Quantcast

Mudrost života

KPCTAHK

Aktivan član
Poruka
1.425
Pronaći sebe u sebi, svojoj duši, osetiti ono što viliš da činiš, a onda se obrazuješ, celog sebe posvetiš tome, to što voliš usavršiš i onda se, isključivo i samo, baviš time što voliš i što će drugima i tebi da bude korisno …

N3Wz

Domaćin
Poruka
3.962
To je superfilozofija radnika koji toči sok u McDonalds-u. Ne bih nikada mogao da se uskladim samo na jednu oblast koju bih istraživao, s obzirom da je za mene svet malo više od rada u antikvarnici.

Drugo je ako radiš nešto što voliš, a što ti dozvoljava da istražuješ stvari koje ne znaš. Za mene je svet u kom ne postoji konstantno unapređivanje sebe, sopstvenog znanja i uspeha apsolutno promašen koncept.

To bi se moglo postaviti u dijagonali Posao - Hobi. Ako ti posao dozvoljava da se baviš hobijima, onda je to mudrost za sebe.

A, opet, šta je tu sve mudrost? Preživeti? Niko koga poznajem nema taj odnos u prepoznavanju toga ''šta vole'' i da se isključivo toga drže, pogotovo ako se radi o ljudima koji su od malena želeli nešto, a sada to ne mogu da ostvare ili ostvaruju dok krpe kraj s krajem kako znaju i umeju.

Osim frizerki. Postoje frizerke i devojke koje su od malena pronašle to da vole da se lickaju, mackaju, depilišu itd i sada drže salone i uspešne su, razbijaju, rade ono što vole, obrazovale su se za to, žive mirnim i lagodnim životom, a slušaju životne priče svojih kolega i koleginica, te klijenata.

tamna noc

Primećen član
Poruka
882
Pronaći sebe u sebi, svojoj duši, osetiti ono što viliš da činiš, a onda se obrazuješ, celog sebe posvetiš tome, to što voliš usavršiš i onda se, isključivo i samo, baviš time što voliš i što će drugima i tebi da bude korisno …
Vidiš u tom pronalaženju je fora, malo kome od nas podje za rukom da ostane čvrsto samouveren u svoju životnu filozofiju a ako mu i podje za rukom, postane fanatik ili uspjesan čovjek ali ne i zadovoljan čovjek.

Iskoristi svoj puni lični kapacitet u društvu u kojem živimo je skoro nemoguće. Za takvo nešto potrebno je da je covjecanstvo vezano dubokom vjerom u lično zadovoljstvo pojedinca kroz društvenu zajednicu a kao sto znamo daleko smo od toga.
Mislim da su Japanci najbliži tom idealu, jer svoje ja posmatraju i razvijaju kroz društveni doprinos.