MUP aktivnije u lociranju haških begunaca

Vesti Krstarice

Domaćin
Poruka
3.392
BEOGRAD, 23. maja 2011. (Beta) - Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je u ponedeljak da će se MUP Srbije aktivnije uključiti u proces lociranja haških optuženika, Ratka Mladića i Gorana Hadžića, kako bi se na to pitanje što pre stavila tačka.

"Mišljenje je da je ovde mnogo uputnije primenjivati klasične policijske metode za ljudima za kojima se traga", rekao je Dačić novinarima u Palati Srbija posle skupa o kontroli slobodnog viznog režima sa Evropskom unijom.

Dačić je kazao da su za potragu za Mladićem i Hadžićem ranije bile nadležne samo bezbednosne službe, dok je MUP samo sprovodio naloge Tužilaštva za ratne zlocicne.

Prema njegovim rečima, objedinjavanje službi i praćenje ljudi koji pomažu u skrivanju haških begunaca trebalo bi da doprinese efikasnijoj potrazi.

"Pogrešna je konotacija da će se tzv. jataci tretirati kao kriminalci, ali oni jesu počinioci odredjenih krivičnih dela i prekršaja", rekao je Dačić.
 
daccich-izjava.jpg
BEOGRAD, 23. maja 2011. (Beta) - Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je u ponedeljak da će se MUP Srbije aktivnije uključiti u proces lociranja haških optuženika, Ratka Mladića i Gorana Hadžića, kako bi se na to pitanje što pre stavila tačka.

"Mišljenje je da je ovde mnogo uputnije primenjivati klasične policijske metode za ljudima za kojima se traga", rekao je Dačić novinarima u Palati Srbija posle skupa o kontroli slobodnog viznog režima sa Evropskom unijom.

Dačić je kazao da su za potragu za Mladićem i Hadžićem ranije bile nadležne samo bezbednosne službe, dok je MUP samo sprovodio naloge Tužilaštva za ratne zlocicne.

Prema njegovim rečima, objedinjavanje službi i praćenje ljudi koji pomažu u skrivanju haških begunaca trebalo bi da doprinese efikasnijoj potrazi.

"Pogrešna je konotacija da će se tzv. jataci tretirati kao kriminalci, ali oni jesu počinioci odredjenih krivičnih dela i prekršaja", rekao je Dačić.

Spamerko! :lol:
 
ma da , uhapsite više Mladića , i on da je čovjek , da mu je stalo do svoje države i naroda, davno bi se predao, a ne ih držao kao taoce.

I sad kad EU čuje vašeg retarda Dačića , reći će " a tako, a SAD STE SE SJETILI, da ga tražite, a kog ste boga radili do sada ? "

Moje je mišljenje da treba doći što prije CIA, MI6, i njemački BND u Srbiju da riješe tu stvar u mjesec dana, a kolko čujem hoće, jer vi ste ili nesposobni ili nećete.
 

Back
Top