Muhamed i Biblija

sta biva sa Utesiteljem? Jel ti zaista mislis da je Duh Istine i na nebu Utesitelj?

Duh Sveti ima svoju ulogu u procesu posvećenja svakog stvorenja da bude na sliku Božiju. Duh Sveti to čini na najdirektnij način. Hristos je recimo Stvoritelj na najdirektniji način jer je "kroz Njega" sve stvoreno. Duh Sveti ima direktnu ulogu Posvetitetlja...On posvećuje. Zato je On Utešitelj ili Posvetitelj i na nebu naravno. Posvećuje sva stvorena bića na sliku Božijiu.
 
Poslednja izmena:
Ovde vecina i ne zna ko su Sveta Trojica i u kom su odnosu... Ali na stranu to.. Kaze Gospod, poslacu vam Duha utesitelja.. I neko pomisli da je to Muhamed EEE!! Utesitelj? Pre ce biti ucvelitelj
:hahaha:
Ubica, pljackas, zapovednik ratnicke druzine, silovatelj, *****, pedofil, psihicki nestabilan, seksualno opterecen, pritom i nepismen... Bas onako u duhu Hristove reci i nauke... Bas se lepo uklapa u naziv Duha Utesitelja... Bedni svesni pokusaji da se ovaj necovek poistoveti sa Duhom Utesiteljem verovatno spada u onaj greh koji se nece oprostiti, a to je hula na Duha Svetoga...
 
Jer Duh Sveti deluje na savest koju jedino ima čovek u odnosu na životinje. Čovek dakle.
pa zasto smo mi onda hriscani, ako imamo savest na koju deluje Duh Sveti? Koliko ko ima savesti, toliko deluje, po tebi, i kvit, ali onda ne bismo morali da budemo hriscani - nema to logike sto ti zagovaras [a i nisi kliknuo na navode koje sam ti ostavio] - kada kazem ne bismo morali da budemo hriscani, mislio sam krsteni hriscani.
Utesitelj? Pre ce biti ucvelitelj
evo ovaj ima ideje, na stranu sad muhamed - zasto onda Duh Istine dolazi da POKARA SVET, neko ce se i ucvetliti
Samo što ne stoji jer svet ne veruje već: „I kad On dođe, pokaraće svet za sud,za sud što je knez ovoga svijeta osuđen.
klikni na georgija, pa vidi sta smo diskutovali, a manite se muhameda
 
Poslednja izmena:
E ovo je novo za mene..možeš li pojasniti ko su ti "jovanovci" danas koji to veruju?

Mandeanci (Mandaeism). Danas ih nema mnogo, navodno samo 50-60 hiljada, ali je interesantno da su postojali sve ovo vreme. Meni su bili interesantni kao "hrišćani koji ne priznaju Hrista", tj. sledbenici Jovana Krstitelja koji njega, a ne Isusa, smatraju obećanim mesijom, a Isusa lažnim prorokom i čitavu priču oko Svetog Duha odbacuju kao nečistu silu.

Znam da je područje Bliskog istoka pravi rudnik različitih varijacija hrišćanstva, islama i judaizma, ali viševekovno postojanje i ovakve religije mi stvarno bilo čudno. (A ovo sve spominjem u kontekstu da danas često nismo svesni hiljadugodišnjeg kristalizovanja religija sa tog prostora do današnjeg stanja, kad imamo manje-više jasno odeljeno hrišćanstvo, islam i judaizam kao tri monoteističke religije)
 
Nemoj misliti da Muhamed nije poznavao hrišćansku veru jer bio okružen hrišćanima. Osnovna poruka Islama je da su hrišćani nešto pogrešno shvatili u svom tumačenju (većinski ne svi) i da sada je Muhamed poslat da te stvari dovede u red. Dakle, ne da je Isusovu objavu bilo potrebno popraviti već da sledbenici su se udaljili od nekih osnovnih stvari svoje vere.

Da, upravo sam na to mislio pod "popravljanjem Isusove objave", ne da ispravljaju samog Isusa, već da poprave ono što hrišćani pogrešno veruju.

I sve je to lepo zamišljeno, došao Muhamed da ispravi hrišćane, a naopaki hrišćani više vole svoje zablude nego stvarnu Božju reč, da i sami muslimani nisu pokazali na primeru Bahaule i bahaizma kako sami reaguju na ideju da se pojavi novi prorok koji će da tvrdi da su se i muslimani na isti način udaljili i od Muhameda...
 
