Mudre - gestovi

razlika je u sledećem: kod new age-ra moć je u osobi koja zamišlja i veruje
kod hrišćana moć je u Bogu i treba se moliti i verovati da će Bog pomoći
pri tome nije pristojno cimati Boga za sopstvene ciljeve nego je najbolja molitva Bogu da bude volja njegova jer on zna šta je najbolje za nas
Кад преведемо што ти је већи его то си више "хуман анд просвјетљен":D
 
razlika je u sledećem: kod new age-ra moć je u osobi koja zamišlja i veruje
kod hrišćana moć je u Bogu i treba se moliti i verovati da će Bog pomoći
pri tome nije pristojno cimati Boga za sopstvene ciljeve nego je najbolja molitva Bogu da bude volja njegova jer on zna šta je najbolje za nas i naše spasenje
ne bih rekao; ja bas mislim da vas je djavo prevario sa l.o. da ocekujete afirmativno-vizuelne-famtazmagoricno-suicidalno-sado-mazo GLOBALNE ciljeve, a da vas odvuce od sopstvenih, LICNIH, navodno sebicnih zaboravljajuci da je svakom kome je ucinio u jevandjlju rekao idi vera tvoja te spasla, svako je molio za svoj licni cilj/zelju

23. И у онај дан нећете ме питати низашта. Заиста, заиста вам кажем да шта год узиштете у Оца у име моје, даће вам.
 
Можда нас превари, али у чије име се иде ка глобалној влади у покушају?
koga je briga? bas sa saletom diskutujem o 1. veku kada su bili pod rimljanima - tada je rim bio globalna sila
hriscani koji su poslusali Hrista su izbegli, a judejci koji su digli ustanak su pobijeni pola miliona i vise ljudi

uvek ima neka globalna sila koja tlaci, ali i onda su judejci posli za laznim mesijom dizuci ustanak protiv te globalne sile, a prethodno odbacili Istinitog Hrista, pa su nadrljali.
tako i sada, ako vas prevari, isto sleduje.
ja mogu samo da zalim.

da ljudi veruju istini jevandjelja umesto laznom otkrivenju, ja verujem da bi bio raj na zemlji, ali mene niko, ili retko ko slusa...mada imam nadu da se stvari menjaju

edit
sada regionalne sile postaju globalne, pa zamisli da su vec zuta rasa svi ''hriscani'', a prevareni nekom suludom sektom... pa istrebili bi smo se
e sad ako je antihrist ta globalna vlada i ako tek treba da bude, da dodje, vi svi srljate u njegovu zamku, a ja cu da se izmaknem
ja kazem da je 1 pisac laznog otkrivenja antihrist, i ne pomeram se od tog stava.
 
Poslednja izmena:
nisam ljut, niti spamujem temu, nemam ništa protiv mudri...samo sam obrazložio svoje mišljenje da položaji ruku na odabranim ikonama nemaju veze sa mudrama... na svetu postoje milioni ikona...normalno je da ćeš naći neke sa položajima ruke koji će ti zaličiti na mudre.. ali to je čista slučajnost...za večinu položaja ruku sam ti pokazao da ili nisu isti kao sa njima izjednačene mudre ili da imaju drugo poreklo...samo jedna od tih slika mi liči na mudru..ne treba tražiti misteriozne veze tamo gde ih nema
Ali moraš priznati da je slično. Inače ja prvi put čujem za ove mudre
 
koga je briga? bas sa saletom diskutujem o 1. veku kada su bili pod rimljanima - tada je rim bio globalna sila
hriscani koji su poslusali Hrista su izbegli, a judejci koji su digli ustanak su pobijeni pola miliona i vise ljudi

uvek ima neka globalna sila koja tlaci, ali i onda su judejci posli za laznim mesijom dizuci ustanak protiv te globalne sile, a prethodno odbacili Istinitog Hrista, pa su nadrljali.
tako i sada, ako vas prevari, isto sleduje.
ja mogu samo da zalim.

da ljudi veruju istini jevandjelja umesto laznom otkrivenju, ja verujem da bi bio raj na zemlji, ali mene niko ne slusa...
ОК је то, али глобална у смислу владавине на цијелом планету "никад" није постојала, а сви видимо покушаје сврставања свих религија у исти кош, атеисти их већ тако виде, још само верници да прихвате, имамо пропали покушај есперанта итд. Ако за тренутак занемаримо откровење, шта ћемо са Вавилоном и његовом кулом?
 
