Quantcast

MUP POVODOM INCIDENTA NA VRAČARU: Ispitaćemo postupak policajca prema uhapšenom (43)

gost 420053

Domaćin
Poruka
4.954
Не знам на какво испитивање мисли, али овај курвин син у униформи нема никакво право да удара човека који је савладан, убачен у кола и не пружа отпор.
Ово је очигледно кршење правила службр и нр може имати никакво оправдање.
A mislis li ti da po pricama onih koji su isli u zatvor po raznim osnovama da je ovo milosrdni gest ovog policajca .
Za one koji sluze neku kaznu piocev od prijava sudskih izvrsitelja itd , itd taj snimak je maciji kasalj.

ccaterpillar

Legenda
Poruka
53.957
A mislis li ti da po pricama onih koji su isli u zatvor po raznim osnovama da je ovo milosrdni gest ovog policajca .
Za one koji sluze neku kaznu piocev od prijava sudskih izvrsitelja itd , itd taj snimak je maciji kasalj.
Па оно, крајње је време да се и тај монопол разбије... Они су сервис, и морају да раде у границама својих овлашћења.

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
52.516
Dzukela ga pita za ime?
Znaci u vreme vanrednog stanja i policijskog casa fina pijandura lumpovala po ulici bez licnih dokumanata?

Da to nije mozda neki fini pijani migrant? :think:

Ууу..јеее... пијандура лумповала на улици без личних докумената? Јбт..који је то грех!

А џукела, везаног човека на задњем седишту удара.

Вероватно се прилично уздржава да удара људе који нису везани и могу да се бране.

Повредио је закон, прекршио правило службе, сиса удара везаног човека. Џукела и нула од човека.

ccaterpillar

Legenda
Poruka
53.957
Повредио је закон, прекршио правило службе, сиса удара везаног човека. Џукела и нула од човека.
Али занимљиве су реакције надлежних, испитаћемо каже, шта ли било да нема снимка? Мислим шта ту има да се испита, одакле мајмуну право да удара неког?
А то објашњење, био је пијан, ја колико знам точење алкохола није забрањено у Србији, па самим тим није забрањено бити пијан на улици. А онда као, ломио је ретровизоре, можеш мислити. Па да га је рецимо налупао неки власник возила тај власник би му одмах правио друштво у колима, али ето, пандур ваљда емотивно реаговао због туђих ретровизора, није него.

А случајно сам скоро чуо да у Грузији полицајци кад су на дужности носе на реверу мини камеру која снима све време, ејј, у Грузији. А овде су до јуче ломили телефоне ако их снимаш на јавном месту, што је дозвољено законом, мислим снимање, не ломљење телефона.
Овде у Србији смо дпшли дотле да ма колико да си глуп, лењ, покварен и нерадник, ако се докопаш униформе можеш само да просперираш у сваком смислу, ено пандурима држава гради станове који ће коштати 500€ квадрат, вероватно да се не би исељавали и и ишли у иностранство да раде тако интелектуалан посао.

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
45.103
Ууу..јеее... пијандура лумповала на улици без личних докумената? Јбт..који је то грех!

А џукела, везаног човека на задњем седишту удара.

Вероватно се прилично уздржава да удара људе који нису везани и могу да се бране.

U pravu si..dzukela treba da se izvini pijanduri sto se napio i ljudima lomio retrovizore..

Da je polomio tvoj retrovizor i ti bi mu se sigurno izvinio..

ccaterpillar

Legenda
Poruka
53.957
U pravu si..dzukela treba da se izvini pijanduri sto se napio i ljudima lomio retrovizore..

Јел знаш ти како то функционише? Неко позове полицију и она изађе на лице места. Сем ако мислиш да су лично видели да ломи ретровизоре. А и у том случају њихов посао је да га приведу, и напишу пријаву, а да полицајац који га је видео сведочи после тога на суду.
Зар не мислиш да овако постоји велика могућност злоупотребе и грешака, чак и да има право да на лицу места кажњава, да буде и судија и џелат истовремено.
Мислим ја не могу да схватим шта је са људима данас, како ико мое да оправдава ударање човека који није у прилици да се брани.

LazaB

Domaćin
Poruka
3.760

Znaci svako treba da se ponasa onako kako se oseca u tom trenutku ? Iznerviras pandura ili ga pljunes i on treba da ima pravo da ti puca u glavu zato sto je popizdeo na kratko a ? Postoje jasni zakoni sta se radi u bilo kojem trenutku, policijsko izivljavanje nije nista novo , ako je ovaj lik pijan lomio automobile za to postoje odgovarajuce kazne, nigde nije zapisano da pandur moze da ga bije u policijskim kolima.

