Quantcast

MSI CR 620

JAGGE®™

Zainteresovan član
Poruka
272
Laptop iz naslova sa procesorom intel Pentium 6000, radi normalno i dopušta instalaciju svih drajvera bez problema.
Međutim, kada mu se ubaci intel i3 ili intel i5 procesor, prilikom instalacije drajvera za grafiku, prosto se zaledi. Bez grafičkog drajvera radi noirmalno.
Na laptopu je Havandale/Clarkdale Host Bridge HM55 čipset.
Na internetu, odnosno na sajtu koji prikazuje koje procesore ovaj čipset podržava, ( https://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_(chipsets)/HM55_Express.html) među podržanim procesorima je i i5 520M kopji se nalazi u laptopu, međutim kao što rekoh, kad se završi instalacija drajvera za grafiku, laptop se "zaledi".
Da li neko zna šta je u pitanju?

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.314
Laptop iz naslova sa procesorom intel Pentium 6000, radi normalno i dopušta instalaciju svih drajvera bez problema.
Međutim, kada mu se ubaci intel i3 ili intel i5 procesor, prilikom instalacije drajvera za grafiku, prosto se zaledi. Bez grafičkog drajvera radi noirmalno.
Na laptopu je Havandale/Clarkdale Host Bridge HM55 čipset.
Na internetu, odnosno na sajtu koji prikazuje koje procesore ovaj čipset podržava, ( https://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_(chipsets)/HM55_Express.html) među podržanim procesorima je i i5 520M kopji se nalazi u laptopu, međutim kao što rekoh, kad se završi instalacija drajvera za grafiku, laptop se "zaledi".
Da li neko zna šta je u pitanju?
Jesi PRVO nabacio sve ostale drajvere za chipset itd? Jesi proverio koju verziju BIOS-a trebaš za taj procesor?

JAGGE®™

Zainteresovan član
Poruka
272
Jesam. Čipset je instaliran, kao i svi odtali drajveri. Drajver za grafiku sam naknadno instalirao jer sam u predhodnoj instalaciji uočio da grafički drajver blokira laptop. U tom naknadnom instaliranju, jedno vreme sam koristio laptop bez grafičkog drajvera. Bez grafičkog drajvera laptop se sasvim normalno ponaša i može da se koristi do besvesti. Naknadno sam ubacio noviju verziju biosa i ponovo instalirao grafički drajver, međutim opet blokada. Istovremeno u laptopu nešto bruji, kuler radi kao lud, čipset se greje kao rešo. Očigledno je da se ne trpe, bez obzira šno na intelovom sajtu piše da kompatibilni. U cpu-z pre nego što sam instalirao grafički drajver, može se videti da on prepoznaje intelovu grafiku, ali istovremeno u sistemu je nigde nema. Probano je sa više Windodovih sistema i rezultat je uvek isti. ostaje mi da probam sa Linuxom, čisto da vidim šta će da se dogodi.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.