ОК је то, али глобална у смислу владавине на цијелом планету "никад" није постојала, а сви видимо покушаје сврставања свих религија у исти кош, атеисти их већ тако виде, још само верници да прихвате, имамо пропали покушај есперанта итд. Ако за тренутак занемаримо откровење, шта ћемо са Вавилоном и његовом кулом?
ja ipak mislim da smo mi ljudi pametniji, da necemo svi za new ageom i da postanemo svesne gliste... nema sanse sve u isti kos, pa vidi kako se lako zavadjamo, mi sami medju sobom, a kamoli sa ... ma kakvi, razmisli bolje, nisam valjda ja jedini koji misli svojom glavom

vavilon, pometnja jezika, rasturanje na sve 4 strane sveta... kazem ti nema sanse sve u isti kos, regionalne sile su postale globalne, pat pozicija, multipolaran svet, nemanisat od lige naroda, un-a, sve ce da rasturimo, i posvadjamo mi ameri, samo gledaj
 
Poslednja izmena:
slično ali različito.
ali cilj onog ko je pravio slike je i bio da dokaže sličnost pa je od milion ikona odabrao nekoliko onih gde ima sličnosti. Drugačije bi bilo kad bi svaka ili skoro svaka ikona imala položaje ruku koji odgovaraju mudrama.
Nemam ja problem s tim, nego što ljudi odma nabacuju da se krije neko zlo ispod. Pa recimo budisti vide sličnost i smatraju da su hrišćani preuzeli a hrišćani gledaju kao satanizam (ne mislim na tebe).
Što se tiče nju ejdža to već imaš i budista i hrišćanin vole dolar, odavno je svet jedna religija samo što imamo mrenu na oči pa ne vidimo.
 
ja ipak mislim da smo mi ljudi pametniji, da necemo svi za new ageom i da postanemo svesne gliste... nema sanse sve u isti kos, pa vidi kako se lako zavadjamo, mi sami medju sobom, a kamoli sa ... ma kakvi, razmisli bolje, nisam valjda ja jedini koji misli svojom glavom
nažalost ekumenizam je sve jači u SPC...tako da možemo da očekujemo da se u perspektivi vladike SPC (obične sveštenike niko ne pita) priključe ujedinjeoj religiji novog svetskog poretka... naročito kad se na sceni pojavi izuzetno harizmatični Mesija koji će činiti čuda kao Hrist nekad i koga će identifikovati kao Hrista...
 
nažalost ekumenizam je sve jači u SPC...tako da možemo da očekujemo da se u perspektivi vladike SPC (obične sveštenike niko ne pita) priključe ujedinjeoj religiji novog svetskog poretka... naročito kad se na sceni pojavi izuzetno harizmatični Mesija koji će činiti čuda kao Hrist nekad i koga će identifikovati kao Hrista...
ma sve cemo da rasturimo i posvadjamo ih same sa sobom sto ne valja, kakav crni ekumenizam, pusti snovi
na zapadu crkve opustele, ili ih daju islamu, ili rentaju, i sad kada se rim ujedini sa islamom , krislam, pa zar smo mi ludi posle turaka, pored njegosa, da im se prikljucimo? cilj jeste da se jasno vidi ko su oni, ali mi da udjemo u to kolo, nema sanse. To sto neki sanjaju, odnece ih vetar il poplava.
 
Poslednja izmena:
Zavadi pa vladaj
Misliš da je šejtanima to cilj da se ujedinimo pa da ih zgužvamo. Seckaće nas na što sitnije delove da mrzi brat brata. Srbiju kasape ostaće samo bg kao grad-država. Ali ne, zamajavaju nas religijama i dogmom a niko neće da veruje u Boga.
 
Zavadi pa vladaj
Misliš da je šejtanima to cilj da se ujedinimo pa da ih zgužvamo. Seckaće nas na što sitnije delove da mrzi brat brata. Srbiju kasape ostaće samo bg kao grad-država. Ali ne, zamajavaju nas religijama i dogmom a niko neće da veruje u Boga.
ne, kada je rec o vavilonu, nije Bog zavadio jezike, vec POMEO da se ne razumeju, a ljude rastrkao
tako da nije moja parola da zavadjam, ali kada neko spaja neprirodno, priroda se buni, necemo da se pretvorimo u mutante, pa u tom smislu imamo taj gen otpora

rec zavadi sam upotrebio kao americku spoljnu politiku protiv globalizma, kao trampovac, da rasturamo globalne institucije, kidamo stare saveze, bankrotiramo mamona

a kao srbin vam i pricam da stvari sezu mnogo dublje... ne moze se to reci u par reci
 
Nemam ja problem s tim, nego što ljudi odma nabacuju da se krije neko zlo ispod. Pa recimo budisti vide sličnost i smatraju da su hrišćani preuzeli a hrišćani gledaju kao satanizam (ne mislim na tebe).
Što se tiče nju ejdža to već imaš i budista i hrišćanin vole dolar, odavno je svet jedna religija samo što imamo mrenu na oči pa ne vidimo.
s jedne strane sve to zvuči dobro i lepo..i ujedinjenje religija kao i naroda radi mira u svetu i jedna vlada i vojska radi mira u svetu...problem je što iza te agende stoji satanistička elita koja želi da preuzme vlast u celom svetu i da od sveta napravi konc logor u kome će kao elita upravljati žigosanim robljem... do pravog ujedinjenja sveta može doći samo sa pravim Bogom a ne protiv njega sa lažnim bogom ili bogovima..

