MTS проблем у вези висине рачуна

Atomic™

Srebrna tastatura
Poruka
232.666
nPD6dtD.png

Откуд то да ми је рачун 5.019 динара?

У фебруару 2023. је потписан уговор за Бокс 4 (фиксни+мобилни+сателит+нет) а цена је 4.300 динара.
Све до фебруара 2024 цена је била око 4.300 а онда је отишла горе.

Јел се то и код Вас дешава?
Јел нова цена треба да буде таква с обзиром да је у претходном периоду поскупела цена за Бокс 4?

Kod mene na Yettelu su isto tako fantomski podigli cene. Zvao sam ih da ih pitam kako je to moguće jer imam ugovor (a nisam trošio preko "besplatnih" mera) i oni kažu da je sad tako po ugovoru. Otprilike ugovor koji potpisuješ sa njima se odnosi na njihova prava i tvoje obaveze, pa tamo lepo piše da mogu da povećavaju cene kako im dune. Tako da sad oni svi tako funkcionišu, potpišeš ugovor po kome samo ti imaš obaveze dok oni mogu da rade kako im je volja.

nPD6dtD.png

У фебруару 2023. је потписан уговор за Бокс 4 (фиксни+мобилни+сателит+нет) а цена је 4.300 динара.

Јел нова цена треба да буде таква с обзиром да је у претходном периоду поскупела цена за Бокс 4?
Nemaš li neka prekoračenja? Da si prekoračio brsplatne minute i gigabajte? Ili imaš neograničene pakete?

nPD6dtD.png

Ukinuli su stare pakete. I meni isto tako, ja zvao, ulozio prigovor, prihvatili I poslali sms da ce mi poslati nov racun na kucnu adresu. Nisu jos naravno. Platio, isao da se zalim I kao kada dodje taj racun za korekciju da dodjem.

Kod mene na Yettelu su isto tako fantomski podigli cene. Zvao sam ih da ih pitam kako je to moguće jer imam ugovor (a nisam trošio preko "besplatnih" mera) i oni kažu da je sad tako po ugovoru. Otprilike ugovor koji potpisuješ sa njima se odnosi na njihova prava i tvoje obaveze, pa tamo lepo piše da mogu da povećavaju cene kako im dune. Tako da sad oni svi tako funkcionišu, potpišeš ugovor po kome samo ti imaš obaveze dok oni mogu da rade kako im je volja.
Tipicno za sns Srbiju.

na vip-u su omogucili raskid ugovora bez posledica ako ne zelis da placas nove cene uvecane za nekih 200 dinara otprilike.

mislim da i u jetelu isto mozes jer su jednostrano podigli cenu u odnosu na potpisanu..

na vip-u su omogucili raskid ugovora bez posledica ako ne zelis da placas nove cene uvecane za nekih 200 dinara otprilike.

mislim da i u jetelu isto mozes jer su jednostrano podigli cenu u odnosu na potpisanu..
Теоретски све то може, али ако се не варам Јетел није благовремено обавестио кориснике о поскупљењу па је рок за раскид истекао.
Под условом да OP није истекла уговорна обавеза. Ако јесте, онда ником ништа.

Теоретски све то може, али ако се не варам Јетел није благовремено обавестио кориснике о поскупљењу па је рок за раскид истекао.
Под условом да OP није истекла уговорна обавеза. Ако јесте, онда ником ништа.

Nisam dobio nikakvu poruku, ali oni tvrde da su korisnici obavešteni. Dovoljno je da stave na sajt i to se smatra obaveštenjem, ko ti kriv što ne gledaš svaki dan.

Cela ta poenta sa ugovorima po meni ima smisla ako se obe strane pridržavaju dogovorenog. Ovako ako neko može da menja dogovor, čak i pod klauzulom da možeš da ga raskineš u tom slučaju, opet nekako obesmišljava postojanje ugovora.

