Мубарак сели за Црну Гору

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/233488/Mubarak-bi-utociste-mogao-naci-u-Crnoj-Gori
EEGIPATSKI PREDSEDNIK STIŽE U CRNU GORU
Crnogorski mediji: Stiže Mubarak?

Egipatski predsednik Hosni Mubarak, čiju smenu masovnim protestima traži opozicija, nakon očekivanog povlačenja utočište bi mogao naći u Crnoj Gori, piše podgorička štampa.
Novine navode da je mogućnost realna, jer je jedan od Mubarakovih sinova Gamal vlasnik značajnog dela akcija kompanije "Oraskom", koja je sa crnogorskom Vladom prošle godine potpisala ugovor o gradnji ekskluzivnog turističkog naselja na poluostrvu Luštica kod Tivta.

Novine ocenjuju da moguće "sklanjanje" Hosnija Mubaraka u Crnu Goru ne bi bio prvi slučaj i podsećaju da je tajlandski premijer Taksin Šinavatra, svrgnut nakon krvavih demonstracija građana te zemlje, dobio crnogorsko državljanstvo i započeo gradnju hotela na Svetom Stefanu.

Većinski vlasnik "Oraskoma", egipatski milijarder Nagib Saviris pobegao je iz Kaira sa sinovima egipatskog predsednika Hosnija Mubaraka Alajom i Gamalom i grupom od oko 20 bogataša iz ove zemlje. Oni su sa devetnaest privatnih, luksuznih aviona prebacili svoje porodice i najbliže saradnike u Dubai, London i na Kipar.

Saviris, koji važi za jednog od bliskih saradnika egipatskog predsednika Hosnija Mubaraka, sa kojim je povezan i jakim poslovnim vezama, zakupio je poluostrvo Luštica kod Tivta i najavio da će u izgradnju turističkog kompleksa uložiti u toj opštini 1,1 milijardu evra.

Dnevna štampa prenosi i da se "u dobro obaviještenim krugovima već govori da će Saviris preko Kipra doći u Crnu Goru i pripremiti teren za mogući dolazak Hosnija Mubaraka i njegove porodice".

"Iako Saviris i porodica Hosnija Mubaraka poseduju britanske pasoše, vlasnik `Oraskoma` izbegava Ujedinjeno Kraljevstvo jer je u toj zemlji, navodno, zloupotrijebio britanski zakon o stečaju", navodi list.

Nedeljnik "Monitor" podseća da se "Oraskom" ugovorom potpisanim sa Vladom Crne Gore obavezao da na Luštici za 12 godina izgradi hotele, golf terene, školu, prodavnice, restorane, barove, apartmane, i procenjuje da će se nakon "lomova u Egiptu radovi na Luštici možda zahuktati".

"Sada pošto se Egipat lomi, a novce iznesene iz te zemlje treba preseliti na druge tačke planete, ima li idealnijeg mesta od nedirnutog poluostrva na crnogorskoj strani Mediterana", zaključuje " Monitor".

Nedjeljnik piše da je prošlogodišnji susret tadašnjeg crnogorskog premijera Mila Đukanovića sa Hosnijem Mubarakom u Kairu pripremio upravo vlasnik "Oraskoma", uz asistenciju advokata Florijana Amarelera, koji je zadužen za projekte u Crnoj Gori.

Egipatski operater "Oraskom" ima realne šanse da pobedi na tenderu za prodaju državnog udela u Telekomu Srbija, saopštila je nedavno srpska ministarka za telekomunikacije Jasna Matić.

.......................
........................
Још једна светска фаца долази у Црну Гору...
Лепо...само што ће се Мубарак
уместо камила морати привикнути на магарце...
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Нема потребе да се Мубарак сели за Црну Гору. Јучерашњи дан, када су Мубараковци испрашили од батина опозиционаре, показује да је већински египатски народ уз свог народног Предсједника Хоснија Мубарака и да неће подлећи манипулацијама исламских фанатика, сила, мрака, хаоса и безумља из редова опозиције. Мубарак је нешто конкретно у економском смислу урадио за Египат, док египатским опозиционарима не треба дати ни двије козе да чувају, толико су неспособни !
 
