskog automobila sa cenom goriva koje bi potrosio za koju godinu, a da ne govorimo o prostoru na ulicama kojeg u Evropi nema.

gledao sam neku emisiju na discovery-u koja se zove trgovci automobila, lik je kupio tog porsche-a(928) za 750 funti i stredio ga pa ga prodao za hiljadu i nesto, interesantno je da su u njemu uglavnom audi-evi i volkswagen-ovi delovi on definitivno prolazi kao muscle car
 
Da li si siguran da pricamo o istom automobilu?Mozda si ga pomesao sa 924 koji ima, da,audijev motor i ostale delove, ali 928 je V8 5l i baznih preko 300ks. I rekao sam samo po obliku karoserije.Sve ostalo nema veze sa mozgom sem te cene koju si spomenuo, ali samo pod uslovom da se radi o 928 u sta neverujem, verovatno za tu cenu moces da nadjes samo raspad sistema, a i kakvo bi mu to sredjivanje bilo pa da se proda za koliko vec? Detaljno pranje?
 
Ај да оживим и ову тему ...

Дакле питање је јасно, да видимо шта сада људи мисле (дакле после годину дана) ...
 

Slične teme


Back
Top