Quantcast

MUP POVODOM INCIDENTA NA VRAČARU: Ispitaćemo postupak policajca prema uhapšenom (43)

sasasta

Elita
Poruka
24.387
Сложио бих се са тобом да је реч о опирању приликом хапшења,мада и тад постоји процедура,у смислу савлађивања лица.Али овде се ради о соби која везана седи у колима и од које полицајцима не прети никаква опасност
opire se hapsenju a sedi sa lisicama u policijskom autu

Gost3333

Veoma poznat
Poruka
14.014
pa tome sluzi policija

izmedju ostalog

da zastiti i privatnu svojinu

tome sluzi i drzava , da se pojedinac oseca sigurno i da mu steta bude nadoknadjena

radis , placas poreze , jos treba i da se bijes zbog retrovizora ili neceg slicnog.

meni u urgentnom razbili staklo na autu , ukrali torbu - zvao policiju - dodjite da date izjavu u savsku

ili bese u 29 novembra , sta mi rekose,ima 7-8 god

ama treba da dodju da vide dal ima tragova , da nadju krivca , sta ce postici mojom izjavom , nisam ni otisao
Nema od toga nista, moras nekada da uzmes stvar u svoje ruke

Poruka
23.761
U Americi ti roknu tejzer u grudi pa ti vidi sta je bolje..

Да, али је проблем у томе што се Амерички законодавни систем односи само на САД,а не на Србију.
У Америци конобар ради за 7 долара по сату па нико због тога у Србији конобару не даје толику сатницу

Gost3333

Veoma poznat
Poruka
14.014
Да, али је проблем у томе што се Амерички законодавни систем односи само на САД,а не на Србију.
У Америци конобар ради за 7 долара по сату па нико због тога у Србији конобару не даје толику сатницу
Radi za preko 10, ne znam gde izvlacis te podatke. Ja govorim da ovo nije najgori ishod, i da druge demokratske zemlje koriste jos gore mehanizme za ovakve slucajeve. Da si crnac u Americi i ovo da uradis mogao bi dobiti lagano metak u celo

Poruka
23.761
Radi za preko 10, ne znam gde izvlacis te podatke. Ja govorim da ovo nije najgori ishod, i da druge demokratske zemlje koriste jos gore mehanizme za ovakve slucajeve. Da si crnac u Americi i ovo da uradis mogao bi dobiti lagano metak u celo

Извлачим од људи које познајем а који тамо живе и раде тај посао.7 долара је минималац, ако се у међувремену није нешто променило.
Под те друге демократске земље се углавном подразумева Америка.И није ово механизам за решавање таквих случајева пошто се они решавају на другачији начин.А то да у Америци полицајац може да убије човека,метком у главу,зато што је поломио ретровизор на колима,и да за то не одговара,није тачно.

Gost3333

Veoma poznat
Poruka
14.014
Извлачим од људи које познајем а који тамо живе и раде тај посао.7 долара је минималац, ако се у међувремену није нешто променило.
Под те друге демократске земље се углавном подразумева Америка.И није ово механизам за решавање таквих случајева пошто се они решавају на другачији начин.А то да у Америци полицајац може да убије човека,метком у главу,зато што је поломио ретровизор на колима,и да за то не одговара,није тачно.
Ako je crnac moze

pustos

Elita
Poruka
18.764
Scenario 1

Za vreme vanrednog stanja dok traje policijski cas, fini pijani neagresivni cetrdesetogodisnjak u najboljoj snazi
lepo se setao ulicama, lomio retrovizore teturajuci se sa jedne strane ulice do druge. Policija dobila
prijavu od gradjanina kome je stradao retrovizor, zatim su dosli, strpali finog pijanog gospodina u automobil
i izudarali ga cisto rekreativno.

Scenario 2

Policajac je dsovac pa su mu snsovci smestili aferu da ga izbace sa posla..

Scenario 3

Za vreme vanrednog stanja dok traje policijski cas, pijani agresivni cetrdesetogodisnjak u najboljoj snazi
se teturao ulicama, lomio retrovizore. Policija dobija prijavu od gradjanina kome je stradao retrovizor.
Policajci su dosli, strpali pijanog i neodgovornog gospodina (bez maske na licu u doba korone) u automobil
ikoji je, usled nemoci da se fizicki suprotstavi jer je patosiran alkoholom, poceo recimo da pljuje po sedistima, vozacevoj tabli,
udara nogama, namerno pisa u kolima. Da bi ga policajac smirio upotrebio je silu...

Sta mislite, koji je scenario najverovatniji?
U uvodnom postu je vec prokomntarisano da je covek savladan i ne predstavlja pretnju nikome.
Tako da koriscenje sile u tom momentu je isto kao da batinama traze priznanje. :confused:

Ako smatraju da su njegove izlucevine opasnost po policijace i opstu bezbednost, onda je policija trebala da primeni drugaciji postupak hapsenja i odmah ga smesti u maricu.

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
6.830
Pa sad ko zna, sve je moguce , mislim ko je pre recimo 2 meseca mogao da nasluti da cemo imati ovu epidemiju (gde ce doslovno citav svet preko noci stati), vanredno stanje, policijski cas, karantine, itd , ono to se cinilo kao neki scenario nekog jeftinog post-apokalipticnog filma B produkcije, pa eto to nam se upravo desava, mislim i 99-te skoro niko nije verovao (i to do poslednjeg dana) ni da mogu da nas bombarduju pa eto i to nas je zadesilo, tako da ko zna sta nas ceka u nekom nadolazecem periodu , sve je moguce.

Poruka
23.998
Али занимљиве су реакције надлежних, испитаћемо каже, шта ли било да нема снимка? Мислим шта ту има да се испита, одакле мајмуну право да удара неког?
А то објашњење, био је пијан, ја колико знам точење алкохола није забрањено у Србији, па самим тим није забрањено бити пијан на улици. А онда као, ломио је ретровизоре, можеш мислити. Па да га је рецимо налупао неки власник возила тај власник би му одмах правио друштво у колима, али ето, пандур ваљда емотивно реаговао због туђих ретровизора, није него.

А случајно сам скоро чуо да у Грузији полицајци кад су на дужности носе на реверу мини камеру која снима све време, ејј, у Грузији. А овде су до јуче ломили телефоне ако их снимаш на јавном месту, што је дозвољено законом, мислим снимање, не ломљење телефона.
Овде у Србији смо дпшли дотле да ма колико да си глуп, лењ, покварен и нерадник, ако се докопаш униформе можеш само да просперираш у сваком смислу, ено пандурима држава гради станове који ће коштати 500€ квадрат, вероватно да се не би исељавали и и ишли у иностранство да раде тако интелектуалан посао.

Jedino śta će da "ispitaju" je - "KO mu čuva ledja"

DEDA.D

Veoma poznat
Poruka
10.402
Да ли би наша полиција била овако ефикасна да се ради о пријави грађана против мигрантског понашања према нашим људима....или би полиција била заузета другим (безначајним) стварима...???

zlatko01

Elita
Poruka
21.469
Да ли би наша полиција била овако ефикасна да се ради о пријави грађана против мигрантског понашања према нашим људима....или би полиција била заузета другим (безначајним) стварима...???

kao da hapse hašima tačija i ramuša haradinaja

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.