Quantcast

MS

miskov

Aktivan član
Poruka
1.090
WithdrawnWater:
E to josda mi je znati - kako li se vodom lece demijelinizovana nervna vlakna, pa da mi je na miru umreti? :shock: :-?
Pa to je jedino nesto sto daje neke rezultate.Ne zna se tacno sta je u pitanju u toj banji,dal je voda,vazduh,nadmorska visina,magnetno polje,ili je to dobra kombinacija svega toga.Uglavnom su svi koji su prosli kroz banju zadovoljni i vracaju se uvek.Obicno dolaze dva puta godisnje,na prolece u jesen.
Poprilicno sam upucen oko toga jer sam igrom slucaja poslom vezan za tu banju:?

dr.koki

Aktivan član
Poruka
1.234
Ja sam veliki protivnik alternativne medicine i banja za lecenje svih problema. Ali mi stvarno za MS nemamo pojma sta je izaziva. Znamo da je autoimuna i da dolazi do demijelinizacije nervnih vlakana. Ali zasto?! I kako zaustaviti to?! Moramo nekako zaustaviti te makrofage ili im barem skrenuti paznju nekim toxinom od kojeg telo moze da se odbrani. A mozda u tim vodama i postoji taj toxin, koji makar na trenutak smanjuje agoniju, i daje neko olaksanje ljudima obolelim od MS. A mozda je i samo placebo efekat. Vazno je da se ne predaju i da veruju u sebe i izlecenje.

Poruka
7.141
miskov:
Pa to je jedino nesto sto daje neke rezultate.Ne zna se tacno sta je u pitanju u toj banji,dal je voda,vazduh,nadmorska visina,magnetno polje,ili je to dobra kombinacija svega toga.Uglavnom su svi koji su prosli kroz banju zadovoljni i vracaju se uvek.Obicno dolaze dva puta godisnje,na prolece u jesen.
Poprilicno sam upucen oko toga jer sam igrom slucaja poslom vezan za tu banju:?
PA da li je kombinacija ili nesto u toj vodi, nemam pojma, nemam nista protiv, ali kazem - da mi je znati kako to (sta god da je) pomaze kod demijelinizacije, rodila bi se!
Mislim, ako je to toliko dobro, kako nikome ne pada na pamet dase pozabavi ispitivanjem - o cemu bi moglo da se radi? Ako se ljudima generalno poboljsava zdravstveno stanje, to je jedna stvar i super; ali ako se nekome poboljsava stanje koje je tako ozbiljno i destruktivno a uz to i progresivno - onda bi valjda neko do sad to uocio i zapitao se o cemu se radi, zar ne?? Ili - ne?

mojickamala

Zainteresovan član
Poruka
319
Ja lično se trudim da na život gledam pozitivno i da ne doživljavam katastrofalno probleme (za razliku od 99% ljudi koje znam!).
Kada sam saznala da jedna meni bliska osoba ima MS shvatila sam da je ozbiljna situacija, ali mi nije prva asocijacija - invalidska kolica, već - voljom ćemo pobediti sve!
Ne volim kada se ljudi etiketiraju.
Da li sad ta osoba da napiše na čelu bolujem od MS-a i sada kada to znam svi da me paze i maze a ja da legnem u krevet i da tako ležim dok mi ne dođe sudnji dan?
Ja imam stav da sa tim može da se živi normalno i da se ne mora sve u životu promeniti zbog saznanja o bolesti.
Naravno, treba voditi računa o nekim detaljima (izbegavati prehladu, viruse, stres, preterani fizički napor), ali ne treba sve oko tebe da te tera da misliš o svojoj bolesti.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.