Mandeanci (Mandaeism). Danas ih nema mnogo, navodno samo 50-60 hiljada, ali je interesantno da su postojali sve ovo vreme. Meni su bili interesantni kao "hrišćani koji ne priznaju Hrista", tj. sledbenici Jovana Krstitelja koji njega, a ne Isusa, smatraju obećanim mesijom, a Isusa lažnim prorokom i čitavu priču oko Svetog Duha odbacuju kao nečistu silu.

Znam da je područje Bliskog istoka pravi rudnik različitih varijacija hrišćanstva, islama i judaizma, ali viševekovno postojanje i ovakve religije mi stvarno bilo čudno. (A ovo sve spominjem u kontekstu da danas često nismo svesni hiljadugodišnjeg kristalizovanja religija sa tog prostora do današnjeg stanja, kad imamo manje-više jasno odeljeno hrišćanstvo, islam i judaizam kao tri monoteističke religije)
Aha...nisam znao iskreno da postoje. Evo sada prvi put saznajem kako se sada zovu i gde su.
Činim mi se...možda grešim da su neke gnostičke grupacije u I veku bliže poznate pod nekim jovanovskim nazivima.
 
Muhamed ima samo jednu vezu sa Biblijom.

Matej 7:15
“Čuvajte se od lažnih proroka, koji dolaze vama u odijelu ovčijem, a unutra su vuci grabljivi.”

Kuran i Muhamed su djelo Sotone.
Sam Muhamed je bio opsjednut demonima, kako piše u Kuranu.

Kuran 22:52:
Nikada prije tebe nismo poslali ni jednog izaslanika ili proroka, a da mu nije, kada je recitovao (svete spise), Sotona u njegovu recitaciju ubacio (svoje riječi), ali je Alah kasnije ukinuo što god da je Sotona bacio, Alah će potvrditi svoje otkrovenje, Alah je Sveznajući i Mudar je.

Evo muslimanskog tumacenja za ovaj stih: Tafsir Ibn Kathir, Izdanje 1999., Kraljevina Saudijska Arabija, Tom 5, strana 442:

Izvještava Ibn Kathir: “Kada je prorok recitovao poglavlje Al Najem (Zvijezda, Kuran 53) Sotona je ubacio sljedeće riječi u njegova usta, ‘Vidite li Al-Lat i Al-'Uza i Manat treću, one se moraju slaviti i njihovo posredovanje bi se trebalo tražiti.’ A pagani rekoše, ‘Muhamed nikada nije slavio naše bogove kao danas.’ Te se on (Muhamed) pokloni a i oni (pagani) se pokloniše (idolima, trima ćerkama Alahovim).”

Za one koji ne znaju, Ibn Kathir je najveci i najpriznatiji tumac Kurana svih vremena.

Zatim, Alah je onaj koji obmanjuje ljude, a ne Sotona

Kuran 3:54:
”Oni su obmanjivali, a i Alah je obmanjivao. Alah je najveća varalica.”

Ovaj posljednji stih muslimani pokusavaju da prevedu laznim prevodima, medjutim ovako doslovce pise na arapskom, ima mnostvo arapskih hriscana koji govore o ovome, kojima je arapski maternji jezik.

Samo jos da odgovorim ovome sto pise o nekakvom savezu izmedju islama i hriscanstva, evo sta prorok muhamed misli o hriscanima:

Kuran 5:14:
Onima koji sebe nazivaju Hrišćanima, poslali smo Zavjet, ali oni su zaboravili dio svetih spisa koje im je Alah poslao: prema tome, učinili smo da zastrane u međusobnom neprijateljstvu i mržnji do Sudnjega dana. Uskoro će im Alah pokazati šta su uradili.

Kuran 5:51:
O vi koji vjerujete! Ne uzmite Jevreje i hrišćane za prijatelje i zaštitnike. Oni su prijatelji jedni drugima samo, a onaj od vas koji im se prikloni (za prijateljstvo), jedan je od njih. Zaista Alah ne predvodi nepravedne ljude.

Sahih Al-Bukhari, Prvi tom, strana 13:

Alahov Izaslanik reče: “Dobio sam naređenje od Alaha da se borim dok ne pobijem (Džihad) sve ljude dokle ne kažu da ne postoji bog osim Alaha i da je Muhamed njegov prorok, i da uspostave molitvu i plate Zakat (novac). Budu li tako uradili, njihova krv i njihov imetak (čast) biće bezbjedni od mene.”