Ako ima ovde neki pravnik, zanima me sledeće. Imam ugovor sa mobilnim operaterom gde plaćam 2000 din mesečno (na primer). I onda im pošaljem dopis da ću na dalje da im plaćam 1200 din i da mogu da raskinu ugovor ako im ne odgovara, jel to legalno? Po logici stvari, ako mogu oni tako, trebalo bi da mogu i korisnici, osim ako me logika ne vara.

Nisam dobio nikakvu poruku, ali oni tvrde da su korisnici obavešteni. Dovoljno je da stave na sajt i to se smatra obaveštenjem, ko ti kriv što ne gledaš svaki dan.
Муљарили су и раније са тим. Колико знам, по закону, информација о поскупљењу би требало да се стави на рачун.
То са сајтом је фора, ко још гледа сајт да ли му је поскупео рачун ?
Cela ta poenta sa ugovorima po meni ima smisla ako se obe strane pridržavaju dogovorenog. Ovako ako neko može da menja dogovor, čak i pod klauzulom da možeš da ga raskineš u tom slučaju, opet nekako obesmišljava postojanje ugovora.
Корсник има право да раскине без пенала, али њихов поступак неблаговременог обавештавања обесмишљава све.
Ako ima ovde neki pravnik, zanima me sledeće. Imam ugovor sa mobilnim operaterom gde plaćam 2000 din mesečno (na primer). I onda im pošaljem dopis da na dalje želim da plaćam 1200 din i da mogu da raskinu ugovor ako im ne odgovara, jel to legalno? Po logici stvari, ako mogu oni tako, trebalo bi da mogu i korisnici, osim ako me logika ne vara.
Не.
Не можеш ти њих условљавати шта би ти желео да нешто буде.
Не можеш ти њих да условљаваш да они раскину твој уговор.
Поента је раскидање са пеналима или без. Са пеналима можеш увек да раскинеш, али ти се финансијски не исплати.
Нпр пенали су да платиш целу прикључну таксу + бесплатне месеце у целости.
МТС су преваранти, бежи од њих, знам их добро јер сам радио у њиховој техничкој подршци. Добро знам шта раде. Кад истекне уговор само бежи и не окрећи се кад крену да те зову и нуде боље понуде. Тако све фирме раде после истека уговорне обавезе.

Uuuuu zeznuto , znaci bilo koji korisnik ima pravo da predje na internet drugog provajdera koji nudi slicnu uslugu za manje para i prvi pruzalac mu ne moze nista, ako zakljuci ugovor sa drugim o nastavku koriscenja slicne usluge...

U slucaju interneta npr slicne cene imaju yetel i A1 te svi sa yetela mogu na a1 i naravno svi sa mts mogu na yetel i na a1....

Nema da mora da dokazuje da mu se internet gasi kad je kisa, ili kad je radno vreme opstine, to je cesta situacija, od 12h niko ne radi svi surfuju i hot spot tacka koja je blizu opstine, je mrtva do 17h....

svi su dizali cene.
vip je digao cene, sbb je dizao cene za one koji nece da potpisu ugovor..svi redom dizu jer smo ekonomski tigar i mnogo nam dobro ide.
SBB nije, ja sam bio neko vreme bez ugovora i bila mi je ista cena 3299.

Pa su mi onda nudili svasta, onda sam prihvatio jednu od tih ponuda - brzi net + 30 kanala, ali je ista cena, nije isla ni dole ni gore.

Bukvalno godinama placam tu cenu. Pre toga je bila 2900 ili tako nesto. 10% povecanja za x godina koliko sam kod njih od kad je ukinuta Posta net.

Dok ovi iz MTS-a saltaju samo tako, dali su svima neke mesece besplatno da ih navuku i kad je to trebalo da istekne onda su - kao sto je neko gore rekao a to je bio i kod mene slucaj - ukinuli te pakete i sad su kao fol novi paketi - a u stvari isti samo se drugacije zovu, ali je cena 50% veca. Potpuno ludilo.

nPD6dtD.png

Potpisao si na godinu dana sad opet potpiši ili raskini ugovor

Back