mts (loša) iskustva - podrška, raskid ugovora

Marko_smt

Aktivan član
Poruka
1.083
Da krenem od početka,
Pre dve + godine sam prebacio broj na postpaid jer mi je dosadilo uplaćivanje kredita i glupe promocije gde dobijam minute samo za mts.
Sve je bilo super dok pošta net čiji sam internet koristio nije postao deo mts-a pa sam morao da objedinim mobilni, fixni i internet u Box 3, tačnije mislim da nisam morao nego su me navukli.
Ajde i to je bilo ok.
Zatim mi kući dolazi mts agent koji nudi msat televiziju, promocija 5 meseci po 150 din za jedan TV, drugi gratis (tako je i bilo) i kaže mi da nakon tog promo perioda mogu da vežem televiziju u Box 4 uz popust od 50% na prva tri meseca.
Nakon obnavljanja ugovora i objedinjavanja svega rešim da uzmem i telefon, napravim račun na 8250 din.
Sad se stvar menja i u poslovnici mi kažu da imam 50% popusta samo prvi mesec.
Ok, pristanem na to.
Još sam morao da uplatim prve tri rate za uređaj iako sam već godinama zaposlen i svaki račun sam plaćao na vreme, nikad nisam kasnio ni dan (obično uplatim online na dan pristizanja računa).
Zatim, rečeno mi je da će mi biti otključani svi kanali tokom trajanja ugovora od 24 meseca što nije ispunjeno.
Progutam i to.
Za prethodni mesec mi je stigao račun od 8250 din, dakle bez popusta.
Pozvao sam korisnički servis i rekli su mi da je u taj račun uračunat popust, na pitanje kako je moguće onda da račun bude 16500 ako imam limit na 12000 dobijem tišinu sa druge strane.
Tražio sam da mi kažu koje su mogućnosti prilikom raskida ugovora pošto znam da mogu da biram da otplatim preostale rate ili razliku za promo period.
I na to pitanje dobijam tišinu, nakon čega su mi tražili mail adresu da mi pošalju cenu raskida ugovora.
Stigla mi je određena cifra i ništa više, golema naravno, telefon bih otplatio odmah u celosti ali neću ostale 23 rate.
Ponovo ih zovem i pitam da mi obrazlože kako su došli do te cifre, hoću da imam uvid u to šta mi se naplaćuje, mogli su da lupe bilo šta, ali konkretan odgovor ne dobijam.

Sve u svemu bio sam glup i naseo, dozvolio sam da mi izvlače pare verujući im samo na reč.
Najradije bih otplatio uređaj u celosti, vratio im ruter i resivere, uzeo običan ruter za net po kući i A1 prepaid jer vidim da imaju odlične promocije za male pare.

Da li je neko imao slična iskustva?
Kome da se obratim?
Nije mi problem da platim sve što treba samo da imam uvid u to šta plaćam, odnosno kako su došli do te cifre. Gamad krije informacije kao zmija noge.
 
Da krenem od početka,
Pre dve + godine sam prebacio broj na postpaid jer mi je dosadilo uplaćivanje kredita i glupe promocije gde dobijam minute samo za mts.
Sve je bilo super dok pošta net čiji sam internet koristio nije postao deo mts-a pa sam morao da objedinim mobilni, fixni i internet u Box 3, tačnije mislim da nisam morao nego su me navukli.
Ajde i to je bilo ok.
Zatim mi kući dolazi mts agent koji nudi msat televiziju, promocija 5 meseci po 150 din za jedan TV, drugi gratis (tako je i bilo) i kaže mi da nakon tog promo perioda mogu da vežem televiziju u Box 4 uz popust od 50% na prva tri meseca.
Nakon obnavljanja ugovora i objedinjavanja svega rešim da uzmem i telefon, napravim račun na 8250 din.
Sad se stvar menja i u poslovnici mi kažu da imam 50% popusta samo prvi mesec.
Ok, pristanem na to.
Još sam morao da uplatim prve tri rate za uređaj iako sam već godinama zaposlen i svaki račun sam plaćao na vreme, nikad nisam kasnio ni dan (obično uplatim online na dan pristizanja računa).
Zatim, rečeno mi je da će mi biti otključani svi kanali tokom trajanja ugovora od 24 meseca što nije ispunjeno.
Progutam i to.
Za prethodni mesec mi je stigao račun od 8250 din, dakle bez popusta.
Pozvao sam korisnički servis i rekli su mi da je u taj račun uračunat popust, na pitanje kako je moguće onda da račun bude 16500 ako imam limit na 12000 dobijem tišinu sa druge strane.
Tražio sam da mi kažu koje su mogućnosti prilikom raskida ugovora pošto znam da mogu da biram da otplatim preostale rate ili razliku za promo period.
I na to pitanje dobijam tišinu, nakon čega su mi tražili mail adresu da mi pošalju cenu raskida ugovora.
Stigla mi je određena cifra i ništa više, golema naravno, telefon bih otplatio odmah u celosti ali neću ostale 23 rate.
Ponovo ih zovem i pitam da mi obrazlože kako su došli do te cifre, hoću da imam uvid u to šta mi se naplaćuje, mogli su da lupe bilo šta, ali konkretan odgovor ne dobijam.