Sahih Al-Bukhari, Knjiga 8, Hadis 387:

Alahov Izaslanik reče: “Naređeno mi je da se borim dok ne pobijem sve ljude do vremena kada će reći: 'Niko ne treba biti obožavan osim Alaha.' I ako tako kažu, i ako se mole kako se mi molimo, i ako se okreću ka Kibli, i ako kasape one koje i mi koljemo, tada, i samo nakon toga njihova krv i imetak biće bezbjedni od mene.”

Sahih Al-Bukhari je najveci pisac Sunne, njegove cetiri knjige se nalaze u svim džamijama širom svijeta, i poslije Kurana se smatraju najsvetijim knjigama Islama.
 
Poslednja izmena:
Kuran 3:54:
”Oni su obmanjivali, a i Alah je obmanjivao. Alah je najveća varalica.”

U Bosanskom prevodu stoji ovako:

"I nevjernici počeše smišljati spletke, ali ih je Allah otklonio, jer On to umije najbolje.", Imranova porodica, 54 ajet

Ne Allah je obmanjiovao već je Allah otkrio te spletke koje čine nevernici jer Allah to ume najbolje da razotkrije...

Znaš šta...nije nam pametno ovako izvrtati reči Kurana ako želimo neki kakav takav dijalog sa muslimanima. :)
 
Kuran 5:14:
Onima koji sebe nazivaju Hrišćanima, poslali smo Zavjet, ali oni su zaboravili dio svetih spisa koje im je Alah poslao: prema tome, učinili smo da zastrane u međusobnom neprijateljstvu i mržnji do Sudnjega dana. Uskoro će im Alah pokazati šta su uradili.

"Mi smo zavjet prihvatili i od onih koji govore: "Mi smo kršćani"- ali su i oni dobar dio onoga čime su bili opominjani zaboravili, zato smo među njih neprijateljstvo i mržnju do Sudnjega dana ubacili; a Allah će ih, sigurno, obavijestiti o onome što su radili." , Trpeza, 14

Sa malim modifikacijama ovde Allah ne govori ništa "opako" po hrišćane...kaže da su hrišćani zaboravili opomene Božije pa zato su u međusobnom neprijateljstvu(ima puno frakcija među njima, međusobno se ne slažu) a Allah će hrišćane na vreme obavestiti o ppropustima.

Kuran 5:51:
O vi koji vjerujete! Ne uzmite Jevreje i hrišćane za prijatelje i zaštitnike. Oni su prijatelji jedni drugima samo, a onaj od vas koji im se prikloni (za prijateljstvo), jedan je od njih. Zaista Alah ne predvodi nepravedne ljude.

Savet malo radikalniji da ne stupaju u saveze sa Jevrejima i Hrišćanima jer su nepravedni. U smislu da se ne trebaju uzdati u njih već u sebe. Ali ovde nije poziv na nasilje prema njima.

Sahih Al-Bukhari, Prvi tom, strana 13:

Alahov Izaslanik reče: “Dobio sam naređenje od Alaha da se borim dok ne pobijem (Džihad) sve ljude dokle ne kažu da ne postoji bog osim Alaha i da je Muhamed njegov prorok, i da uspostave molitvu i plate Zakat (novac). Budu li tako uradili, njihova krv i njihov imetak (čast) biće bezbjedni od mene.”

Sahih Al-Bukhari, Knjiga 8, Hadis 387:

Alahov Izaslanik reče: “Naređeno mi je da se borim dok ne pobijem sve ljude do vremena kada će reći: 'Niko ne treba biti obožavan osim Alaha.' I ako tako kažu, i ako se mole kako se mi molimo, i ako se okreću ka Kibli, i ako kasape one koje i mi koljemo, tada, i samo nakon toga njihova krv i imetak biće bezbjedni od mene.”

Sahih Al-Bukhari je najveci pisac Sunne, njegove cetiri knjige se nalaze u svim džamijama širom svijeta, i poslije Kurana se smatraju najsvetijim knjigama Islama.


Hadisi nisu Kuran već tumačenja Kurana..i često ima falsifikovanih hadisa i lažnih vizija u njima i kod muslimana nema načisti koji je Hadis najispravniji. Ima onih kojim se poklanja više poverenja i onih kojima se poklanja manje poverenja.

Kuran 22:52:
Nikada prije tebe nismo poslali ni jednog izaslanika ili proroka, a da mu nije, kada je recitovao (svete spise), Sotona u njegovu recitaciju ubacio (svoje riječi), ali je Alah kasnije ukinuo što god da je Sotona bacio, Alah će potvrditi svoje otkrovenje, Alah je Sveznajući i Mudar je.

