MS

Postoji vise vrsta lekova. Svi su oni koliko ja znam preventivni.
Pričalo se o nekoj transplantaciji.
O genetskom inženjeringu je bilo pomena još pre deset godina.
 
Kao sto i sama znas MS je neizleciva, dakle ne postoji lek koji ce da je izleci, ali postoje lekovi koji mogu da uspore progresiju bolesti, ili da ublaze dejstvo simptoma u relapsima. Navodno postoje i terapije sa ogromnim dozama beta ferona posle koje bi trebalo da bolesnik notmalno zivi 5 do 10 godina, ali ni to nije neki garant.Terapija traje oko godinu dana i nisam bas sigurna za cifru ali mislim da mesecna terapija kosta oko 1200 eura.
Ono sto je sigurno da bolesnik moze da preduzme to je ishrana na prvom mestu, dakle zaboraviti na svinjetinu, zasicene masti, alkohol, zatim rehabilitacija u dogovoru sa kvalifikovanim doktorima i fizioterapeutima jos u najranijim stadijumima bolesti (vezbe istezanja i jacanja misica) i naravno taj pozitivan stav koji uvelliko pomaze bolesnicima da se izbore sa ovom bolescu.
Mada ono sto je za mene posebno ohrabrujuce je ono sto se desilo na VMA nedavno, presadjivanje maticnih celija i na osnovu toga stvaranje potpuno novog imunog sistema koje je uradjeno jednom momku kod koga je bolest jako brzo napredovala, tek je bolovao 8 godina. Medjutim, kod njega ce rezultati biti vidljivi tek za nekoliko meseci, tako da cemo vise o tome znati kada objave kako je on.
Nedavno sam citala i da su dve grupe naucnika u Americi dekodirarale 3,1 milijardu delova DNK, za sta navodno tvrde da ce omoguciti izlecenje MS.
Zato glavu gore, medicina napreduje.
Ako zelis, ostavi mi svoj mail, mogu da ti posaljem dokument od 40-tak stranica o toj bolesti, kao i nacin da se "normalno" zivi sa MS. Mozda je malo sokantno ako nisi upoznata sta MS sa sobom nosi, ali u svakom slucaju, bar vise nece biti nepoznanica....
Sve najbolje!
 
Zelim da Vas obavestim da jedan ozbiljan lekar iz Nisa ima dosta uspeha u lecenju MS. Ako se javite ovom lekaru on ce vam omoguciti da direktno kontaktirate pacijente koje je on do sada lecio i ako u tome prepoznate svoj slucaj i perspektivu odlucite sta Vam je raditi dalje.
S postovanjem,
 
Rasha1:
Zelim da Vas obavestim da jedan ozbiljan lekar iz Nisa ima dosta uspeha u lecenju MS. Ako se javite ovom lekaru on ce vam omoguciti da direktno kontaktirate pacijente koje je on do sada lecio i ako u tome prepoznate svoj slucaj i perspektivu odlucite sta Vam je raditi dalje.
S postovanjem,
Mozes li da nam kazes nesto vise o njemu? Gde radi, neki kontakt...
To nije onaj geneticar koji je skoro dosao iz Amerike?
 
Ne nije geneticar. Ovaj lekar trenutno leci moju rodjaku koja vec 8 godina pati zbog MS. Prvi rezultati
nakon 6 nedelja su fascinantni. A pre nego sto cemo raditi sa ovim lekarom, kontaktirali smo nekoliko ranijih pacijenata ovog lekara i bili smo odusevljeni. Zamislite , ljudi koji su imali potpuno verifikovani visegodisnji MS sada zavrsavaju fakultete, spremaju se za udaju , traze posao , idu na aerobik i izgledaju kao da nikada nisu imali MS. U to cete se sve uveriti ako kontaktirate ovog lekara i njegove lecene pacijente. Na ovaj nacin zelim da Vam pomognem i ako zelite blize informacije , molim Vas obratite mi se direktno. Iskreno zelim Vam dobro zdravlje i sve najbolje u Novoj 2006. Godini
 