Sve u svemu bio sam glup i naseo, dozvolio sam da mi izvlače pare verujući im samo na reč.
Najradije bih otplatio uređaj u celosti, vratio im ruter i resivere, uzeo običan ruter za net po kući i A1 prepaid jer vidim da imaju odlične promocije za male pare.

Da li je neko imao slična iskustva?
Kome da se obratim?
Nije mi problem da platim sve što treba samo da imam uvid u to šta plaćam, odnosno kako su došli do te cifre. Gamad krije informacije kao zmija noge.
Prvo se obrati zastitniku potrosaca, oni su upuceni u tematiku.
 
Problem sa MTS-om je što tamo sada rade neki novi klinci koji veze nemaju ni o čemu.

Skoro ih nazovem i pitam da li mogu da ranije da otplatim ugovor (koji je inače na firmu), klinac koji radi podršku pravnim licima kaže "ne može". Onda zovem drugaricu koja radi već 25 godina u MTS, ona kaže - naravno da može. Onda ja ponovo zovem istog lika sa poslovne podrške da mu kažem šta mi je rekla žena koja je šefica, na šta on kaže, "e pa dobro, ja nisam znao, a i prvi put čujem da neko hoće da otplati ugovor odjednom umesto na rate, ZAŠTO BI TO NEKO RADIO?"

Mislim se nešto, "sine, ti si debil."

A da ne pričam kad zovem tehničku podršku sa stručnim pitanjima vezanim za mreže... to je za plakanje.

Srozao se MTS mnogo, valjda se uljuljkali na prvoj poziciji, pa partijska zapošljavanja, konkurencija se bar trudi, ako ništa drugo.
 
Tamo se stalno menjaju neki mladi i svako kaze drugačije i ode ubrzo. Ti pojma nemaš ko ti je šta rekao i zašto je tako.

Ja sam imao samo net 6 godina kod njih. Kad je istakao ugovor zove me neka i kaze na tri godine uz Samsung tablet za dinar. Cena je ok , lepo radi net, brzo su zamenili stari ruter, rekoh ajde. Ugovor dolazi na kucnu adresu. Ja reko super. Kad posle par dana dolazi ugovor, ja potpisem i ne citam, jer nemam vremena. Jedan meni, drugi njima tj postaru. Gledam onaj paket nema tablet. Mislim se da ce poslati za koji dan kad vide potpisan ugovor. Ja na kraju pozovem i pitam gde je tablet. Ona pita sta ste potpisali. Vidi u komp nije to to. Potpisali ste neki paket spojeno Tv, net, mob. Ja u cudu kako kad nije bio takav dogovor. TV mi ne treba samo hocu internet i tablet. Oni povukli ugovor opet na vrata da potpisem raskid. Pa onda na kraju e ne moze taj Samsung nego Lenovo. Ja reko moze dajte kad smo se tako dogovorili nek ide i tablet kakav god da je. Ja nadjem koji tablet nude u to vreme Samsung je bio 33, a ovaj sto mi uvalili je samo 10 neka krsina najveća koji nisam ni koristio.
 
