MS Word cake, fore i fazoni :)

Napravio sam obrazac (formular) u Wordu kakav mi treba. E sad kako da napravim da mi taj obrazac bude na svakoj sledecoj stranici (bez copy - paste vec ako moze automatski)?

Dobar formular u Wordu ne možeš da napraviš.
Tačnije, možeš, ali jedan ENTER menja sve, tj. razdesi ga.
To možeš rešiti ANKERIMA, ali, obzirom na Tvoja pitanja...

Za obrasce je MS odavno napravio fantastičan produkt - EXCEL.
Ako ga savladaš, niži nivo, moći češ da praviš tabele
u koje ćeš moći i slike da ubacuješ. ako Ti teba
 
Какав тип обрасца? Математички, табела, или...
Најједноставније - урадиш макро. Даш му неку пречицу, која већ не постоји, и само њу кликнеш на наредној страни.
Можда ти решење стоји овде, мораш да активираш девелопер.
https://www.cnet.com/how-to/repeat-text-entered-in-microsoft-word/
 
U sustini meni treba obican formular koji popunjavam za svakih sat i petnaest minuta do sat i po zavisno od posla i ljudi pisu na obicnom pairu tu satnicu a ja to posle zavodim ... Nekih 15 do 17 papira dnevno i sve isto pises da bi upisao samo razlicitu satnicu ... i ime radnika pa bih da olaksam maximalno napravio ja sve u wordu samo kad bi uspeo da napravim to kao "template" i kad zavrsim taj pritisnm enter i na sedecu stranicu da mi izadje opet ta tabela bez copy - paste inace taj isti formular stampamo i popunjavamo rucno
 
U sustini meni treba obican formular koji popunjavam za svakih sat i petnaest minuta do sat i po zavisno od posla i ljudi pisu na obicnom pairu tu satnicu a ja to posle zavodim ... Nekih 15 do 17 papira dnevno i sve isto pises da bi upisao samo razlicitu satnicu ... i ime radnika pa bih da olaksam maximalno napravio ja sve u wordu samo kad bi uspeo da napravim to kao "template" i kad zavrsim taj pritisnm enter i na sedecu stranicu da mi izadje opet ta tabela bez copy - paste inace taj isti formular stampamo i popunjavamo rucno
Nešto slično radim za režije u zgradi: Napravim jedan formular sa zajedničkim podacima, i onda njega kopiram kao datoteku, popunjavam tekućim podacima i guram u mape koje bi ti mogao praviti prema radnicima, datumima itd....Tako ja konkretno u kopiranom dokumentu svaki mesec umesto 07/2020 menjam samo 08/2020 itd.....
 
Poslednja izmena:
U sustini meni treba obican formular koji popunjavam za svakih sat i petnaest minuta do sat i po zavisno od posla i ljudi pisu na obicnom pairu tu satnicu a ja to posle zavodim ... Nekih 15 do 17 papira dnevno i sve isto pises da bi upisao samo razlicitu satnicu ... i ime radnika pa bih da olaksam maximalno napravio ja sve u wordu samo kad bi uspeo da napravim to kao "template" i kad zavrsim taj pritisnm enter i na sedecu stranicu da mi izadje opet ta tabela bez copy - paste inace taj isti formular stampamo i popunjavamo rucno
Па то ти је боље у Екселу, па на крају приче пребациш у Ворд. Имаш ону опцију да ти се горњи ред где су наслови ставки, појављује на врху сваке странице. Да те не би бунило шта која ставка значи.
Има и она опција, рецимо имаш 3 радње са подацима о продаји, 3 Ексел табеле, које повежеш у своју, која је container. И када год неко у тим радњама убаци нову цифру, теби се у контејнеру покаже.
 

Back
Top