Rasha1:
Ne nije geneticar. Ovaj lekar trenutno leci moju rodjaku koja vec 8 godina pati zbog MS. Prvi rezultati
nakon 6 nedelja su fascinantni. A pre nego sto cemo raditi sa ovim lekarom, kontaktirali smo nekoliko ranijih pacijenata ovog lekara i bili smo odusevljeni. Zamislite , ljudi koji su imali potpuno verifikovani visegodisnji MS sada zavrsavaju fakultete, spremaju se za udaju , traze posao , idu na aerobik i izgledaju kao da nikada nisu imali MS. U to cete se sve uveriti ako kontaktirate ovog lekara i njegove lecene pacijente. Na ovaj nacin zelim da Vam pomognem i ako zelite blize informacije , molim Vas obratite mi se direktno. Iskreno zelim Vam dobro zdravlje i sve najbolje u Novoj 2006. Godini

Igrom slucaja sam zbog posla koji radim upoznao stotine i stotine ljudi obolelih od MS-a.Jedan veliki broj je i iz Nisa ali nije mi poznato da postoji takav doktor tamo.Oni su u Nisu organizovani i imaju svoje udruzenje,tako da bi se lako ta informacija prosirila.U svakom slucaju treba probati.
 
E a ovo sam i ja cuo za crne plombe, a ima dosta o tome i na netu. Mada terapija sa pcelama je u americi odobrena, iako jos uvek postoje veoma velika protivljenja tome. Valjda toxini koje ubrizgava pcela "skrecu paznju" imunom sistemu(makrofagima) i daju dovoljno vremena schvanovim celijama da remijeliniziraju neurone. Drugi nacini su interferon 1b i 2b, glatiramer acetat i mitoxantron. Stem celije obecavaju dosta, ali to je daleka buducnost.
 
Dosta ljudi poznajem sa tim oboljenjem i nisam bas neki optimista po pitanju ozdravljenja, ali sam primetila jednu stvar- duh je cudo. Ljudi sa tim zive i po 20,30 godina a za njih je karakteristican cvrst karakter, borbenost i optimizam! Za nacin ishrane i vrstu terapije ti ne mogu bas puno reci s obzirom da sam te ljude sretala u domu invalida, a svi mi znamo kako se zivi po takvim ustanovama,ali ako zelis mogu da se raspitam kod tih prijatelja oni su u svakom slucaju mnogo vise o tome informisani. A u kom stadijumu je bolest?
 
I ne javljaju se problemi sa sluhom. Vremenom, spazmi postaju jaci i osoba postaje nepokretna tj. ne moze vise biti samostalna vec su joj potrebna invalidska kolica i stalno prisustvo nekog lica. Dosta njih nosi i stalni kateter. Na zalost poznajem mladica koji sad ima 32 godine, a koji ne moze vise ni u kolicima da sedi uspravno, a ponekad nema snage ni da prica, ni da jede danima. To je strasno! Postoje i oni kojima je malo lakse, ali ipak nisu samostalni. Nisam imala priliku da sretnem osobu samostalnu sa MS-om tako da ja ne znam kako to izgleda! Zato sam pitala koji je stadijum.
 
Da, postoje 4 osnovna oblika MS, tako da bolesnici vremenom prelaze sa jednog na drugi, sto je isto tako vrlo individualna stvar jer se kod jednog bolesnika nikada ne jave svi simptomi, i nema nekih pravila kako ce tok bolesti da izgleda. To i jeste osnovni problem kod MS, nedovoljno je istrazena, samim tim nedovoljno poznata.
Ali glavu gore Mojicka, znam kako ti je. Pokusaj da vedrije gledas u buducnost, jer vidis i sama da medicina napreduje iz dana u dan. Svi ocekuju bolje rezultate i neke novine. Postoji nada!
 

Back
Top