"Prije tebe Mi nijednog poslanika i vjerovjesnika nismo poslali, a da šejtan nije, kad bi on što kazivao, u kazivanje njegovo nešto ubacio; Allah bi ono što bi šejtan ubacio uklonio, a zatim bi riječi Svoje učvrstio - Allah sve zna i mudar je - ", Hadžidž, 52

Ovde govori da ni jedam poslanik tj. njegovoe reči nisu doživele iskrivljavanje od strane tumača i sledbenika ali da je Allah učinio da autentičan spis ostane.

Dakle, to svakako važi i za Tevrat i Indžil da su očuvani u potpunosti onako kako imamo danas...i ima mnogo tekstova u Kuranu koji afirmativno govore o Biblijia tj. Torah i Evanđelju...tako da ovde možemo bez problema sa muslimanima razgvorati na temelju Biblije a potvrđeno Kuranom.

Evo muslimanskog tumacenja za ovaj stih: Tafsir Ibn Kathir, Izdanje 1999., Kraljevina Saudijska Arabija, Tom 5, strana 442:

Izvještava Ibn Kathir: “Kada je prorok recitovao poglavlje Al Najem (Zvijezda, Kuran 53) Sotona je ubacio sljedeće riječi u njegova usta, ‘Vidite li Al-Lat i Al-'Uza i Manat treću, one se moraju slaviti i njihovo posredovanje bi se trebalo tražiti.’ A pagani rekoše, ‘Muhamed nikada nije slavio naše bogove kao danas.’ Te se on (Muhamed) pokloni a i oni (pagani) se pokloniše (idolima, trima ćerkama Alahovim).”

Za one koji ne znaju, Ibn Kathir je najveci i najpriznatiji tumac Kurana svih vremena.

Ni jedan musliman neće ovo prihvatiti i ni za jednog ne znači da je ovo istina..ovo je predanej Ibn Kathira ili njegovo tumačenje ali ne i autentičan izveštaj iz Kurana već nagađanje.
 
U Bosanskom prevodu stoji ovako:

"I nevjernici počeše smišljati spletke, ali ih je Allah otklonio, jer On to umije najbolje.", Imranova porodica, 54 ajet

Ne Allah je obmanjiovao već je Allah otkrio te spletke koje čine nevernici jer Allah to ume najbolje da razotkrije...

Znaš šta...nije nam pametno ovako izvrtati reči Kurana ako želimo neki kakav takav dijalog sa muslimanima. :)


Ostavi se ti bosanskog prevoda. Imas na sajtu 10 najprihvacenijih prevodilaca Kurana na engleskom, evo ti recimo od Abdool Haleem-a.

The [disbelievers] schemed but God also schemed; God is the Best of Schemers.

Ovaj koristi rijec spletkariti (schemed). Ovo je malo blaza varijanta. Medjutim ono sto je vazno je da u Kuranu stoji arapski izraz وَمَكَرَ u ovom stihu koji se u svim rjecnicima prevodi sa "And deceptive" (je bio Bog), dakle "i obmanjujuc je bio Bog".
Ali ono sto je jos vaznije je da se ova identicna rijec nalazi i u drugim stihovima Kurana, kada se govori kako Sotona obmanjuje, ali muslimani tada koriste pravi prijevod "obmanuo", "skovao zlu zavjeru," kao recimo:

Kuran 52:42:


Or do they intend to plan to do harm (to the prophet)? Then the disbelievers themselves shall be harmed by the plan.

Ovdje je ista ova arapska rijec prevedena kao "plan to do harm".

Evo ti bosanski prijevod ovog drugog stiha:

Zar oni zamke da postavljaju?! Ta u zamku će se uhvatiti baš oni koji ne vjeruju!

Dakle, ocigledno je da muslimani kad im treba jednu istu rijec prevode na dva nacina. Kada Sotona obmanjuje, to se zove pravim imenom, a kada Alah obmanjuje onda to ne prevode tako, nego prevode kao "planira", "spletkari".


Dalje kazes da u stihu o hriscanima nema niceg loseg posto su "u međusobnom neprijateljstvu "
Ali zaboravljas KO JE UBACIO neprijateljstvo i mrznju. Da te potsjetim, cak i u bosankom prevodu Alah kaze "zato smo među njih neprijateljstvo i mržnju do Sudnjega dana ubacili ". Pa bi te ja pitao, kakvo to neprijateljstvo i mrznju siri bog medju ljudima? Kakav je to bog? Koliko ja znam mrznju medju ljudima siri samo Sotona.

