Quantcast

Muhamed i Biblija

Jovan Prezviter

Domaćin
Poruka
4.303
sta biva sa Utesiteljem? Jel ti zaista mislis da je Duh Istine i na nebu Utesitelj?
Duh Sveti ima svoju ulogu u procesu posvećenja svakog stvorenja da bude na sliku Božiju. Duh Sveti to čini na najdirektnij način. Hristos je recimo Stvoritelj na najdirektniji način jer je "kroz Njega" sve stvoreno. Duh Sveti ima direktnu ulogu Posvetitetlja...On posvećuje. Zato je On Utešitelj ili Posvetitelj i na nebu naravno. Posvećuje sva stvorena bića na sliku Božijiu.

Poslednja izmena:

TigarRr

Zainteresovan član
Poruka
483
Ovde vecina i ne zna ko su Sveta Trojica i u kom su odnosu... Ali na stranu to.. Kaze Gospod, poslacu vam Duha utesitelja.. I neko pomisli da je to Muhamed EEE!! Utesitelj? Pre ce biti ucvelitelj
:hahaha:
Ubica, pljackas, zapovednik ratnicke druzine, silovatelj, *****, pedofil, psihicki nestabilan, seksualno opterecen, pritom i nepismen... Bas onako u duhu Hristove reci i nauke... Bas se lepo uklapa u naziv Duha Utesitelja... Bedni svesni pokusaji da se ovaj necovek poistoveti sa Duhom Utesiteljem verovatno spada u onaj greh koji se nece oprostiti, a to je hula na Duha Svetoga...

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.588
Jer Duh Sveti deluje na savest koju jedino ima čovek u odnosu na životinje. Čovek dakle.
pa zasto smo mi onda hriscani, ako imamo savest na koju deluje Duh Sveti? Koliko ko ima savesti, toliko deluje, po tebi, i kvit, ali onda ne bismo morali da budemo hriscani - nema to logike sto ti zagovaras [a i nisi kliknuo na navode koje sam ti ostavio] - kada kazem ne bismo morali da budemo hriscani, mislio sam krsteni hriscani.
Utesitelj? Pre ce biti ucvelitelj
evo ovaj ima ideje, na stranu sad muhamed - zasto onda Duh Istine dolazi da POKARA SVET, neko ce se i ucvetliti
Samo što ne stoji jer svet ne veruje već: „I kad On dođe, pokaraće svet za sud,za sud što je knez ovoga svijeta osuđen.
klikni na georgija, pa vidi sta smo diskutovali, a manite se muhameda

Poslednja izmena:

brundoje

Početnik
Poruka
47
E ovo je novo za mene..možeš li pojasniti ko su ti "jovanovci" danas koji to veruju?
Mandeanci (Mandaeism). Danas ih nema mnogo, navodno samo 50-60 hiljada, ali je interesantno da su postojali sve ovo vreme. Meni su bili interesantni kao "hrišćani koji ne priznaju Hrista", tj. sledbenici Jovana Krstitelja koji njega, a ne Isusa, smatraju obećanim mesijom, a Isusa lažnim prorokom i čitavu priču oko Svetog Duha odbacuju kao nečistu silu.

Znam da je područje Bliskog istoka pravi rudnik različitih varijacija hrišćanstva, islama i judaizma, ali viševekovno postojanje i ovakve religije mi stvarno bilo čudno. (A ovo sve spominjem u kontekstu da danas često nismo svesni hiljadugodišnjeg kristalizovanja religija sa tog prostora do današnjeg stanja, kad imamo manje-više jasno odeljeno hrišćanstvo, islam i judaizam kao tri monoteističke religije)

brundoje

Početnik
Poruka
47
Nemoj misliti da Muhamed nije poznavao hrišćansku veru jer bio okružen hrišćanima. Osnovna poruka Islama je da su hrišćani nešto pogrešno shvatili u svom tumačenju (većinski ne svi) i da sada je Muhamed poslat da te stvari dovede u red. Dakle, ne da je Isusovu objavu bilo potrebno popraviti već da sledbenici su se udaljili od nekih osnovnih stvari svoje vere.
Da, upravo sam na to mislio pod "popravljanjem Isusove objave", ne da ispravljaju samog Isusa, već da poprave ono što hrišćani pogrešno veruju.

I sve je to lepo zamišljeno, došao Muhamed da ispravi hrišćane, a naopaki hrišćani više vole svoje zablude nego stvarnu Božju reč, da i sami muslimani nisu pokazali na primeru Bahaule i bahaizma kako sami reaguju na ideju da se pojavi novi prorok koji će da tvrdi da su se i muslimani na isti način udaljili i od Muhameda...

Jovan Prezviter

Domaćin
Poruka
4.303
Mandeanci (Mandaeism). Danas ih nema mnogo, navodno samo 50-60 hiljada, ali je interesantno da su postojali sve ovo vreme. Meni su bili interesantni kao "hrišćani koji ne priznaju Hrista", tj. sledbenici Jovana Krstitelja koji njega, a ne Isusa, smatraju obećanim mesijom, a Isusa lažnim prorokom i čitavu priču oko Svetog Duha odbacuju kao nečistu silu.

Znam da je područje Bliskog istoka pravi rudnik različitih varijacija hrišćanstva, islama i judaizma, ali viševekovno postojanje i ovakve religije mi stvarno bilo čudno. (A ovo sve spominjem u kontekstu da danas često nismo svesni hiljadugodišnjeg kristalizovanja religija sa tog prostora do današnjeg stanja, kad imamo manje-više jasno odeljeno hrišćanstvo, islam i judaizam kao tri monoteističke religije)
Aha...nisam znao iskreno da postoje. Evo sada prvi put saznajem kako se sada zovu i gde su.
Činim mi se...možda grešim da su neke gnostičke grupacije u I veku bliže poznate pod nekim jovanovskim nazivima.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.