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
45.103

sasasta

Elita
Poruka
24.387
Јел знаш ти како то функционише? Неко позове полицију и она изађе на лице места. Сем ако мислиш да су лично видели да ломи ретровизоре. А и у том случају њихов посао је да га приведу, и напишу пријаву, а да полицајац који га је видео сведочи после тога на суду.
Зар не мислиш да овако постоји велика могућност злоупотребе и грешака, чак и да има право да на лицу места кажњава, да буде и судија и џелат истовремено.
Мислим ја не могу да схватим шта је са људима данас, како ико мое да оправдава ударање човека који није у прилици да се брани.
hteo bih da drzava ima brz mehanizam koji ce dovesti do toga da mi steta bude nadoknadjena.

ne da se bijem sa nekim , ili da me kosta , nego da stetu plati onaj ko je izazvao.

a ako nema da plati da mi plati drzava a njega da posalje na robiju, kazna + odsteta

ccaterpillar

Legenda
Poruka
53.957
hteo bih da drzava ima brz mehanizam koji ce dovesti do toga da mi steta bude nadoknadjena.

ne da se bijem sa nekim , ili da me kosta , nego da stetu plati onaj ko je izazvao.
Па оно, тиме што је пандур излупао овога, ретровизори се неће вратити на своје место, све и да их је тај ломио.
Нигде у свету то не иде експресно, и увек зависи од понашања странака, ако имаш доказ да је он тужиш га, или му само запретиш, ако је паметан платиће одмах, ако није трајаће то, али ће после платити више..

sasasta

Elita
Poruka
24.387
Па оно, тиме што је пандур излупао овога, ретровизори се неће вратити на своје место, све и да их је тај ломио.
Нигде у свету то не иде експресно, и увек зависи од понашања странака, ако имаш доказ да је он тужиш га, или му само запретиш, ако је паметан платиће одмах, ако није трајаће то, али ће после платити више..
posto ljudi uglavnom komentarisu da bi ga izudarali da vide da im neko lomi retrovizore

da se biju za 10-20 evra

a trebalo bi da bude ekspresnije

ccaterpillar

Legenda
Poruka
53.957
posto ljudi uglavnom komentarisu da bi ga izudarali da vide da im neko lomi retrovizore

da se biju za 10-20 evra

a trebalo bi da bude ekspresnije
Они уопште нису свесни да би били приведени због тога, и кажњени. А овај свакак онеће бити кажњен иако његов ауто нико није дирао.

savasavanovic

Veoma poznat
Poruka
11.843

Не треба да му се извињава, већ да поступа као полицијски службеник, а не као неки уличар.

savasavanovic

Veoma poznat
Poruka
11.843
...a ako nema da plati da mi plati drzava...

По нашем законодавству, штету је дужан да плати онај који је штету причинио.Уколико он нема имовине, онда штета остаје ненамирена.

Држава није дужна да надокнађује штету коју причине појединци и правна лица, сем ако је реч о штети коју причине државни органи.

Commie

Legenda
Poruka
66.787
Niko ne treba da se ponasa kako mu se prohte, ni policajac ni kriminalac..

https://www.istinomer.rs/analize/sta-su-prava-gradjana-a-sta-policije-prilikom-hapsenja/

Naravno da postoji prostor za zloupotrebu od strane policajca ali ukoliko policajcu ne bi bilo
dozvoljeno da upotrebi silu prilikom hapsenja, mislite da to kriminalac ne bi zloupotrebio?
Na on snimku priveden je i zavezan ...
Policijac je izgleda mentalno nestabilan, ko zna ko mu ženu obradjuje pa ga frustracije stisle 😆
Vidiš da je ovaj drugi policajac bio ok, nije se ludački ponasao.

Nastia

Veoma poznat
Poruka
12.176

Društvo se formiralo po modelu, pa tako može da se ukine Ustav a kamoli bilo koji zakončić ili pravilo.

Nastia

Veoma poznat
Poruka
12.176
Ne moze, jer sam ja ugledan mlad covek a ne odajem utisak klosara i narkomana.

Sledeći put prodješ na žuto a policajac kaže da je bilo crveno, pa popiješ pesnicu u zube, možda nećeš tako govoriti.
Tanke su granice.

Ali zato su policajci koji su digli ruku na predsednikovog brata koji je vandalisao po Bg, svi dobili otkaze.

Pravila i zakoni ne postoje zato da bi se kršili već zato da pojedinci ne bi odlučivali po sopstvenom nahođenju, jer uvek postoji mogućnost da nisu preteranog umnog kapaciteta za prosuđivanje.

Gost3333

Veoma poznat
Poruka
14.014
Sledeći put prodješ na žuto a policajac kaže da je bilo crveno, pa popiješ pesnicu u zube, možda nećeš tako govoriti.
Tanke su granice.

Ali zato su policajci koji su digli ruku na predsednikovog brata koji je vandalisao po Bg, svi dobili otkaze.

Pravila i zakoni ne postoje zato da bi se kršili već zato da pojedinci ne bi odlučivali po sopstvenom nahođenju, jer uvek postoji mogućnost da nisu preteranog umnog kapaciteta za prosuđivanje.
Decko u autu je probisvet koji je unistavao tudju imovinu i plus narkoman. Njemu nema druge terapije od batina. Nece te niko tuci zbog zutog svetla.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.