Idemo dalje.

Za prijateljstvo sa hriscanima i jevrejima. Procitaj Tefsir od Ibin Katira (najpriznatijeg tumaca kurana) i bice ti jasno.
Ibn Kathir: "Allah forbids His believing servants from having Jews and Christians as friends, because they are the enemies of Islam and its people, may Allah curse them".
Znaci nije dozvoljeno prijateljiti se sa Jevrejima i hriscanima zato sto su oni neprijatelji Islama i Alah ih je prokleo.

Sad da predjemo na Hadis. Hadis nije tumacenje Kurana. Tumacenje Kurana je Tafsir. Hadis su predanja o stvarima koje je Muhamed radio, rekao, kako se ponasao, i td. Hadise koje sam ti naveo su SAHIH (autenticni), dakle svi muslimani moraju da ih postuju i prihvate, zapravo se Sunna Islam temelji na njih.
A narocito Sahih Al Bukhari, kojeg sam naveo. Al Bukhari je najsvetija knjiga poslije Kurana, sastoji se iz 4 toma, i sa Kuranom cini pet knjiga koje se moraju naci u svakoj dzamiji i koje su temelj islamske vjere. Dakle bez Al Bukharija nema islama. Ocito ne znas narocito o ovim temama. U Saudijskoj Arabiji bi te pogubili za neprihvaranja Al Bukharija.

Za satanske stihove. Ne mozemo da razgovaramo. Ocito je Muhamed bio demonizovan i klanjao se idolima. Posto je sotona jednom uspio da ga zaposjedne, ko nam garantuje da nije i citav kuran nastao poput ovih stihova o Alahovim cerkama.

Kazes ni jedan Musliman nece prihvatiti Ibn Kathira? Moram da te potsjetim da isto to pise i u Tefsir Al Jalaleyn. Koji je takodje interpretator Kurana jos stariji od Kathira.
Ali moram i da ti kazem da sam te naveo na tanak led. Zapravo ne kaze ovo samo Ibn Katir i Al Jalalayn. Ovi satanski stihovi se nalaze i u samom Kuranu, i svim muslimaima su poznati kao satanski stihovi. Ovako glase

Kuranu 53:19-22:

(19) Da li ste vidjeli Al-Lat i Al-'Uza
(20) I Manat, treću?
(21) Šta, vama oni koji su muškog pola, a za Alaha žene?
(22) To je zaista neopravdana podjela

Prevodim ti bukvalnim prevodom. Dakle ovo su stihovi koje je Sotona ubacio Muhamedu u usta. Alah je, kako sam ti prije naveo u Kuranu 22:52 obecao da ce izbaciti iz Kurana sve satanske stihove, ali kao sto vidis, nije uspio. I dalje su tu. Stihovi govore o Alahovim cerkama kojima se Muhamed poklonio, idolima. Alah se zali kako su mu Arapi dodijelili da ima cerke, a njima sinove, pa kaze to je nepravedno.

Evo ti jos o demonskom opsedanju Muhameda:

Sahih Al-Bukhari, Book 53, Hadith 400

Izvještava 'Aisha: “Prorok je bio začaran (bewitched) te je počeo fantazirati da je radio stvari, koje, zapravo, nikada nije radio.

Sahih Al-Bukhari, Knjiga 7, Tom 71, Hadis 661:

Opisuje 'Aisha: “Začaravanje Alahovog proroka (Muhameda) je bilo aktivno, tako da je počeo da umišlja da je činio nešto što zapravo nije činio.”

Sahih Al-Bukhari, Knjiga 73, Hadis 89:

Izvještava 'Aisha (Muhamedova dječija supruga): “Prorok je nastavio da u toku tog i tog vremena zamišlja da je spavao (imao seksualni odnos) sa svojim ženama, a zapravo nije!”

Dakle ovaj covjek je toliko bio opsednut demonima da nije vise znao gdje se nalazi, nije vise razlikovao stvarnost od iluzije.
Cak je pokusao da se ubije jer vise nije mogao da izdrzi. Evo Hadisa, Sahih (autenctican), sto znaci da je lanac predanja poznat, sa koljena na koljeno, sve do proroka, i svi naratori su priznati, i svi muslimani moraju ovo da postuju.

