Quantcast

Mudrosti

MrNapokon

Elita
Poruka
19.483
Pade mi na pamet S Zizek i kako je u pravu da su mudrosti cista glupost. Kako narod zapravo za istu situaciju ima razlicite mudrosti za razlicite ishode. Pa na pr neki tamo covek reskira i ulozi novac i postane milioner i onda ce ljudi da kazu: E, vidis, ko reskira taj profitira. A onda situacija gde gomila pokusa pa ne uspe, ljudi ce reci: Ne pisaj uz vetar.
Koliko mi imamo tako malicioznih gluposti u nasoj kulturi ili ti nekulturi?

Harmonica

Aktivan član
Poruka
1.271
"I want to be the student of men whose son I should like to be as well."

Niko na ovom svetu ne bi poželeo da bude sin raspalog dekadenta kao što je Slavoj Žižek.

Romana Kuhar

Primećen član
Poruka
912
Pade mi na pamet S Zizek i kako je u pravu da su mudrosti cista glupost. Kako narod zapravo za istu situaciju ima razlicite mudrosti za razlicite ishode. Pa na pr neki tamo covek reskira i ulozi novac i postane milioner i onda ce ljudi da kazu: E, vidis, ko reskira taj profitira. A onda situacija gde gomila pokusa pa ne uspe, ljudi ce reci: Ne pisaj uz vetar.
ŽIŽEK - MLADINA.png

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.106
Meni je najsmesnija i najmalicioznija ona..ispod mire sto djavola vire...
..em sto je totalno bezvezna, netacna em sto u vecini slucajeva ljudi misle da je u pitanju Mira, Mirjana
a ne mirna i dobra osoba...:lol:

MrNapokon

Elita
Poruka
19.483
Hajde pustite Slavoja. Nije prica o njemu, njega sma pomenuo jer je to njegova izjava a ne moja. Fokusirajte se na temu a ne na to da li je Zizek dobar filozof ili ne.

Metronomy

Elita
Poruka
17.518
Ja mogu i da razumem decu da se ugledaju na neke ljude i da pokupe njihove uzrecice ili da ih kopiraju u mnogim situacijama. Ne razumem i ne volim ljude pune sebe koji kopiraju druge.
Mudrost je bliska lukavstvu, a razlika je samo u tome sto mudrost ima za cilj da ljude pouci na koju stranu da razmisljaju, dok lukavstvo je trenutna upotreba mudrosti za svoje potrebe.
Mudraci su ljudi koji se daju drugima, a cesto zato sto su dostigli nivo distance od ljudske gluposti.
Onaj ko se iskljucivo povodi za mudrostima drugih je svakako medokritet i sve van tih mudrosti je u stanju da osudi kao neprilicno ili nedostojno.
Znaci nase narodne mudrosti sluze samo kao pocetno razmisljanje o nekom dogadjaju ili delovanju i svaka je dobro proverena u vremenu i u narodu i kao takva tacna.

Metronomy

Elita
Poruka
17.518
"I want to be the student of men whose son I should like to be as well."

Niko na ovom svetu ne bi poželeo da bude sin raspalog dekadenta kao što je Slavoj Žižek.
Koliko ja znam sinovi ne biraju oceve, nego ili slusaju ili se bore protiv njih, da bi na kraju postali isti kao on, a neki postanu i ljudi sa svojim stavovima.

Black Baron

Aktivan član
Poruka
1.577
Meni je najsmesnija i najmalicioznija ona..ispod mire sto djavola vire...
..em sto je totalno bezvezna, netacna em sto u vecini slucajeva ljudi misle da je u pitanju Mira, Mirjana
a ne mirna i dobra osoba...:lol:
Ta izreka zvuči glupo ali je često vrlo tačna. Mirne i povučene osobe su privatno često mnogo ekstremnije i perverznije od ovih bučnih, društvenih, ekstrovertnih. Nije to neki kliše nego je stvarno tako, valjda jer više maštaju, razmišljaju u samoći, pa mozak traži više mentalne stimulacije i nastranosti. Neurotipični ljudi se često zalepe i za tipična htenja i zanimanja, pa i fore su im takve, humor je opšti i vrlo tipičan. Zato blago autistični ljudi imaju često nastran humor i poremećene fore. Eminem je klasičan primer, izgradio je karijeru na kontroverzama i boleštinama, a privatno je vrlo povučen i introvertan, solitaran tip.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.