ShommySRB , како да не...
А шта мислиш о чињеници да је војска стала у одбрану опозиције...

http://edition.cnn.com/2011/WORLD/africa/02/04/egypt.protests/index.html?hpt=T1
Војска жели да избјегне грађански рат, што је и нормално.
Мубараковци су гневни због нереда, пљачкања града, као и рушења древних мумија и њихов револт сада заиста може довести до грађанског рата.
Пази, мени је све то сумњиво...револуција у Тунису, Египту, Јордану, Јемену...све арапске и исламске државе...оно што мен плаши јесте да разлози протеста нису економски јер је последњих неколико година Египат имао благи напредак, а не назадовање по разним показатељима, већ да је ријеч о удуженом пројекту исламских фундаменталиста...моју сумњу додатно појачава то што је на чело протеста стала најјача опозициона странка Муслиманска браћа, која се залаже за шеријат.
Ја се бојим шта би се догодило са Православно-Хришћанским Коптима, уколико би Муслиманска Браћа дошћа на власт.
Друго, били су скоро избори, Мубараквци су освојили преко 85 % мандата...дакле, мислим да Мубараку већина народа вјерује.
 
bez detaljne mingove analize ne vrijedi diskutovati, sacekajmo :)
Можемо се мало и зезати, али мислим да Шоми има право...
На више места су кренули неки протести...
Да ли је баш све...случајно и спонтано...?
Ил су Амери пребацили тежиште у Африку...?
Ево једна од новијих вести....

Kongo: Nepoznati napadači okupiraju aerodrom
Neidentifikovana naoružana grupa pokušala je jutros pred zoru da zauzme aerodrom kod Lubumbašija, glavnog grada pokrajine Katanga. Puškaranje sa vojskom i policijom još traje.
http://www.mondo.rs/s196710/Svet/Kongo-_Nepoznati_napadaci_okupiraju_aerodrom.html
 
zanimljivo...ali ne znam da li se bas moze uporediti ali slicno je radila francuska svojevremeno kad je lovatore iz svojih kolonija primala u francusku ali i sve svrgnute prvake...bilo je na pocetku to dobra zamisao jer su ti svrgnuti donosili opljackano sa sobom...ali nakon toliko godina vidimo da je francuska najmanje zemlja starosedelaca francuza...neki kazu da se broj muslimana u francuskoj opasno priblizava polovini glasackog tela....
sta ce se desiti sa CG kad radi slicno..?? sve diktatore i lopuze dovodi kod sebe...ali to je njihov problem...
 
Нема потребе да се Мубарак сели за Црну Гору. Јучерашњи дан, када су Мубараковци испрашили од батина опозиционаре, показује да је већински египатски народ уз свог народног Предсједника Хоснија Мубарака и да неће подлећи манипулацијама исламских фанатика, сила, мрака, хаоса и безумља из редова опозиције. Мубарак је нешто конкретно у економском смислу урадио за Египат, док египатским опозиционарима не треба дати ни двије козе да чувају, толико су неспособни !

Naivno! Ne manipulišu "islamski fanatici". MANIPULACIJA je počela sa saznanjem
da u "ORASKOM" ulaze Rusi, a potom je nastala panika kod prekoatlantskog KAUBOJA
uz asistenciju Londona.


Mislite o tome!
 