Sahih al-Bukhari 6982:

But after a few days Waraqa died and the Divine Revelation was also paused for a while and the Prophet became so sad as we have heard that he intended several times to throw himself from the tops of high mountains and everytime he went up to the top of a mountain in order to throw himself down, Jibril would appear before him and say, “O Muhammad! You are indeed Allah’s Messenger in truth”

Nemam kad da prevodim ovo. Dakle Muhamed je nekoliko puta pokusao da skoci sa stijene da se ubije, ali svaki put bi ga Džibril (andjeo Gabriel) spasao, govoreci mu kako je zaista on prorok. Ovaj Dzibril koji mu se javlja, ko zna ko je i sta je to. Ja ovom covjeku nista ne vjerujem.

Nisu problem Muslimani, koji o ovim stvarima ni ne znaju. Problem je Muhamed i Alah.
Dakle knjige su sa arapskog prevedene na sve svetske jezike, ljudi imaju uvid u to. Do prije 100 godina je Islam bio misterija, ali stvari sada izlaze na vidjelo.
 
Poslednja izmena:
E da, umalo da zaboravim. Pogledaj licemerje Bosanskog prevoda.

Bosanski:
" I nevjernici počeše smišljati spletke, ali ih je Allah otklonio "
Engleski:
" The [disbelievers] schemed but God also schemed "

Ako su u prvom prijevodu nevjernici spletkarili, onda je i Alah spletkario u drugom prijevodu. Dakle vidis li da Bosanski prijevod jednu istu rijec u jednom istom stihu prevodi na dva nacina?


A sada pogledaj ovu sliku:

f.jpg


Ovo je jedan isti stih. Prve dvije rijeci, sa desna na lijevo. Vidis da su iste (ovo dugacko).
Znaci jedna ista rijec se u prvom slucaju (kada su u pitanju nevjernici) prevodi sa Schemed, a u drugom (kada je u pitanju Alah) prevodi se sa Planned (Alah). Vidis li o cemu se radi? Potpuna obmana.
 
Poslednja izmena:
Prijatelju, to su špekulacije jer trebamo poznavati arapski jezik i izvornost reči...jer arapski je slično kao i hebrejski i mora se razumeti u kontekstu....

To što si izneo za Allah je posadio neprijateljstvo, Allah je zavarao..itd..imaš u Bibliji sličnih tekstova za Boga pa ako se izvuče iz konteksta dobićeš pogrešnu sliku..tipa kada Bog kaže "ja stvaram zlo"....kada na jednom mestu kaže da je "Bog naveo Davida da prebroji narod" a na drugim da je "Sotona naveo Davida da prebroji narod"...

Ovo što si naveo za kontradiktornosi u Kuranu su plitak potok jer ti muslimani mogu navesti u Bibliji takvih "kontradikcija" koliko hoćeš. To nije put dijaloga sa njima i ako tako kreneš pokazuješ zapravo da ne poznaješ više slabost nego snagu jer kritiku baziraš na "kontradiktornostima" koje proističu iz višestruke kompleksnosti semitskog jezika koji može imati nekoliko konteksta.

Što se hadisa tiče rekoh jeste tradicija muslimana ali ako uzmeš hadis da tumačiš tipa rekao taj i taj to i to..onda moraš i drugim hadisom da tumačiš njega a ne da tumačiš ti hadis...e tu ulaziš u klizav teren jer će muslimani onda da ti lako pokažu da ne tumačiš hadis kako treba.

Dakle, suština je da ovo nije put kako treba raditi..tako im nećeš pokazati manjkavosti vere ili Kurana a još manje lepotu hrišćanstva već ćeš ih još više inspirisati da se brane i dokazuje neispravnost tvog stava a veruj mi to će malo obučeniji musliman veoma lako uraditi. Ako is raspravljao sa muslimanima isreno me zanima kako si prošao u diskusiji navodeći ovakve stvari ali iskreno...jesi li učestvovao na Islam Bosna forumu recimo ili nekom sličnom? Veruj mi da bi u čašu vode stali ovi argumenti.

Ne msili da omalovažavam tvoje pisanje ali znam i sam kako ovakve stvari koje iznosiđ ne mogu ni jednom muslimanu ništa značiti..naveđće ti 1000 takvih stvari u Bibliji i onda ćeš ispasti zaista nedobronameran.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
A inače u kontekstu to zlo je dobro

EEEE :)..Vidiš, tako isto je i sa ovim tekstovima navedenim iz Kurana...ako se tumače onako na prvu loptu.