Ne znam kakav si paket koristio i koliko ti treba. Najmanji i najjeftiniji paket na 30 dana za razgovore je 100min ka svima i besplatni u mreži za 300din. Njega uvek možeš ponovo da dokupiš ako potrošiš pre isteka i minuti se prenose. Ili freemium za 900din 30dana neograničeno ka svima.
Ne znam vise koji je paket,jer dok je bio Telenor zanlo se od kako su ovi gubavci iz Yetela,nema ime paketa,a cena je ista.Imam 5000 minuta,390 SMS poruka ka drugim pozivnim i 400 minuta SMS u mrezi,a net koristim sa modema Wi Fi.Inace ima u paketu i 2 Gb neta,ali to ode samo na apdejte.Tako da mi je net iskljucen.
 
Šta da ti kažem... Ako si nagomilao 5000min sad ti je greota i zašto da ih napustaš ako placaš oko 1000 a i prenesu ti to stanje kad potpišeš novi ugovor? Plus što možeš i neki telefon na rate ako ispadne povoljno.
Nisam nagomilao,vec takav paket.Iako je to ne potrosim.Dok je bio Telenor,posto nisam koristio net.nakupilo se 8 Gb i kada je postao Yetel,jednostavno su to ukinuli,ne objasnivsi nista.Nije meni do ti Gb,jer sam pisao da nisam koristio net telefona,vec samo Wi Fi sa modema s kompa,ali da te ne obaveste o nicemu,bas su skotovi.Postavili su neke operatere,koji ne znaju ni nos ni dupe da obrisu,pa mi cak jedan preti da ce da mi iskljuce broj,dok mu nisam rekao da cu prevrnuti celu Srbiju,naci ga i zapaliti.Posle ume da bude ljubazan.
 
Nisam nagomilao,vec takav paket.Iako je to ne potrosim.Dok je bio Telenor,posto nisam koristio net.nakupilo se 8 Gb i kada je postao Yetel,jednostavno su to ukinuli,ne objasnivsi nista.Nije meni do ti Gb,jer sam pisao da nisam koristio net telefona,vec samo Wi Fi sa modema s kompa,ali da te ne obaveste o nicemu,bas su skotovi.Postavili su neke operatere,koji ne znaju ni nos ni dupe da obrisu,pa mi cak jedan preti da ce da mi iskljuce broj,dok mu nisam rekao da cu prevrnuti celu Srbiju,naci ga i zapaliti.Posle ume da bude ljubazan.
A pa to menjanje uslova preko noći bez najave je ušlo u tradiciju, ništa novo. Nego ako si i telefone do sad uzimao preko njih, onda se možda ne isplati.
 
Ma sacekacu da istekne ugovor s njima.pa cu probati taj Globatel.Nego mi je problem sto ovaj broj imam jos od kraja '90-ih,kada je poceo Mobtel.Imam jos njihovu karticu.Nemam ja nesto mnogo kontakata,ali to su ti ljudi i rodbina koji znaju taj broj bolje nego ja sam..Kada je poceo ugoivor sa Telenorom,bilo je sve jasno,a ovi su kurvinski samo promenili ime i postavili njihove uslove,bez ikakve obaveze da jeave,ili spomenu te uslove.Neki majmun,telak iz Srbije je to uzeo,buzga da gori ne moze biti,a opljacako drzavu i to ovi sa visokog polozaja znaju,a cute.
 
Ma sacekacu da istekne ugovor s njima.pa cu probati taj Globatel.Nego mi je problem sto ovaj broj imam jos od kraja '90-ih,kada je poceo Mobtel.Imam jos njihovu karticu.Nemam ja nesto mnogo kontakata,ali to su ti ljudi i rodbina koji znaju taj broj bolje nego ja sam..Kada je poceo ugoivor sa Telenorom,bilo je sve jasno,a ovi su kurvinski samo promenili ime i postavili njihove uslove,bez ikakve obaveze da jeave,ili spomenu te uslove.Neki majmun,telak iz Srbije je to uzeo,buzga da gori ne moze biti,a opljacako drzavu i to ovi sa visokog polozaja znaju,a cute.
Ostaje ti taj broj a menjas operatera .
 

Back
Top