Војска жели да избјегне грађански рат, што је и нормално.
Мубараковци су гневни због нереда, пљачкања града, као и рушења древних мумија и њихов револт сада заиста може довести до грађанског рата.
Пази, мени је све то сумњиво...револуција у Тунису, Египту, Јордану, Јемену...све арапске и исламске државе...оно што мен плаши јесте да разлози протеста нису економски јер је последњих неколико година Египат имао благи напредак, а не назадовање по разним показатељима, већ да је ријеч о удуженом пројекту исламских фундаменталиста...моју сумњу додатно појачава то што је на чело протеста стала најјача опозициона странка Муслиманска браћа, која се залаже за шеријат.
Ја се бојим шта би се догодило са Православно-Хришћанским Коптима, уколико би Муслиманска Браћа дошћа на власт.
Друго, били су скоро избори, Мубараквци су освојили преко 85 % мандата...дакле, мислим да Мубараку већина народа вјерује.

Православни Копти пате и данас под мубараком, да пратиш мало дешавања везана за Копте..знао би то...
А о изборима код арапа..неби...Кен је за њих измислио парламентаризам...
мубарак ти је Египатски Кен...
Сада око мухамеданског братства...сада су у игри 3 играча...ко ће узети власт за Хришћане је иста ствар...ако остале Хришћанске земље не буду стале у заштиту Орјенталних Православних Цркви..од њих неће остати ништа..
 
Нема потребе да се Мубарак сели за Црну Гору. Јучерашњи дан, када су Мубараковци испрашили од батина опозиционаре, показује да је већински египатски народ уз свог народног Предсједника Хоснија Мубарака и да неће подлећи манипулацијама исламских фанатика, сила, мрака, хаоса и безумља из редова опозиције. Мубарак је нешто конкретно у економском смислу урадио за Египат, док египатским опозиционарима не треба дати ни двије козе да чувају, толико су неспособни !
Ako izuzmemo ovu boldovanu patetiku u stili Vucelinog RTS-a , generalno si u pravu . Tacno je da je taj Mubarak diktator , ali sa druge strane stanje u Egiptu nije toliko strasno za tamosnje uslove i istoriju, a ako bi dosli neki ekstremniji talibani , em bi ostali bez 2 milijarde pomoci u SAD , em bi ostali bez prihoda od turizma koji je pod Mubarakom procvetao , pa bi jos u vecem qurcu i bedi bili .
 
Још једна светска фаца долази у Црну Гору...
Лепо...само што ће се Мубарак
уместо камила морати привикнути на магарце..
Zar i ti dolaziš u Crnu Goru?

Ипак....мислим, да ће се тешко привић на магарце... :hahaha: :hahaha:
 
Naivno! Ne manipulišu "islamski fanatici". MANIPULACIJA je počela sa saznanjem
da u "ORASKOM" ulaze Rusi, a potom je nastala panika kod prekoatlantskog KAUBOJA
uz asistenciju Londona.


Mislite o tome!
Египатска економија је тјесно повезана са руском. Чуо сам да руски мобилни оператер треба да крене са пословањем у Египту и да су немири одложили параф. Симптоматично је да је Обама одједном нагло кренуо да заговара пад Мубарака...
 
Ја као Србин-Црногорац заиста немам ништа против доласка Мубарака али ја бих више волио да остане на власти у Египту јер мислим да је опозиција лошије рјешење од њега. Сем бусања у груди, никакав конкретнији план развоја Египта од њих виђели нисмо.
 
Ја као Србин-Црногорац заиста немам ништа против доласка Мубарака али ја бих више волио да остане на власти у Египту јер мислим да је опозиција лошије рјешење од њега. Сем бусања у груди, никакав конкретнији план развоја Египта од њих виђели нисмо.
Мораш написати...НИЈЕСМО....ако већ хоћш да будеш Црногорац...
Хајде бре Шоми...одлучи се већ шта си....Овако луташ....
:per: :per: :per:
 
Мораш написати...НИЈЕСМО....ако већ хоћш да будеш Црногорац...
Хајде бре Шоми...одлучи се већ шта си....Овако луташ....
:per: :per: :per:
Виђи, мјешам нагласке јер дио године проводим у ЦГ, дио у Срб, тако да ми се некада омакне екавица, мада се трудим да задржим ијекавски дијалекат :mrgreen:
 

Back
Top