No, trud Megatrona ima svoju svrhu. Verujem, nadam se da je iskren u svom pokušaju da pokaže koliko voli hrišćanstvo ali jedina greška(i ja sam je pravio ranije) je u tome što pokušava kroz najgoru propagandu protivi da se bori za...ali onda isti argumenti bivaju iskorišćani priotiv onoga što želi odbraniti i onda sve u krug.
 
EEEE :)..Vidiš, tako isto je i sa ovim tekstovima navedenim iz Kurana...ako se tumače onako na prvu loptu.

No, trud Megatrona ima svoju svrhu. Verujem, nadam se da je iskren u svom pokušaju da pokaže koliko voli hrišćanstvo ali jedina greška(i ja sam je pravio ranije) je u tome što pokušava kroz najgoru propagandu protivi da se bori za...ali onda isti argumenti bivaju iskorišćani priotiv onoga što želi odbraniti i onda sve u krug.
Ne razumem šta branimo? Boga sigurno ne možemo.
 
E da, umalo da zaboravim. Pogledaj licemerje Bosanskog prevoda.

Bosanski:
" I nevjernici počeše smišljati spletke, ali ih je Allah otklonio "
Engleski:
" The [disbelievers] schemed but God also schemed "

Ako su u prvom prijevodu nevjernici spletkarili, onda je i Alah spletkario u drugom prijevodu. Dakle vidis li da Bosanski prijevod jednu istu rijec u jednom istom stihu prevodi na dva nacina?


A sada pogledaj ovu sliku:

Pogledajte prilog 750698

Ovo je jedan isti stih. Prve dvije rijeci, sa desna na lijevo. Vidis da su iste (ovo dugacko).
Znaci jedna ista rijec se u prvom slucaju (kada su u pitanju nevjernici) prevodi sa Schemed, a u drugom (kada je u pitanju Alah) prevodi se sa Planned (Alah). Vidis li o cemu se radi? Potpuna obmana.
ovo - Allah je takodje spletkario, moze biti lako protumaceno u afirmativnom smislu...naprimjer - nevjernici su spletkarili, ali Allah je takodje spletkario(i tako ponistio njihove spletke)....tumacenje je cudo, vecinu stvari mozes izvrnuti....
 
Prijatelju, to su špekulacije jer trebamo poznavati arapski jezik i izvornost reči...jer arapski je slično kao i hebrejski i mora se razumeti u kontekstu....

To što si izneo za Allah je posadio neprijateljstvo, Allah je zavarao..itd..imaš u Bibliji sličnih tekstova za Boga pa ako se izvuče iz konteksta dobićeš pogrešnu sliku..tipa kada Bog kaže "ja stvaram zlo"....kada na jednom mestu kaže da je "Bog naveo Davida da prebroji narod" a na drugim da je "Sotona naveo Davida da prebroji narod"...

Ovo što si naveo za kontradiktornosi u Kuranu su plitak potok jer ti muslimani mogu navesti u Bibliji takvih "kontradikcija" koliko hoćeš. To nije put dijaloga sa njima i ako tako kreneš pokazuješ zapravo da ne poznaješ više slabost nego snagu jer kritiku baziraš na "kontradiktornostima" koje proističu iz višestruke kompleksnosti semitskog jezika koji može imati nekoliko konteksta.

Što se hadisa tiče rekoh jeste tradicija muslimana ali ako uzmeš hadis da tumačiš tipa rekao taj i taj to i to..onda moraš i drugim hadisom da tumačiš njega a ne da tumačiš ti hadis...e tu ulaziš u klizav teren jer će muslimani onda da ti lako pokažu da ne tumačiš hadis kako treba.

Dakle, suština je da ovo nije put kako treba raditi..tako im nećeš pokazati manjkavosti vere ili Kurana a još manje lepotu hrišćanstva već ćeš ih još više inspirisati da se brane i dokazuje neispravnost tvog stava a veruj mi to će malo obučeniji musliman veoma lako uraditi. Ako is raspravljao sa muslimanima isreno me zanima kako si prošao u diskusiji navodeći ovakve stvari ali iskreno...jesi li učestvovao na Islam Bosna forumu recimo ili nekom sličnom? Veruj mi da bi u čašu vode stali ovi argumenti.

Ne msili da omalovažavam tvoje pisanje ali znam i sam kako ovakve stvari koje iznosiđ ne mogu ni jednom muslimanu ništa značiti..naveđće ti 1000 takvih stvari u Bibliji i onda ćeš ispasti zaista nedobronameran.

Pozdrav.