stvar je i u tome što nisu sve religije jednake pa da se ujedinjuju..ne mogu da se ujedijuju oni koji prinose žrtve demonima sa onima koji veruju u Hrista koji je izgonio demone...Alah, Šiva, Tor, Zevs, Horus, Baal, Lucifer i naprimer Quetzalcoatl nisu isti Bog kao Isus Hrist. Jedan je pravi Bog ostalo su demoni kojima ljudi prinose žrtver. Mnogi koji vežbaju jogu pokušavaju da probude u sebi Kundalini zmiju, a mi znamo ko je zmija.....
 
s jedne strane sve to zvuči dobro i lepo..i ujedinjenje religija kao i naroda radi mira u svetu i jedna vlada i vojska radi mira u svetu...problem je što iza te agende stoji satanistička elita koja želi da preuzme vlast u celom svetu i da od sveta napravi konc logor u kome će kao elita upravljati žigosanim robljem... do pravog ujedinjenja sveta može doći samo sa pravim Bogom a ne protiv njega sa lažnim bogom ili bogovima..

stvar je i u tome što nisu sve religije jednake pa da se ujedinjuju..ne mogu da se ujedijuju oni koji prinose žrtve demonima sa onima koji veruju u Hrista koji je izgonio demone...Alah, Šiva, Tor, Zevs, Horus, Lucifer i naprimer Quetzalcoatl nisu isti Bog kao Isus Hrist. Jedan je pravi Bog ostalo su demoni kojima ljudi prinose žrtver. Mnogi koji vežbaju jogu pokušavaju da probude u sebi Kundalini zmiju, a mi znamo ko je zmija.....
Stojim iza toga da njima Nije u interesu da se svet ujedini po bilo kakvom osnovu. V.B hoće da izađe iz ujedinjenja, ne valja ko zna koliko će za njom još država da ode, već se urušava vavilonska kula. Jadan pokušaj kad šejtan neda. Pa mi reci u praksi kome treba ujedinjenje?
Meni je to čisto zamajavanje sa antihristom, ko vele samo se vi zamajavajte dok vam gulimo kožu. Uništili Siriju zbog gasa (dolara) a isil smislili. Lukavo je to.
 
znate sta mi nije jasno kod vas dvojice, trojice
to sto vas brine neko mutant ujedinjenje, a ne brine vas ono sto je najvazije, da se visak ljudi prosto istrebi http://themostimportantnews.com/arc...-to-reduce-the-number-of-people-on-the-planet i onda ja koji kazem trecina iz laznog otkrivenja im je alibi kod vas vernika, ovih 45 citata sa linka samo mogu da kazu, sta hocete, Bozija volja, pise vam u BIBLIJI DA CE TRECINA DA SE ISTREBI, MOGLO JE BUDE I GORE, trecina je minimum viska
 
Poslednja izmena:
Tadej nadam se nje to shavatao na način na koji ti shvataš...
nije valjda da stvarno veruješ da misli tj.vizuelizacije, afirmacije i slično, imaju moć da menjaju svet na mističan način?..
to su sve gluposti jer Bog nije depersonalizovana mašina koja radi konsenzus zamišljenih realnosti
Ti si malo bezobrazan. Odakle ti ideja da znaš kako ja nešto shvatam?
Gde i kad sam ja pomenula afirmacije i vizuelizacije?
Pričaj o tome kako si ti nešto shvatio, a mene za mišljenje pitaj, ako
imaš nameru da budeš normalan sagovornik.

Nisam postavila citat koji kaže ''Kakve su ti afirmacije, takav ti ježivot''
već ''Kakve su ti misli, takav ti je život''
Afirmacije potavljaš pet minuta dnevno, ili pola sata, a ostale, naviknute
misli vrtiš sve vreme.

Ti još uvek živiš u zamišljenoj realnosti. U kojoj sagovornici ne postoje.
Postoje samo tvoje ideje o sebi i drugima.
 
Ti si malo bezobrazan. Odakle ti ideja da znaš kako ja nešto shvatam?
Gde i kad sam ja pomenula afirmacije i vizuelizacije?
Pričaj o tome kako si ti nešto shvatio, a mene za mišljenje pitaj, ako
imaš nameru da budeš normalan sagovornik.

Nisam postavila citat koji kaže ''Kakve su ti afirmacije, takav ti ježivot''
već ''Kakve su ti misli, takav ti je život''
Afirmacije potavljaš pet minuta dnevno, ili pola sata, a ostale, naviknute
misli vrtiš sve vreme.

Ti još uvek živiš u zamišljenoj realnosti. U kojoj sagovornici ne postoje.
Postoje samo tvoje ideje o sebi i drugima.
dobro. izvini. zaličile su mi tvoje reči na new age priču o vizuelizacijama i afirmacijama
 
Nisam jbg
Ali prava misterija je gde je Isus bio između 12 i 30-te godine. Zašto je taj period izostavljen za taku bitnu ličnost? Zato se i stvaraju razne teorije.

Pa i nije neka misterija, nije mu bilo vreme i nije se eksponirao, a i da jeste tek bi tada bilo bezbroj teorija sto ovo, sto ono.
Prije bih rekla da se kroz Hristovo ucenje prepoznaje uticaj 'bezbedne' i otpor prema 'opasnoj' kabali nego budizma.
 

Back
Top