Kud ces veceg poznavaoca arapskog jezika od islamskih teologa? Jel ti preispitujes njihov autoritet? Hoces da kazes da Ibn Kathir ne poznaje svoju religiju? To bi bilo kao da kazes da Jovan Bogoslov ne poznaje hriscanstvo. Mislim, ovo je stvarno smijesno.

A sa druge strane, u Kuranu jasno pise da je Kuran jasna knjiga, bez kontradikcija, da tumacenja nisu potrebna i da je sve objasnjeno u Kuranu do sitnih detalja. Ovo kaze Alah, a ne ja.

Kuran 7:52
A Mi ovima Knjigu objavljujemo, koju smo kako Mi znamo objasnili do detalja, da bude putokaz i milost ljudima koji budu vjerovali.

Dakle, Alah kaze, u knjizi koju je pisao Alah, da je sve jasno do detalja, da ni za sta ne treba objasnjenje. Tako da kada Alah kaze da je Alah spletkario, to znaci da je Alah spletkario, i da tu dodatnih tumacenja ne smije biti.

Sa druge strane, Bibliju nije pisao Bog, sto svi hriscani znaju. Bibliju su pisali ljudi. Jesam li ja kriv sto muslimani tvrde da im je knjigu pisao licno Bog?

A pogledaj sad kontradikciju navedenog stiha sa sljedecim stihom. U sljedecem stihu Alah kaze da zapravo ima djelova koji i nisu jasni.

Kuran 3:7, Usama Dakdok prijevod:
On je koji je tebi poslao knjigu (Kuran); neki od njenih djelova su jasni. Ti su majka ove knjige a ostali su dvosmisleni. Tako da oni čija srca zastranjuju će pratiti ono što je dvosmisleno u njoj, želeći pobunu i tražeći tumačenje, i niko ne zna njeno tumačenje osim Alaha. A oni koji su duboko ukorijenjeni znanjem kažu, “vjerujemo u nju, od Boga je cijela.”

Ovaj stih sahranjuje Islam. Alah kaze da je poslao dvosmislene stihove, ne bi li se zli ljudi upecali na njih trazeci objasnjenja i tumacenja. Alah jasno kaze da je tumacenje kurana = pobuna protiv Alaha.

Sa druge strane, kako to Bog na spletkarenje odgovara spletkarenjem? Koliko ja znam, Bog je istina i bog na spletkarenja odgovara ISTINOM a ne spletkama.

Sto se tice Hadisa, Hadisi se ne tumace. Kao sto sam rekao, Hadisi su Muhamedovi postupvci, ono sto je Muhamed radio. Kada Muhamed kaze "dobio sam naredjenje da pobijem sve ljude dok ne prihvate Alaha" to se ne tumaci, to je izjava, prenesena sa koljena na koljeno. A ako se radi o SAHIH Hadisu, kao u ovom slucaju, to znaci da ga svi muslimani prihvataju da je autentican. Tu nema rasprave. Imamo pravo da navodimo ovo smece iz Hadisa dokle god ga muslimanski teolozi smatraju za SAHIH. Kada muslimanski teolozi neki hadis proglase za Daif (slab, nepouzdan) i ja cu prestati da ga koristim. Obicni muslimani nemaju pravo da kazu da prihvataju ili ne prihvataju Sahih hadise, jer oni nisu opsteprihvaceni teolozi. Ne moze neki musliman iz Tuzle reci kako Sahih Al Bukhari nije pouzdan, to bi bio skandal, muslimani bi ga objesili.

Sto se tice debate sa muslimanima, ja nisam za to potkovan jos, niti ja pokusavam da vodim debate sa njima, niti me interesuje sta oni misle. Mene interesuje da ovo prenesem hriscanima da znaju sa kakvom religijom imaju posla.

A ako te interesuje da li na ovaj nacin muslimani napustaju islam, da. I to u hiljadama. I to im radi arapin sa bliskog istoka, kojem je arapski maternji jezik, koji Kuran cita na arapskom, Tefsire i Hadise cita na arapskom. Koji na Skajupu vodi debate sa muslimanima i uzivo ih u lajv streamu preobraca na hriscanstvo. Ako koga interesuje neka pogleda koji klip:
https://www.youtube.com/results?search_query=christian+prince+debates

A evo ako koga interesuje njegova debata sa muslimanima u vezi satanskih stihova:

Ovi ljudi masovno napustaju Islam. Trenutno prevodim njegovu knjigu na srpski jezik koja ce uskoro biti objavljena.
 

Back
Top